Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

SBS Settings Γρήγορος Οδηγός


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/09/2009 - 13:36

Θα πάς στο γράμμα s και θα το δείς εκεί

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 05/09/2009 - 22:01

Και απο μπαταρία?


Πριν μου κράταγε 4-5 μέρες. Μετά από την εγκατάσταση του δεν έχω δει τρελές διαφορές.

#33   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 07/09/2009 - 21:59

Παιδιά σε clean install μετά από j.b.και ενώ κατεβάζω και εγκαθιστώ το sbs, στο τέλος της διαδικασίας που βγάζει κάτω την επιλογή Reload SpringBoard, ξεκινάει να φορτώνει και κολλάει εκεί. Το έπαθα 2/2 φορές που το προσπάθησα και πάω πάλι για restore kai jb από την αρχή. Καμία ιδέα?



Και εμένα μία από τα ίδια με 3.0.1 version

#34   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/09/2009 - 08:50

Και εμένα μία από τα ίδια με 3.0.1 version

Με reset δεν γίνεται δουλειά? Το ίδιο κόλημα είχα στο 3G με 3.0. Αλλά με reset το iPhone δούλεψε κανονοκά χωρίς πρόβλημα. Θα το ψάξω λίγο καλήτερα όμως και θα απαντήσω.

EDIT: Η μόνη λύση που βρήκα από το site του Big Boss, είναι το ρεσταρτ. (Πατάμε ταυτόχρονα το Home + ON/OFF μέχρι να κλείσει το τηλ. και να εμφανιστεί το μηλαράκι) Μετά πρέπει να δουλεύει κανονικά. Αν το πρόβλημα εξακολουθεί ποστάρετε για να το ψάξω καλύτερα.

Τελευταία επεξεργασία από: ktzaf, 08/09/2009 - 08:59


#35   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/09/2009 - 14:20

Δεν έκλεινε με τίποτα το Μήλο και το έκανα restore. Το sbs το κατεβάζουμε από την ενότητα features στο Cydia και είναι προς το τέλος της σελίδας σωστά?

#36   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/09/2009 - 14:49

Δεν έκλεινε με τίποτα το Μήλο και το έκανα restore. Το sbs το κατεβάζουμε από την ενότητα features στο Cydia και είναι προς το τέλος της σελίδας σωστά?

Στο Cydia κάνε search και βάλε μόνο το γράμμα "S". Εκεί βρίσκεις το SBSettings. Πρόσεχε μόνο να είναι το πρόγραμμα μόνο SBSettings, και να μην συνοδευεται από toggles, addons, κλπ. Αυτά τα προσθέτεις αργότερα ανάλογα με το τι θέλεις.

EDIT: Και όπως είπες από το featured στην κατηγορία Free Extensions SBSettings με την περιγραφή Constant Power

Τελευταία επεξεργασία από: ktzaf, 08/09/2009 - 14:50


#37   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 13/09/2009 - 11:29

Παιδιά δε νομίζω ότι έχω παρατηρήσει διαφορά στο θέμα μπαταρίας, που ήταν και ο λόγος που το εγκατάστησα εξ αρχής.

#38   4TEO

4TEO

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/10/2009 - 14:49

Cydia>search>SBS και θα βρεις διάφορα addons για τα SBS. Το toggle για το push είναι κάπου στη μέση. Αν δεν το βρεις θα ποσταρω αργότερα γιατί τώρα είμαι με το iPhone και δεν πολυβολεύει!

ευχαριστω

#39   Strantford

Strantford

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2010 - 00:56

Απορια

Εχω το 2.2.1 firmware και την SBSettings 3.0.2

Οσο και αν σερνω το δαχτυλο που πανω στην Status bar δεν ανοιγουν τα Toggles.Και οχι τιποτα αλλο απεγκατεστησα και το boss prefs.

Και μετα απο μια μακακια με το Cydia (τα αναφερω σε αλλο thread) εχασα και το repo του big boss και δεν βρισκω με τιποτα την διευθυνση

Δοκιμαζω αυτην "http://apt.bigboss.u...pofiles/cydia/" αλλα το Cydia δεν βρισκει την διευθυνση.

Αναγκαστικα και κατεβασα απο το site του Big Boss την 3.0.2, την περασα με dpkg εκανα reboot, εμφανιζεται στο Cydia αλλα αν συρω το δαχτυλο μου στην Status bar τιποτα.

#40   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 23/02/2010 - 08:26

Απορια

Εχω το 2.2.1 firmware και την SBSettings 3.0.2

Οσο και αν σερνω το δαχτυλο που πανω στην Status bar δεν ανοιγουν τα Toggles.Και οχι τιποτα αλλο απεγκατεστησα και το boss prefs.

Και μετα απο μια μακακια με το Cydia (τα αναφερω σε αλλο thread) εχασα και το repo του big boss και δεν βρισκω με τιποτα την διευθυνση

Δοκιμαζω αυτην "http://apt.bigboss.u...pofiles/cydia/" αλλα το Cydia δεν βρισκει την διευθυνση.

Αναγκαστικα και κατεβασα απο το site του Big Boss την 3.0.2, την περασα με dpkg εκανα reboot, εμφανιζεται στο Cydia αλλα αν συρω το δαχτυλο μου στην Status bar τιποτα.


κανε επαννεκινηση το κινητο σου και ξαναδοκιμασε.

#41   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2010 - 08:34

Δεν νομίζω να λειτουργήσει στην 2.2.1.. Ίσως χρειστει αναβαθμηση 3.Χ.Χ για να δουλέψει..

#42   Strantford

Strantford

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2010 - 10:10

Δεν νομίζω να λειτουργήσει στην 2.2.1.. Ίσως χρειστει αναβαθμηση 3.Χ.Χ για να δουλέψει..


Εχω κανει παμπολα reboot απο χθες βραδυ. Τιποτα.

Το θεμα ειναι που βρισκουμε το παλιο καλο ωραιο boss prefs να το περασουμε στη θεση του???

Δεν θελω το καινουριο boss prefs με τις διαφημισεις. Θελω εκεινο το παλιο καλο που ειχα βαλει πριν 1-1,5 χρονο που εχει 5-6 βασικες επιλογες μεταξυ των οποιων respring, reboot, shut down και καποιες για wifi, flight mode etc.

#43   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2010 - 10:48

φιλε μου δοκιμασε να κανεις μια κληση και κατα την διαρκεια της κλησεις πατα home button να και θα σε παει στο μενου και στην status bar θα εχει ενα πρασινο πλαισιο και πατα να δεις αμα δουλευει εκει η οθονη για τι εμενα το πρωτο 2g που ειχα ειχε παρουσιασει προβλημα εκει...αμα δε γυρναει μην πανικοβλιθεις πατα το εικονιδιο του τηλεφωνου και θα επανελθει στην κληση ...κανε αυτο και πες μας...

#44   Strantford

Strantford

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2010 - 12:39

Δουλευει κανονικα, αν πατησω την πρασινη μπαρα με ξαναγυριζει στο τηλεφωνημα.

Παρολα αυτα,δεν δουλευει το SBSettings.

Βασικα στο Cydia, βλεπω το SBSettings toggles. Μηπως αυτη δεν ειναι η εφαρμογη και ειναι απλα τα addons. Αν ισχυει αυτο, τοτε που μπορω να βρω την κυρια εφαρμογη, γιατι δεν μου δεχεται στα sources την διευθυνση του repo του Big Boss.

#45   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2010 - 12:48

My linkSBSettings toggles ειναι τα addons

Τελευταία επεξεργασία από: ProSONIC, 23/02/2010 - 12:55


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες