Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad HD το Σεπτέμβρη με επαγγελματικό προσανατολισμό (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/07/2011 - 19:29

Συνέχεια στη φημολογία σχετικά με το νέο iPhone και iPad δίνει το This is my next επιβεβαιώνοντας πληροφορίες για νέο iPad πριν το τέλος του έτους.

Ας τα πάρουμε από την αρχή: πηγές υποστηρίζουν ότι το iPhone που θα παρουσιαστεί τον Σεπτέμβρη θα έχει ανανεωμένο σχεδιασμό (με ό,τι μπορεί να συνεπάγεται αυτό). Μάλιστα, η αναφορά υποστηρίζει ότι η σύγχυση που επικρατεί στον τύπο σχετικά με τον σχεδιασμό του iPhone 5 οφείλεται στον τρόπο που η Apple δοκιμάζει τα πρωτότυπα. Συγκεκριμένα, η Apple εργάζεται πάνω σε ένα λεπτότερο και ελαφρύτερο iPhone αλλά το δοκιμάζει σε παλαιότερες θήκες του iPhone 4 για προφανείς λόγους. Λέγεται ότι τα στελέχη στην Apple δεν είναι ευχαριστημένοι με τη γραμμή του iPhone 4 (antennagate;) και ζητούν ανανεωμένο σχεδιασμό.

Αναρτημένη εικόνα

Το άλλο σκέλος του δημοσιεύματος αναφέρεται σε ένα νέο iPad που θα κυκλοφορήσει και αυτό τον Σεπτέμβρη αλλά δεν πρόκειται για το iPad 3. Αντ' αυτού μιλάμε για ένα iPad HD με Retina οθόνη (2048x1536) που θα πωλείται συμπληρωματικά με το iPad 2 και θα απευθύνεται σε "επαγγελματίες" χρήστες, κατά πάσα πιθανότητα σε επαγγελματίες στο χώρο της φωτογραφίας/βίντεο. Μάλιστα, οι φήμες λένε ότι γι' αυτό το λόγο η Apple θα κυκλοφορήσει και μια ειδική έκδοση για το iPad των επαγγελματικών εφαρμογών Final Cut ή Aperture.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 07/07/2011 - 19:34

Συνέχεια στη φημολογία σχετικά με το νέο iPhone και iPad δίνει το This is my next επιβεβαιώνοντας πληροφορίες για νέο iPad πριν το τέλος του έτους.

...


Κουραστηκαμε με τις μπαρουφες που συνεχεια ακουμε αριστερα δεξια

#3   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2011 - 19:38

Αμα ειναι ετσι ...απλα θα μας γλιστρα απο τα χερια μας...

#4   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 07/07/2011 - 19:50

αυτη τη γελια φωτογραφια ποιος @ την δημοσιευσε και στοιχειωνει καθε ποστ! :P
(δικη μου αποψη)

#5   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 07/07/2011 - 20:16

iPad HD, μου θυμίζει το iPhone HD πέρυσι.

#6   Bdaf

Bdaf

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2011 - 20:29

Εμένα προσωπικά που έσκασα ένα κάρο λεφτά για το 4αρι , θα με χαλαγε να άλλαζε εντελώς η εμφάνιση του! Θα ενοιωθα ότι η συσκευη μου απαξιώνεται και γερνα!

#7   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 07/07/2011 - 20:38

Εμένα προσωπικά που έσκασα ένα κάρο λεφτά για το 4αρι , θα με χαλαγε να άλλαζε εντελώς η εμφάνιση του! Θα ενοιωθα ότι η συσκευη μου απαξιώνεται και γερνα!

Φίλε μου δεν θέλω να στο χαλάσω αλλά μεταξύ μας τώρα, να ξέρεις ότι η συσκευή σου έχει γεράσει και αργά ή γρήγορα θα απαξιωθεί (αναλόγως τί εννοείς απαξίωση), όπως ακριβώς συνέβει με όλους μας. Το θέμα είναι να καλύπτονται οι ανάγκες σου. Από την στιγμή που συμβαίνει αυτό, υπάρχει αρμονία μέσα σου και δεν σε νοιάζει όσα επόμενα μοντέλα κι αν έρθουν.

#8   scania

scania

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2011 - 20:49

Ωραιο ψεμα κι αυτο!!! Η Apple να βγαλει σε ουτε μισο χρονο νεο ipad ή καποιο αλλο προιον της?.... Αυτες οι ψευδεφημολογιες να μην υπηρχαν τοσο καλυτερα θα κυλουσαν τα πραγματα στο παγκοσμιος!!! :P

#9   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 07/07/2011 - 20:51

Φίλε μου δεν θέλω να στο χαλάσω αλλά μεταξύ μας τώρα, να ξέρεις ότι η συσκευή σου έχει γεράσει και αργά ή γρήγορα θα απαξιωθεί (αναλόγως τί εννοείς απαξίωση), όπως ακριβώς συνέβει με όλους μας. Το θέμα είναι να καλύπτονται οι ανάγκες σου. Από την στιγμή που συμβαίνει αυτό, υπάρχει αρμονία μέσα σου και δεν σε νοιάζει όσα επόμενα μοντέλα κι αν έρθουν.

φιλε σοβαρα τωρα αυτο που ειπες 8α πρεπει να το λενε συνεχεια αμαν πια αν ειναι να μην βγει ξανα κινητο μετα το τεσσερα το χαος δηλαδη και αν ειναι ιδιο με το τεσσερα αυτη που 8α παρουν το 5 8α πρεπει να λενε τα ιδια και να μεινουμε για παντα με το antenagate

#10   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/07/2011 - 22:55

Έτσι γαμάει για μένα είναι πολύ πρωτότυπο και πανέμορφο!!! Τώρα με χαλάει η φάτσα έτσι πως το έχουν εκεί αλλά από τα πλάγια είναι τρέλα!!!
Και μην ακούω θα μου πέφτει απο τα χέρια και 1000 δυο άλλα, ας το πάρετε στα χέρια σας και μετά μιλάτε.

Βέβαια τον τελευταίο λόγο τον έχει η Apple οπότε υπομονή για το καινούργιο μηλαράκι που στάνταρ θα μας τα φάει τα λιγοστά ευροπουλάκια μας... :-P

#11   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 07/07/2011 - 23:04

Τροφή για τα forum :) Είναι όλα αυτά .! Αλλιώς θα κλείναμε :P


Καλά θα κάνει να αναβαθμίσει την μπαταρία γιατί βλέπω κάτι HTC K SAMSUNG με υποστήριξη flash κ να έχουν διάρκεια εώς 750 ώρες αναμονή.... Όχι ότι θα πάω να το πάρω ....
Αλλα γιατί να μην έχουμε κ εμείς τέτοιες μπαταρίες .;;;

#12   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/07/2011 - 13:20

Στα πλαίσια των νέων φημολογιών για iPad HD το Σεπτέμβρη με επαγγελματικό προσανατολισμό η Digitimes με δημοσίευμά της αναφέρει ότι η Apple θα προσθέσει και άλλον κατασκευαστή στη γραμμή παραγωγής της δημοφιλής συσκευής.

Μέχρι τώρα η Foxconn έχει αναλάβει εξ' ολοκλήρου την παραγωγή του iPad και σύμφωνα με το δημοσίευμα ένας δεύτερος κατασκευαστής, η Petagron ή η Quanta Computers, θα συμπληρώσει την παραγωγή. Οι πιθανότητες είναι με την Petagron που ήδη έχει αναλάβει την παραγωγή του Verizon iPhone αν και η Quanta έχει στην παραγωγή ορισμένα προϊόντα Mac μεταξύ άλλων.

Αναρτημένη εικόνα

Φυσικά, η προσθήκη ενός δεύτερου κατασκευαστή δεν αποτελεί ένδειξη για ένα νέο iPad αλλά οι πληροφορίες όσο περνάει ο καιρός συγκλίνουν προς αυτό το ενδεχόμενο.

Follow me on twitter


#13   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 11/07/2011 - 13:29

εβγαλε ποτε η αππλε 2 προιοντα ιδια την ιδια χρονια..
?
γιατι να αλλαξουν το ιpad αφου εχει κανει τετοια ςπιτυχια ???

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#14   delis7

delis7

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/07/2011 - 13:39

Έλα μου ντε.
Αυτό λέω και εγώ.

#15   azriel84

azriel84

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/07/2011 - 13:58

Ο ανταγωνισμός χτυπάει αλύπητα και τουλάχιστον η μη αναβάθμιση της οθόνης ήταν αυτό που με απέτρεψε (ίσως και άλλους) απ'το να το πάρω φέτος...αν το βγάλουν με retina display απλά θα δώσουν τη χαριστική βολή σε ότι ανταγωνιστικό κινείται.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες