Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5 beta 1, ... 5, 6, 7...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1234 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 15/07/2011 - 17:14

Καλησπέρα,
Δοκιμάζοντας τη νέα beta του iOS 5 παρατήρησα μεγάλη υπερθέρμανση την ώρα που μιλούσα στο τηλέφωνο...! Το έχει παρατήρησει κανείς άλλος ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/07/2011 - 17:23

Καλησπέρα,
Δοκιμάζοντας τη νέα beta του iOS 5 παρατήρησα μεγάλη υπερθέρμανση την ώρα που μιλούσα στο τηλέφωνο...! Το έχει παρατήρησει κανείς άλλος ?


Πολύς κόσμος (και εγώ μεσα σε αυτούς) ειχε παρατηρήσει αυτό το φαινόμενο στην beta 1. Από κει κι επειτα δεν εχω δει να αναφερεται κατι τετοιο. Με την 2 και τωρα με την 3 προσωπικά εχω παρατηρησει ότι δεν υπερθεμαίνεται ουτε στις κλησεις ούτε σε αλλη χρηση περαν του κανονικου φυσικα.. Δεν ξερω τι λενε και τα αλλα παιδια.. Τωρα αν ησουν στην Αθηνα και με τετοιες θερμοκρασιες μιλαγες μεσα στον ηλιο πχ και το κινητο ζεσταθηκε ειναι απολυτα φυσιολογικο και δεν φταιει η μπετα προφανως..

#423   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 15/07/2011 - 17:27

Πολύς κόσμος (και εγώ μεσα σε αυτούς) ειχε παρατηρήσει αυτό το φαινόμενο στην beta 1. Από κει κι επειτα δεν εχω δει να αναφερεται κατι τετοιο. Με την 2 και τωρα με την 3 προσωπικά εχω παρατηρησει ότι δεν υπερθεμαίνεται ουτε στις κλησεις ούτε σε αλλη χρηση περαν του κανονικου φυσικα.. Δεν ξερω τι λενε και τα αλλα παιδια.. Τωρα αν ησουν στην Αθηνα και με τετοιες θερμοκρασιες μιλαγες μεσα στον ηλιο πχ και το κινητο ζεσταθηκε ειναι απολυτα φυσιολογικο και δεν φταιει η μπετα προφανως..


Όχι σε κλειστό χώρο με full air condition :) το παρατήρησα σήμερα έντονα στην κλήση και χθες με ανοιχτό το hot spot!

#424   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/07/2011 - 17:31

Όχι σε κλειστό χώρο με full air condition :) το παρατήρησα σήμερα έντονα στην κλήση και χθες με ανοιχτό το hot spot!


Τι να σου πω φίλε μου.. Εγω δεν εχω τετοια αντιδραση απο το τηλεφωνο.. Ουτε ζεσταινεται περισσοτερο απο παλια αλλα και η μπαταρια τολμαω να πω πως σε κατασταση αναμονης ειδικα μου κραταει και περισσοτερο απο παλια (αν εξαιρεσαουμε την μπετα 1 που και το ζεσταινε και ρουφαγε και την μπαταρια).. Εκτός αυτου η εκδοση ειναι μπετα και ειναι πιθανον να παρουσιασει διαφορα σε πολλους.. Δοκιμαστικα ειναι ολα αυτα για να βελτιωθουν. Λιγο υπομονη ολοι μας και θα ερθει το φθινοπωρο.....

#425   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 15/07/2011 - 17:44

Σωστός...;) αλλά μου έκανε εντύπωση! Όντως με την μπαταρία καμμιά σχέση!

#426   gold

gold

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2011 - 11:11

για να περάσουμε την beta 3 θα βάλουμε και itunes beta3? θα είναι και τα δυο itunes μέσα στο mac, η πρέπει να βγάλουμε το κανονικό itunes και να περάσουμε το itunes 10.5 beta 3?

#427   Super

Super

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2011 - 11:38

για να περάσουμε την beta 3 θα βάλουμε και itunes beta3? θα είναι και τα δυο itunes μέσα στο mac, η πρέπει να βγάλουμε το κανονικό itunes και να περάσουμε το itunes 10.5 beta 3?


δεν μένουν και τα 2 μόνο το ένα μένει.και ναι..πρέπει να έχεις τις τελευταίες beta

#428   gold

gold

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2011 - 11:49

δεν μένουν και τα 2 μόνο το ένα μένει.και ναι..πρέπει να έχεις τις τελευταίες beta

θα χαθούν η εφαρμογές περνώντας την beta? θα μπορώ μετά να συγχρονίσω το ipad που είναι ios 4.3.3?
ευχαριστώ

#429   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/07/2011 - 13:50

θα χαθούν η εφαρμογές περνώντας την beta? θα μπορώ μετά να συγχρονίσω το ipad που είναι ios 4.3.3?
ευχαριστώ

Δεν χανονται οι εφαρμογες,εφ'οσον τις εχεις κανει backup στο itunes(στην προηγουμενη εκδοση)!Και ναι,θα μπορεις να συγχρονισεις ipad που είναι ios 4.3.3!

#430   gold

gold

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2011 - 14:40

Δεν χανονται οι εφαρμογες,εφ'οσον τις εχεις κανει backup στο itunes(στην προηγουμενη εκδοση)!Και ναι,θα μπορεις να συγχρονισεις ipad που είναι ios 4.3.3!

ευχαριστώ πολύ προχωράω στο ios5!

#431   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 16/07/2011 - 14:50

Συγγνώμη, αλλά ανοιξες το κινητό και αποσυνδεσες την μπαταρια για να σταματησει? Γιατί με hard reset δεν εφτιαχνε? Αφού το hard reset ειναι η αντιστοιχη αφαιρεση της μπαταριας.. Κοβει στιγμιαία το ρευμα, αρα δεν ειναι δυνατόν να μην επανηλθε.. Και προσωπικά ειναι η πρωτη φορα που ακουω τετοιο προβλημα με την μετα.. Εμενα η συγκεκριμενη λειτουργία που την εχω δοκιμασει δεν εχει επιπλοκες. restore εχεις κανει μηπως και δεν εχει εγκατασταθει καλα κατι? Πολύ περιεργο αυτό που σου συμβαινει

Πίστεψέ με δεν γινόταν να μην το ανοίξω γιατί δεν έκλεινε με ΤΙΠΟΤΑ. Έχω κλείσει την λάμψη στις υπενθυμίσεις και δεν το παρουσίασε πάλι. Μπορεί να παίζει και κάτι με το firmware κατα την εγκατάσταση, όμως, εφόσον εκλεισα την ρύθμιση για την λάμψη δεν έκανε μέχρι στιγμής, ίσως παίζει να είναι προβλημα της beta. Μικρό το κακο.

#432   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 16/07/2011 - 15:07

Πίστεψέ με δεν γινόταν να μην το ανοίξω γιατί δεν έκλεινε με ΤΙΠΟΤΑ. Έχω κλείσει την λάμψη στις υπενθυμίσεις και δεν το παρουσίασε πάλι. Μπορεί να παίζει και κάτι με το firmware κατα την εγκατάσταση, όμως, εφόσον εκλεισα την ρύθμιση για την λάμψη δεν έκανε μέχρι στιγμής, ίσως παίζει να είναι προβλημα της beta. Μικρό το κακο.



Όσον αφορά την λάμψη στις υπενθυμίσεις να συμπληρώσω ευθύνονται για την υπερθέρμανση κατα την κλήση όπως έγραψα πιο πάνω με το που το απενεργοποιησα όλα καλά!

#433   nikosfas

nikosfas

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/07/2011 - 16:26

παιδια, απο os 5 beta3 σε 4.3.4 γινεται? εχω ssh 4.3.3 απο το τελευταιο jb..

#434   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/07/2011 - 17:43

Γίνεται και στην 4.3.4 και στην 4.3.3 αφού έχεις κρατήσει τα shshs...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#435   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 22/07/2011 - 23:00

Πριν από λίγα λεπτά η Apple έκανε διαθέσιμη την iOS 5 beta 4 παράλληλα με τα τις αντίστοιχες εκδόσεις του iTunes 10.5.4 του Xcode 4.2 και του iOS 5 SDK beta 4

Κατεβάζουμε την νέα έκδοση και θα ενημερώσουμε με ό,τι καινούργιο προκύψει.

Update:

Το iOS 5 beta 4 μπορεί να εγκατασταθεί OTA (Over The Air) από συσκευές που έχουν εγκατεστημένο το iOS 5 beta 3

iOS 5 beta 4 can be installed using over the air software update from devices that have iOS 5 beta 3 installed. Over the air software update can be initiated by choosing General > Software Update in Settings.
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες