Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5 με νέο σχεδιασμό και διάθεση τον Αύγουστο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 22/06/2011 - 07:57

Να ρωτησω κατι το τηλεφωνο τις samsung εχει απο πισω μηλαρακι; :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/06/2011 - 08:31

Να ρωτησω κατι το τηλεφωνο τις samsung εχει απο πισω μηλαρακι; :lol:

:lol: ετσι θα έπαιρνα και γω galaxy s2

#33   Demonoire

Demonoire

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2011 - 08:39

Σε ποιότητα κατασκευής, αξιοποιστια, λειτουργικότητα, app store, λειτουργικό, δεν είναι καλύτερο.

Ξέρετε γιατί λένε κάποιοι ότι είναι καλύτερο ; Επειδή έχει μεγαλύτερη οθόνη η όποια έχει μικρότερη ανάλυση απο το iPhone 4. Και η όποια απο ποιότητα κατασκευής 7/10 φορές παει για service, ρωτήστε τους, για μενα η οθόνη του iPhone 4 είναι σαφώς πιο βολική και επειδη έχει 2πυρηνο που δεν αξιοποιείται πουθενά. Και επειδη το χειμώνα χρησιμεύει σαν σόμπα.

Διεκδικεί το βραβείο της πιο προβληματικής συσκευής όλων των εποχών και κάνει και 600. Με android Δηλαδή ΈΛΕΟΣ με το SGS2.

Τελευταία επεξεργασία από: Demonoire, 22/06/2011 - 08:40


#34   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2011 - 09:18

Παιδιά το 4πυρινο και βάλε είναι χρήσιμο στο browsing και στις σελιδες με flash. Στα 1080p flash και γενικα κανει το κινητο να πεταει. Επίσης οσο πιο δυνατα specs τοσο πιο διαχρονικη η συσκευη.
Οχι σαν το ipad2 που βαλανε 512mb Ram (οι ξεφτιλες) για να σου πουν σε λιγο καιρο οτι δεν θα παιρνει νέοτερες εκδοσεις λογω ram...

#35   NikolasN

NikolasN

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2011 - 09:42

Όχι άλλες παντόφλες! Όχι άλλοι θερμοσίφωνες!

Όποιος θέλει 4 ίντσες ας πάει να πάρει S2 και HD7 και δώρο τσάντα μεταφοράς.


χαχαχαχα ναι δικεο εχεις με τισ τσαντες :P

#36   spyros83

spyros83

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2011 - 11:02

Και επειδη το χειμώνα χρησιμεύει σαν σόμπα.


Φίλε χειμώνας έρχεται, οικονομική κρίση πετρέλαια και υγραέριο με τιμές στα ύψη...!!!
Δες το και απο την άλλη πλευρά το SGS 2 κάνει και οικονομία ... :-)
Σκέψου τι ζεστούλι θα είναι στα χέρια σου ανάμεσα στα χιόνια ...

Apple και ΠΑΛΙ Apple!!! Με ενός χρόνου κινητό μπουκώνει στόματα ακόμα!!! Και με το 5 άρι απλά θα τους σβήσει για μήνες,
μέχρι βέβαια να βγάλουν και οι άλλοι καμια 20 αριά διαφορετικές συσκευές
μπας και πετύχουν το απόλυτο να νομίζουν οτι το φτάνουν

#37   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2011 - 16:29

Τα ξένα forum και blogs αναφέρουν την πιο πάνω είδηση κάνοντας λόγο για ανακοίνωση (announcement) τον Αύγουστο, και όχι διάθεση. Προφανώς κάποιοι χαθήκαν στην μετάφραση.

#38   tsitsibau

tsitsibau

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/06/2011 - 17:04

Το συγκεκριμένο design νομίζω είχε κυκλοφορήσει σαν φήμη πριν από κάτι μήνες...

#39   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2011 - 22:57

Δεν υπάρχει ούτε μια σοβαρή εφαρμογή πλέον που να μην έχει ύπαρξη στο market android.
Έχοντας και τις 2 συσκευές (iphone 4 , SGS2) μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι τα καλύτερα έχουν ήδη έρθει στο στρατόπεδο του Android.
Όταν η Apple θα βγάλει το iphone 5 , στην αγορά θα πλησιάζουν οι συσκευές με tegra 3 (τετραπύρηνος) όπως και η νέα έκδοση του android για τις high end συσκευές (SGS2 , Sensation , Evo 3D , Droid 3 , Nexus 3 , κλπ).

Είτε το θέλουμε είτε όχι η ανάπτυξη του android τρέχει πολύ πιο γρήγορα από την ανάπτυξη του ios.!


και μετα ξυπνησες.! :)

#40   NikolasN

NikolasN

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2011 - 22:58

σκεφτητε ποσα κηνητα εκανε η samsung και ποσα η apple (και απο που ξεκηνεισε η apple) και συγγρηνετε τα τηλεφωνα ;)

#41   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2011 - 22:59

Ρε φίλε και τη να το κανείς κινητό με τετραπυρινο επεξεργάστη; Έλεος ! Το iPhone δεν είναι μόνο το hardware και όντως οι καλές εφαρμογές υπάρχουν και στο android το θέμα με τα iPhone είναι η απλότητα και η ομαλή χρήση χωρίς προβλήματα που ακόμα και παιδάκια μικρά μπορούν. Να το χρησημοποιησουν !


τα ειπες ολα.! και εγω αυτο προσπαθω να εξηγησω.! οτι αυτη η apple, κατεχει την μυστικη συνταγη, για να σου προσφερει τεχνολογια, εξελιξη, και απλοτητα.!

#42   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2011 - 23:03

1ον Αυτό το ΜΠΟΡΕΙ και να είναι καλύτερο από άποψη hardware ήταν η χειρότερη αρχή που θα μπορούσες να κάνεις :D
Μην έχεις αμφιβολίες φίλε μου είναι κλάσεις καλύτερο.
2ον Πράγματι κάποιες πιο εξεζητημένες ή και επαγγελματικές εφαρμογές του app store είναι καλύτερα σχεδιασμένες απ τις αντίστοιχες του android.
Οι εφαρμογές όμως που χρησιμοποιούν καθημερινά οι περισσότεροι χρήστες είναι ολόιδιες.
Τέλος άλλο το βολικό κινητό, επειδή δεν έχω όρεξη να διαβάσω 10 σελίδες για να κάνω 5 πράγματα μαζί με το root και άλλο το καλό κινητό. Όταν τα 2 κινητά βρεθούν στα χέρια ενός χρήστη με γνώσεις και όρεξη το Galaxy ξεφεύγει όσο δε φαντάζεσαι.
iPhone έχω κι εγώ και δεν έχω πάρει ακόμη το Galaxy γιατί δεν αποκλείω το 5 να ναι καλύτερο. Με το 4 όμως ειλικρινά δεν υπάρχει καμία σύγκριση.


φιλε μου μην προσπαθεις να με πεισεις, μιας και εχουν περασει απο τα χερια μου, σχεδον οτι συσκευη εχει βγει μεχρι σημερα.! ετσι ελεγαν και για το htc desire hd. δηλαδη οτι χτυπαει στα ισια το iphone 4. ασε καλυτερα να μην μιλησω για τις διαφορες των 2. !
ειδαμε και το androd market. φουλ στις εφαρμογες, και οι πιο πολλες απαραδεκτες.! και πολλα πολλα ακομα. ! δεν αμφιβαλω οτι ειναι υπολογισιμο και αρκετα καλο το android, αλλα προσωπικα , το θεωρω πλυ πισω απο το ιος.

#43   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 26/06/2011 - 19:14

Αρχικά να επιστρέψουμε λίγο στο θέμα του ποστ...κ ας αφήσουμε πια συσκευή κ πιο λειτουργικό για φορητή συσκευή είναι καλύτερο...
Εγω έχοντας το 3Gs περιμένω με ανυπομονησία το 5αρι...Αυτο που με χαλάει στο δικό μου είναι η κάμερα κ ανάλυση που έχει το 4αρι πράγμα που σίγουρα θα είναι τα ίδια η μπορει κ καλύτερα στο 5...(άρα αν οι φήμες που το θέλουν με 8Mp και 4αρα οθόνη είναι για μένα τέλειο)...
Μετα ο επεξεργαστης σίγουρα θα είναι ο Α5 διπύρηνος...(ταχύτητα χρονισμου δεν ξέρουμε αλλα φαντάζομαι στα 900+)...επίσης η Ram και αυτή φαντάζομαι να αυξηθεί...
Αλλα πράγματα δεν νομίζω να έχει το νέο κινητό...απο χαρακτηριστικά...
Απο σχεδιασμό πιστεύω οτι θα είναι στα πρότυπα του iPod touch και MacBook air λεπτή γραμμή με πλάτη αλουμινίου (η κάτι σαν το πρώτο iPhone)...

#44   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 26/06/2011 - 19:56

εγώ περιμένω το 5άρι να αντικαταστήσει το 3GS μου και σκέπτομαι ότι αν το 3GS με τα specs του αντέχει ακόμα εν έτη 2011-2012, το 5άρι παίζει να βγάλει 5ετία με τρελή άνεση.. εκτός και αν αποφασίσουν να κάνουν κάποια στιγμή στο μέλλον τρισδιάστατο το UI.

#45   secone

secone

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/06/2011 - 19:59

εγώ περιμένω το 5άρι να αντικαταστήσει το 3GS μου και σκέπτομαι ότι αν το 3GS με τα specs του αντέχει ακόμα εν έτη 2011-2012, το 5άρι παίζει να βγάλει 5ετία με τρελή άνεση.. εκτός και αν αποφασίσουν να κάνουν κάποια στιγμή στο μέλλον τρισδιάστατο το UI.

Λογικα θα αντεξει το 3γς απλα μαλλον δεν θα σηκονει ολα τα καινουργια αππς που θα βγενουν με τοση ανεση οση τωρα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες