Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Acculoc HD


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2011 - 22:47

Παιδιά γειά σας!
Με λένε Πέτρο Δημητρακόπουλο και είμαι 14 ετών. Σε αυτό το topic θέλω να σας παρουσιάσω την τρίτη μου εφαρμογή. Το Acculoc HD.
Το Acculoc HD είναι μία απλή εφαρμογή για iPad που προβάλει τις ακριβείς γεωγραφικές συντεταγμένες του χρήστη και έχει την δυνατότητα να τις στείλει με e-mail μαζί με link στα google maps. Επίσης περιλαμβάνει έναν χάρτη που δείχνει το στίγμα του χρληστη πάνω στην Γη. Επίσης ο χρήστης έχει την δυνατότητα να διαλέξει τον τύπο της προβολής του χάρτη (ο χρήστης μπορεί να διαλέξει ανάμεσα σε δορυφορική άποψη,κανονικό χάρτη, και χάρτη πάνω σε δοριφορική άποψη). Η εφαρμογή διατίθεται στην τιμή των 0.79 ευρώ στο App Store και μπορείτε να την κατεβάσετε εδώ .
Screenshots:


Συνημμένο αρχείο  mzl.ubyhpygn.480x480-75.jpg   81,86KB   7 λήψεις Συνημμένο αρχείο  mzl.mgxeborx.480x480-75.jpg   63,1KB   7 λήψεις Συνημμένο αρχείο  mzl.fjfhclfb.480x480-75.jpg   17,34KB   4 λήψεις
Σας παρακαλώ πολύ κάντε review και rate το Acculoc HD
Σας ευχαριστώ πολύ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/07/2011 - 22:52

Αγαπητε Πετρο.μια ερωτηση.χρειαζεται να ειναι συνδεδεμενο με το ιντερνετ για να φορτωνει τους χαρτες?επισης κανει και σε iphone?
και συγχαρητηρια για μια ακομα φορα

Τελευταία επεξεργασία από: iGiorgis, 21/07/2011 - 22:52


#3   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2011 - 23:02

Αγαπητε Πετρο.μια ερωτηση.χρειαζεται να ειναι συνδεδεμενο με το ιντερνετ για να φορτωνει τους χαρτες?επισης κανει και σε iphone?
και συγχαρητηρια για μια ακομα φορα

Ναι, το Acculoc HD χρείαζεται σύνδεση στο Internet για να φορτώσει τους χάρτες. Για το iPhone μπορείτε να κατεβάσετε το κανονικό Acculoc, για να το βρέιτε στο app store απλάκ´αντε search στο App Store για Acculoc.

#4   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/07/2011 - 23:04

Ναι, το Acculoc HD χρείαζεται σύνδεση στο Internet για να φορτώσει τους χάρτες. Για το iPhone μπορείτε να κατεβάσετε το κανονικό Acculoc, για να το βρέιτε στο app store απλάκ´αντε search στο App Store για Acculoc.

ok.σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.καλο βραδυ

#5   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2011 - 10:10

Σας παρακαλώ πολύ κάντε reply με ιδέες για πιθανές βελτιώσεις της εφαρμογής, ανφορά τυχόν λαθών και σχόλια.
Επίσης αν μπορείτε κάντε review και rate.
Σας ευχαριστώ πολύ...

#6   kovas

kovas

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/07/2011 - 10:27

καλημέρα...θεωρώ πως έπρεπε να είναι universal οι εφαρμογές σου μιας και το εν λόγω το κατέβασα χθες για iphone.....επ´ίσης και το εμβολια.

#7   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2011 - 10:44

καλημέρα...θεωρώ πως έπρεπε να είναι universal οι εφαρμογές σου μιας και το εν λόγω το κατέβασα χθες για iphone.....επ´ίσης και το εμβολια.

Καλημέρα σας
Θα ήθελα να σας ενημερώσω πως όντως έχετε δίκιο πως οι εφαρμογές μου έπρεπε να είναι universal αλλά πρέπει να λάβετε υπ' όψην σας πως από την πλευρά του προγραμματιστή δεν είναι εύκολο να βγάζει universal εφαρμογές επείδή ανάλογα με την συσκευή η ίδια εφαρμογή μπορεί να έχει διαφορετικές δυνατότητες. Μπορεί αυτό που γράφω να σας φένεται λίγο περίεργο αλλά θα σας δώσω ένα παράδειγμα για να το κατανοήσετε καλύτερα. Στο iPhone το Acculoc δεν έχει χάρτη επειδή δεν υπάρχει χώρος στην οθόνη, στο Acculoc HD όμως υπάρχει χώρος στην οθόνη για χάρτη
ακριβώς επειδή η συσκευή (iPad) έχει μεγάλη οθόνη. Εαν το application ήταν universal δεν θα είχα την δυνατότητα να βάλω χάρτη στο Acculoc για το iPad με αποτέλεσμα η ποιότητα της εφαρμογής να πεύτεικατακόρυφα.
Σας ευχαριστώ πολύ

#8   kovas

kovas

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/07/2011 - 12:28

Καλημέρα σας
Θα ήθελα να σας ενημερώσω πως όντως έχετε δίκιο πως οι εφαρμογές μου έπρεπε να είναι universal αλλά πρέπει να λάβετε υπ' όψην σας πως από την πλευρά του προγραμματιστή δεν είναι εύκολο να βγάζει universal εφαρμογές επείδή ανάλογα με την συσκευή η ίδια εφαρμογή μπορεί να έχει διαφορετικές δυνατότητες. Μπορεί αυτό που γράφω να σας φένεται λίγο περίεργο αλλά θα σας δώσω ένα παράδειγμα για να το κατανοήσετε καλύτερα. Στο iPhone το Acculoc δεν έχει χάρτη επειδή δεν υπάρχει χώρος στην οθόνη, στο Acculoc HD όμως υπάρχει χώρος στην οθόνη για χάρτη
ακριβώς επειδή η συσκευή (iPad) έχει μεγάλη οθόνη. Εαν το application ήταν universal δεν θα είχα την δυνατότητα να βάλω χάρτη στο Acculoc για το iPad με αποτέλεσμα η ποιότητα της εφαρμογής να πεύτεικατακόρυφα.
Σας ευχαριστώ πολύ

έχεις δίκιο απ αυτή την άποψη για την συγκεκριμένη εφαρμογή αλλά στα εμβόλια???

#9   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2011 - 13:14

έχεις δίκιο απ αυτή την άποψη για την συγκεκριμένη εφαρμογή αλλά στα εμβόλια???


Προκειμένου να εκμεταλλευτούμε το μέγιστο των δυνατοτήτων κάθε συσκευής υλοποιούμε ήδη ξεχωριστή εφαρμογή για τα εμβόλια για το iPad. Θα την υποβάλουμε στο app store μέσα στην επόμενη εβδομάδα.
Σας ευχαριστούμε πολύ...

#10   kovas

kovas

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/07/2011 - 13:59

Προκειμένου να εκμεταλλευτούμε το μέγιστο των δυνατοτήτων κάθε συσκευής υλοποιούμε ήδη ξεχωριστή εφαρμογή για τα εμβόλια για το iPad. Θα την υποβάλουμε στο app store μέσα στην επόμενη εβδομάδα.
Σας ευχαριστούμε πολύ...

καλό είναι όμως φίλε μου να υπάρχει μια σχετική ενημέρωση μιας και εgώ πχ κατέβασα τα εμβόλια για το κινητό...αν το ήξερα ότι θα υλοποιήσετε άλλη εφαρμογή για ipad, δεν θα την κατέβαζα για το iphone...

#11   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2011 - 19:11

Παιδιά γειά σας!
Επειδή ετοιμάζω ένα μεγάλο update του Acculoc HD θα ήθελα να μου πείτε τι παραπάνω θα θέλατε να δείτε στο Acculoc HD έτσι ώστε να μπορέσω να το συμπεριλάβω στην αναβάθμιση.
Μήν ξεχνάτε να κάνετε review και rate το Acculoc HD.
Σας ευχαριστώ πολύ...

#12   kovas

kovas

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/07/2011 - 19:15

καλό είναι όμως φίλε μου να υπάρχει μια σχετική ενημέρωση μιας και εgώ πχ κατέβασα τα εμβόλια για το κινητό...αν το ήξερα ότι θα υλοποιήσετε άλλη εφαρμογή για ipad, δεν θα την κατέβαζα για το iphone...

δεν πήρα απάντηση....δεν πειράζει, ευχαριστώ και καλή επιτυχία.

#13   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2011 - 19:47

δεν πήρα απάντηση....δεν πειράζει, ευχαριστώ και καλή επιτυχία.

Σας έχω απαντήσει με pm

#14   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/07/2011 - 23:12

Αν στείλω εγω με email τις συντεγμένες σε κάποιο φίλο μου που έχει iDevice θα ήθελα να μπορεί με κάποιο τρόπο (χωρίς copy-paste) να δει που βρίσκομαι στο χάρτη. Νομίζω ότι θα ήταν κάπως χρήσιμο να μπορώ από το email client της συσκευής, λαμβάνοντας το email με τις συντεταγμές, να μπορώ να ανοίγω την εφαρμογή σου (HD version) και να γίνεται εμφάνιση του σημείου στο χάρτη.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Τελευταία επεξεργασία από: peros550, 22/07/2011 - 23:14


#15   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 22/07/2011 - 23:32

Σας έχω απαντήσει με pm

Το ***ΣΑΣ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΜΕ PM*** δεν το θεωρω σωστη απαντηση μιας και αυτο το θεμα ενδιαφερει και μενα,οπως σου εχω γραψει στο topic σου περι εμβολιων, αλλα δεν πηρα απαντηση. Σαφως και αν το ηξερα ποιο πριν θα την αγοραζα για το ipad μου. Τεσπα τι να πω τωρα;;
Καλο σου βραδυ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες