Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Φωτογραφικές Δημιουργίες με το iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Thersippos

Thersippos

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2009 - 20:07

Λοιπόν δεν μπορώ να πω πως δεν είναι ευχαριστημένος από την ανταπόκρισής σας. Όλα τα σχόλια είναι ευπρόσδεκτα. Sotos1 δεν έχω προς το παρόν χρήματα για εξωπλισμό κλπ. Ελπίζω στο μέλλον να ασχοληθώ πιο εντατικά με το θέμα φωτοφραφία. Προσ το παρόν αυτές τις μέρες έχω ελάχιστον χρόνο επειδή δίνω μαθηματα στην σχολή μου. Υπόσχομαι πάντως πως μετά το τέλος της εξεταστικής θα ετοιμάσω μία πολύ καλή δουλειά από εικόνες. Επίσης σκέφτομαι να ανοίξω και "τοπικ" με μουσικές δημιουργίες στο iphone μιας και ασχολόυμαι και εγώ με τον δικό μου τρόπο με την μουσική.

Λοιπόν έδω έχω κάποιες άλλες εικόνες που μου είχαν ξεμείνει. Η πρώτη είναι μία φίλη μου από το Facebook. Στην δεύτερη είναι το χέρι μου που κρατάει ουσιαστικά ένα αλουμινόχαρτο-σκουπίδι που το έκανα να μοιάζει κάπως πιο πολύτιμο. Στην τρίτη είναι πάλι η μικρή μου ανηψιά που λατρεύω τόσο πολύ.

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: Thersippos, 27/08/2009 - 20:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   em1111

em1111

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2009 - 23:11

Αντε με το καλο Picaso να γινεις πραγματικα εισαι καταπληκτικος μονο με το iphone φανταζομαι ποσο θα εισαι με τον απαραιτητο εξοπλησμο. Εγω προσωπικα ασχολουμε ερασετεχνικά και εχω παρει πτυχιο ECDL αλλα να σε ρωτησω αφου εχεις μαυρη ζωνη ;) θελω να παρω γραφιδα για τον υπολογιστη για να κανω τα δικα μου σχεδια και μια μαρκα γραφιδων ειναι η wacom ξερεις αν ειναι καλη??

#18   Thersippos

Thersippos

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2009 - 16:53

Λοιπόν προς το παρόν εγώ κάνω πράγματα μόνο με το Iphone, προσπαθώ να ασχοληθώ και με Photoshop κλπ και θα ήθελα πολύ να αγοράσω και εγώ γραφίδα. Τα λευτά είναι το μόνο που με αναστέλει αυτήν την στιγμή. Ελπίζω έως τα Ηλιούγεννα (Χριστούγεννα για τους Χριστιανούς) να έχω καταφέρει να πάρω μία γραφίδα. και εγώ πάνω στο ψάξιμο είμαι. H Wacom είναι καλή για τα λευτά της αλλά υπάρχουν 2 θέματα εδώ:
1) Ποιό μοντέλο; Αυτό που κάνει περίπου 200 euro νομίζω πως αξίζει (από Πλαίσιο)
2) Δυστυχώς μόνο στο Πλαίσιο υπάρχουν μοντέλα αλλά πολύ λίγες επιλογές. Από όσο φαίνεται στην Ελλάδα έχουμε πρόβλημα και εκέι.. :(
Έχω ακούσει ότι οι Wacom γραφίδες δουλεύουν με ραδιοκύματα πράγμα που δεν ξέρω αν ισχύει.
Θα ψαχτώ αυτές τις μέρες, αν βρείς και εσύ πληροφορίες πες μου.

Χαιρετώ φίλε.

#19   em1111

em1111

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2009 - 17:24

Οχι δα 200 ευρω!!! Εγώ λεω το μοντελο small των 95 ευρω, να αυτη απο το e-shop

WACOM BAMBOO FUN SMALL WHITE + MOUSE

ή αυτή

WACOM BAMBOO FUN SMALL SILVER + MOUSE


Και αποτι βλεπω οι δυο παραπανω γραφιδες χρησιμοποιουν USB οπως λενε οι πληροφοριες (powered USB port)

Εσυ λες για την εδώ και εδώ

Σχετικα με τις δυο ακριβες γραφιδες δεν λεει αν εχει usb ή ραδιοκυμματα και δν λεει πληροφοριες σχετικά με τους drivers

Εδώ είναι η σελιδα της wacom αποσο ειδα...

Και οι γραφιδες της εχουν πολυ καλη συνεργασια με το photoshop αποσο λεει εδώ και με πολλα αλλα προγραμματα για διαφορα λειτουργικα συστηματα..


Αυτα εψαξα προς το παρον...

Τελευταία επεξεργασία από: em1111, 28/08/2009 - 17:26


#20   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2009 - 22:53

Πολυ ωραιο το foto edit σου! μηπως θα μπορουσες να μας πεις ποιες εφαρμογες χρησιμοποιεις ? εννοω περα απο αυτες που αναγραφεις στο πρωτο ποστ σου γιατι βλεπω εχεις και απωσιοποιητικα....μπας και μπορεσουμε να σε φτασουμε λιγο :D

Τελευταία επεξεργασία από: united_iFone, 29/08/2009 - 22:54


#21   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 01/09/2009 - 12:45

Αυτα ειναι τα δικα μου απο την Αγγλια :D
Η τελευταια δεν θυμαμαι γιατι ειναι αναποδα :P

Edit: Μονο ColorSplash :)

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: aC3, 01/09/2009 - 12:46


#22   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2009 - 13:16

Όλες είναι πολύ ωραίες!!!

Ειδικά η ανάποδη του aC3 τα σπάει!!!

#23   Thersippos

Thersippos

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2009 - 21:57

Χεχε ναι.. ωραία είναι η ανάποδη. Αν χρησημοποιήσεις "color rehearsal" φίλτρο πριν το Color Splash τα χρώματα που έχεις απομονώσει θα είναι πολύ πιο έντονα.. Το φίλτρο αυτό το έχουν δίαφορα προγράμματα επεξεργασίας στο app store. ;)

#24   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 04/09/2009 - 14:07

Εγω ηθελα να ειναι θαμπα.... τους αφαιρεσα χρωμα μεσω του color splash :)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες