Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Vodafone χοντρό δούλεμα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2009 - 13:08

Θα σας πω και γω μια μικρη ιστορια γυρω απο την αγορα αλλος ενα 3GS για τον αδελφο μου! το ηθελε απο την βοντα! ετσι εκανα μια μικρη γυρα στα καταστηματα τησ θεσσαλονικης!!! στο ενα μου ειπανε οτι εχουνε μονο συσκευες κλειδωμενες μονο για συνδεση!! εριξα ενα γελιο μπροστα στον υπαλληλο και μαλλον η θεση του η μεταιωρη αυτη τη στιγμη!! θα μας τρελανουνε....Στο αλλο μου ειπανε οτι τους τελειωσανε τα κομματια και οτι αν ενδιαφερομαι να κανω παραγγελια με την πρωτη παρτιδα που θα ρθει να μοθ δωσουνε ενα απο αυτα!!

Ετσι κατεφυγα στην Cosmote.Δηλωσα ενδιαφερον στην ιστοσελιδα.Την επομενη μερα με πηρε τηλ μια κοπελα και επιβεβαιωσε το ενδιαφερον για αγορα. μου μιλησε και για τα προγραμματα συμβολαιου ευγενικα αρνηθηκα και μ πε να περιμενω σε 3 μερες τηλ απο το καταστημα που επελεξα για να παω να το παραλαβω.

και διερωτομαι ως ενας απλος πελατης. πως γινετε να επιτρεπουνε στην βοντα να λενε ψεματα? δεν διακυβευεται και το κυρος? γιατι σαν πελατης δεν γνςριζω αν ειναι franchise η ιδιοκτητο απλως βλεπω βοντα. ενα αυτο.

και δευτερον πως γινετε μεσα σε 3 μερες να εχω την συσκευη στα χερια μου οπως ακριβως μου ειπανε απο το τηλ ενω στην βοντα λενε σε χ εβδομαδες...εγω προσωπικα απο δω και περα μονο σε cosmote ta iPhone-θεματα που προκυπτουν.

ακομα στην βοντα το χειμωνα ενα ζευγαρι ακουστικα ηθελά μου λενε ααα αυτα ειναι υπολογιστη... $*^@$&%!$#

Τελευταία επεξεργασία από: united_iFone, 10/08/2009 - 13:13


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/08/2009 - 13:17

1ον η cosmote ειναι ΟΤΕ και πλεον ανοικει σε γερμανους..οποτε ειναι φυσικο επακολουθο να εχεις αμεση ανταποκριση.
2ον στον υπαλληλο που σου ειπε οτι ειναι κλειδωμενο επρεπε να του πεις "δεν ξερεις τι σου γινεται και οχι μονο εσενα αλλα την πλειοψηφια της vodafon".

και 3ον η apple γνωριζει οτι η vodafon ειναι απο τους χειροτερους συνεργατες της παγκοσμιος αλλα υπαρχει ενα μεγαλο ΑΛΛΑ εχουνε αγορασει τα δικαιωματα και δεν μπορει η apple να κανει κατι δεδομενου οτι η vodafon εχει και την στιριξη της rainbow ελλας.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 10/08/2009 - 13:18

ezgif_com_crop_2.gif


#3   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2009 - 13:36

μα πως γινετε να εχει την υποστιριξη της rainbow?αφου η rainbow δεν εχει καμια σχεση με τα κινητα αν δεν κανω λαθος...φερνει ολα τα προιοντα της apple εκτος απο τα iPhone... ε?

#4   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/08/2009 - 14:35

Ναι αλλα θεωρειτε ως ο μοναδικος αποκλειστικος αντιπροσοπος μεχρι προτεινος πριν εξαγοραστει απο infoquest

ezgif_com_crop_2.gif


#5   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/08/2009 - 14:51

Χάλια και πάλι χάλια!!!
Μόνο εδώ γίνονται αυτά!!!

#6   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2009 - 10:57

1ον η cosmote ειναι ΟΤΕ και πλεον ανοικει σε γερμανους..οποτε ειναι φυσικο επακολουθο να εχεις αμεση ανταποκριση.
2ον στον υπαλληλο που σου ειπε οτι ειναι κλειδωμενο επρεπε να του πεις "δεν ξερεις τι σου γινεται και οχι μονο εσενα αλλα την πλειοψηφια της vodafon".

και 3ον η apple γνωριζει οτι η vodafon ειναι απο τους χειροτερους συνεργατες της παγκοσμιος αλλα υπαρχει ενα μεγαλο ΑΛΛΑ εχουνε αγορασει τα δικαιωματα και δεν μπορει η apple να κανει κατι δεδομενου οτι η vodafon εχει και την στιριξη της rainbow ελλας.



το 1ο που έγραψες δεν "στέκει"...εσύ λες για τους Γερμανούς...η βόνταφον τί να πει για όλον τον κόσμο;;Φαντάσου τι καλέσ σχέσεις που έχει η βόντα της Ελλάδας με τις υπόλοιπες!!!!!

#7   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/08/2009 - 11:16

Όλοι έχετε άδικο. Δεν φταίει η Vodafone ή η οποιαδήποτε εταιρία κινιτής. Έμείσ οι πελάτες φταίμε. Όλοι παράπονα είναι για την διαθεσιμότητα κλπ. Ωραία, έχει stock η cosmote, ή τουλάχιστον μπορεί να εξυπηρετήσει καλύτερα τη ζήτηση για το 3GS, κάνε μια φορητότητα αριθμού και όταν πάρει η voda να ρωτήσει γιατί μην αρχίσετε τα μισόλογα πείτε τους οτι η cosmote μου δίνει το 3GS ΤΩΡΑ. Αν το κάνουν αυτό μερικές εκατοντάδες (ούτε καν χιλιάδες) χρήστες της vodafone, θα δείτε για πότε θα αρχίσει η καλύτερη εξηπηρέτηση, θα φάνε το e-bay να βρουνε 3GS. Όταν όμως ο υπάληλος σε φλομώνει στις βλακείες, και σκύβεις το κεφάλι και λες εντάξει μωρε θα περιμένω ένα μήνα, ή θα το πάρω απο την τσέπη μου και θα δώ αν μου δώσει η voda κάποια επιδότηση, τότε τι περιμένετε; Κάλύτερη εξυπηρέτηση.

#8   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/08/2009 - 11:48

το 1ο που έγραψες δεν "στέκει"...εσύ λες για τους Γερμανούς...η βόνταφον τί να πει για όλον τον κόσμο;;Φαντάσου τι καλέσ σχέσεις που έχει η βόντα της Ελλάδας με τις υπόλοιπες!!!!!


Φιλε μου αν η vodafon δεν μπορει να στιριξει της επιλογες της και της αποκλιστικοτητες που επιδιοκει να εχει στην ελληνικη αγορα λυπαμε.εγω και ο καθενας ως καταναλωτες δεν υποχρεουμαστε να εξαρτωμαστε απο περιοδικους υπαλληλους που οτι και να τους πεις θα σου πουνε "ναι βεβεως -ναι θα σας εξυπιρετισουμε" για μην βρεθουνε στον δρομο και γι'αυτο υπαρχουνε απειρα παραδειγματα..οπως λεει και ο φιλος απο πανω η vodafon ακολουθει μια πολιτικη ισαξια με του IΚΑ,οπως αλλωστε και το συνολο της παροχης υπηρεσιων στην ελλαδα και σε εχουνε σε αναμονη για κατι το οποιο αμα ανοικεις στο δικτυο τους εκεινοι ειναι που θα σε ζαλισουνε για προσφορες και μολις τους χρειαστεις για service η να πας να παραλαβεις την καινουρια σου συσκευη περνουνε το βλεμα της αγελαδας και σε κοιτανε διοτι το προσωπικο τους στο 90% ειναι παιδια που εχουνε βγαλει μια σχολη το 99 το 2000 και καλουντε να ανταπεξελθουνε σε τεχνολογιες του 2009 διχως να τους κανουνε ενα σεμιναριο η κατι.(το ξερω πολυ καλα αυτο απο φιλο)το χαλι ειναι γενικοτερο αλλα εκι παραειναι..

ezgif_com_crop_2.gif


#9   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2009 - 19:44

Όλοι έχετε άδικο. Δεν φταίει η Vodafone ή η οποιαδήποτε εταιρία κινιτής. Έμείσ οι πελάτες φταίμε. Όλοι παράπονα είναι για την διαθεσιμότητα κλπ. Ωραία, έχει stock η cosmote, ή τουλάχιστον μπορεί να εξυπηρετήσει καλύτερα τη ζήτηση για το 3GS, κάνε μια φορητότητα αριθμού και όταν πάρει η voda να ρωτήσει γιατί μην αρχίσετε τα μισόλογα πείτε τους οτι η cosmote μου δίνει το 3GS ΤΩΡΑ. Αν το κάνουν αυτό μερικές εκατοντάδες (ούτε καν χιλιάδες) χρήστες της vodafone, θα δείτε για πότε θα αρχίσει η καλύτερη εξηπηρέτηση, θα φάνε το e-bay να βρουνε 3GS. Όταν όμως ο υπάληλος σε φλομώνει στις βλακείες, και σκύβεις το κεφάλι και λες εντάξει μωρε θα περιμένω ένα μήνα, ή θα το πάρω απο την τσέπη μου και θα δώ αν μου δώσει η voda κάποια επιδότηση, τότε τι περιμένετε; Κάλύτερη εξυπηρέτηση.


Και εγω που το περνω ως σκετη συσκευη δηλαδη θα πρεπει να κανω συνδεση για να εχω καλυτερη εξυπηρετησηστην βοντα?αν μη τι αλλο 550 ζεστα ευρουλακια ειναι!και σου μιλανε με το υφακι επρεπε να το ξερεις ρε φιλε η συνδεση και το περνεις η δινετ του! γιατι απο την cosmote και τα 2 3GS που αγοραστηκανε και οι 2 αγορες εγιναν απροβληματιστα! στην βοντα αρχισανε τις παπαριες για στοκ μονο για συνδεση και για σκετη συσκευη απο σεπτεμβρη αν οχι οκτωβρη...στην cosmote ητανε και ευγενικοι και με την 2η αγορα μου κανανε δωρο και ενα bluetooth i-tech! εστω και κινηση για να κρατησουνε πελατες να ναι τουλαχιστον κανουνε και κανα δωρακι που προτιμας το καταστημα τους-εταιρια! η βοντα οσα μπορει να σου φαει θα σου φαει!! τι να πω... και φιλε ktzaf αν πιστευεις οτι ο πελατης φταει δικαιωμα σου! εγω ομως δεν θα κατσω να φαω τα ψεματα τους!!στην cosmote οτι μ πανε ητανε αληθεια! σε 3 μερες το χα στα χερια μου δεν με προηξανε για συμβολαια με πηρανε και 3 φορες να παω να παραλαβω την συσκευη!! στην εκαστοτε περιπτωση ζητησα τον προισταμενο του εξηγησα τι εγινε και μου ειπε οτι εν τελει απλως δεν εχουνε διαθεσιμα κομματια και απλως εφυγα εκνευρισμενος... αν δεν θελουνε να μου πουλησουνε δεν θα κατσω να σκασω!!

#10   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/08/2009 - 22:10

και 3ον η apple γνωριζει οτι η vodafon ειναι απο τους χειροτερους συνεργατες της παγκοσμιος αλλα υπαρχει ενα μεγαλο ΑΛΛΑ εχουνε αγορασει τα δικαιωματα και δεν μπορει η apple να κανει κατι δεδομενου οτι η vodafon εχει και την στιριξη της rainbow ελλας.


Χειρότερους συνεργάτες; Πού το στηρίζεις αυτό;

Σίγουρα είναι ο μεγαλύτερος (πάνω από 200εκ. συνδρομητές) και επίσης η Rainbow δεν έχει καμία σχέση στο παιχνίδι. Επίσης, το πόσα iPhone πήρε η Vodafone αυτό το αποφάσισε η Apple και όχι η Vodafone.

#11   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/08/2009 - 22:21

Το στηριζω σε γνωστο που εχω στην αμερικη και οταν το συζητησαμε το μετεφερε στο τεχνικο τμημα της εταιριας που εργαζεται και εχουνε αμεση επαφη με την apple δεδομενου οτι η εταιρια δουλευει mac και ελαβε την εξης απαντηση : "το γνωριζουμε σαν εταιρια που εμπορευται ενα προιον αλλα δεν μπορουμε να κανουμε κατι πανω σε αυτο γιατι εχουνε αγοραστει δικαιωματα".Και εξου και οι ποσοτητες που προανεφερες που δεν μπορουνε να της υποστηριξουνε.

ezgif_com_crop_2.gif


#12   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/08/2009 - 00:17

και φιλε ktzaf αν πιστευεις οτι ο πελατης φταει δικαιωμα σου! εγω ομως δεν θα κατσω να φαω τα ψεματα τους!!στην cosmote οτι μ πανε ητανε αληθεια! σε 3 μερες το χα στα χερια μου δεν με προηξανε για συμβολαια με πηρανε και 3 φορες να παω να παραλαβω την συσκευη!! στην εκαστοτε περιπτωση ζητησα τον προισταμενο του εξηγησα τι εγινε και μου ειπε οτι εν τελει απλως δεν εχουνε διαθεσιμα κομματια και απλως εφυγα εκνευρισμενος... αν δεν θελουνε να μου πουλησουνε δεν θα κατσω να σκασω!!

Φίλε united_iFone, δεν κατάλαβες. Η γνώμη μου είναι ότι έκανες την καλήτερη δουλειά. Υπάρχει όμως κόσμος που τα σκάει κανονικά σε κάθε εταιρεία κινιτής, παίρνει τ'άρ****** τους όταν έρθει η ώρα για αναβάθμηση, το 3GS, λάθος χρεώσεις, απαράδεκτο service κλπ. και όταν τους λες άλλαξε εταιρεία, σε κοιτάζουν με το σπινθιροβόλο βλέμα της αγελάδας λες κ'εγώ δεν ξέρω τι τους πρότεινες να κάνουν. Αλλά σκέψου και αυτό. Ήθελες το 3GS σκέτο σαν συσκευή, πηγες vodafone σου ζαλίσανε τα πα***ια με τις βλακείες τους, πήγες cosmote και καθάρισες. Αν όμως ο Έλληνας καταναλωτής είχε απαιτήσεις και όταν πήγαινε για ανανέωση, αναβάθμηση κλπ. του έλεγαν 3GS τέλος και αυτός τους κούναγε το μαντήλι θα σου το πούλαγε η cosmote το 3GS χωρίς σύνδεση ή θα προτημούσε να αρμέγει τα πάγια και τις υπερβολικές χρεώσεις 12 ή 18 μηνών; Δες το και έτσι. Στην τελική έχουμε τις υπηρεσίες που μας αξίζουν. Η cosmote έχει καλύτερη εξυπηρέτηση πλέων από την vodafone και μπορεί να ρισκάρει να δώσει και κανένα 3GS χωρίς σύνδεση, γιατί σου λέει σιγά μην φύγει ο πελάτης να πάει στη vodafone, ενώ η voda έτσι σκατά που τα έχει κάνει τι να περιμένει. Και για να μην παρεξηγούμαι, vodafone σύνδεση έχω. Είχα cosmote, άλλαξα με τις βλακείες που κάνανε κάποτε με τις αναβαθμήσεις, και τώρα που λήγει το συμβόλαιό μου με τη vodafone αλλάζω πάλι. (Με την προϋπόθεση ότι δεν θα μου κάνουν κάποια αντιπροσφορά από voda που δεν μπορώ να αρνήθω) Με αρμέγουν που με αρμέγουν τουλάχιστον να μου λένε και κανα ευχαριστώ.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες