Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Google εξαγοράζει τη Motorola για $12.5 δις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
34 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 18/08/2011 - 21:59

Καλά τα πιστεύεις πραγματικά αυτά που γράφεις ;

Μήπως ξεχνάς ότι ανακοίνωσε το λευκό 4 μαζί με το μαύρο και μετά το ανακοίνωσε άλλες 2 φορές μέχρι τελικά να κυκλοφορήσει ;
Μήπως ξεχνάς ότι ολόκληρη Apple έπρεπε να προσλάβει τον developer που δημιούργησε το mobilenotifier για να βελτιωθεί το ΑΘΛΙΟ notification system του IOS?
Μήπως ξεχνάς ότι για εταιρία που βγάζει μια συσκευή τον χρόνο είναι απαράδεκτο να υπάρχουν καθυστερήσεις ;

Βέβαια ότι και να γίνει , εσείς θα βρείτε μια δικαιολογία να καλύψετε την αγαπημένη σας apple...

Η αλήθεια όμως ΔΕΝ αλλάζει... ;)


Συγνώμη που απαντώ εγω αλλά νομίζω αναφέρθηκες σε όλους τους υποστηριχτές της "αγαπημένης μας Apple" όπως λες κι εσύ!
Εμείς φίλε μου εδώ θα υποστιρίζουμε "την αγαπημένη μας Apple" γιατί το site λέγεται iPhone Hellas και απευθύνεται κυρίως σε χρήστες συσκευών της Apple και συγκεκριμένα των iOS συσκευών της, που λίγο πολύ σκάσαμε τα 600 ευρουλάκια για να αγοράσουμε την πιο στυλάτη, άρτια και ποιοτηκά κατασκευασμένη συσκευή smartphone που υπάρχει! Γιατί στο θέμα iPhone η Apple παίζει χωρίς αντίπαλο ουσιαστικά και πουλάει σαν τρελό! Αυτό δεν θέλουν να το πιστεύουν πολλοί και μπράβο τους ούτε τους κατακρίνουμε ουτέ τίποτα, εξάλου είναι άποψη του καθενός για το τι θέλει και τι αναγκές έχει για να ακολουθήσει στην αγορά μίας συσκευής! Το θέμα δεν είναι αυτό είναι το τι υποστηρίζει ο καθένας, και να σου πω κάτι έχω 2 συσκευές Apple είμαι πολύ ευχαριστημένος και θα ακολουθήσει και 3η και 4η και και και...! Αλλά ποτέ δεν έκρυψα τα αρνητικά της (ενώ πολλοί χρήστες άλλων εταιριών το κινητό τους και η εταιρία τους τα έχει ΟΛΑ, κι εδώ συμβαίνει αυτό και παντού! Προσωπικά διαφωνώ για την τιμή που έχουν τα προιόντα της (κυρίως το iPhone) γιατί προσωπικά εγω θα το κοστολογούσα 100 ευρώ φθηνότερα (προσπαθώ, και τα αγοράζω με επιδοτήσεις τα κινητα) επίσης για το λογισμικό της που αρχικά ήταν κλειστό διαφωνούσα (αλλά γι αυτό υπάρχει και το jailbreak που άνετα η Apple θα μπορούσε να το σταματήσει, αλλα τελικα το νομιμοποίησε) και φυσικά έχει αρκετές ελλείψεις το κινητό αλλα ο τρόπος που τα παρουσιάζουν, το marketing και η ποιότητα που δύσκολα μην πω σπανια θα βρεις τέτοια ποιότητα και ανθεκτικότητα σε κινητό (η σύγκριση γίνεται μόνο με κινητά του είδους του)! Για αυτούς τους λόγους εγώ υποστηρίζω την Apple! Δεν είναι τυχαίο ότι χρήστες άλλων συσκευών θέλουν να πάρουν iOS συσκευές ενώ κανένας ή ελάχιστοι από iOS θα πάνε σε άλλο λογισμικό! Αυτή είναι η άποψή μου!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/08/2011 - 22:08

Μήπως ξεχνάς ότι για εταιρία που βγάζει μια συσκευή τον χρόνο είναι απαράδεκτο να υπάρχουν καθυστερήσεις ;


Δεν βγάζει μια συσκευή το χρόνο. Στην Apple δεν υπάρχουν ξεχωριστά τμήματα για iMac, Macbook, iPhone, iPad, Software κτλπ...όλοι δουλεύουν σε όλα. Εξού και οι καθυστερήσεις.

Follow me on twitter


#33   cosstal

cosstal

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2011 - 22:59

Κάτι που ξεχνάμε να πούμε είναι ότι η Apple είχε μια αποτυχημένη συνεργασία πριν χρόνια με την moto για να βγάλει το δικό της κινητό. Πολλοί δεν το ξέρουν καν αυτό.. Βέβαια τα σχέδια τον δυο εταιριών πήγαν στον κάδο αχρήστων :-)

#34   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/08/2011 - 23:05

Καλά τα πιστεύεις πραγματικά αυτά που γράφεις ;

Μήπως ξεχνάς ότι ανακοίνωσε το λευκό 4 μαζί με το μαύρο και μετά το ανακοίνωσε άλλες 2 φορές μέχρι τελικά να κυκλοφορήσει ;
Μήπως ξεχνάς ότι ολόκληρη Apple έπρεπε να προσλάβει τον developer που δημιούργησε το mobilenotifier για να βελτιωθεί το ΑΘΛΙΟ notification system του IOS?
Μήπως ξεχνάς ότι για εταιρία που βγάζει μια συσκευή τον χρόνο είναι απαράδεκτο να υπάρχουν καθυστερήσεις ;

Βέβαια ότι και να γίνει , εσείς θα βρείτε μια δικαιολογία να καλύψετε την αγαπημένη σας apple...

Η αλήθεια όμως ΔΕΝ αλλάζει... ;)

με κάλυψαν πλήρως οι παραπάνω.και φυσικά τα πιστεύω.δεν είμαι διχασμένη προσωπικότητα.επίσης, η καθυστέρηση έγινε στο χρώμα όχι στην ίδια τη διαθεσιμότητα της συσκευής άρα όχι δεν το θεωρώ απαράδεκτο.η καθυστέρηση δεν είναι πάντα για κακό :)

#35   panosst

panosst

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:panosst

Δημοσίευση 18/08/2011 - 23:33

αυτο που λένε όλοι για τις πατέντες... δηλαδη αφου η motorola είχε τις πατεντες γιατί δεν τις χρησιμοποιουσε εναντιον της apple; και πριν ανταγωνιστές ήταν, τι διαφορα έχει που την πήρε η google; την αγόρασε καθαρά για να έχει κέρδος από πωλήσεις hardware. τι και αν ενεργοποιει πόσα android την ημερα, το ρευστο το χει η apple. δεν νομιζω oi samsung, htc και lg να χαρηκαν και πολυ με την είδηση και πιστευω οι συσκευες τους με windows phone θα αυξηθούν τώρα.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)