Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Τί θα γίνει με τις τιμές ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
176 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   mrTessera

mrTessera

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MR.TESSERA

Δημοσίευση 30/09/2011 - 20:53

ετσι αν γινουν τα πραγματα δυστυχως οι τιμες θα πεσουν πολυ χαμηλα για το 4αρι ναι..
αλλα ποιος πιστευει οτι η apple θα βγαλει νεο iphone που θα κοστιζει πανω απο 200 ευρω λιγοτερο σε σχεση με το 4αρι οταν πρωτοβγηκε;
για ποιον λογο να κανει κατι τετοιο; και για ποιον λογο να ξεγραψει και να ριξει στον πατο την αξια που εχουν τα 4αρια που εχουμε στα χερια μας..;; απο τη στιγμη που υποτιθεται φημιζονται και για την μεταπωλητικη αξια τους;
200 ευρω οταν περυσι εδωσα 660; :lol:

Έτσι όμως όλοι θα πάρουν iPhones έστω και μεταχειρισμένα, κατα συνέπεια οι υπόλοιπες εταιρίες χάνουν πωλήσεις "φθηνότερων" κινητών, κατα συνέπεια η apple κερδίζει... Για εμας απλα ΧΕΣΤΗΚΑΝΕ γιατι όπως και να έχει ξέρουν οτι θα πάμε να πάρουμε την πρέζα... ε... συγνώμη το καινούριο iPhone ενωώ... :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/09/2011 - 20:54

Απο που τα βγαζεις αυτα τα συμπερασματα.Δηλαδη μια συσκευη που εχει 670€ επειδη βγηκε το καινουριο μοντελο θα το πωληθει 300€ κατω?
Και την λογικη τιμη απο που την συμπερανες? και πως ξερεις αν θα το κοιταει αν το βαλει 400+?
Την ζημια την κανουν αυτοι που καιγονται και θα θελουν να διωξουν οσο οσο το 4αρι τους για να παρουν το καινουριο με αποτελεσμα να ξεφτιλιστει η τιμη εκει που λες,λογο του οτι τα βαζουν ολοι μαζι και παιζουν με τις τιμες και ολο το κατεβαζουν επειδη βιαζονται να παρουν χρηματα με σκοπο να κατεβαζουν τοσο πολυ την τιμη.Μετα που θα φυγουν τα πρωτα 4αρια και δεν εχει τοσο ζητηση να δεις πως θα ξανα ανεβει η τιμη (βλεπε 3Gs)

Αυτα που βλεπεις που βρισκονται σφραγισμενα 4αρια με 450€ ειναι σκοτωμα και ο αλλος παιρνει με επιδοτηση και δε τον νιαζει ποσα θα παρει.Αυτες ειναι που λεμε ευκαιριες.Αν ο αλλος εχει ενα αριστο 4αρι και εχει εγγυηση και το δινει πχ 420-440 θα το κραξουμε επειδη εμεις ειδαμε αγγελια σφραγισμενο με 450? Δε παει ετσι. Σκεψου 680 εχει στα καταστηματα.



+1 στον pantso :)

#33   mrTessera

mrTessera

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MR.TESSERA

Δημοσίευση 30/09/2011 - 20:55

Υπερβολή πιστευω. Το 4αρι λανσαριστηκε με 660€ και το 3gs 8gb έβγαινε στα 530€. Οποτε αν iPhone 5 700€ τοτε πιο πιθανό 4s 600 & 4 500.

Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω μιλάς για 50 ευρώ πιο πάνω... ΜΟΝΟ... Βάλε δίπλα στα υποθετικά μου νούμερα το +50 σου και θα δείς οτι και πάλι μεταχειρισμένο 4 στα 250 βγαίνει... :(

#34   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 30/09/2011 - 20:58

Επίσης ίσως το ξεχνάτε μερικοί οτι κάτι που έχετε παρει πριν ενα χρονικό διάστημα, έχει κάποια αξία η οποια υπόκειται σε απόσβεση, λόγω απαξίωσης, φθοράς, χρήσης. Οποτε σε ενα τηλέφωνο που το έχεις πληρώσει 660€ κ το έχεις πάνω απο ενα χρόνο ανάλογα με τη χρήση που του κανεις, μπορει κ 400€ αν το πουλήσεις να βγεις κερδισμένος. Δεν ξερω αν με πιανετε...

#35   mrTessera

mrTessera

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MR.TESSERA

Δημοσίευση 30/09/2011 - 20:58

Αυτό ναι υσχίει.

#36   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/09/2011 - 21:02

ολα ειναι υποθεσεις. αν βγει μονο ενα iphone κ η τιμη του ειναι 700 το μικρο και 800 το μεγαλο, το 4σαρι που λενε πως θα βγει 8gb, θα κανει οσο κανει σημερα το 3gs καινουριο. απλο μου φαινεται.

#37   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/09/2011 - 21:03

Επίσης ίσως το ξεχνάτε μερικοί οτι κάτι που έχετε παρει πριν ενα χρονικό διάστημα, έχει κάποια αξία η οποια υπόκειται σε απόσβεση, λόγω απαξίωσης, φθοράς, χρήσης. Οποτε σε ενα τηλέφωνο που το έχεις πληρώσει 660€ κ το έχεις πάνω απο ενα χρόνο ανάλογα με τη χρήση που του κανεις, μπορει κ 400€ αν το πουλήσεις να βγεις κερδισμένος. Δεν ξερω αν με πιανετε...

Συμφωνω με αυτο που λες,και αναφερθηκα στο post μου πριν αν διαβασες οτι θα κρατησει την τιμη αν εχει εγγυηση και αν ειναι αριστο.
Τωρα αν ειναι αλλο ταλαιπωριμενο μπορει να το δωσει και 330 πχ.
Εδω βλεπεις 2 χρονων τα 3gs πανε για 3 και πωλουνται 250-300.

#38   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/09/2011 - 21:03

Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω μιλάς για 50 ευρώ πιο πάνω... ΜΟΝΟ... Βάλε δίπλα στα υποθετικά μου νούμερα το +50 σου και θα δείς οτι και πάλι μεταχειρισμένο 4 στα 250 βγαίνει... :(

εγω αυτο το 250 γιατι να μην μπορω να το καταλαβω; :blink:
πως γινεται πριν ενα χρονο η αξια του να ειναι 660, η αξια τωρα στα καταστηματα να ειναι ακομα κοντα σε αυτη την τιμη, το υποτιθεμενο 4S να ειναι επισης κοντα η και λιγο πιο κατω (παντα υποθετικα μιλαμε1!) η αν βγει μονο 5 να ειναι πιο ακριβο (αυτο ειναι σχεδον σιγουρο), και iphone ενος χρονου να πεφτει στα 250-300 που λες!
400-450 ευρω iphone καινουργιο δεν προκειται να δουμε, αυτο το ξερουμε! μην περιμενετε οτι το "φτηνο iphone" που πολλοι περιμενουν να κοστιζει τοσο χαμηλα..
οποτε πως παει το 4αρι στα 250; και τα 3GS που υποτιθεται ειναι πληρως λειτουργικα και στο iOS5 ποσο θα κοστιζουν; 100 ευρω;

#39   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 30/09/2011 - 21:06

Παιδες 450το έδωσα το δικό μου και με δικά μου μεταφορικά και Full Extra πιστεύω ήταν η καλύτερη τιμή...

#40   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 30/09/2011 - 21:09

Να ρωτήσω και κάτι άλλο ρε παίδες με το courier... Εγω σαν πωλητής στέλνω το τεσσάρι στον αγοραστή με επιλογή να το ΕΛΕΝΞΕΙ και να ανοιχτεί από το courier, αν δεν του αρέσει μου το στέλνει πίσω και τα μεταφορικά επιστροφής ποιανού είναι δικά μου ή δικά του.......?

#41   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2011 - 21:10

Απο που τα βγαζεις αυτα τα συμπερασματα.Δηλαδη μια συσκευη που εχει 670€ επειδη βγηκε το καινουριο μοντελο θα το πωληθει 300€ κατω?
Και την λογικη τιμη απο που την συμπερανες? και πως ξερεις αν θα το κοιταει αν το βαλει 400+?
Την ζημια την κανουν αυτοι που καιγονται και θα θελουν να διωξουν οσο οσο το 4αρι τους για να παρουν το καινουριο με αποτελεσμα να ξεφτιλιστει η τιμη εκει που λες,λογο του οτι τα βαζουν ολοι μαζι και παιζουν με τις τιμες και ολο το κατεβαζουν επειδη βιαζονται να παρουν χρηματα με σκοπο να κατεβαζουν τοσο πολυ την τιμη.Μετα που θα φυγουν τα πρωτα 4αρια και δεν εχει τοσο ζητηση να δεις πως θα ξανα ανεβει η τιμη (βλεπε 3Gs)

Αυτα που βλεπεις που βρισκονται σφραγισμενα 4αρια με 450€ ειναι σκοτωμα και ο αλλος παιρνει με επιδοτηση και δε τον νιαζει ποσα θα παρει.Αυτες ειναι που λεμε ευκαιριες.Αν ο αλλος εχει ενα αριστο 4αρι και εχει εγγυηση και το δινει πχ 420-440 θα το κραξουμε επειδη εμεις ειδαμε αγγελια σφραγισμενο με 450? Δε παει ετσι. Σκεψου 680 εχει στα καταστηματα.



φιλε μου οι τιμες δεν διαμορφονοντε αναλογα ποσο το αγορασες εσυ οταν το αγορασες αλλα με βαση ποια ειναι την δεδομενη στιγμη η αξια του και αναλογα τον ανταγωνισμο φυσικα...

Ξερεις ποσα πραγματα τεχνολογικα εχω παρει εγω πχ εναν projector πριν 2 χρονια τον ειχα αγορασει 2500 ευρω και τωρα στα καταστηματα εχει 600. ποσο εγω πρεπει να το πουλησω 1500 η 400?

Ετσι και με το iphone 4. οταν στα καταστηματα θα βρισκεις νεο 4s η και 5αρι σε τιμες 500 και 650 ευρω αντιστοιχα, ποιος θα δωσει 400 για κινητο που τεχνολογικα ειναι 1,5 χρονο πισω οσο καλο και να ειναι?

φιλικα

#42   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/09/2011 - 21:10

Να ρωτήσω και κάτι άλλο ρε παίδες με το courier... Εγω σαν πωλητής στέλνω το τεσσάρι στον αγοραστή με επιλογή να το ΕΛΕΝΞΕΙ και να ανοιχτεί από το courier, αν δεν του αρέσει μου το στέλνει πίσω και τα μεταφορικά επιστροφής ποιανού είναι δικά μου ή δικά του.......?

νομιζω και τα εξοδα αποστολης και επιστροφης θα τα χρεωθεις εσυ..

#43   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 30/09/2011 - 21:11

Να πω κι εγώ τη γνωμη μου. Θεωρώ οτι δε θα βγάλουν τηλέφωνο που θα κοστίζει πανω απο 700 ευρώ, κι αν ναι τοτε λίγο πάνω, μετα καταντάει υπερβολικό και αποτρεπτικό για ένα τηλεφωνο. Οταν συμβει αυτο, πιστευω το 4αρι ως καινουργιο θα πωλειται γυρω στα 600. Τωρα οσο για τα μεταχειρισμενα, δε νομιζω οτι θα πεσουν τραγικα. 30-50 ευρω πτωση βλεπω. 3G στα 110-130, 3Gs στα 200-220, 4 στα 350-400. Εκει προβλέπω θα κυμανθούν οι τιμες...

Τελευταία επεξεργασία από: DjVassel, 30/09/2011 - 21:11


#44   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/09/2011 - 21:11

Συμπέρασμα.. Σε λίγο καιρό ΌΛΟΙ θα μπορούν να έχουν iPhone!!!


Γιατί τώρα τι έχουν?

Και η κουτση Μαρία iPhone έχει.

Και δε ξέρουν να το χρησιμοποιούν. Απλά "πρέπει" να έχουν iPhone.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#45   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/09/2011 - 21:12

φιλε μου οι τιμες δεν διαμορφονοντε αναλογα ποσο το αγορασες εσυ οταν το αγορασες αλλα με βαση ποια ειναι την δεδομενη στιγμη η αξια του και αναλογα τον ανταγωνισμο φυσικα...

Ξερεις ποσα πραγματα τεχνολογικα εχω παρει εγω πχ εναν projector πριν 2 χρονια τον ειχα αγορασει 2500 ευρω και τωρα στα καταστηματα εχει 600. ποσο εγω πρεπει να το πουλησω 1500 η 400?

Ετσι και με το iphone 4. οταν στα καταστηματα θα βρισκεις νεο 4s η και 5αρι σε τιμες 500 και 650 ευρω αντιστοιχα, ποιος θα δωσει 400 για κινητο που τεχνολογικα ειναι 1,5 χρονο πισω οσο καλο και να ειναι?

φιλικα

ναι αλλα το iphone δεν εχει χασει την αξια του οσο ο προτζεκτορας που αναφερεις..
κοστιζει περιπου οσο περυσι που το αγορασαμε στα καταστηματα! δεν κοστιζει 400 ευρω για παραδειγμα, για να πεις μετα οτι δεν μπορω να το πουλησω πανω απο 250-300!
για τιμες για τα νεα μοντελα μην μιλαμε ακομα ειναι νωρις, γιατι 500 ευρω 4αρι (και "S") δυσκολα θα δουμε..

Τελευταία επεξεργασία από: spiros23, 30/09/2011 - 21:13


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες