Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S & Siri: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
169 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2011 - 12:08

Εγω αμα δεν βγαλουν siri-μεντιουμ να μου λεει τη μοιρα μου, δεν το θελω. Εχω κουλα να βρω οτι θελω στο κινητο μου :P

Τελευταία επεξεργασία από: sayian, 22/10/2011 - 12:10


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2011 - 16:01

Lol
Μάλλον για σένα έγινε ότι ποιο άχρηστο υπήρξε ποτε στην κινητή τηλεφωνία γιατί δεν το υποστηρίζει το iPhone σου αν το είχε όμως δεν θα σε χαλούσε Γιωργακι.
Άσχετο αυτό που γράφεις εσυ με αυτο που γράφω εγω. Η δική μου ένσταση αν κατάλαβες είναι στο ότι το Siri το παρουσιάζουν σαν κάτι παρά πολύ εξελιγμενο που απαντάει σε θέματα άσχετα με αυτά που πραγματικά θέλεις να μάθεις-κανεισ απο ένα κινητό αλλα δεν έχει απάντηση για κάποια λειτουργία που ειναι στάνταρ. Κάνουν ολόκληρα θέματα με τις απαντήσεις του Siri για το τι φοράει ποιο είναι το νόημα της ζωής και διάφορα αλλα άσχετα λες και θα πιάσεις καμία σοβαρή κουβέντα με το κινητό σου.

Τι να σου πω Jeronimακι. Δεν ασχοληθηκα ποτε για το αν ο αλλος διαβασε, ελαβε ή οτι αλλο εκανε με το μηνυμα μου. Απο τη στιγμη που σταλθηκε εμενα μου αρκει. Όσο για το αν ειναι πολυ εξελιγμενο, ναι ειναι. Προφανως ακομα δεν εχεις καταλαβει τι ειναι το Siri. Δεν ειναι φωνητηικες εντολες Νοκια, που ελεγες Call Mom, και σου ελεγε Calling παναγιωτης.

Set reminders, send a text, check the weather, find information, schedule meetings, send an email, find a contact, set an alarm, ge directions, track your stocks, set the timer.

#138   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2011 - 20:09

Τι να σου πω Jeronimακι. Δεν ασχοληθηκα ποτε για το αν ο αλλος διαβασε, ελαβε ή οτι αλλο εκανε με το μηνυμα μου. Απο τη στιγμη που σταλθηκε εμενα μου αρκει. Όσο για το αν ειναι πολυ εξελιγμενο, ναι ειναι. Προφανως ακομα δεν εχεις καταλαβει τι ειναι το Siri. Δεν ειναι φωνητηικες εντολες Νοκια, που ελεγες Call Mom, και σου ελεγε Calling παναγιωτης.

Set reminders, send a text, check the weather, find information, schedule meetings, send an email, find a contact, set an alarm, ge directions, track your stocks, set the timer.

Να και ένας που κατάλαβε τι είναι Siri και αυτός είναι ο Γιωργάκης.
Αλλα και πάλι δεν το επιασες το νόημα...και πραγματικά έχω βαρεθεί να εξηγούσε κάθε φορά. Ότι κατάλαβες και ότι κατάλαβα λοιπον

#139   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2011 - 15:17

Να και ένας που κατάλαβε τι είναι Siri και αυτός είναι ο Γιωργάκης.
Αλλα και πάλι δεν το επιασες το νόημα...και πραγματικά έχω βαρεθεί να εξηγούσε κάθε φορά. Ότι κατάλαβες και ότι κατάλαβα λοιπον

<3

#140   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 23/10/2011 - 15:21

γιατι η αναφορα παραδωσης ειναι οτι πιο αχρηστο υπηρξε ποτε στην κινητη τηλεφωνια.

συμφωνω. σιγα την επαναστατικη τεχνολογια λογω της απουσιας της το iphone ειναι μαπα.

ας βαλουμε αναφορα παραδοσης και στα email λοιπον....

#141   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 19:38

http://www.geeky-gad...pad-24-10-2011/

#142   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/10/2011 - 20:25

Δημοσίευμα του AllThingsD αναφέρει ότι ο συνιδρυτής και CEO της Siri, Dag Kittlaus, δεν ανήκει πια στο δυναμικό της Apple.

Αναρτημένη εικόνα


Συγκεκριμένα, ο Kittlaus αποχώρησε από την Apple δώδεκα μόλις μέρες μετά την παρουσίαση του iPhone 4S. Προφανώς μια τέτοια αποχώρηση δεν γίνεται ξαφνικά και οι προθέσεις του Kittlaus ήταν γνωστές πολύ καιρό πριν. Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι ο Kittlaus ήθελε λίγο χρόνο για τον εαυτό του και την οικογένειά του.

Ο Kittlaus μετά την εξαγορά της Siri από την Apple το 2010 εργαζόταν ως επικεφαλής του project για το Siri και στην τεχνολογία αναγνώρισης φωνής. Οι υπόλοιποι δύο συνιδρυτές της Siri παραμένουν στην Apple σύμφωνα με τα προφίλ τους στο κοινωνικό δίκτυο LinkedIn.

Follow me on twitter


#143   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 24/10/2011 - 21:34

άρχισαν να εγκαταλείπουν το πλοίο ?????

Τελευταία επεξεργασία από: DooMDiveR, 24/10/2011 - 21:35


#144   chrisSerres

chrisSerres

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 21:53

poly kala eprakse,exei kai oikogeneia,kai igeia,panapola afta..

#145   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2011 - 09:02

Τον αποχωρησαν ή παει να δουλεψει αλλου σε ανταγωνιστικο προϊον?

#146   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 25/10/2011 - 09:08

Αναφορά παράδοσης να σας πω την αλήθεια μου,σε οποιο κινητο και να ειχα παντα την έκλεινα. Σπασιμο νευρων το ντιν!


Sent from my iPhone using Mapatalk(arpouzi)
Whatsapp doc?

#147   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2011 - 09:20

Αναφορά παράδοσης να σας πω την αλήθεια μου,σε οποιο κινητο και να ειχα παντα την έκλεινα. Σπασιμο νευρων το ντιν!


Sent from my iPhone using Mapatalk(arpouzi)

ναι αλλα τι σχεση εχει η αναφορα παραδοσης με το siri?

#148   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 02/11/2011 - 14:22

Το Siri, ο προσωπικός μας βοηθός στο iPhone 4S, απαιτεί σύνδεση με δίκτυο δεδομένων (GPRS, 3G ή Wifi) προκειμένου να επικοινωνεί με τους servers της Apple. Πόσα δίδομε΄ να καταναλώνει ο προσωπικός μας βοηθός; Ας μάθουμε πριν βρεθούμε προ εκπλήξεως στον επόμενο μας λογαριασμό:


Το Ars Technica διενήργησε μία σειρά από τεστ με το Siri να απαντάει σε ερωτήσεις μέσω του Wolfram|Alfa αλλά και μία σειρά απλούστερων εργασιών, όπως η προσθήκη υπενθυμίσεων και ραντεβού στο ημερολόγιο της συσκευής. Τα αποτελέσματα δείχνουν ότι το Siri δεν καταναλώνει πολλά δεδομένα, καθώς η μέση τιμή KB ανά ενέργεια κυμαίνεται περίπου στα 63KB.

  • If you own an iPhone 4S and perform all 11 of these same queries every single day for a month over your carrier’s 3G connection, you can expect to use roughly 20MB or so in a 30-day month.
  • If you use Siri 2-3 times per day at an average of 63KB per instance, you might expect to use 126KB to 189KB per day, or 3.7 to 5.5MB per month.
  • For 4-6 times a day, that might come out to 252KB to 378KB per day, or 7.4 to 11MB per month.
  • If you use it 10-15 times per day, you might end up using 630KB to 945KB per day, or 18.5 to 27.7MB per month.

Αναμένοντας λοιπόν το iPhone 4S στην Ελλάδα, στις 11 Νοεμβρίου, υπολογίστε ότι εφόσον θέλετε να χρησιμοποιείτε το Siri εκτός δικτύου WiFi θα χρειαστείτε κάποια MB δεδομένων παραπάνω...
Behind the Scenes...

#149   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 02/11/2011 - 14:37

τα Mb που καταναλώνει το Siri είναι πάρα πολύ λίγα, εως ασήμαντα θα έλεγα. Οπότε θα μπορούμε να το χρησιμοποιούμε άφοβα ακόμα και εμείς με κάρτα.

Αν σκεφτεί κάποιος ότι πχ στην Cosmote με 3 ευρώ τον μηνά έχεις 60 mb δεν νομίζω να χρειαστείς παραπάνω από αυτό, ακόμα για imessage!

#150   pantnick

pantnick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2011 - 16:58

Εμένα μου κάνει λίγο τραγικό το γεγονός οτι για να βάλει μια υπενθύμιση πρέπει να "ρωτήσει" την Apple πρώτα. Δεν ξέρω τις τεχνικές παραμέτρους που επιβάλλουν κατι τέτοιο αλλα με τα λίγα που ξέρω σίγουρα θα μπορούσε να παρακαμφθεί αυτή η τακτική αν ήθελαν. Και περιμένω να υποστηρίξει Ελληνικά στο iPhone 5 παρά σε αυτή την γενιά...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες