Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

GEVEY sim pro 10-2011


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   akisgt

akisgt

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:akisgt

Δημοσίευση 04/10/2011 - 11:08

παιδια καλημερα. ειμαι λιγο ασχετος απο τετοια θεματα και θελω την βοηθεια σας.θελω να παραγγειλω μια gevey sim pro οπως μου ειπανε. το τηλ θα ρθει με εκδοση 4.3.3. αλλα εγω θελω να του βαλω την τελευταια 4.3.5. ποια πρεπει να παρω καθωσ θα την παραγγειλω απο ebay.....ευχαρηστω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   drmdtsap

drmdtsap

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:drmdtsap

Δημοσίευση 04/10/2011 - 12:41

φιλε μου και εγω επειδη ημουν στην ιδια φαση με το κλειδωμενο μου Iphone 4 ψαχτηκα πολυ. οποια και να βαλεις θα παιξει μια χαρα. απο κει και περα ειναι τι θελεις εσυ για την ευκολια σου. εγω κατεληξα στην gevey supreme μπλε η οποια δεν χρειαζεται jb, ουτε κοψιμο η microsi, ουτε να καλεις το 112 καθε φορα που θα κλεινεις το τηλεφωνο-δηλαδη προκειται για untethered unlock-αρκει να ειναι η gevey μεσα στο τήλεφωνο. κανε μια αναζητηση στο ebay για gevey supreme blue και να διαβασεις προσεκτικα ωστε να πληρει τα χαρακτηριστηκα που σου αναφερω. συμβουλη μου ειναι να ΜΗΝ αναβαθμισεις σε 4.3.5 γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει λογος. θα χασεις το untethered -μονιμο δηλαδη jb χωρις το λεγομενο Boot tethered- που εχει να σου προσφερει πολλες ευκολιες οσο αφορα στην παραμετροποιηση της συσκευης σου. επισης εισαι σιγορος οτι το 4 αρι σου εχει baseband κλειδωμενη που ξεκλειδωνει μονο με gevey? σε ρωταω γιατι μπορει μεν να ειναι κλειδωμενο αλλα η baseband του να ξεκλειδωνει με software unlock, ultrasnow δηλαδη και αυτο γινεται μεσω jailbreak. το 4 αρι απο ebay το αγορασες?

Τελευταία επεξεργασία από: drmdtsap, 04/10/2011 - 12:44


#3   cosmos74

cosmos74

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2011 - 12:47

φιλε μου και εγω επειδη ημουν στην ιδια φαση με το κλειδωμενο μου Iphone 4 ψαχτηκα πολυ. οποια και να βαλεις θα παιξει μια χαρα. απο κει και περα ειναι τι θελεις εσυ για την ευκολια σου. εγω κατεληξα στην gevey supreme μπλε η οποια δεν χρειαζεται jb, ουτε κοψιμο η microsi, ουτε να καλεις το 112 καθε φορα που θα κλεινεις το τηλεφωνο-δηλαδη προκειται για untethered unlock-αρκει να ειναι η gevey μεσα στο τήλεφωνο. κανε μια αναζητηση στο ebay για gevey supreme blue και να διαβασεις προσεκτικα ωστε να πληρει τα χαρακτηριστηκα που σου αναφερω. συμβουλη μου ειναι να ΜΗΝ αναβαθμισεις σε 4.3.5 γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει λογος. θα χασεις το untethered -μονιμο δηλαδη jb χωρις το λεγομενο Boot tethered- που εχει να σου προσφερει πολλες ευκολιες οσο αφορα στην παραμετροποιηση της συσκευης σου. επισης εισαι σιγορος οτι το 4 αρι σου εχει baseband κλειδωμενη που ξεκλειδωνει μονο με gevey? σε ρωταω γιατι μπορει μεν να ειναι κλειδωμενο αλλα η baseband του να ξεκλειδωνει με software unlock, ultrasnow δηλαδη και αυτο γινεται μεσω jailbreak. το 4 αρι απο ebay το αγορασες?

Καλησπέρα σας!Έχω ένα iphone 4 αγορασμένο από Ρουμανία.Δυστυχώς έχει έκδοση 4.3.5(8L1). Θα δουλέψει με την συγκεκριμένη κάρτα;

#4   drmdtsap

drmdtsap

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:drmdtsap

Δημοσίευση 04/10/2011 - 12:50

Καλησπέρα σας!Έχω ένα iphone 4 αγορασμένο από Ρουμανία.Δυστυχώς έχει έκδοση 4.3.5(8L1). Θα δουλέψει με την συγκεκριμένη κάρτα;

εννοειται.. πως και το αγορασες απο Ρουμανια? esti roman sau studiezi acolo? γιαυτο προτεινω τη συγκεκριμενη καρτα γιατι δουλευει σ ολα τα fw και εχει τις ευκολιες που αναφερω. και το βασικοτερο δεν ειναι απαραιτητο το jb. επισης αν αναβαθμισεις σε ios 5 διατηρωντας την bb θα σου δουλευει και τοτε-οπως καθε gevey.

Τελευταία επεξεργασία από: drmdtsap, 04/10/2011 - 12:53


#5   akisgt

akisgt

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:akisgt

Δημοσίευση 04/10/2011 - 13:26

ναι το 4αρι ειναι απο ebay.δεν γραφει πουθενα για baseband κλειδωμενη,αλλα θελω να ειμαι σιγουρος οτι θα το δουλεψω μωλις ερθει καθως βαριεμαι να περιμενω μετα μια gevey.to jb λογικα δεν θα το κανω οπωσ λες στην 4.3.5 αλλα στην 4.3.3 και θα περιμενω το ιοσ5. σε ευχαρηστω για την συμβουλη σου.ελπιζω να πανε ολα καλα.

#6   drmdtsap

drmdtsap

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:drmdtsap

Δημοσίευση 04/10/2011 - 14:14

ναι το 4αρι ειναι απο ebay.δεν γραφει πουθενα για baseband κλειδωμενη,αλλα θελω να ειμαι σιγουρος οτι θα το δουλεψω μωλις ερθει καθως βαριεμαι να περιμενω μετα μια gevey.to jb λογικα δεν θα το κανω οπωσ λες στην 4.3.5 αλλα στην 4.3.3 και θα περιμενω το ιοσ5. σε ευχαρηστω για την συμβουλη σου.ελπιζω να πανε ολα καλα.


μπορεις καλλιστα να στειλεις ενα μηνυμα στον αγοραστη και να τον ρωτησεις εαν ειναι κλειδωμενο και αν ναι τι baseband εχει. ετσι θα γλυτωσεις και τυχον εξοδα με gevey. μια Gevey σαν αυτη που σου περιγραφω μαζι με μεταγορικα εχει περιπου στα 15 ευρω απο ebay γιατι αν την παρεις απο ελλαδισταν τις πουλανε 25+ τις συγκεκριμενες. καλοριζικο λοιπον και αντε να σου ρθει γρηγορα. πες μας απο περιεργεια τελικα αν οντως ειναι κλειδωμενο και με τι baseband. σε τιμη το βρηκες?

Τελευταία επεξεργασία από: drmdtsap, 04/10/2011 - 14:14





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες