Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

3 σφαίρες των 9mm και το iPhone 3GS (μαζί με φωτιά)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 13/08/2009 - 23:16

Αναρτημένη εικόνα



Κάποιος έχει πολλά νεύρα και τα διαχειρίζεται με μια Beretta 9mm στο χέρι. Επειδή οι 3 πυροβολισμοί δεν είναι αρκετοί, η φωτιά ολοκληρώνει την καταστροφή του iPhone 3GS μαζί με ένα κείμενο που εξηγεί τους λόγους για την απόφαση αυτή. Φράσεις όπως “Apple is turning consumerism into communism” είναι χαρακτηριστικές του τρόπου σκέψης αυτού που κρατάει το όπλο.

Ακολουθεί ολόκληρο το κείμενο του μαζί με το βίντεο. Δεν είναι αστείο!

“I have bought all three generations of iPhones on launch day, but I cannot take it any longer.

In the end, it was rejection of Google Voice from the App Store that drove me to this point, but that was just the tip of the spear. Whether it is their refusal to let other gadgets such as the Palm Pre interface with iTunes, or their Draconian App Store procedures…I simply cannot support them with a clear conscience, which is why I chose to end the life of my iPhone in this manner instead of selling it–after all, who would want to pass on a cancer to another person?

Apple may have fooled the world with their witty commercials and bright t-shirts, but they will no longer fool me. Their approach has helped them gain a sizable chunk of the PC market, but as their popularity grows, people will begin to see them for what they really are–a corporation far more “evil” than Microsoft would ever dream to be.

Apple is turning consumerism into communism. Any entity that enforces such anti-competitive practices and dictates what their paying population can and cannot have without any explanation, consistency, or reason is communistic. It’s wrong and I will no longer support it”.



:excl: Οσοι εχουν προβλημα στην καρδια καλυτερα να μην το δειτε :P Εγω παντως εσκασα στα γελια και... συμφωνω με τον τυπο ;) Επισης δειτε το σε fullscreen και HD πιο ωραια φενεται αν και η ποιοτητα ειναι τελεια ηδη.τα σχολια δικα σας. 8)

http://www.youtube.com/watch?v=Db7pKjUrNXQ


Via [pestaola]

Τελευταία επεξεργασία από: jwr, 13/08/2009 - 23:16


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2009 - 23:31

εγω τεσσερις μετρησα...δεν το εδινε σε μενα...

#3   panosg1977

panosg1977

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2009 - 23:51

Εντυπωσιακό. Δεν πιστεύω πάντως ότι τον τύπο τον υποχρέωσε η Apple με το ζόρι να πάρει το iPhone. Δική του επιλογή πιστεύω πως ήταν. Όσο για τον μικρό του λίβελο και το απόσπασμα περί "κομμουνιστικών πρακτικών" το αντιπαρέρχομαι ως -το λιγότερο- φαιδρό.

Μου κάνει εντύπωση όμως ρε παιδιά η πλάτη τού iPhone που μετά από 2 σφαίρες δεν έχει φύγει ακόμη απ' τη θέση της. Τελικά είναι γερό το άτιμο :D

#4   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 14/08/2009 - 00:51

Όσα και αν καταλογίσουμε στον άνθρωπο αυτό, βαθιά μέσα, ξέρουμε πως έχει δίκιο...
Η Apple έχει πολλές ανωμαλίες, πολλές απο αυτές δε μπορεί κανείς να τις εξηγήσει.
Όσο επαναστατικό κι αν είναι το iPhone σαν τηλέφωνο, η απόρριψη υποστήριξης δίσκων blu-ray και Google Voice δεν είναι καλά, κατ' εμέ...

#5   stevenfox

stevenfox

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 09:55

Τι σου κάνουν τα λεφτά όταν τα έχεις για πέταμα.. ::)

#6   thecretan

thecretan

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 10:26

Βρείτε μου πάντως ένα κινητό το οποίο μετά από 4 σφαίρες να παραμείνει σε αυτη την κατάσταση και γω σας το κάνω δώρο... Πάρτε τα κουμπούρια σας και στείλτε μου τα βιντεάκια σας...

#7   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 14/08/2009 - 11:11

Μα δεν είναι ότι το κινητό είναι στιβαρο. Και που στην τελική, με μια απλή πτώση, μπορεί να σου σπάσει το γυαλί κ η οθόνη αφής..
Είναι η twisted νοοτροπία της Apple... Δεν έχω δει καμιά εταιρεία να φέρεται έτσι... Και τα 3 iPhone's μπορούν να κάνουν πάρα πολύ περισσότερα πράματα και δε τα κάνουν, επειδή η Apple έχει βίτσια..

#8   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2.681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 14/08/2009 - 11:17

Κάποιοι τα θεωρούν βίτσια, κάποιοι άλλοι τα θεωρούν εμπορικό πλάνο και μάρκετινγκ. Όταν ελέγχεις την αγορά γιατί να ανοίξεις τα χαρτιά σου και να δώσεις τα πάντα με τη μία; Μπορεί να μη μας αρέσει σαν καταναλωτές αλλά αυτή είναι η αλήθεια.

Όπως ανέφερε και κάποιος παραπάνω, κανένας δεν επιβάλλει την αγορά του iPhone. Βασικά κανένας δεν επιβάλλει ΚΑΜΜΙΑ αγορά... εμείς το αποφασίζουμε, και το μάρκετινγκ της κάθε εταιρίας κάνει την απόφαση αυτή πιο εύκολη ή πιο δύσκολη αναλόγως.

Good things come to those who wait...


#9   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 11:21

Μα δεν είναι ότι το κινητό είναι στιβαρο. Και που στην τελική, με μια απλή πτώση, μπορεί να σου σπάσει το γυαλί κ η οθόνη αφής..
Είναι η twisted νοοτροπία της Apple... Δεν έχω δει καμιά εταιρεία να φέρεται έτσι... Και τα 3 iPhone's μπορούν να κάνουν πάρα πολύ περισσότερα πράματα και δε τα κάνουν, επειδή η Apple έχει βίτσια..


Δειξε μου το πρωτο κινητο της Nokia, της Sony Ericsson και της Samsung και μετα δειξε μου και το πρωτο κινητο της Apple...

#10   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 11:21

Μου την σπάνε κάτι τέτοια.. τώρα ο τύπος τι το παίζει? Επαναστάτης? Ας μην το αγόραζε! Αν δεν του άρεσε, ας έπαιρνε ένα Windows Mobile και όχι να το παίζει μάγκας ότι καταστρέφει iphone.. Δηλαδή τι μας κάνει, επίδειξη ότι έχει λεφτά για πέταμα? Και κοτζάρει και "ιδεολογικούς" σκοπούς για δικαιολογία? Πάω και εγώ να το σπάσω έξω από ένα κατάστημα Vodafone και να το παίξω επαναστάτης κατά του συστήματος.. μλκίες.. Ποζεράδες!

Η Apple αυτό γούσταρε, αυτό έφτιαξε και σε όποιον αρέσει! Επιλογές υπάρχουν άπειρες...

#11   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 14/08/2009 - 12:34

καλα ασε εσενα να σε κοροιδευει η apple και να σου βγαζει καθε μηνα ενα καινουργιο iphone τοτε...

#12   demollyon

demollyon

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 13:20

Χαχα! Ωραίος ο τυπάς! :P

#13   Meowth

Meowth

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 13:26

Μετα απο ολους τους πυροβολισμους να το πας για Service, και να ρωτας αν στο καλυπτει η εγγυήση.. :rolleyes: :rolleyes:

#14   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 14/08/2009 - 13:28

Δειξε μου το πρωτο κινητο της Nokia, της Sony Ericsson και της Samsung και μετα δειξε μου και το πρωτο κινητο της Apple...


Τι συγκρίνεις τώρα ρε φίλε?? όλες οι εταιρίες που είπες βγαλαν τα πρώτα τους μοντέλα χρόνια πριν, με τεχνολογία πολύ κατώτερη από την σημερινή!!
Λάθος σύγκριση κανείς αδερφέ!

Όσο για την όλη φάση παιδία έχει δίκαιο τι να κάνουμε! Αυτό είναι το management plan της εταιρίας εάν σου αρέσει παίρνεις προϊόντα από αυτήν αλλιώς κοιτάς άλλα πορτοκαλιά από άλλες πορτοκαλιές!

#15   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 13:51

καλα ασε εσενα να σε κοροιδευει η apple και να σου βγαζει καθε μηνα ενα καινουργιο iphone τοτε...



Ας βγάζει! Εγώ ε΄να πήρα και το επόμενο θα είναι μετά από 3-4 χρόνια, σιγά μην πέφτω θύμα του καταναλωτισμού! Η δουλειά μου είναι να διαφημίζω άχρηστα προϊόντα στον κόσμο και να τους κάνω να νομίζουν πως τα θέλουν, δεν πέφτω ο ίδιος θύμα.. όλα στο χέρι μας είναι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες