Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Πρόταση για greek apps


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mdspell

mdspell

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/08/2009 - 18:25

Έχω να κάνω μια πρόταση για τα greek apps συγκεκριμένα. Επειδή εγώ όπως και αρκετοί χρήστες εδώ είμαστε από Κύπρο η οποία δεν υποστηρίζεται από την apple για λογαριασμούς με πιστωτική κάρτα, θα ήθελα να κάνω μια πρόταση για να μπορούμε να αγοράζουμε με κάποιο τρόπο τα greek apps, αφού πρώτον θέλουμε να στηρίξουμε τους Έλληνες devs της κοινότητας και δεύτερον, δεν θέλουμε να βάζουμε σπασμένες εφαρμογές Ελλήνων(μια κίνηση που κατά κάποιο τρόπο μας υποχρεώνει να κάνουμε η ίδια η apple).
Μπορούν μέσω του φόρουμ να δίνουν λογαριασμό paypal και όποιος πληρώνει μέσω paypal να του στέλνουν redeem code(νομίζω έτσι λέγεται αυτό που γίνεται με τους διαγωνισμούς του φορουμ) σε αυτούς που πληρώνουν για να αποκτούν κι αυτοί τα apps.
Δεν γνωρίζω αν είναι εφικτό αυτό διότι δεν γνωρίζω ακριβώς τις πολιτικές της apple όπως την ξέρουν οι devs, απλώς κάνω μια πρόταση που θα βοηθήσει και εμάς από Κύπρο να αποκτούμε τις ελληνικές εφαρμογές και θα μπορούμε να στηρίξουμε την ελληνική κοινότητα των devs κι εμείς από την πλευρά μας για να συνεχίσουν τη δουλειά τους

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   alexandrozz

alexandrozz

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/08/2009 - 01:46

Από το itunes μπορείς να αγοράσεις με Paypal? (μη βαράτε, δεν έχω αγοράσει ποτέ..)
Αν ναι, τότε μπορείς να τροφοδοτήσεις το λογαριασμό του Paypal από τραπεζικό λογαριασμό.

#3   mdspell

mdspell

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2009 - 10:38

Δυστυχώς όχι, γι' αυτό κάνω αυτή την πρόταση

#4   xfondas

xfondas

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/08/2009 - 15:07

Γιά σας,
Θα ήθελα να υπήρχε μια εφαρμογή όπου να τις βάζω το πρόγραμμα που είμαι πχ σε μια λιστα να συμπληρωνω
πόσο χρόνο ομιλίας έχω
πόσα μυνήματα SMS δικαιούμαι
πόσα MB κίνησης απο ιντερνετ έχω

ώστε μόλις συμπλιρωθεί το όριο ή τουλάχιστον μόλις το πλησιάζω να με ειδοποιεί ή και να με κόβει έαν του έχω δώσει το δικαίωμα ώστε να μην πληρώνω SMS ,ομιλία & data μόλις περάσω το όριο μου

Τι λέτε !

#5   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2009 - 15:17

Δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοια εφαρμογή!
Αλλά που ξέρεις, με τους σημερινούς παγκόσμιους developers όλο και η τεχνολογία εξελίσσεται και μπορεί να δημιουργηθεί στο μέλλον!

Άρα, αναμένετε!

#6   alexandrozz

alexandrozz

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/09/2009 - 16:39

Δεν νομίζω να γίνεται...

#7   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2009 - 17:06

Γιά σας,
Θα ήθελα να υπήρχε μια εφαρμογή όπου να τις βάζω το πρόγραμμα που είμαι πχ σε μια λιστα να συμπληρωνω
πόσο χρόνο ομιλίας έχω
πόσα μυνήματα SMS δικαιούμαι
πόσα MB κίνησης απο ιντερνετ έχω

ώστε μόλις συμπλιρωθεί το όριο ή τουλάχιστον μόλις το πλησιάζω να με ειδοποιεί ή και να με κόβει έαν του έχω δώσει το δικαίωμα ώστε να μην πληρώνω SMS ,ομιλία & data μόλις περάσω το όριο μου

Τι λέτε !

παντως θα ητανε αρκετα χρησιμο!

#8   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 05/09/2009 - 02:22

Το υπέρτατο εργαλείο ... online παραγγελία απο γυράδικα πιτσαριες delivery μέσω iphone ...

Οποιος το φτιάξει απλά πλούτισε !!

έχω και όνομα ...
i-Peinao

#9   gs74

gs74

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2009 - 21:04

Πρόταση :


Κάτι που νομίζω ότι λείπει από την Ελλάδα είναι μια εφαρμογή για τηλεόραση. Οκ ράδιο ακούσαμε. Ώρα να δούμε και TV ;)

#10   vaggelismad

vaggelismad

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2009 - 13:58

Έχω να κάνω μια πρόταση για τα greek apps συγκεκριμένα. Επειδή εγώ όπως και αρκετοί χρήστες εδώ είμαστε από Κύπρο η οποία δεν υποστηρίζεται από την apple για λογαριασμούς με πιστωτική κάρτα, θα ήθελα να κάνω μια πρόταση για να μπορούμε να αγοράζουμε με κάποιο τρόπο τα greek apps, αφού πρώτον θέλουμε να στηρίξουμε τους Έλληνες devs της κοινότητας και δεύτερον, δεν θέλουμε να βάζουμε σπασμένες εφαρμογές Ελλήνων(μια κίνηση που κατά κάποιο τρόπο μας υποχρεώνει να κάνουμε η ίδια η apple).
Μπορούν μέσω του φόρουμ να δίνουν λογαριασμό paypal και όποιος πληρώνει μέσω paypal να του στέλνουν redeem code(νομίζω έτσι λέγεται αυτό που γίνεται με τους διαγωνισμούς του φορουμ) σε αυτούς που πληρώνουν για να αποκτούν κι αυτοί τα apps.
Δεν γνωρίζω αν είναι εφικτό αυτό διότι δεν γνωρίζω ακριβώς τις πολιτικές της apple όπως την ξέρουν οι devs, απλώς κάνω μια πρόταση που θα βοηθήσει και εμάς από Κύπρο να αποκτούμε τις ελληνικές εφαρμογές και θα μπορούμε να στηρίξουμε την ελληνική κοινότητα των devs κι εμείς από την πλευρά μας για να συνεχίσουν τη δουλειά τους

δες αυτο
http://www.navimania...ead.php?t=18852

#11   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/10/2009 - 20:43

Το υπέρτατο εργαλείο ... online παραγγελία απο γυράδικα πιτσαριες delivery μέσω iphone ...

Οποιος το φτιάξει απλά πλούτισε !!

έχω και όνομα ...
i-Peinao


Χμμμ..Πολύ καλή ιδέα "ψήνομαι" να το ψάχω το θέμα ;)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες