Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Cosmote κ επιδοτηση νεας συσκευης


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2011 - 07:41

Καλη σας μερα!Θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι απο τη στιγμη που βγαινει η επιδοτηση σας στην Cosmote εχετε μονο 20 μερες να την χρησιμοποιησετε. Η τηλεφωνητρια μου ανεφερε πως ''αλλαζει εαν δεν χρησιμοποιηθει εντος 20 ημερων'' ενω ο υπαλληλος του πλαισιου μου ανεφερε οτι στην πραγματικοτητα ληγει η επιδοτηση και μενουμε χωρις να δικαιουμαστε τιποτα. Απλα θα ηθελα με αυτο το τοπικ να σας επιστησω την προσοχη να το ψαξετε για να μην την πατησετε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   djkokalis

djkokalis

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/08/2011 - 08:11

κάνε μία αίτηση φορητότητας και θα σου πω εγω πως θα στην δώσουν την επιδότηση. σε δευτερόλεπτα!!!

#3   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2011 - 08:13

Η επιδότηση βγαίνει ανάλογα με το μέσο όρο του λογαριασμού. Σε 20 ημέρες που λένε οτι ισχύει θα έχουν εικόνα για το νέο λογαριασμό. Οπότε το ποσό επιδότησης μπορεί να αλλάξει. Εμένα πχ αυξήθηκε γιατί είχα ενα λογαριασμό φουσκωμένο! Εφόσων δεν ανανεώσεις συμβόλαιο η επιδότηση απλά ανανεώνεται. Μέχρι να δεσμευτείς σε 12μηνο - 18μηνο κλπ πάντα δικαιούσαι επιδότηση.

#4   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 30/08/2011 - 08:54

Θα συμφωνήσω με τον προλαλησαντα σε αυτά που έγραψε. Βασίλη η επιδότηση ΔΕΝ λήγει και είναι υποχρεωμένοι να σου την δώσουν.

#5   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/08/2011 - 10:13

Όντως, έτσι λένε ότι λήγει, για να σε κάνουν να βιαστείς να ανανεώσεις το συμβόλαιο. Αλλά πρακτικά, όποτε και αν την ζητήσεις, θα σου την δώσουν.

#6   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/08/2011 - 10:15

Στην vodafone παντως απο προσωπικη μου εμπειρια, αν και δεν χανεις την επιδοτηση, με το καιρο αν καθυστερεις να την αξιοποιησεις μειωνεται...Οσο περνανε οι μηνες ολο και λιγοστευει το ποσο που δικαιούσαι

#7   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 30/08/2011 - 10:17

κάνε μία αίτηση φορητότητας και θα σου πω εγω πως θα στην δώσουν την επιδότηση. σε δευτερόλεπτα!!!

+++++++

#8   ikariofil

ikariofil

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2011 - 10:18

Για ποια επιδότηση μιλάτε;
Είμαι 13 χρόνια στην Cosmote, πληρώνω κάθε μήνα 35-70 ευρώ και μου δίνουν 60 ευρώ επιδότηση.
Να την βάλουν εκεί που ξέρουν!

#9   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 30/08/2011 - 10:31

Για ποια επιδότηση μιλάτε;
Είμαι 13 χρόνια στην Cosmote, πληρώνω κάθε μήνα 35-70 ευρώ και μου δίνουν 60 ευρώ επιδότηση.
Να την βάλουν εκεί που ξέρουν!

και εγώ στην wind και μόλις έκανα φοριτότητα, μου έκαναν επιδότηση και πήρα το 32αρί λευκό με 270 ευρώ!!! κλασικά εικονογραφημένα!

#10   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 30/08/2011 - 10:48

και εγώ στην wind και μόλις έκανα φοριτότητα, μου έκαναν επιδότηση και πήρα το 32αρί λευκό με 270 ευρώ!!! κλασικά εικονογραφημένα!


Μια από τα ίδια από 120€ επιδότηση για 2 γραμμές πέρυσι με το που έκανα αίτηση για φορατότητα προς cosmote μου την πήγαν 450€ +το ΦΠΑ :)

Απλός φέτος έχουν αλλάξει τα πράγματα σε σχέση με πέρυσι έχουν γίνει πιό σφυκτά και εκτός απο τις επιδοτήσεις , το καρτέλ έχι συμφωνήσει σιγά σιγά το κόψιμο του 12μηνου συμβολαίου και πάμε όπως εξωτερικό σε 18-24μηνα,και με άλλα λόγια όπως ήταν η Ελλάδα το 1995-96

#11   oktoa21

oktoa21

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:El Mago

Δημοσίευση 30/08/2011 - 11:23

Εγώ παιδιά χρησιμοποίησα την επιδότησή μου πριν μερικές ημέρες και ανανέωσα για 24 μήνες στην εταιρία και 12 στο συγκεκριμένο πρόγραμμα. Η ερώτησή μου είναι πότε θα ξαναδικαιούμαι επιδότηση, στο τέλος του 12μήνου ή στο τέλος του 24μήνου;

#12   giannhspatra

giannhspatra

    iPH Enthousiast

  • 384 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2011 - 11:32

παιδία δοκιμασμένα πράγματα αλλά για αυτούς που έχουν χρόνο και όρεξη είναι η αίτηση για φορητότητα..όσο για το άν δεν πάρετε την επιδότηση θα τη χάσετε δοκιμασμένη χιλιο είπωμένη απάντηση...δεν πειράζει έτσι κ αλλιώς αποδεσμεύομαι απο το συμβολαιο μου και μπορώ να μεταφερθώ σε άλλη εταιρεία που θα μου τη δώσει την επιδότηση όποτε θέλω και εκεί ακούγεται μια σιγή στο τηλέφωνο.Τους έχουμε δώσει αρκετά και θα τους δίνουμε διεκδικείστε πάντα με ευγένια και τρόπο...

#13   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2011 - 11:38

Δεν είναι εύκολο να αλλάζεις κάθε τόσο εταιρία! Κυρίως γιατί οι περισσότεροι έχουν cosmote! Αν πάς αλλού πληρώνεις αδρά σε κλήσεις. Εκτός αν μιλάς με 2-3 άτομα απο το ίδιο δίκτυο...

Τελευταία επεξεργασία από: tgnikit, 30/08/2011 - 11:39


#14   cdel

cdel

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:stanis

Δημοσίευση 30/08/2011 - 12:00

...το κολπο της φορητότητας όντως πιάνει αλλα πρεπει να προσέχουμε τους δράκους...

συγκεκριμένα περυσι τον Μαιο πηγα σε μια cosmote (εχω vodafone) και πηρα μια προσφορά για 18-μηνο συμβολαιο, που λογω και της επικείμενης φορητότητας, θα μου εδινε το 16αρι 3gs με 40€.
Στη συνεχεια πηρα τη vodafone και τους ειπα οτι θα φυγω γιατι η cosmote μου δινει φουλ επιδοτηση κλπ κλπ, αλλα θα προτιμουσα να μεινω στη vodafone γιατι ειναι και γ@μω τις εταιρειες κλπ κλπ.(ηθελα να μεινω vodafone γιατι ολοι φιλοι και γνωστοι εχουν vodafone).
Σε δυο ημέρες με πηραν πίσω και μου έκαναν ακριβως την ιδια προσφορά για 18-μηνο συμβολαιο...
ΔΡΑΚΟΣ: φετος μετα τους 12 μηνες συμβολαιου ανακαλυψα 30% παραπάνω χρεώσεις στον λογαριασμό μου!!!!
δεν προσεξα, ας προσεχα: για να μπορεσει η vodafone να μου δωσει το ιδιο συμβόλαιο μου έκανε 12-μηνη εκπτωση παγιου σε 18-μηνο συμβολαιο!!!

ο κανονας ειναι οτι Α Π Ο Κ Λ Ε Ι Ε Τ Α Ι να χασει μια εταιρεια, απλα μας δημιουργει την αισθηση οτι τους την "καναμε", αλλα...δεν!!!

#15   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2011 - 13:06

Εγώ πέρυσι έφυγα από πολύ γνωστό πάροχο μετά από 13 χρόνια διότι μου δίναν επιδότηση 100 ευρώ ενώ οι λογαριασμοί μου ήταν 200+ το μήνα επειδή δεν είμουν σε πρόγραμμα με free. Λίγο πρίν υπογράψω με τον νέο πάροχο ξεπέρασαν τον εαυτό τους σε κάποια φάση πίστεψα ότι αν ζητήσω σπίτι θα μου το αγοράσουν για να μείνω αλλά επειδή γενικά τους είχα σιχαθεί με το απαράδεκτο service και συμπεριφορά τους στα καταστήματά τους σηκώθηκα έφυγα τελικά και πλέον δεν πληρώνω πάνω από το πάγιο μου ενώ έχω free που με έσωσε.

Γενικά θεωρώ ότι αν βρείς τον πάροχο που σε βολεύει δεν αξίζει να φύγεις για μερικά ευρώ. Απλά πριν αλλάξεις πάροχο ήλεγξε ότι η νέα σου επιλογή έχει σήμα εκεί που ζείς και εκεί που δουλεύεις έχω φίλους που αλλάξανε και τώρα κλαίνε γιατί δεν έχουν σήμα στα σπίτια τους με τον νέο πάροχο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες