Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

προβλημα με την εισοδο στο wifi του σπιτιου μου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2011 - 11:14

καλημερα σε ολους,εχω ενα προβλημα εδω και καιρο με το μπω στο wifi του σπιτιου μου.ειχα ενα speedtouch 585 v6 και μετα απο καποια μερα δεν εμπαινε καθολου και δεν το αναγνωριζε,σημαιωτεον ουτε απο το Laptop που εχω μπορουσα να μπω. φανταστηκα οτι θα ειναι το ρουτερακι,πηγα το αλλαξα και πηρα ενα d-link dsl -2740b και απο κακη μου τυχη βλεπω οτι ουτε και απο εκει μπορω να μπω ενω βαζω τους σωστους κωδικους ενω το βλεπει κανονικα.εχει τυχει σε καποιον αυτο το πραγμα?να προσθεσω και οτι ουτε οταν ειναι ανοιχτο το δικτυο μπαινει το κινητο μεσα στο ρουτερακι ενω το βλεπει.ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

Τελευταία επεξεργασία από: cookies82, 18/06/2011 - 11:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/06/2011 - 11:20

Σε αλλα router καφετεριες κλπ συνδέεσαι κανονικα ?

#3   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2.989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 18/06/2011 - 11:24

κανε επαναφορα ρυθμισεων δικτυου στο κινητο σου μεσα απο το ρυθμισεις.app και ξαναδοκιμασε

Τελευταία επεξεργασία από: maserrr, 18/06/2011 - 11:28


#4   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2011 - 11:27

Σε αλλα router καφετεριες κλπ συνδέεσαι κανονικα ?

ναι κανονικοτατα ακομα και απο το σπιτι μου που πιανω αλλα ρουτερακια μπαινω κανονικα απλως θελω να μπαινω ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!

#5   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2011 - 11:28

κανε επαναφορα ρυθμισεων δικτυου στο κινητο σου μεσα απο το τυθμισεις.app και ξαναδοκιμασε

την εχω κανει την επαναφορα ρυθμισεων αλλα τιποτα...δεν γινεται να ειναι χαλασμενο και αυτο το ρουτερακι....

#6   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/06/2011 - 11:29

αν δεν επηρεαζει αλλους χρηστες της συνδεσης δες αν δουλευει με αλλο πρωτοκολλο.
δοκιμασε και τα 3 WEP,WPA,WPA2.
δεν ξερω πως γινεται στο dlink αλλλα αν μπεις στις ρυθμισεις του ρουτερ απο τον browser θα τις βρεις

#7   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2.989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 18/06/2011 - 11:29

για ελεγξε τις ρυθμισεις σου για ιντερνετ απο εδω και http://magic-tips.bl...ernet-mms.html'>εδω μηπως καποια ρυθμιση δε περαστηκε..κ ενημερωσε

#8   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2011 - 11:31

αν δεν επηρεαζει αλλους χρηστες της συνδεσης δες αν δουλευει με αλλο πρωτοκολλο.
δοκιμασε και τα 3 WEP,WPA,WPA2.
δεν ξερω πως γινεται στο dlink αλλλα αν μπεις στις ρυθμισεις του ρουτερ απο τον browser θα τις βρεις

το εχω δοκιμασει....ακομα και χωρις ασφαλεια το εχω δοκιμασει αλλα δεν μπαινει....σκεφτομαι να παω να παρω αλλο ρουτερακι...αλλα δεν πιστευω να ειναι χαλασμενο και αυτο.ας πουμε απο εναν ενισχυτη σηματος που εχω για το Laptop μπορεσα και μπηκα κανονικα απο το δικο μου το ρουτερ.μονο απο το κινητο και απο τον φορητο δεν μπορω να μπω...ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

#9   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/06/2011 - 11:31

Για τσεκαρε μηπως το router σου εχει κλειδωμα για mac adresses ενεργοποιημένο..Περα απο τα wap wep κλπ

#10   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/06/2011 - 11:32

Παντως αν δεν συνδέεται χωρις ασφαλεια παιζει παρα πολυ να ειναι αυτο με τις mac adresses..Τσεκαρε το!

#11   xmembs

xmembs

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/06/2011 - 11:33

Φιλε ΣΟΣ εχω κι εγω dlink. Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα. Θα λυθει αμεσως μολις βαλεις στον τυπο κλειδιου WEP. Τα αλλα πρωτοκολλα δεν τα υποστηριζει. Εφαγα τον κοσμο για να το αντιληφθω. Εχω ακριβως το ιδιο ρουτερ με σενα και παρολο που εβαζα τον σωστο κωδικο δεν με συνεδεε. Καντο και πες μας!

Ακυρο, τωρα ειδα οτι και χωρις ασφαλεια δεν συνδεεσαι.. Εγω χωρις ασφαλεια συνδεομουνα αμεσως...

Τελευταία επεξεργασία από: pakritidis, 18/06/2011 - 11:34


#12   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 18/06/2011 - 11:35

καλημερα σε ολους,εχω ενα προβλημα εδω και καιρο με το μπω στο wifi του σπιτιου μου.ειχα ενα speedtouch 585 v6 και μετα απο καποια μερα δεν εμπαινε καθολου και δεν το αναγνωριζε,σημαιωτεον ουτε απο το Laptop που εχω μπορουσα να μπω. φανταστηκα οτι θα ειναι το ρουτερακι,πηγα το αλλαξα και πηρα ενα d-link dsl -2740b και απο κακη μου τυχη βλεπω οτι ουτε και απο εκει μπορω να μπω ενω βαζω τους σωστους κωδικους ενω το βλεπει κανονικα.εχει τυχει σε καποιον αυτο το πραγμα?να προσθεσω και οτι ουτε οταν ειναι ανοιχτο το δικτυο μπαινει το κινητο μεσα στο ρουτερακι ενω το βλεπει.ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

να αλλάξεις το channel στο wifi broadcast από 6 που έχει ως default στο 1!!!
αναφέρομαι στο speedtouch 585 v6
μπορείς να το δοκιμάσεις και στο άλλο router που αγόρασες αρκεί να βρεις τη ρύθμιση στο μενού

#13   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2011 - 11:36

Φιλε ΣΟΣ εχω κι εγω dlink. Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα. Θα λυθει αμεσως μολις βαλεις στον τυπο κλειδιου WEP. Τα αλλα πρωτοκολλα δεν τα υποστηριζει. Εφαγα τον κοσμο για να το αντιληφθω. Εχω ακριβως το ιδιο ρουτερ με σενα και παρολο που εβαζα τον σωστο κωδικο δεν με συνεδεε. Καντο και πες μας!

Ακυρο, τωρα ειδα οτι και χωρις ασφαλεια δεν συνδεεσαι.. Εγω χωρις ασφαλεια συνδεομουνα αμεσως...

Οχι ουτε και αυτο γινεται...πφ....τρελενομαι....

#14   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2011 - 11:37

να αλλάξεις το channel στο wifi broadcast από 6 που έχει ως default στο 1!!!
αναφέρομαι στο speedtouch 585 v6
μπορείς να το δοκιμάσεις και στο άλλο router που αγόρασες αρκεί να βρεις τη ρύθμιση στο μενού

το ειχα αλλαξει αλλα τιποτα...

#15   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2011 - 11:37

Παντως αν δεν συνδέεται χωρις ασφαλεια παιζει παρα πολυ να ειναι αυτο με τις mac adresses..Τσεκαρε το!

μπορεις να μου εξηγησεις αυτο με την mac adresses?αν δεν σου κανει κοπο..ευχαριστω πολυ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες