Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone και μπαταρία!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1054 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2009 - 00:14

Μπήκα ήδη στις ρυθμίσεις του του IM+ και βρήκα στα settings μία επιλογή : " Keep IM Services connected on exit " και μάλλον αυτό μου έκανε τη ζημιά! Το απενεργοποιώ ευθέως!!!Είμαστε οκ ??? Θα βρω την "υγειά" μου ???


Με το καλο γιατι και γω στην αρχη ετσι την ειχα πατησει!! αλλα τελικα τα καταφερα!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 18/08/2009 - 00:16

και μονο που εισαι θεσσαλονικιος αρκει για να σε συμπαθησουμε!!


Edit:Συγγνωμη για το off-topic!


Φίλτατε,θα σε λυπήσω...Αθηναίος είμαι και Αθήνα μένω!!!!!Ελπίζω να μην είναι κακό αυτό στο να βοηθηθώ...χαχαχαχα...πλάκα κάνω!

#33   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2009 - 00:19

το ελεγα για τον ypnovati βασικα :D (και γω αθηναιος)

#34   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 18/08/2009 - 00:20

Με το καλο γιατι και γω στην αρχη ετσι την ειχα πατησει!! αλλα τελικα τα καταφερα!!


Λες να λύθηκε το πρόβλημα?????Για να δούμε...γιατί πίνει την μπαταρία όπως ο μεθυσμένος το ουίσκι!!!!!

#35   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 18/08/2009 - 00:20

το ελεγα για τον ypnovati βασικα :D (και γω αθηναιος)


Α οκ!!!!Συγγνώμη λάθος!!!!

#36   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2009 - 00:21

Λες να λύθηκε το πρόβλημα ??? ??Για να δούμε...γιατί πίνει την μπαταρία όπως ο μεθυσμένος το ουίσκι!!!!!


να δουμε ;)

#37   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 18/08/2009 - 00:23

να δουμε ;)


Εχω φοβερή περιέργεια!!! Υπάρχει κάτι άλλο να κάνω για να εξοικονομώ μπαταρία...???

#38   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2009 - 00:28

να κλεισεις το fetch new data απο το mail, το location services, να χαμηλωσεις την φωτεινοτητα και μετα απο κει τα γνωστα: κλειστο 3G,bluetooth,wifi τα οποια εχεισ ηδη αν δεν κανω λαθος!

#39   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/08/2009 - 00:47

Εχω ενεργοποιημενα τα πάντα ακομα και το BT επειδή χρησιμοποιω hands free μονίμως.
Την μπαταρία την βρισκω φυσιολογικότατη. Αν δεν το σκαλιζω συνεχως με βγάζει ενα 24ωρο ανετα.
Η συσκευη αυτη είναι φτιαγμενη για να εχει ολες αυτες τις λειτουργιες.
Οταν χρησιμοποιειται με κάρτα θα πρεπει απλα να απενεργοποιειται το edge. Αυτό κανει την ζημια σε όσους δεν εχουν data plan.
Και κατι αλλο, παρατηρω οτι στο iphone η φορτιση γινεται πολυ γρηγορα ακομα και απο το λαπτοπ (δεν χρησιμοποιω ποτε πριζα). Εχω την εντυπωση οτι παρόλο που δειχνει πληρη φορτιση, δεν εχει φορτισει εντελως. Αν το αφησω λιγο παραπανω η μπαταρια κρατα περισσοτερο.

#40   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 18/08/2009 - 00:52

να κλεισεις το fetch new data απο το mail, το location services, να χαμηλωσεις την φωτεινοτητα και μετα απο κει τα γνωστα: κλειστο 3G,bluetooth,wifi τα οποια εχεισ ηδη αν δεν κανω λαθος!


Τα έκλεισα όλα!!!Έβαλα και το πρόγραμμα που λέει ο φίλος παραπάνω και έκλεισα και το EDGE! Αν με τόσα και πάλι τρώει....κάτι δεν πάει καλά,σωστά????Μόνο το wifi έχω αφήσει ανοιτκό!!!

#41   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 18/08/2009 - 00:55

Εχω ενεργοποιημενα τα πάντα ακομα και το BT επειδή χρησιμοποιω hands free μονίμως.
Την μπαταρία την βρισκω φυσιολογικότατη. Αν δεν το σκαλιζω συνεχως με βγάζει ενα 24ωρο ανετα.
Η συσκευη αυτη είναι φτιαγμενη για να εχει ολες αυτες τις λειτουργιες.
Οταν χρησιμοποιειται με κάρτα θα πρεπει απλα να απενεργοποιειται το edge. Αυτό κανει την ζημια σε όσους δεν εχουν data plan.
Και κατι αλλο, παρατηρω οτι στο iphone η φορτιση γινεται πολυ γρηγορα ακομα και απο το λαπτοπ (δεν χρησιμοποιω ποτε πριζα). Εχω την εντυπωση οτι παρόλο που δειχνει πληρη φορτιση, δεν εχει φορτισει εντελως. Αν το αφησω λιγο παραπανω η μπαταρια κρατα περισσοτερο.


Δηλαδή αν το σκαλίζεις λίγο ή βάλεις κανένα GPS πάει ??? Εγώ το έχω απενεργοποιήσει το EDGE και περιμένω αν δω τι θα γίνει.Γιατι βρε παιδιά ναι προσφέρει υπηρεσίες δεν λέω αλλά όχι να μην κρατάει ούτε ένα 24-ωρο η μπαταρία του...αυτό είναι κουλό.Όχι για να λέμε και την αλήθεια!!!!!Ωραίο το iphone αλλά από μπαταρία...τα πράγματα δεν είναι καλά!!!!Δηλαδή αν το χρησιμοποιήσεις λίγο παραπάνω σαν τηλέφωνο δεν σε βγάζει μέχρι το μεσημέρι!!!!!!!Έχω άδικο ??? ?

Υ.Γ. Έχει ακουστεί ότι μετά από ένα μήνα στρώνει η μπαταρία του...αληθεύει αυτό ή μούσι???Λες και είναι αυτοκίνητο και θέλει στρώσιμο!!!Που ακόμα και τα καινούργια αμάξια στρώνουν πολύ πιο εύκολα και διαοφερτικά από τα παλιότερα!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 18/08/2009 - 00:58


#42   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2009 - 00:58

Εμενα με usage:30mins kai standby 12 hours 50 minutes ειναι στο 87%

#43   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 18/08/2009 - 01:00

Εμενα με usage:30mins kai standby 12 hours 50 minutes ειναι στο 87%


Αυτό μου μοιάζει πολύ καλό,κάνω λάθος ???

Για να δώσω και εγώ τα δικά μου στοιχεία:
Usage 1 Hour,9 Minutes
Stanby: 1 Hour, 11 Minutes
Η μπαταρία είναι στο 72%
Δεν νομίζω ότι αυτό είναι καλό,σωστά ???

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 18/08/2009 - 01:04


#44   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2009 - 01:01

μια χαρα ειναι για την ακριβεια!!

#45   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2009 - 01:04

Βρε παιδια συμφωνω με ολα οσα ειπατε... Κ εγω εχω τα παντα κλειστα κ τα ενεργοποιω μονο οταν τα χρειαζομαι!!! Αυτο που ηθελα να τονισω ομως ειναι οτι απο την 3.0 εκδοση κ πανω κατι πρεπει να συμβαινει με την διαχειρηση ενεργειας... Παρα μα παρα πολλοι χρηστες αντιμετωπιζουν προβληματα με την μπαταρια... Καντε ενα search στο google κ θα δειτε πως ολα τα φορουμ το γραφουν... Πολλες φορες το τηλεφωνο κατα την διαρκεια της φορτισης σταματαει λογο υπερθερμανσης... Το εχω κ εγω αυτο το προβλημα αλλα μαζι με εμενα κ αλλοι χρηστες... Οσο ειμασταν στην 2.2.1 δεν ειχαμε ποτε προβλημα... Τωρα φοβομαστε να αφησουμε το κινητο να φορτιζει οταν παμε για υπνο γιατι πραγματικα καιει κυριολεκτω!!! Η μονη μας ελπιδα ειναι το firmware που ερχεται!!!

Απορω επισης πως γινεται η apple να χρεισημοποιει την ιδια ακριβως μπαταρια στο 3gs αφου εχει να θρεψει 200mhz μεγαλυτερο επεξεργαστη, 250mb ram, 32αρη δισκο κ μεγαλυτερη καμερα!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες