Μετάβαση στο περιεχόμενο


iRadio GR (μια νέα εφαρμογή για το iPhone και iPod Touch)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 20/08/2009 - 10:45

Δεν ξέρω για το εκτός topic αλλά για τα υπόλοιπα συμφωνώ!!!! Επίσης δε και την μπαταρία την γονατίζει ομοίως!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 20/08/2009 - 10:52

Στη Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει σημείο που να μην έxει 3G στην Αθήνα υπάρχει πολύ μεγάλη κάλυψη.
Επίσης σε πολλές παραλίες φίλοι μου είπαν πως απολαμβάνουν ραδιοφωνα με 3G στα νησιά!
Ένα fm ραδιόφωνο σε περιορίζει στους τοπικούς σταθμούς, ενώ εδώ έχεις όλη την Ελλάδα στα χέρια σου
κι όταν έρθουν και τα μεγάλα αθηναΪκά ραδιόφωνα νομίζω πως δεν θα λείπει τίποτα!
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση CursedQueen.

#33   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 20/08/2009 - 10:54

Ουσιαστικά ναι.Με το web έχει όλα τα ραδιόφωνα του κόσμου στα χέρια σου!

#34   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/08/2009 - 12:23

Πραγματικά παιδιά η εφαρμογή είναι υπέροχη. Αν επιτρέπεται θα ήθελα να σας πω ένα πραγματάκι που πιστεύω θα βελτίωνε την εφαρμογή.

Να μην διακόπτεται η αναπαραγωγή από κάποιον σταθμό όταν γυρνάς στην σελίδα με τους σταθμούς αλλά όταν επιλέγεις κάποιον άλλον. Δηλαδή να κόβεται ή όταν γίνεται νέο connection ή όταν πατάς το STOP.

Πέραν αυτού πραγματικά υπέροχη προσπάθεια και ευχαριστούμε πολύ!!!

#35 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 20/08/2009 - 12:36

Σε ευχαριστούμε για την παρατήρηση!
Είναι το πρώτο πράγμα που θα διορθωθεί στο πρώτο update της εφαρμογής
πολύ σύντομα.

#36   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 20/08/2009 - 12:38

Τέλεια!

#37 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 20/08/2009 - 17:56

iPhoneHellas σας ευχαριστούμε για την υποστήριξη, για τα υπέροχα σχόλια στο iTunes Store
και για το κουράγιο που μας δίνεται να συνεχίσουμε!!!

Thanks


*****
Κι εμείς σας δίνουμε 5 stars για τη φιλοξενεία, την υποστήριξη και την ενημέρωση.

#38   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2009 - 19:40

Μπορείτε αν θέλετε να βάλετε και τον www.wasteland.gr μιας και είμαι και μουσικός παραγωγός αλλά και μέτοχος στο σταθμό, και είμαστε και στο e-radio αν θέλετε δείτε το και πείτε μου,καλή δουλειά κάνετε μπράβο σας συνεχίστε.

#39 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 20/08/2009 - 20:56

Μπορούμε να έχουμε και το Wasteland στην παρέα μας, αν μας στείλετε το logo του ραδιοφώνου στο:
bluradio@me.com
::)

#40   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2009 - 23:19

Σου εστειλα τα logo στο mail που μου εγραψες δεστες.
Thanks.

#41 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 20/08/2009 - 23:37

Και το Ραδιο Wasteland στην παρέα μας με καταπληκτική κι ανεκτίμητα σπανια Ροκ μουσική .
Επίσης κάνοντας update database θα βρείτε και το South Radio απο την Κρήτη που επίσης ματαδίδει εκπληκτικές μουσικές!
Και στα δύο αυτά ραδιόφωνα μπορείτε να δε΄ιτε και τους τίτλους των τραγουδιών που μεταδίδονται!

Thanks :)

#42   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/08/2009 - 01:40

Καταπληκτική δουλειά έχετε κάνει τα είδα όλα από το iPhone κατηγορίες είδος μουσικής τοποθεσία και άλλα τέτοια μπράβο σε όλους σας φοβερή δουλειά συνεχίστε όπως είστε.

#43   CursedQueen

CursedQueen

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/08/2009 - 09:38

Στη Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει σημείο που να μην έxει 3G στην Αθήνα υπάρχει πολύ μεγάλη κάλυψη.
Επίσης σε πολλές παραλίες φίλοι μου είπαν πως απολαμβάνουν ραδιοφωνα με 3G στα νησιά!
Ένα fm ραδιόφωνο σε περιορίζει στους τοπικούς σταθμούς, ενώ εδώ έχεις όλη την Ελλάδα στα χέρια σου
κι όταν έρθουν και τα μεγάλα αθηναΪκά ραδιόφωνα νομίζω πως δεν θα λείπει τίποτα!
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση CursedQueen.


Εγώ είμαι από Κω! Στο μεγαλύτερο μέρος του νησιού υπάρχει κάλυψη 3g. Συμφωνώ ότι ένα fm radio σε περιορίζει σε τοπικούς σταθμούς.. Ε και?? Ακούω σε καθημερινή βάση nova sport fm Που αναμεταδίδεται και εδώ. Προσωπικά δεν ακούω έληνικό ραδιόφωνο.. Επίσης να έχεις την Ελλάδα στα χέρια σου και να ψάχνεις για wifi spot??? (Είπα σε προηγούμενα Post τι γίνεται αν ακούσεις με 3g) Είναι Τ Ρ Ε Λ Ο! Γιατί αυτο με την ογκοχρέωση ισχύει! Πάντως χρησιμοποιώ Iradio gr (FTW) και wunder radio! Μια καλή λύση είναι να μπορούμε να ακούμε οποιονδήποτε σταθμό και να μπορούμε εμέις να καθορίσουμε τα kb/s του εκάστοτε σταθμού.. Δλδ ένα τέλειο τραγούδι θα το ακούσεις πολύ καλά στα 128kb/s.. Απ τα ηχεία του Iphone ομως?? Δεν νομίζω.. Εξακολουθεί να έχει χάλια ποιότητα.. Οπότε αν μπορούμε εμείς να κατεβάσουμε τον σταθμό στα 12-20 kb/s (Γλιτώνουμε και ογκοχρέωση) δεν νομίζω να πειράξει και κανέναν!! ΔΕν έχει και τεράστια διαφορά στην ακουστική!! Αυτά από μένα!!!

#44   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/08/2009 - 22:34

Αγαπητέ CursedQueen όσον αφορά το θέμα με τα kb/s αυτό καθορίζεται από τον εκάστοτε σταθμό και όχι από τον χρήστη. Οπότε δεν μπορείς με κάποιον τρόπο να αποφύγεις τον όγκο αυτό ( δυστυχώς )...

#45   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/08/2009 - 23:31

Μπορουμε παντος αν ξερει καποιος να μας πει ενας σταθμος με 128kb/s π.χ οπως ο δικος μου www.wasteland.gr για καθε 1΄ λεπτο ποσο ογκο κατεβαζει? να το ξερουν και καποιοι οι οποιοι τους ενδιαφέρει αυτο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες