Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Διακοπη συνδεσης cosmote.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   goumasgr

goumasgr

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:goumasgr

Δημοσίευση 16/09/2011 - 17:34

Παιδια εχω μια συνδεδη cosmote με 17€ παγιο. αυτη τη στιγμη διανυω τον δευτερο μηνα του συμβολαιου. το συμβολαιο ειναι για ενα χρονο. η ερωτηση μου ειναι η εξης:
εαν θελω να την κοψω τι γινεται; πληρωνω ας πουμε καπιο "προστιμο";
ρωταω πριν παρω στην cosmote για να δω αν εχει εμπειρια σε αυτο το θεμα καποιο μελος του forum και με "προετιμασει".
ευχαριστω :)



Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: goumasgr, 16/09/2011 - 17:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 16/09/2011 - 22:20

Διευκρίνισέ μας.. Έκανες είπες πριν 2 μήνες νέα σύνδεση.. Πήρες κάποαι επιδότηση για έκπτωση σε συσκευή? Πήρες μήπως κάποαι έκπτωση στο πάγιο??

#3   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 16/09/2011 - 23:11

Μάλλον θα σου ζητήσουν τα πάγια ενός χρόνου.


iPhone 4

#4   ultrathanasis

ultrathanasis

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2011 - 00:09

Δε θα σου ζητήσουν τα πάγια! Θα σου ζητήσουν το αναποσβεστο πόσο που αρχικά σου είχαν δώσει ως επιδότηση. Θα αποσυνδεθεις εντός τριάντα ημερών!

#5   goumasgr

goumasgr

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:goumasgr

Δημοσίευση 17/09/2011 - 00:18

παιδια σορρυ που δεν το ανεφερα. δεν πηρα καμια επιδοτηση. εκανα την πιο απλη συνδεση..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 17/09/2011 - 14:01

παιδια σορρυ που δεν το ανεφερα. δεν πηρα καμια επιδοτηση. εκανα την πιο απλη συνδεση..


Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν πήρες κάποια έκπτωση παγίου?
Λοιπόν από τη στιγμή που δεν πήρες επιδότηση συσκευής θα πληρώσεις μόνο το ποσό της έκπτωση στα πάγια (που προφανώς πήρες) για όσο διάστημα ήσουν συνδρομητής.. Δηλαδή για 2 μήνες... Οπότε δεν είναι τίποτα.. Γύρω στα 2-6 ευρώ θα είναι το ποσό που θα οφείλεις..
Παρ όλα αυτά θα μας ήταν πολύ χρησιμο να μας έλεγες και τι λέει στο συμβόλαιο που υπόγραψες.. Εκεί λέει ποσό επιδότησης 0??

#7   goumasgr

goumasgr

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:goumasgr

Δημοσίευση 17/09/2011 - 19:05

ναι. ουτε επιδοτηση ουτε εκπτωση σε παγια πηρα. εβαλα το απεριοριστα 15. και πηρα μονο την σιμ. απλα σκεφτομαι πωσ εχω υπογραψει συμβολαιο για ενα χρονο και αν το διακοψω θα μου ζητησουν καποια λεφτα. τελοσ παντων, θα παρω τηλεφωνο η θα παω απο καποιο καταστημα να ρωτησω. θα ξαναποσταρω οταν ειναι. ευχαριστω παντως!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 17/09/2011 - 19:18

ναι. ουτε επιδοτηση ουτε εκπτωση σε παγια πηρα. εβαλα το απεριοριστα 15. και πηρα μονο την σιμ. απλα σκεφτομαι πωσ εχω υπογραψει συμβολαιο για ενα χρονο και αν το διακοψω θα μου ζητησουν καποια λεφτα. τελοσ παντων, θα παρω τηλεφωνο η θα παω απο καποιο καταστημα να ρωτησω. θα ξαναποσταρω οταν ειναι. ευχαριστω παντως!!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Από τη στιγμή που δεν πήρες ούτε επιδότηση ούτε έκπτωση ΔΕΝ πληρώνεις τίποτα.. Φεύγεις όποτε θες.. Απλά μου φαίνεται λίγο περίεργο γιατή όταν κάνεις συμβόλαιο συνήθως παίρνεις αναγακστικά είτε επιδότηση συσκευής είτε έκπτωση σε πάγιο (επιδότηση συσκευής από όσο ξέρω δεν δίνουν σε τέτοιο πρόγραμμα βέβαια).. Από τη στιγμή που δεν έχει τίποτε τέτοιο , φεύγεις με φορητότητα όποτε θες. Πάρε και στην εξυπηρέτηση πελατών να το επιβεβαιώσεις.

#9   goumasgr

goumasgr

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:goumasgr

Δημοσίευση 20/09/2011 - 15:50

τελικα πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν πως μπορω να την κοψω χωρις καμια επιβαρυνση. το απογευμα θα παω απο ενα καταστημα να υπογραψω την αιτηση και μεσα σε 30 μερες θα γινει η διακοπη. οποτε no problem. ευχαριστω παιδια παντως για την βοηθεια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/09/2011 - 23:21

Όντως υπάρχει και αυτή η περίπτωση στα συμβόλαια. Πληρώνεις το πάγιο στην κανονική τιμή, χωρίς έκπτωση ή επιδότηση αλλά και χωρίς δεσμεύεσεις.

Ο μόνος λόγος για να επιλέξεις αυτή την περίπτωση είναι για να μπορείς να σπάσεις το συμβόλαιο όποτε θέλεις, χωρίς επιβάρυνση.

#11   goumasgr

goumasgr

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:goumasgr

Δημοσίευση 21/09/2011 - 19:18

την εκοψα. απλα η διακοπη θα γινει μεσα σε 20 μερες το πολυ. δεν γινεται κατευθειαν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#12   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 21/09/2011 - 19:55

εμένα φιλε έγινε την επομενη!!!
για ρωτα τους..

#13   LeoStamatopoulos

LeoStamatopoulos

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/04/2014 - 13:30

Καλησπερα εχω κανει συνδεση 24μηνη με την κοσμοτε και μου μενουνε αλλοι 10μηνες ακομα και πηρα συσκευη αντι μειωση παγιου, και τωρα θελω να την κοψω την συνδεση ξερει κανεις ποσο πληρωνω?



#14   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 17/04/2014 - 09:51

Θα πληρώσεις την αναλογία της επιδότησης για τους 10 μήνες που απομένουν. Πάρε το συμβόλαιο που έχεις υπογράψει και θα δεις ποσο ειναι αυτο το ποσοστό.

#15   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/04/2014 - 09:58

Καλησπερα εχω κανει συνδεση 24μηνη με την κοσμοτε και μου μενουνε αλλοι 10μηνες ακομα και πηρα συσκευη αντι μειωση παγιου, και τωρα θελω να την κοψω την συνδεση ξερει κανεις ποσο πληρωνω?


Δυστυχώς επειδή εχεις πάρει συσκευη μέχρι και τους 18 μήνες θα πληρώσεις ολόκληρο το ποσο της επιδότησης. Η απομείωση του ποσου ξεκινάει απο τους 18 και μετά

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες