Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5 GM στους κατασκευαστές στις 23 Σεπτέμβρη, iPhone 5 μικρή αναβάθμιση (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
96 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 12/09/2011 - 19:00

512mb στο iphone 5, ίσως να μην είναι κάτι το τόσο καταστροφικό σαν ενδεχόμενο, αν κρίνουμε από τις επιδόσεις του ipad2 αν και εμμέσως πλην σαφώς βρίσκουν έτσι δικαιολογία για αναβάθμιση στο iphone 6 της ram στο 1gb παρέα με ένα πιο βαρυφορτωμένο από πλευράς εφέ λειτουργικού. βλέπεις ότι το γαμάτο 5αράκι που πριν ένα χρόνο σάρωνε το σύμπαν να αρχίζει τα μικροκολληματάκια με την iOS 6 και βρίσκεις ξαφνικά τον λόγο να το αλλάξεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 12/09/2011 - 19:03

512mb στο iphone 5, ίσως να μην είναι κάτι το τόσο καταστροφικό σαν ενδεχόμενο, αν κρίνουμε από τις επιδόσεις του ipad2 αν και εμμέσως πλην σαφώς βρίσκουν έτσι δικαιολογία για αναβάθμιση στο iphone 6 της ram στο 1gb παρέα με ένα πιο βαρυφορτωμένο από πλευράς εφέ λειτουργικού. βλέπεις ότι το γαμάτο 5αράκι που πριν ένα χρόνο σάρωνε το σύμπαν να αρχίζει τα μικροκολληματάκια με την iOS 6 και βρίσκεις ξαφνικά τον λόγο να το αλλάξεις.


και ποσοι πιστευεις απο τους χρηστες που εχουν το 4αρι θα δωσουν 650+ για να παρουν το 5?
ελαχιστοι νομιζω...

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 12/09/2011 - 19:03


#18   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 12/09/2011 - 19:06

Στην πράξη , τo iPad2 είναι πολύ πιο γρήγορο από το Galaxy S2. Έχω και τα 2 και μπορώ να κρίνω.
Αν το iPhone5 είναι σαν το iPad2 σε δύναμη , θα είναι μια χαρά.


E οχι δα. Κι εγω εχω και τα 2.

#19   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 12/09/2011 - 19:07

και ποσοι πιστευεις απο τους χρηστες που εχουν το 4αρι θα δωσουν 650+ για να παρουν το 5?
ελαχιστοι νομιζω...

ενώ άμα η ram πάει 1gb τότε θα αξίζουν τα 650+;

#20   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 12/09/2011 - 19:16

ενώ άμα η ram πάει 1gb τότε θα αξίζουν τα 650+;


φυσικα και δεν θα τα αξιζει αλλα τουλαχιστον θα εχεις ενα μικρο μαμημενο κινητρο ωστε να τα δωσεις...
αν κ εγω πιστεύω οτι για να αξίζει κάποιος να αφησει το 4 για να παει στο 5 θα πρεπει το 5 να εχει 4αρα οθονη 1γιγα ραμ,επεξεργαστη Α5(και οχι υπερχρονισμένο Α4) και καλύτερη κάμερα...
να ειναι με λιγα λόγια κοντά στον ανταγωνισμό

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 12/09/2011 - 19:17


#21   playcompass

playcompass

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Twitter:@playcompass
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/09/2011 - 19:18

Τι να την κάνει 1ΓΒ μνήμη το κινητό; Εδώ σε pc υπάρχει τόση μνήμη και είναι μια χαρά. Καμια CPU και GPU θα αναβαθμίσουν.

#22   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 12/09/2011 - 19:20

και ποσοι πιστευεις απο τους χρηστες που εχουν το 4αρι θα δωσουν 650+ για να παρουν το 5?
ελαχιστοι νομιζω...

Αν ισχύει το δημοσίευμα και είναι μόνο αυτές οι αναβαθμισεις όχι απλά ελάχιστοι, και κανείς μην σου πω... Αν πάλι έχει όλα όσα ακούμε για Α5 1gb ram νέο σχεδιασμό κτλ κτλ όλοι όσοι έχουν το 4 και μπορούν να διαθέσουν τα 650 100% θα το χτυπήσουν!

#23   hackgeo

hackgeo

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:hackgeo19

Δημοσίευση 12/09/2011 - 19:22

και εγω πιστευω οτι οσοι εχουν 4αρι δεν 8α παρουν το καινουργιο.Απο την στιγμη που το 4αρι ειναι ενα πολυ καλο και γρηγορο smartphone ακομα και ενα χρονο μετα(ακομα παραμενει top στις πολησεις)γιατι να παρεις το καινουργιο για να πεις εχω το καινουργιο iphone.
δηλαδη αν η ram παει 1gb 8α τρεχει πιο γρηγορα η αν εχει δυπηρο επεξεργαστη.Δεν 8α κανουμε και προγραματισμο στο iphone.οσοι εχουμε iphone 4 δεν νομιζω να εχουμε προβλημα σε θεμα ταχυτητας του κινητου.Προσοπικα εγω ειμαι ευχαριστημενος με το 4.

#24   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/09/2011 - 19:31

και γω αν βγει κάποιο 4s δεν υπάρχει περίπτωση να το πάρω,αν βγει νέο με 4αρα και νέο σχεδιασμό θα είμαι απο τους πρώτους που θα το πάρω.. Μονό με νέο Iphone και νέο σχεδιασμό θα κάνω αγορά αλλιώς δεν αξίζει


Υ.Γ σήμερα δοκίμασα το iphone 4 μου με ενός φίλου το διπύρηνο LG στο ίδιο παιχνίδι και παιδιά δε πίστευα αυτό που έβλεπα!!!
το iphone ήταν ποιο γρήγορο!

#25   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 12/09/2011 - 19:32

και εγω πιστευω οτι οσοι εχουν 4αρι δεν 8α παρουν το καινουργιο.Απο την στιγμη που το 4αρι ειναι ενα πολυ καλο και γρηγορο smartphone ακομα και ενα χρονο μετα(ακομα παραμενει top στις πολησεις)γιατι να παρεις το καινουργιο για να πεις εχω το καινουργιο iphone.
δηλαδη αν η ram παει 1gb 8α τρεχει πιο γρηγορα η αν εχει δυπηρο επεξεργαστη.Δεν 8α κανουμε και προγραματισμο στο iphone.οσοι εχουμε iphone 4 δεν νομιζω να εχουμε προβλημα σε θεμα ταχυτητας του κινητου.Προσοπικα εγω ειμαι ευχαριστημενος με το 4.


ναι αλλα η apple δεν νομιζω να σκέφτεται με τον τροπο που σκέφτεσαι εσυ... εταιρια ειναι και σαν εταιρία το μονο που την ενδιαφερει ειναι το κερδος και για να εχει κερδος πρεπει να δωσει κατι καλο ωστε να πουλησει οσο περισσοτερο γινετε...ποσο μαλλον τωρα που ο ανταγωνισμος εχει ξεφυγει...

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 12/09/2011 - 19:33


#26   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 12/09/2011 - 19:34

Υ.Γ σήμερα δοκίμασα το iphone 4 μου με ενός φίλου το διπύρηνο LG στο ίδιο παιχνίδι και παιδιά δε πίστευα αυτό που έβλεπα!!!
το iphone ήταν ποιο γρήγορο!

Όχι ρε συ δεν το πιστεύω! Android ftw! (NOT)

#27   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 12/09/2011 - 19:41

και γω αν βγει κάποιο 4s δεν υπάρχει περίπτωση να το πάρω,αν βγει νέο με 4αρα και νέο σχεδιασμό θα είμαι απο τους πρώτους που θα το πάρω.. Μονό με νέο Iphone και νέο σχεδιασμό θα κάνω αγορά αλλιώς δεν αξίζει


Υ.Γ σήμερα δοκίμασα το iphone 4 μου με ενός φίλου το διπύρηνο LG στο ίδιο παιχνίδι και παιδιά δε πίστευα αυτό που έβλεπα!!!
το iphone ήταν ποιο γρήγορο!



συγκρινεις ενα παιχνιδι που ειναι γραμμενο αποκλειστικα για iphone κ ενα παιχνιδι που ειναι γραμμενο για καμια 30αρια συσκευες ανδροιδ...
δεν στεκει κ πολυ...
θες να συγκρινουμε ενα mkv στο iphone4 και στο s2??
το εχω κανει και το s2 απλα δεν παίζεται...

#28   9to5mac

9to5mac

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 12/09/2011 - 19:43

συγκρινεις ενα παιχνιδι που ειναι γραμμενο αποκλειστικα για iphone κ ενα παιχνιδι που ειναι γραμμενο για καμια 30αρια συσκευες ανδροιδ...
δεν στεκει κ πολυ...
θες να συγκρινουμε ενα mkv στο iphone4 και στο s2??
το εχω κανει και το s2 απλα δεν παίζεται...

mkv??

Τελευταία επεξεργασία από: 9to5mac, 12/09/2011 - 19:43


#29   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 12/09/2011 - 19:47

δεν νομιζω παιδιά να ειναι μια μικρη αναβαθμιση. 16 μηνες μετά, αποκλειεται. Αν ηταν θα το ειχαν βγαλει ηδη, αν ηταν να λεγεται 4S, μιας και θα ταιριαζε και ο αριθμός με το υπάρχον λογισμικό, ios 4. Σίγουρα θα ειναι μεγάλη αναβαθμιση, γιατι η apple δεν ειναι καμια χαζη να μεινει πίσω απο τον ανταγωνισμό. Απλά φετός, δεν έχει διαρρεύσει ουσιαστικά καμια έγκυρη πληροφορία για το νεο iphone, -αξίζουν συγχαρητηρια στην apple, και γιαυτό το το λόγο βγαίνει ο καθένας και γράφει το μακρύ του και το κοντό του. Αν προσέξατε στο άρθρο γράφει πως ο αναλυτής εκτιμά ότι...... Με αυτήν τη λογική αυτοονομάζομαι και εγώ αναλυτής και βγαίνω και λέω πως το ipad 3 θα εχει οθόνη 18 ιντσών και θα ειναι διαφανο, με πάχος λεπτότερο απο μια τριχα. Δεν πιστεύω οτι η apple, θα κάνει μονο ένα μικρό βημα με το iphone 5. Πιστεύω πως σίγουρα θα παρουσιάσει κάτι που θα την ανεβάσει σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Απλά κάνουμε όλοι υπομονή, για το γ@μημενο αυτό event!!!!

#30   hackgeo

hackgeo

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:hackgeo19

Δημοσίευση 12/09/2011 - 19:47

ναι αλλα η apple δεν νομιζω να σκέφτεται με τον τροπο που σκέφτεσαι εσυ... εταιρια ειναι και σαν εταιρία το μονο που την ενδιαφερει ειναι το κερδος και για να εχει κερδος πρεπει να δωσει κατι καλο ωστε να πουλησει οσο περισσοτερο γινετε...ποσο μαλλον τωρα που ο ανταγωνισμος εχει ξεφυγει...



θα δουμε σε ενα μηνα και εγω ελπιζω να βγει κατι καλο αλλα αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι το 4αρι ειναι τοσο καλο που δεν νομιζω να χρειαζεσαι περισοτερη ram η A5 επεξεργαστη.τωρα αν καποιος μου πει οτι θα παρω το iphone 5 επηδη 8α εχει 4 ιντσες και 8 mpxl καμερα δεν νομιζω να αξιζουν τα 700 ευρω.την γνωμη μου λεω δεν προσπαθω να πισω καπιον..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες