Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Macbook Pro charger


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 02/10/2011 - 12:32

Πήρα έναν macbook pro 15" 2.2 GHz από Ιταλία αλλά εκεί έχουν άλλες πρίζες που δεν είναι συμβατές εδώ.. Για να μπορώ να το χρησιμοποιώ στην Ελλάδα τι να αγοράσω? Κοίταξα στα online stores από γνωστά (golden i, istorm, puclib) αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό.. Μόνο φορτιστή για 13 άρια έχουν ή για macbook air.. Αυτό λέτε να μου κάνει?
http://www.golden-i....dapter-kit.html

Ξέρω όμως ότι οι φορτιστές των macbook pro διαφέρουν από αυτά που περιέχονται σε αυτό.. Δεν είναι πιο μεγάλοι? Θα έχω κανένα πρόβλημα? Αυτά που έχει στο κουτί αυτό μοιάζουν περισσότερα με τους φορτιστές για iPhone / iPod.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/10/2011 - 16:20

Πάρε ένα ανταπτορα ρεύματος απο τα public!!

#3   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/10/2011 - 16:23

Αυτο που δείχνει στο link κάνει αλλα μπορείς με πιο λίγα χρήματα να κανεις τη δουλειά σου!! Εγω το πήρα με 9.99€ στο public του Συντάγματος (απέναντι απο τα ταμεία έχει ένα stand με αυτα τα προϊόντα) :)

#4   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 02/10/2011 - 16:33

Είναι σίγουρα εντάξει με αυτά? Γιατί από ότι έχω δει ο original φορτιστής που περιέχεται στη συσκευασία είναι πιο μεγάλος γενικά... Δεν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με αυτό??

#5   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/10/2011 - 19:35

Το δικο μου MacBook pro 15' είναι απο Αγγλια,πήγα πήρα τον ανταπτορα το οποίο κουμπωνει πάνω στο φορτιστη!!δεν στο περιγράφω κ πολυ σωστά αλλα δεν θα έχεις πρόβλημα!!!!!

#6   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2011 - 19:48

Κοίτα, αυτοί οι αντάπτορες κάνουν, εφόσον εννοείται έχεις τον φορτιστή. Οι φορτιστές αποτελούνται από δύο κομμάτια, τον μετασχηματιστή (που λογικά έχεις και είναι σαν μεγάλο τετράγωνο) και τον αντάπτορα (το κομμάτι που αποσπάται και μπαίνει στην πρίζα). Εσύ χρειάζεσαι το δεύτερο. Αλλά για να σου βγεί πιό οικονομικά (της τάξης του 1 Ευρώ!)μπορείς να πάρεις ένα μικρό ανταπτοράκι που το βάζεις στην πρίζα του σπιτιού, στο οποίο θα μπορείς να συνδέσεις τον φορτιστή όπως είναι! Όλα τα καταστήματα ηλεκτρικών έχουν!

#7   Exxxx

Exxxx

    X

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2011 - 19:48

Δεν χρειάζεται να αγοράσεις καινούριο φορτιστή , απλά αγόρασε έναν μετασχηματιστή ρεύματος , μπορείς να βρεις πολύ εύκολα !

#8   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/10/2011 - 19:53

καταρχην αν ειναι 220v τοτε απλα πρεπει να παρεις ενα μετατροπεα...αν ειχεσ και μια φωτο του βισματος που εχει αυτο που εχεις θα βοηθουσε..παντως το iphone 3γσ νομιζω μπορει και το 4 δεν θυμαμε εχει εναν ανταπτορα μεσα που θα μπορουσες να δοκιμασεις. εγω απο εκει εχω παρει αυτο που εχω σον δικο μου φορτιζτη και δεν κουβαλαω το καλωδιο μαζι.

#9   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/10/2011 - 19:54

Κοίτα, αυτοί οι αντάπτορες κάνουν, εφόσον εννοείται έχεις τον φορτιστή. Οι φορτιστές αποτελούνται από δύο κομμάτια, τον μετασχηματιστή (που λογικά έχεις και είναι σαν μεγάλο τετράγωνο) και τον αντάπτορα (το κομμάτι που αποσπάται και μπαίνει στην πρίζα). Εσύ χρειάζεσαι το δεύτερο. Αλλά για να σου βγεί πιό οικονομικά (της τάξης του 1 Ευρώ!)μπορείς να πάρεις ένα μικρό ανταπτοράκι που το βάζεις στην πρίζα του σπιτιού, στο οποίο θα μπορείς να συνδέσεις τον φορτιστή όπως είναι! Όλα τα καταστήματα ηλεκτρικών έχουν!


Ακριβώς αυτο!! :) Μπράβο το διατυπωσες πολυ καλύτερα απο εμενα :lol: :lol:

#10   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/10/2011 - 19:57

Ακριβώς αυτο!! :) Μπράβο το διατυπωσες πολυ καλύτερα απο εμενα :lol: :lol:

ναι αλλα θα πρεπει να το περνει μαζι και για οπου παει..

#11   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2011 - 19:59

Σίγουρα είναι ένα παραπάνω μαραφέτι που πρέπει να κουβαλάς, αλλά είναι τόσο φθηνό και μικρό, που νομίζω αξίζει!

#12   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/10/2011 - 20:03

ναι αλλα θα πρεπει να το περνει μαζι και για οπου παει..


Ένα τετράγωνο πραγματακι είναι δεν θα είναι δύσκολο να το παίρνει όπου πηγαίνει!!!! 8)

#13   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/10/2011 - 20:06

Ένα τετράγωνο πραγματακι είναι δεν θα είναι δύσκολο να το παίρνει όπου πηγαίνει!!!! 8)

παντος ο ανταπτορας που δειχνει εκει στην φωτο υπαρχει σε κουτι καποιου απο τα phone...επισης και με ενα απλο διπολικο καλωδιο οποσ αυτο που εχουν τα κασετοφωνα παλι κανεις δουλεια το εχω δοικμασει

#14   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/10/2011 - 20:17

παντος ο ανταπτορας που δειχνει εκει στην φωτο υπαρχει σε κουτι καποιου απο τα phone...επισης και με ενα απλο διπολικο καλωδιο οποσ αυτο που εχουν τα κασετοφωνα παλι κανεις δουλεια το εχω δοικμασει


Το 3GS κ το iPad1 έχουν αυτο που λες αλλα θα σηκώνει το MacBook?εννοω τα watt!!πάντως το ανταπτορακι που έχω είναι πιο στενο απο το φις του μετασχηματιστη ρεύματος του MacBook pro :lol: :lol:

#15   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/10/2011 - 20:20

Δεν ήταν και ότι πιο φτηνό αλλα επειδη κι Εγώ το δικό μου το έχω πάρει απο Αγγλία αγόρασα το αυθεντικό ανταπτορα απο την document. 16€ είχε. Στο site τους δεν το έχουν. Αν πας απο εκει και το ζητήσεις το έχουν.
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες