Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Bluetooth OBD2 Auto Scanner


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
102 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/09/2011 - 14:49

Αυτό που λέει ο Derzio, ακριβώς το ίδιο ισχύει και για τη συσκευή που θες να αγοράσεις!
Το Rev λειτουργεί μόνο με WiFi και όχι με Bluetooth. Μόνο σε Android συσκευές λειτουργεί!

αφου απο το play247 που το παραγγειλα κατω γραφει οτι συνεργαζεται και με το rev για iphone..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Derizio

Derizio

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 23/09/2011 - 14:51

Με iphone δεν συνεργαζεται, σιγουρο αυτο! Το iphone ειπαμε θελει wi-fi odb adapter. Τσεκαρισμενο! Δεν ισχυει αυτο που γραφει. Επισης εχει απολυτο δικιο και φιλος VasmaV θα παρεις στο τηλεφωνο οτι ενδειξεις εχει ο εγκεφαλος (χονδρικα). Απλα πρεπει πρωτα να τσεκαρουμε οτι συνδεεται το τηλεφωνο με το ανταπτορακι μεσω μπλε δοντιου και μετα να δουμε αν υπαρχει εφαρμογη που να παιζει με μπλε δοντι. Εγω celeste αγορασμενο δεν εχω για να το τσεκαρω.

Τελευταία επεξεργασία από: Derizio, 23/09/2011 - 14:56


#18   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 23/09/2011 - 14:52

αφου απο το play247 που το παραγγειλα κατω γραφει οτι συνεργαζεται και με το rev για iphone..

Αυτό είδα και ψάρωσα... Κοιτάζοντας το Rev λέει πως λειτουργεί μόνο με μερικά πρωτόκολλα WiFi και όχι με Bluetooth.
Σε κάποια άλλα forum λένε επίσης το ίδιο!
Οπότε από το play247 μάλλον δεν ξέρουν τι τους γίνετε...

#19   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/09/2011 - 14:54

Αυτό είδα και ψάρωσα... Κοιτάζοντας το Rev λέει πως λειτουργεί μόνο με μερικά πρωτόκολλα WiFi και όχι με Bluetooth.
Σε κάποια άλλα forum λένε επίσης το ίδιο!
Οπότε από το play247 μάλλον δεν ξέρουν τι τους γίνετε...

παιδια δεν περιμενα να εμπιστευτω το play247 απλα πιστευω οτι ειναι μεταφραση απο το επισημο site, κατι τετοιο.. αν γραφουν οτι να ναι τωρα, τι να πω..
τουλαχιστον στο νετμπουκ θα λειτουργει η τζαμπα τα 40 ευρω; :lol:

#20   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 23/09/2011 - 14:58

Το ELM327 είναι ένα ολοκληρωμένο κύκλωμα πάνω στο οποίο βασίζετε η συσκευή. Στη σελίδα τις δεν υπάρχει καμία αναφορά για iphone. Σου ξαναλέω όμως ότι και το Rev λειτουργεί μόνο με WiFi.
Θέλω να πιστεύω πως έχεις και κάποιο Android κινητό αλλιώς μόνο Laptop και Netbook!

Τελευταία επεξεργασία από: martini, 23/09/2011 - 14:59


#21   Derizio

Derizio

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 23/09/2011 - 14:58

Στον netbook, win mobile και android παιζει κανονικα. Εγω το δουλευα με HTC HD2 και custom εφαρμογη. Απλα για την "ποιοτητα" του να ξερεις οτι μπορει να εχει αποσυνδεσεις στην χειροτερη και δεν ανανεωνει δεδομενα οσο γρηγορα ενα πιο ακριβο!
Εγω βαρεθηκα να κουβαλαω συνεχεια και το HD2 για αυτο τον λογο, αν και εγω εβλεπα καταναλωση σε αμαξι που δεν δινει καταναλωση ο εγκεφαλος, αλλα καποια στιγμη το βαριεσαι κουβαλα 2 κουμουτσες μαζι!

Τελευταία επεξεργασία από: Derizio, 23/09/2011 - 15:01


#22   boca

boca

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:cupra89

Δημοσίευση 23/09/2011 - 14:58

Ασε που ειναι πανακριβο! Προχτες παρηγγειλα ενα elm27 bluetooth απο το ebay απο κινα και ηρθε με 15 ευρω μαζι με τα μεταφορικα! Οντως δουλευει μονο με android καινμε εφαρμογες σαν το torque ειναι παρα πολυ καλο! Για να το δουλεψεις με το iphone και καμια dashcommand τυπου εφαρμογη τοτε θελεις wifi adapter,εδω στο Ελλαντα το πουλανε γυρω στα 150 ευρω ενω στο ebay to βρηκα με 50-60 μαζι με μεταφορικα!

#23   Derizio

Derizio

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 23/09/2011 - 15:04

Ειχα παραγειλει και εγω αυτο με 15 ευρω αλλα δεν αντεξε πανω απο μερικες μερες, τα εφτυσε!
Παιδες αυτα τα μηχανηματακια , τοσο φθηνα δεν θα κανουν και τοσο καλη δουλεια. Αν θελετε κατι ποιο καλο και πιο αξιοπιστο, παρτε κατι πιο ακριβο.

Τελευταία επεξεργασία από: Derizio, 23/09/2011 - 15:04


#24   jim82jim

jim82jim

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 23/09/2011 - 15:07

Ασε που ειναι πανακριβο! Προχτες παρηγγειλα ενα elm27 bluetooth απο το ebay απο κινα και ηρθε με 15 ευρω μαζι με τα μεταφορικα! Οντως δουλευει μονο με android καινμε εφαρμογες σαν το torque ειναι παρα πολυ καλο! Για να το δουλεψεις με το iphone και καμια dashcommand τυπου εφαρμογη τοτε θελεις wifi adapter,εδω στο Ελλαντα το πουλανε γυρω στα 150 ευρω ενω στο ebay to βρηκα με 50-60 μαζι με μεταφορικα!



'Οταν το σου έρθει,πες εντυπώσεις και απόκριση στα δεδομένα.
Εγώ έχω με καλώδιο κ κουβαλάω laptop κάθε φορά.
με wifi που βρήκες τόσο φτηνό?? στείλε κανένα λινκ.

#25   Derizio

Derizio

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 23/09/2011 - 15:14

Αυτο βρηκες τοσο φθηνα boca?

#26   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/09/2011 - 15:15

Ασε που ειναι πανακριβο! Προχτες παρηγγειλα ενα elm27 bluetooth απο το ebay απο κινα και ηρθε με 15 ευρω μαζι με τα μεταφορικα! Οντως δουλευει μονο με android καινμε εφαρμογες σαν το torque ειναι παρα πολυ καλο! Για να το δουλεψεις με το iphone και καμια dashcommand τυπου εφαρμογη τοτε θελεις wifi adapter,εδω στο Ελλαντα το πουλανε γυρω στα 150 ευρω ενω στο ebay to βρηκα με 50-60 μαζι με μεταφορικα!

με πεισατε παιδια! το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τωρα, να το παρω η οχι.. να κανω τη δουλεια μου με λαπτοπ, η να ξεκινησω να ανακαλυπτω το android σε ενα μικρο samsung που ειχα παρει..
παντως αν ισχυει αυτο, απαραδεκτοι στο συγκεκριμενο καταστημα να γραφουν οτι να ναι..

Υ.Γ ιδιο αμαξι εχω κ γω boca ;)

#27   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/09/2011 - 15:16

Αυτο βρηκες τοσο φθηνα boca?

το ειχα βρει και εγω αυτο και ημουν ετοιμος να το τσιμπισω, αλλα ανακαλυψα το αλλο με το bluetooth και χαρηκα που γλιτωσα τοσα λεφτα τζαμπα.. ::)

#28   Derizio

Derizio

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 23/09/2011 - 15:22

Ιδιως εσεις με τα cupra θελετε kiwi για να κανετε ωραια δουλεια. Με αυτα τα φθηνιαρικα δεν νομιζω οτι θα παιρνετε και τοσο αξιοπιστες ενδειξεις. Γνωμη μου Σπυρο να μην το παρεις και να βρεις ενα wi-fi.

#29   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/09/2011 - 15:25

Ιδιως εσεις με τα cupra θελετε kiwi για να κανετε ωραια δουλεια. Με αυτα τα φθηνιαρικα δεν νομιζω οτι θα παιρνετε και τοσο αξιοπιστες ενδειξεις. Γνωμη μου Σπυρο να μην το παρεις και να βρεις ενα wi-fi.

μαλλον αυτο με βλεπω να κανω derizio, αν και θα το ψαξω λιγο ακομα να σου πω την αληθεια για να σιγουρευτω, γιατι 180 ευρω σε σχεση με τα 30 του bluetooth ειναι αρκετη διαφορα και οι καιροι δυσκολοι! ::)

#30   Derizio

Derizio

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 23/09/2011 - 15:30

Ετσι ακριβως, αλλα για να το δουλεψεις με το rev δεν υπαρχει περιπτωση, να το δουλεψεις με κατι αλλο ναι... μεσω bluetooth παντα! Οτι βρεις παντως πες μας και εμας!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες