Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ο Παπανδρέου με iPad και οι μαθητές με φωτοτυπίες!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
47 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   georgoud

georgoud

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:georgoud

Δημοσίευση 06/09/2011 - 01:20

Με το ipad ανα χείρας εμφανίσθηκε σήμερα στη συνεδρίαση της Βουλής των Εφήβων ο Γιώργος Παπανδρέου. Μάλιστα, ο πρωθυπουργός με το που κάθισε στη θέση του άνοιξε το ipad και άρχισε... δήθεν να γράφει κάποιο κείμενο.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες βέβαια δεν φάνηκε να «ψαρώνουν», καθώς έβγαλαν τα iphones και τις ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές απο τις τσάντες τους και άρχισαν να τον φωτογραφίζουν, προκαλώντας αμηχανία στον κ. Παπανδρέου...

Αναρτημένη εικόνα

Στην Ελλάδα του 2011, ο Πρωθυπουργός της χώρας κυκλοφορεί με iPad και οι μαθητές θα ξεκινήσουν την χρονιά με cds και φωτοτυπίες!! Ο Παπανδρέου έκανε την μόστρα του....με το νέο iPad την στιγμή που η υπουργός δεν φρόντισε να μοιραστούν βιβλία στους μαθητές.. Και εις ανώτερα!!

Source

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/09/2011 - 01:27

Δεν θα μπει καμιά μέρα στο iPhoneHellas να ζητήσει βοήθεια η καμιά πληροφορία..Ζήτω που την γ....ε άμα τον πάρουμε είδηση.. :P

ezgif_com_crop_2.gif


#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/09/2011 - 01:31

Που ξέρεις οτι δε το έχει κάνει ήδη..?

Εγω σου λέω στάνταρ, τον έχουμε βοηθήσει για JB στο iPad (και ας ήταν με JailBreakMe).. Οι λογοι προφανείς..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/09/2011 - 01:32

Που ξέρεις οτι δε το έχει κάνει ήδη..?

Εγω σου λέω στάνταρ, τον έχουμε βοηθήσει για JB στο iPad (και ας ήταν με JailBreakMe).. Οι λογοι προφανείς..

χαχαχαχαχα.εχω λιωσει πραγματικα

#5   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/09/2011 - 01:34

Και που να τον πάρω είδηση ότι θέλει να κάνει Downgrade ...Κούτσουρο θα του το κάνω το iPad..Δεν θα έχει ξαναδεί τόσα error στην ζωή του από αυτά που θα του εμφανίζει το iTunes.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 06/09/2011 - 02:05

ezgif_com_crop_2.gif


#6   ChristosIP4

ChristosIP4

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ChristosIP4

Δημοσίευση 06/09/2011 - 01:35

Που ξέρεις οτι δε το έχει κάνει ήδη..?

Εγω σου λέω στάνταρ, τον έχουμε βοηθήσει για JB στο iPad (και ας ήταν με JailBreakMe).. Οι λογοι προφανείς..

LooooooooooooooL!!! (βλ. ρύθμιση αλυσίδας ποδηλάτου εν κινήσει)

Τελευταία επεξεργασία από: ChristosIP4, 06/09/2011 - 01:35


#7   georgoud

georgoud

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:georgoud

Δημοσίευση 06/09/2011 - 01:37

Και που να τον πάρω είδηση ότι θέλει να κάνει Downgrade ...Κούτσουρο θα του το κάνω το iPad..Δεν έχει ξαναδεί τόσα error στην ζωή του από αυτά που θα του εμφανίζει το iTunes.


Κούτσουρο θα του το κάνω το iPad xaxaxaxaxaxa να είσαι καλά Θανάση!!!! :lol: :lol:

#8   eliac7

eliac7

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eliac7

Δημοσίευση 06/09/2011 - 01:42

για την ακριβεια ειμαι 14 χρονων και εχω μαθει οτι πριν απο τον νοεμβρη..γιοκ βιβλια! αρα θα μας ζητησουν τα laptop τα οποια μας ειχαν δωσει ενα κουπονι και πηραμε γιατι netbook ( ο θεος να τα κανει ). Αν νομιζουν οτι θα κανουμε μαθημα ειναι πολυ γελασμενοι! δεν θα μπορεσουν να οργανωθουν! Το κακο ξερετε ποιο ειναι? Οτι δεν παραδεχονται οτι δεν εχουν συστημα!

#9   ChristosIP4

ChristosIP4

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ChristosIP4

Δημοσίευση 06/09/2011 - 01:44

Πάντως, η σημειολογία των πραγμάτων είναι η εξής. Είναι φανερό πως ήθελε να προκαλέσει, διότι είναι προκλητικό να εμφανίζεσαι στη Βουλή των Εφήβων με το iPad όταν προωθείς τα ηλεκτρονικά βιβλία/συγγράμματα σε όλες τις βαθμίδες της εκπαίδευσης, και για να αναγκάσεις την κοινή γνώμη να τα "απαιτήσει" ως "μοναδική και σωτήρια λύση", καθυστερείς τη διανομή βιβλίων στα σχολεία, βάζεις εμπόδια στην χρήση συγγραμμάτων στα Πανεπιστήμια κλπ...

#10   eliac7

eliac7

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eliac7

Δημοσίευση 06/09/2011 - 01:46

@ChristosIP4 και βεβαια ηθελε να εντυπωσιασει! εκεινος ελεγε και η αλλη η υπουργος παιδειας οτι θελουμε να προχωρησουμε την εκμαθηση στα παιδια μας κλπ και θα παμε σε καινουργιες τεχνολογιες κλπ,κλπ. Το βιβλιο δεν θα καταργηθει ποτε οσο και να προσπαθησουν! δεν εχει την ιδια αφη οπως του ipad οπου γυριζεις την σελιδα ηλεκτρονικα! Δεν κατηγορω το e-book αλλα το βιβλιο δεν θα πεθανει ποτε!

#11   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2011 - 01:47

Είναι τόσο politically correct που δε θα έκανε JB για να μην πάει κόντρα στη μαμά Apple. Σε μια πιο σοβαρή σκέψη όμως...οι Έλληνες μαθητές με φωτοτυπίες και CD και οι Τούρκοι μαθητές με το κράτος τους να προννοεί για ipad στα σχολεία.

Εύγε για την ανάδειξη του θέματος από μένα +1.

#12   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/09/2011 - 01:47

Δεν θα μπει καμιά μέρα στο iPhoneHellas να ζητήσει βοήθεια η καμιά πληροφορία..Ζήτω που την γ....ε άμα τον πάρουμε είδηση.. :P

ικανό τον έχω να μπεί στο φόρουμ και να ζητάει cydia tweak για να εγκαταστήσει αναζήτηση στο ipad.

#13   georgoud

georgoud

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:georgoud

Δημοσίευση 06/09/2011 - 01:48

για την ακριβεια ειμαι 14 χρονων και εχω μαθει οτι πριν απο τον νοεμβρη..γιοκ βιβλια! αρα θα μας ζητησουν τα laptop τα οποια μας ειχαν δωσει ενα κουπονι και πηραμε γιατι netbook ( ο θεος να τα κανει ). Αν νομιζουν οτι θα κανουμε μαθημα ειναι πολυ γελασμενη! δεν θα μπορεσουν να οργανωθουν! Το κακο ξερετε ποιο ειναι? Οτι δεν παραδεχονται οτι δεν εχουν συστημα!


Τα μαύρα μας τα χάλια φίλε μου!!! Ως νέος εκπαιδευτικός ωρομίσθιος τριτοβάθμιας το τελευταίο που περίμενα και ειδικά στην βουλή τον εφήβων ήταν να δώ το Γιωργάκη να σερφάρει με το iPad 2 του!!! ι-σιχτίρ!!

#14   eliac7

eliac7

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eliac7

Δημοσίευση 06/09/2011 - 01:49

δηλαδη τι ηθελε να δειξει με αυτο? " Εχω ipad2 και εσεις δεν εχετε βιβλια ". Μα δεν ντρεπεται τα εχει κανει σαν τα μουτρα του και χωρις βιβλια @georgoud: i-σιχτίρ!!!

#15   eliac7

eliac7

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eliac7

Δημοσίευση 06/09/2011 - 01:51

@igogos ναι, ο Γιωργακης πηρε το δικο του το ipad και τελειωσε ! Δηλαδη ο υπουργος οικονομικων της Τουρκιας ειναι μ....ας που πηγε στην intel, microsoft, apple και ζητησε μεχρι το 2014 να εχει 15.000.000 ipad2 στους μαθητες! ΞΥΠΝΑ ΓΙΩΡΓΑΚΗ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες