Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 2 Plus με Retina οθόνη μέχρι τέλος του 2011 (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/07/2011 - 22:36

Νέο δημοσίευμα αναλυτή προσφέρει περισσότερες φήμες σχετικά με την επόμενη κίνηση της Apple σχετικά με το iPad.

Ο αναλυτής Craig Berger εκτιμά ότι η Apple αναμένεται να κυκλοφορήσει ένα ανανεωμένο iPad με υψηλότερη ανάλυση οθόνης, ένα iPad 2 Plus, όρο που εφηύρε ο ίδιος. Η συσκευή θα είναι απλώς μια ελαφρά αναβαθμισμένη έκδοση στο ήδη υπάρχον iPad 2 με ημερομηνία κυκλοφορίας μέχρι το τέλος του 2011

Αναρτημένη εικόνα

Εκτιμήσεις αναλυτών σπάνια αποδεικνύονται βάσιμες απλά έχει ενδιαφέρον το όνομα iPad 2 Plus (βλέπε Google+) και γι' αυτό το αναφέρουμε.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Alexandros96

Alexandros96

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:DirtyS0cks

Δημοσίευση 06/07/2011 - 22:39

καλα... ipad 2 με retina απλα θα τα σπαει!

#3   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2011 - 22:41

Μην περιμενετε 2 ιδιες συσκευες.. Την ιδια χρονια απο την apple .. Αυτο θα σημαινε αποτυχια της πρωτης , πτωση της μετοχης.. Και ο,τι αλλο αυτο συνεπαγεται... Θα πρεπει να περιμενουμε 1 ipad το χρονο.. That's it.. :)

#4   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 06/07/2011 - 22:43

Θα συμφωνήσω με τον DINFUN άντε θα βγάλει και ένα iPhone 5 και πολύ μας είναι..

#5   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 16/08/2011 - 10:34

Νέα αναφορά της Digitimes έρχεται να δώσει (επιτέλους) ένα τέλος στις φήμες περί κυκλοφορίας ενός νέου μοντέλου iPad με Retina Display ανάλυσης 2048 x 1536:

US-based tablet PC players Apple has recently canceled its iPad 3 supply schedule for the second half of 2011

Apple was originally set to launch its iPad 3 in the second half of 2011 with a supply volume of 1.5-2 million units in the third quarter and 5-6 million in the fourth quarter, but Apple’s supply chain partners have recently discovered that the related figures have all already been deleted, the sources pointed out.

The sources believe that the yield rate of the 9.7-inch panel that feature resolution of 2,048 by 1,536 may be the major reason of the supply delay since such panels are mainly supplied by Japan-based Sharp with a high price and Apple’s other supply partners Samsung Electronics and LG Display are both unable to reach a good yield. Since Apple is unable to control a certain level of supply volume, the iPad 3 is unlikely to be mass produced as scheduled, the sources added.

Sources from panel players also pointed out that the 9.7-inch panel with high resolution requires a much larger backlight source and a single edge light bar is hardly able to reach satisfaction levels. Due to iPad 3’s requirements over the physical thinness, rich color support and toughness will all conflict with the panel’s technology restrictions; therefore, this could cause a delay in the launch.

… και έτσι, μία ακόμα φτιαχτή ιστορία ολοκληρώνει τον κύκλο της.
Behind the Scenes...

#6   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/08/2011 - 10:47

Πολλές τέτοιες φήμες ως γνωστόν, στην περίπτωση που δεν είναι σκόπιμες, προέρχονται από τις ενδόμυχες επιθυμίες αυτών που τις ξεκινούν, οι οποίες απλώς τυχαίνει να είναι και δικές μας γι'αυτό "τσιμπάμε".

#7   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/08/2011 - 10:53

Θα ήταν βλακεία πάντως να έβγαινε νέο ipad την ίδια χρονιά, την χρονιά που ο ίδιος ο Στιβ είπε ότι είναι η χρονιά του iPad 2.

Δεν θα το άντεχε και ο προϋπολογισμός μας πάντως. Είμαστε συνηθισμένοι σε ετήσιες δόσεις. :lol:

#8   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 16/08/2011 - 10:58

ελπίζω να μην ακολουθήσουν τον ίδιο δρόμο οι φήμες περί iphone 5 ... !

#9   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/08/2011 - 11:43

ελπίζω να μην ακολουθήσουν τον ίδιο δρόμο οι φήμες περί iphone 5 ... !


δυστυχώς το βλέπω να μας έρχεται με φόρα το πανηγυρικό άκυρο και για το 5 αρακι ..... :(

#10   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/08/2011 - 15:45

καιρός ήταν να λάβουν τέλος οι φήμες.
Αναμένουμε πλέον φήμες για το 5άρι

#11   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/08/2011 - 16:43

δυστυχώς το βλέπω να μας έρχεται με φόρα το πανηγυρικό άκυρο και για το 5 αρακι ..... :(

Παρακαλώ να απαγορευτούν τα σχόλια αυτού του τύπου.
Πούλησα το λατρεμένο μου 4 και τώρα είμαι με ένα Sony Ericsson του κακού καιρού και περιμένω πώς και πως ένα νεο για το 5 και την ημερομηνία που θα το έχω στα χέρια μου και εσείς λέτε οτι θα φάμε άκυρο.
Απαράδεκτο να επέμβουν οι αντμινιστρατορς να σβηστουν τα απαράδεκτα ποστ

#12   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 16/08/2011 - 17:31

Το να κυκλοφορούσε η Apple δεύτερο iPad μέσα στην ίδια χρονιά, θα ήταν τουλάχιστον εγκληματικό από μέρους της. Για ποιο λόγο να κάψει το χαρτί της; Το iPad 2 κάνει εντυπωσιακές πωλήσεις, και θα συνεχίσει να κάνει μέχρι την ερχόμενη άνοιξη, οπότε και αρχίσουν πάλι να τρέχουν οι φήμες για καινούργιο iPad.

Όσον αφορά το iPhone 5 (ή 4S, ή όπως αλλιώς θέλετε), η καθυστέρηση του είναι σαφέστατα σκόπιμη, και κατά τη γνώμη μου οφείλεται στην καθυστερημένη κυκλοφορία του λευκού iPhone 4. Με το να μεταθέτει την κυκλοφορία του 5 μερικούς μήνες αργότερα, η Apple εκμεταλλεύεται τον επιπλέον χρόνο για να πουλήσει μερικές εκατοντάδες χιλιάδες λευκά iPhone 4 παραπάνω...

#13   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 16/08/2011 - 17:37

Παρακαλώ να απαγορευτούν τα σχόλια αυτού του τύπου.
Πούλησα το λατρεμένο μου 4 και τώρα είμαι με ένα Sony Ericsson του κακού καιρού και περιμένω πώς και πως ένα νεο για το 5 και την ημερομηνία που θα το έχω στα χέρια μου και εσείς λέτε οτι θα φάμε άκυρο.
Απαράδεκτο να επέμβουν οι αντμινιστρατορς να σβηστουν τα απαράδεκτα ποστ

Είμαι στην ίδια μοίρα (λίγο καλητερα αφού βρήκα 1 3gs να κάνω την δουλειά μου) παει το 4αρι περιμένω πως και πως το 5!!!!


---
- Sent from my iPhone using Tapatalk

#14   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/08/2011 - 18:56

Παρακαλώ να απαγορευτούν τα σχόλια αυτού του τύπου.
Πούλησα το λατρεμένο μου 4 και τώρα είμαι με ένα Sony Ericsson του κακού καιρού και περιμένω πώς και πως ένα νεο για το 5 και την ημερομηνία που θα το έχω στα χέρια μου και εσείς λέτε οτι θα φάμε άκυρο.
Απαράδεκτο να επέμβουν οι αντμινιστρατορς να σβηστουν τα απαράδεκτα ποστ

προσωπική άποψη καταθέσαμε μην τρελένεσαι.δεν είμαι το δεξί χέρι του Jobs ούτε έβγαλα ανακοίνωση.το απαράδεκτο θα ήταν να έβγαινε όντως νέο ipad απτο πουθενά σεπτέμβρη ή να μην βγεί το 5 αρι.

#15   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 16/08/2011 - 19:32

Φαντάζομαι ότι απλά υπερβαλλει προς χάριν αστεϊσμού


---
- Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες