Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Νέα ευρήματα στο iOS SDK υποδηλώνουν iPad 3 με Retina οθόνη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/06/2011 - 10:28

Νέα ευρήματα στο SDK της πρώτης beta του επερχόμενου iOS 5 προδίδουν την ύπαρξη ενός iPad με ανάλυση οθόνης 2048x1536 (Retina), δηλαδή διπλάσια από αυτή στο τωρινό iPad.

Το αρχείο αφορά το Twitter.framework που βρίσκεται στο iOS SDK και περιέχει εικόνες τεραστίων διαστάσεων που δεν έχουν λόγο ύπαρξης στο iPad 2. Ωστόσο, καμία άλλη τέτοια εικόνα δεν έχει βρεθεί ακόμα και ο λόγος υποθέτουμε ότι είναι επειδή η ενσωμάτωση του Twitter προστέθηκε τώρα τελευταία.

Αναρτημένη εικόνα

Για τον ίδιο λόγο αναζωπυρώνονται πάλι οι φήμες για κυκλοφορία του iPad 3 την ίδια περίοδο με την τελική διάθεση του iOS 5 το προσεχές φθινόπωρο.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 15/06/2011 - 11:16

Στο iPad2 αντισταθηκα, αλλα αν τελειοποιησει την οθονη του οπως γραφει το παραπανω post, μου φαινεται οτι θα το χτυπησω!

#3   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2011 - 11:50

Αυτα ειναι!!! Το ipad 2 μου φαίνεται ιδη τελειο. τα μονα που θα ηθελα στο επομενο ipad 3 ειναι μονο Retina οθονη και θυρα usb και νομιζω θα ειναι πληρες!

#4   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 15/06/2011 - 12:01

Αυτα ειναι!!! Το ipad 2 μου φαίνεται ιδη τελειο. τα μονα που θα ηθελα στο επομενο ipad 3 ειναι μονο Retina οθονη και θυρα usb και νομιζω θα ειναι πληρες!

εγώ στο iPad 3 θα ήθελα σε πρώτη φάση λίγο διαφοροποιημένο UI - να μοιάζει η συσκευή μου περισσότερο σε πραγματικό εργαλείο που μπορεί να αντικατασταστήσει netbooks (post-PC περίοδος) και λιγότερη σχετικότητα με iPhone/iPod.. δείτε λίγο το touchpad της HP και θα καταλάβετε τί ακριβώς εννοώ. οποιαδήποτε επιπλέον προσθήκη καλοδεχούμενη.

#5   Darkkimon77

Darkkimon77

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2011 - 12:01

Σκέφτομαι να αγοράσω τώρα το 2 αλα αν είναι να βγει σε λιγους μήνες το 3 ..περιμένω..αν και δεν πιστεύω γιατί Ο Στέφανος Ο Δουλευταράς το ξεκα8άρισε οτι αυτη είναι η χρονιά του ΙΡΑD 2

#6   blu

blu

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2011 - 14:39

Όχι και πήρα το 2 φτου ...

Και δεν πουλιέται κι ολας τώρα ...

#7   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2011 - 14:50

Το iPad3 λογικά θα βγει κανονικά το Δίμηνο Φλεβάρη-Μάρτη του 2012. Η πιθανότητες να βγει πιο πριν είναι απειροελάχιστες!!!.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες