Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone: Next Generation


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   chrisko123

chrisko123

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2009 - 17:29

Έχει ακούσει κανείς για το επόμενο iPhone;

Το θέμα είναι σημαντικό για να δούμε αν χρειάζεται να πάρει κανείς το 3GS ή μπορεί να περιμένει για το επόμενο; 600 ΕΥΡΩ δεν είναι και λίγα για να δίνει κανείς κάθε χρόνο... Αν του χρόνου έχουμε κάτι καινούργιο με σημαντικά features ίσως αξίζει να περιμένουμε. Αν όμως όχι, τότε για έναν fan θα είναι σκόπιμο να πάει να αγοράσει τώρα το 3GS. Κι αν είναι να βγει κάτι νέο και ισχυρό, τότε για πότε ακούγεται αυτό;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/08/2009 - 17:37

Την ίδια επιχειρηματολογία θα μπορώ να σου αντιτάξω του χρόνου τέτοια εποχή, προτείνοντας να κάνουμε υπομονή για το επόμενο :rolleyes:

Κατά τη γνώμη μου στο χώρο της τεχνολογίας η "υπομονή για ένα πιο προηγμένο προϊόν" σχεδόν ποτέ δεν είναι η ενδεικνυόμενη σκέψη γιατί μια τέτοια υπομονή λόγω της συνεχούς και ακατάπαυστης επέλασης προϊόντων μπορεί απλά να είναι ... ατέρμονη.

Στο θέμα μας τώρα, πιστεύω ότι το επόμεμνο iPhone θα παρουσιαστεί πάλι καλοκαίρι του 2010 και θα επιφέρει μεγάλη επανάσταση - της τάξης π.χ. OLED οθόνης, HSUPA, LTE και δεν συμμαζεύεται. Σίγουρα θα κινηθεί στα ίδια τιμολογιακά επίπεδα (γι αυτό μην περιμένεις να δεις iPhone κάτω από 469€).

#3   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2009 - 19:39

η τεχνολογια καθε 3 μηνες αλλαζεις δεδομενα...αλλα μ'αυτο το σκεπτικο εσυ φιλε μου ποτε δεν θα παρεις iphone...

#4   chrisko123

chrisko123

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2009 - 07:48

Φίλε μου το iPhone το έχω. Απλά καλό είναι να ξέρουμε τι ετοιμάζει η Apple (αν μπορούμε, βέβαια) και να κρίνουμε
αν θα πάρουμε την Α ή την Β αναβάθμιση.


#5   ste

ste

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/08/2009 - 10:38

εγώ κάπου διάβασα ότι το νέο iphone λένε ότι θα έχει διπύρηνο επεξεργαστή!!! :D
φανταστείτε τι έχει να γίνει αν γίνει κάτι τέτοιο! :blink:

#6   mdspell

mdspell

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2009 - 19:10

ste γιατί το θεωρείς παράξενο να βγει διπύρηνος στο iphone? Αν σκεφτεις το μέγεθος του i7 που λόγω του μεέθους τηε cache που έχεi είναι ουσιαστικά 8πύρηνος τότε το παράξενο θα είναι να μην είναι διπύρηνος ο επεξεργαστής του επερχόμενου iphone(αν σκεφτείς και την πλήρη συνεργασία μεταξύ intel και apple, που όταν για τους απλούς υπολογιστές ο διπύρηνος ήταν η υπερτεχνολογία τα mac είχαν δύο διπύρηνους XEON επάνω)

#7   manoshahou

manoshahou

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2009 - 20:43

ξέρεις τι σημαίνει να φορέσεις διπύρηνο??? θέλεις μεγαλύτερη ισχύ σε ρεύμα και επίσης το βασικότερο ψύξη. ακόμα και μονοπύρηνο να βάλεις με μεγάλη ταχύτητα είναι πολύ δύσκολο να λειτουργήσει σωστά σε μία τόσο μικρή συσκευή!!!! :P :P :P

φιλικά πάντα

#8   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 18/10/2009 - 21:11

Αναρτημένη εικόνα




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες