Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΠPΟΣΟΧΗ!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 24/09/2011 - 17:58

Επιτιδιοι πωλούν iphone 4, εχωντας ως δείγμα ένα αληθινό κοματι iphone 4 για να το διχνουν στο κόσμο. Μόλις τους πεις ότι θες να το αγοράσεις σου δεινουν να το ελενξεις αν οντος είναι αληθινό και στη συνεχεια μόλις τους δώσεις τα χρήματα σου βγάζουν ένα τιλιγμενο με τις ζελατίνες μεσα από την τσάντα τους και στο δεινουν. Μόλις το πάρεις και το ανοίξεις βλέπεις ότι μεσα στο κουτί δεν υπάρχει τίποτα, ενώ το κουτί είναι αυθεντικότατο από την Apple.

Προκοιται για κουτιά τα οπια έχουν κλέψει μαζι με τα τεσσάρια τους και τα πωλούν ξεχωριστά.
Το αναφέρω διότι γνωστός μου την πάτησε έτσι, από επιτιδιους που τρηγυρνουσαν στην Περιοχή Αγιου Στεφανου Αθηνών, έξω από την Αλυσίδα καταστημάτων "ΣΕΙΡΙΟΣ"...


ΠΡΟΣΟΧΗ και πάλι ΠΡΟΣΟΣΧΗ παιδιά, αναφέρετε το και στους υπολοιπους, συγγενείς, γνωστούς, φίλους σας και ουτο καθεξής....

Τελευταία επεξεργασία από: milofonakias, 24/09/2011 - 18:00


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/09/2011 - 17:59

Έτσι όπως έγραψες το προσοχή ΠΟΣΟΣΧΗ! νόμιζα ότι ήσουν botaki .. :lol: :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: kostasrodos29, 24/09/2011 - 18:00

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#3   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2011 - 18:04

στο χωριο μου ηρθαν τετοιοι τυποι
εδειχναν γνησιο και μετα εδινα μαιμου
50 ευρω ηθελαν
δε θελει και πολυ να το καταλαβεις

#4   grigoris

grigoris

    iPH Member

  • 259 μηνύματα
  • Twitter:@gr_kotopoulis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:grigoris1

Δημοσίευση 24/09/2011 - 18:13

μα πώς γίνεται να σου βάζουν ψεύτικο μέσα η σκέτο κουτί?
όταν το πιάνεις στα χεριά σου και το βλέπεις.
το κρατάς το βάζεις στην τσέπη σου δίνουν το κουτί δίνεις τα λευτα και όλα καλά.
έτσι γίνονται η συναλλαγές.δηλαδή άλλο βλέπεις άλλο παίρνεις και από πλανόδιο?

#5   argyDis

argyDis

    iPH User

  • 194 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2011 - 18:22

Πολύ πρόσφατα στο section με τις αγγελίες είδα τύπο που αγόραζε κουτιά από iphone... Αμέσως εκεί πήγε το μυαλό μου....

#6   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2011 - 18:29

Είναι παλιό κόλπο περιλαμβάνει και το να σου βάλουν τη "συσκευή" σε σακούλα κτλ και συνήθως οι "πωλητές" εμφανίζονται σε φανάρια και η "πώληση" γίνεται μέσα από το αυτοκίνητό τους για να μπορούν να διαφύγουν.

Η βάση τέτοιων κόλπων είναι η εκατέρωθεν απληστία. Ο πελάτης θέλει να πάρει φτηνό (άρα μάλλον κλεμμένο) τηλέφωνο και ο επιτήδειος θέλει να αποσπάσει 100-200Ε ή όσο μπορεί να βουτήξει και να φύγει.

#7   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/09/2011 - 19:32

Σου δινουν το ελεγχεις και μετα στο ζητανε πισω για να το βαλουνε στο κουτι η στο σακουλακι .... και καλα κοιτανε δεξια και αριστερα βαζουνε χερια μπροστα , πλατη και καλα να μην τους βλεπουνε οι περαστικοι και καταλαβουνε τιποτα κοιτας και συ δεξια και αριστερα και αυτοι ειναι καλλιτεχνες το αλλαζουνε με το αδειο .
Και μενα μου ετυχε αυτο αλλα επειδη το ηξερα του ειπα δωσε μου αυτο που ελεγχω τωρα να το βαλω στην τσεπη μου και να σου δωσω τα λεφτα και θυμωσε το πηρε και εφυγε .. .ΧΑΧΑΧΑ

Τελευταία επεξεργασία από: agihatzi, 24/09/2011 - 19:32


#8   Stevy

Stevy

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2011 - 19:40

Σου δινουν το ελεγχεις και μετα στο ζητανε πισω για να το βαλουνε στο κουτι η στο σακουλακι .... και καλα κοιτανε δεξια και αριστερα βαζουνε χερια μπροστα , πλατη και καλα να μην τους βλεπουνε οι περαστικοι και καταλαβουνε τιποτα κοιτας και συ δεξια και αριστερα και αυτοι ειναι καλλιτεχνες το αλλαζουνε με το αδειο .
Και μενα μου ετυχε αυτο αλλα επειδη το ηξερα του ειπα δωσε μου αυτο που ελεγχω τωρα να το βαλω στην τσεπη μου και να σου δωσω τα λεφτα και θυμωσε το πηρε και εφυγε .. .ΧΑΧΑΧΑ

hahahahhahaha kala ton ekanes

#9   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2011 - 19:45

Έτσι είναι... Πας να αγοράσεις κλεμμένο και σε κλέβουν.

Άδικο; Όχι και τόσο...

#10   konkrit

konkrit

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2011 - 20:21

Νομίζω πρεπει να είσαι λιγο noobας για να την πατησεις ετσι... Πρεπει να εισαι πονηρεμενος σε τετοιες περιπτωσεις..

#11   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/09/2011 - 20:31

εεε πρεπει να προσεχεις. εγω οταν ημουν στη γερμανια και ηθελα να αγορασω το 4αρι επιδι εκει στα κανονικα καταστηματα το αγοραζες μονο με συμβολεο το βρηκα απο ενα αλλο μαγαζι με εναν αραβα που πουλουσε κηνητα πηγα ειδα οτι ηταν σφραγισμενο ειδα το κωδικο απο πισω πηρα τηλεφωνο να επιβεβεοσω απο το κωδικο αν ειναι γνισειο το ανοιξα επιτοπου μπρωστα του το κουτι να δω αν λειτουργει και μετα του εδωσα τα λεφτα.

#12   R1der

R1der

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2011 - 08:07

Βασικά όπως πολύ σωστά λέει ο φίλος πιο πάνω, πας να αγοράσεις κλεμμένο, κάτι δλδ που κάποιος άλλος το κλαίει. Άρα καλά κάνεις και την παθαίνεις.

#13   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 28/09/2011 - 01:45

Υπάρχει ΣΕΙΡΙΟΣ στην περιοχή μου και δεν το ξέρω? :o Μήπως εννοείς Μαλακάσα?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες