Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ο Παπανδρέου με iPad και οι μαθητές με φωτοτυπίες!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
47 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/09/2011 - 12:41

Μετά από αυτή την φωτογραφία, εγώ θα πάω με το iPad στο σχολείο :) Σιγά μην κουβαλάω φωτοτυπίες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/09/2011 - 12:45

Εδώ έχει Ipad η Παπαρήγα (σαν να λέμε η κουτσή Αλέκα) αυτός δεν θα είχε :). Πάντως μεγάλο καραγκιοζλίκι να γίνει η βουλή keynote της Apple απ τη μια ο Γιωργάκης με το Ipad από την άλλη οι μαθητές με τα Iphone (Με τα λεφτά του μπαμπά που λέει και ο Μαζωνάκης) σαν διαφήμιση της Apple ήταν όλοι τους. Elladistan is here ή κατά τη λαϊκή ρήση "Τί του λείπει του ψωριάρη κτλ :)

ΥΓ. Μακάρι το έλλειμμα της παιδείας να ήταν μόνο στα βιβλία!

#33   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 06/09/2011 - 12:50

Καλα ρε παιδια γιατι τα εχουμε ισοπεδωσει ολα ??? Δηλαδη αμαν με αυτη τη μιζερια σε αυτη τη χωρα ?? Τι θελατε δηλαδη ο πρωθυπουργος της χωρας να εβγαινε με στυλο μπλε μπικ και χαρτι υγειας να κραταει σημειωσεις ... ?? Να φορουσε χιτωνα και παντοφλες ?? Αυτο μας πειραξε δηλαδη γιατι εχει ενα εργαλειο για την δουλεια του ?? Αυτο ειναι το προβλημα της Ελλαδας???

#34   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/09/2011 - 13:06

Εδώ έχει Ipad η Παπαρήγα (σαν να λέμε η κουτσή Αλέκα) αυτός δεν θα είχε :). Πάντως μεγάλο καραγκιοζλίκι να γίνει η βουλή keynote της Apple απ τη μια ο Γιωργάκης με το Ipad από την άλλη οι μαθητές με τα Iphone (Με τα λεφτά του μπαμπά που λέει και ο Μαζωνάκης) σαν διαφήμιση της Apple ήταν όλοι τους. Elladistan is here ή κατά τη λαϊκή ρήση "Τί του λείπει του ψωριάρη κτλ :)

ΥΓ. Μακάρι το έλλειμμα της παιδείας να ήταν μόνο στα βιβλία!

Έλληνας κλασσικ :)
BTW, iPhone, iPad, iPod :)

Τελευταία επεξεργασία από: Georgios1987, 06/09/2011 - 13:06


#35   Applakias

Applakias

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 06/09/2011 - 13:11

παιδια ή βρήκαμε τον ΓΑΠ (Jefry δηλαδη. . . αλλα για τα ματια και μονο ΓΑΠ) ή εχουμε και αλλους βουλευτες στο σαιτ . . .

agihatzi <==== οι υποψιες πεφτουν πανω σου και στον τυπο που σου εκανε + . . . Μιλαω ανοιχτα :P


ας ηταν το μονο προβλημα οτι εχει iPad να ελεγα μαγκια του που εκσυγχρονιζεται να συγχρονισει και εμας. . .
κριμα ομως που αυτο ειναι απο την συνταξη του παππου μου που εχει αργυρο παρασημο ανδρειας απο τον πολεμο
και ισως και του πατερα μου που εχει υπηρετησει 2 χρονια την χωρα αυτη και στις Ειδικες Δυναμεις.

#36   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 06/09/2011 - 13:13

το καλο με της αδειες κυκλοφοριας το ξερεται?
αν πας στο υπουργειο να βγαλεις την αδεια του αυτ/του - μηχανακι ,ξερεις τι σου δινουν?
Ενα Α4 αντι για την κλασικη αδεια που εχουν ολοι. Και ολα αυτα επειδη δεν εχουν λεφτα για να αγορασουν το χαρτονακι της αδειας!
Οποτε περνεις το Α4 (με τα στοιχεια της αδειας) και φευγεις. Και οταν με το καλο θα παρουν το χαρτονι θα μας το χρεωνουν 25-30 ευρα! λες και τοσο καιρο δεν πληρωνουμε της Μ@μ@κιες τους.

Αρε γιωργακη παρε το ipad σου και σε αλλη παραλιααααααααααααααααα.....

αει σιχτιρ

#37   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 06/09/2011 - 13:20

παιδια ή βρήκαμε τον ΓΑΠ (Jefry δηλαδη. . . αλλα για τα ματια και μονο ΓΑΠ) ή εχουμε και αλλους βουλευτες στο σαιτ . . .

agihatzi <==== οι υποψιες πεφτουν πανω σου και στον τυπο που σου εκανε + . . . Μιλαω ανοιχτα :P


ας ηταν το μονο προβλημα οτι εχει iPad να ελεγα μαγκια του που εκσυγχρονιζεται να συγχρονισει και εμας. . .
κριμα ομως που αυτο ειναι απο την συνταξη του παππου μου που εχει αργυρο παρασημο ανδρειας απο τον πολεμο
και ισως και του πατερα μου που εχει υπηρετησει 2 χρονια την χωρα αυτη και στις Ειδικες Δυναμεις.


Μιλας δεν μιλας δεν εχω να φοβηθω τιποτα φιλε μου ... Την γνωμη μου λεω και οποιος συμφωνει το λεει κανει + κανει οτι θελει οποιος δεν θελει κανει πλην , δια , επι οποια πραξη γουσταρει .. Σορρυ που στο λεω αλλα εκτος απο τα ρεμαλια τους βουλευτες που φταινε για την κατασταση μας το μεγαλυτερο κομματι της ευθυνης το εχει ο παππους σου και ο πατερας σου (οπως και οι δικοι μου βεβαια) που τοσα χρονια τρωγανε γουσταρανε και δεν αντιδρουσανε και τα τραβαει τωρα η γενια μου που ειμαστε 28 και οι πιο μικροι....
Και οχι αν ο Παπανδρεου εχει Ipad η I-fuck !!!!

Τελευταία επεξεργασία από: agihatzi, 06/09/2011 - 13:21


#38   Applakias

Applakias

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 06/09/2011 - 13:26

το γεγονος ειναι οτι ακομη τρωνε καποιοι και αυτοι που επρεπε να απολαμβανουν τους κοπους τους παιρνουν για συνταξη 3 κ 60.
τωρα για το αν φταινε οι παππουδες μας φιλε μου δεν νομιζω,εμενα δεν γλυψανε κανα κ#)ο για να μπουν σε μια θεση στο δημοσιο.
για αυτο να μιλας καλυτερα με ονοματα και επι του συγκεκριμενου.τα βρωμικα χρηματα ηταν παντοτε μακρια απο την οικογενεια μου και θα σε παρακαλουσα να περιορισεις τις λεξεις σου για να μην το πω αλλιως.

#39   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 06/09/2011 - 13:31

Μπορεις να μου το στειλεις σε προσωπικο μυνημα αν ζοριζεσαι ... !
Τωρα αν δεν καταλαβες το οι παππουδες μας και οι πατεραδες μας 1ον δεν φταιω εγω 2ον δεν χρειαζεται να μπεις στο δημοσιο για να εισαι υπευθυνος για την κατασταση της Ελλαδος , οταν εδινε λεφτα το κρατος στον κοσμο δεν τους ενοιαζε τους παλιους τι θα γινει στο μελλον και ποιος θα τα ξεπληρωσει αυτα

#40   Applakias

Applakias

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 06/09/2011 - 13:49

κοιταξε,πες οτι θελεις βαρεθηκα να ασχολουμαι γιατι δεν εχω λογο κιολας.απλως τηρησε αυτο που σου ειπα να μιλας επι του συγκεκριμενου.Εγω απο οσο γνωριζω και απο οτι λεει η ιστορια το κρατος ειδα να δωσει χρηματα μονο σε προσφυγες.οι υπολοιποι ελληνες η τουλαχιστον εμεις δεν δεχτηκαμε καποιο ποσο ουτε βγηκε κανενας πολιτικος να μας πει παρτε κοσμε χρημα.οποιος ετρωγε,ετρωγε με κομπινες.αλλα εσυ θα ξερεις καλυτερα γιατι λεει οτι ολοι φαγαμε.κατι μου θυμιζει αυτο.

εν παση περιπτωση γελα με την καταντια μας τωρα και καταλογιζε ευθυνες στους προγονους μας που αν μη τι αλλο θα μας κληροδοτησουν μια ελλαδα πληγωμενη και καταχρεωμενη.


edit: φιλε μου ολοι μαζι τα φαγαμε και ιδιαιτερα η προγονοι μας. :)

καλο σου μεσημερι.

Τελευταία επεξεργασία από: Applakias, 06/09/2011 - 13:52


#41   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 06/09/2011 - 13:50

Ντροπη σε ολους σας!!
Στην εν λογω φωτο ειναι φανερο οτι ο Γιωργακης εχει φορτωσει ελληνο-αμερικανικο μεταφραστη για να καταλαβει επακριβως τα λεγομενα των εφηβων.
Δεν κανει μοστρα απλα χρησιμοποιει το iPad του εποικομοδομητικα! Αμεσως πεσατε να τον φατε τον ανθρωπο...

Oι κακες γλωσσες λενε οτι ο Kostasrodos29 τον βοηθησε να βρει πως ενεργοποιειται η οθονη στο iPad.

#42   nikosvrouch

nikosvrouch

    iPH Enthousiast

  • 373 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:nikosvr

Δημοσίευση 06/09/2011 - 13:56

Ντροπη σε ολους σας!!
Στην εν λογω φωτο ειναι φανερο οτι ο Γιωργακης εχει φορτωσει ελληνο-αμερικανικο μεταφραστη για να καταλαβει επακριβως τα λεγομενα των εφηβων.
Δεν κανει μοστρα απλα χρησιμοποιει το iPad του εποικομοδομητικα! Αμεσως πεσατε να τον φατε τον ανθρωπο...

Oι κακες γλωσσες λενε οτι ο Kostasrodos29 τον βοηθησε να βρει πως ενεργοποιειται η οθονη στο iPad.

XAXAXAXAXAXAXAXAXXAXAXAXAXAXAXA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

#43   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 06/09/2011 - 13:57

Εχεις δικιο ειμαι προσφυγας και εφαγα και γω επειδη δεν ειμαι μιζερος ! Απλα λες να μην μιλαω συγκεκριμενα και λες οτι εφαγα εγω...! Τωρα τα συμπερασματα ας τα βγαλει ο καθενας μονος του

#44   VasmaV

VasmaV

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:VASMAV

Δημοσίευση 06/09/2011 - 15:02

Και όμως μαζί τα φάγαμε….δυστυχώς δυσανάλογα με τους πολιτικούς και τους μεγαλοκαρχαρίες και ακόμα πιο δυστυχώς θα τα πληρώσουμε και δυσανάλογα…

Όποιος βιαστεί να αναρωτηθεί ή/και να αντιδράσει σκεπτόμενος ότι αυτός δεν έφαγε τίποτα γιατί είναι μισθωτός και δεν μπορεί να κρύψει ή γιατί ήταν πάντα νόμιμος ελεύθερος επαγγελματίας που απέδιδε σωστά τους φόρους του…ας σκεφτεί την τελευταία φορά που πήγε σε κάποιο κατάστημα και δέχτηκε να μην πάρει απόδειξη μπας και του κάνει λίγο σκόντο ο έμπορας. Ας σκεφτεί την τελευταία φορά που αγόρασε κάτι από το εξωτερικό και ζήτησε από τον πωλητή να υπο-τιμολογήσει, μπας και γλυτώσει το τελωνείο. Ας σκεφτεί όλες εκείνες τις φορές που βοήθησε, γιατρούς, δικηγόρους, υδραυλικούς, ηλεκτρολόγους κλπ να φοροδιαφύγουν μη ζητώντας απόδειξη. Ας σκεφτεί όταν έβλεπε τα σκάνδαλα για τη Σιεμενς και έλεγε σιγά μωρέ, όλοι τα ξέρουμε αυτά…όλοι τα ξέραμε αλλά κανεις μας δεν έκανε τπτ…

Δυστυχώς υπήρχε τόσα χρόνια αυτή η άτυπη συμφωνία μεταξύ λαού και πολιτικών…ναι το ξέρω ότι τρως...αλλά και γω δεν θα πω κάτι όσο με αφήνεις να φοροδιαφεύγω…που είμαστε όλοι συνυπεύθυνοι (σίγουρα όχι ισόποσα) για την κατάντια της Ελλάδας…

Και όπως λέει και ο Moliere
It is not only what we do, but also what we do not do, for which we are accountable.

#45   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 06/09/2011 - 15:07

Και όμως μαζί τα φάγαμε….δυστυχώς δυσανάλογα με τους πολιτικούς και τους μεγαλοκαρχαρίες και ακόμα πιο δυστυχώς θα τα πληρώσουμε και δυσανάλογα…

Όποιος βιαστεί να αναρωτηθεί ή/και να αντιδράσει σκεπτόμενος ότι αυτός δεν έφαγε τίποτα γιατί είναι μισθωτός και δεν μπορεί να κρύψει ή γιατί ήταν πάντα νόμιμος ελεύθερος επαγγελματίας που απέδιδε σωστά τους φόρους του…ας σκεφτεί την τελευταία φορά που πήγε σε κάποιο κατάστημα και δέχτηκε να μην πάρει απόδειξη μπας και του κάνει λίγο σκόντο ο έμπορας. Ας σκεφτεί την τελευταία φορά που αγόρασε κάτι από το εξωτερικό και ζήτησε από τον πωλητή να υπο-τιμολογήσει, μπας και γλυτώσει το τελωνείο. Ας σκεφτεί όλες εκείνες τις φορές που βοήθησε, γιατρούς, δικηγόρους, υδραυλικούς, ηλεκτρολόγους κλπ να φοροδιαφύγουν μη ζητώντας απόδειξη. Ας σκεφτεί όταν έβλεπε τα σκάνδαλα για τη Σιεμενς και έλεγε σιγά μωρέ, όλοι τα ξέρουμε αυτά…όλοι τα ξέραμε αλλά κανεις μας δεν έκανε τπτ…

Δυστυχώς υπήρχε τόσα χρόνια αυτή η άτυπη συμφωνία μεταξύ λαού και πολιτικών…ναι το ξέρω ότι τρως...αλλά και γω δεν θα πω κάτι όσο με αφήνεις να φοροδιαφεύγω…που είμαστε όλοι συνυπεύθυνοι (σίγουρα όχι ισόποσα) για την κατάντια της Ελλάδας…

Και όπως λέει και ο Moliere
It is not only what we do, but also what we do not do, for which we are accountable.


Αυτο λεω αλλα ποιος καταλαβαινει....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες