Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S & Siri: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
169 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 21/10/2011 - 10:23

Η Apple δίνει σε κυκλοφορία το 1ο τηλεοπτικό διαφημιστικό spot για το εκπληκτικό Siri του iPhone 4S και για ακόμη μία φορά παραδίδει μαθήματα marketing. Παρατηρείστε ότι σε κανένα σημείο του βίντεο δεν αναφέρεται το Siri ως λειτουργία, παρά μόνο ο τρόπος με τον οποίο λειτουργεί. Εύκολα και γρήγορα:


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2011 - 10:33

εγω που το δουλευω,δεν ειναι και τοσο ευκολο για μας,δυσκολευεται να με καταλαβει.

#123   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2011 - 16:06

Μάλλον κάθε φορά στέλνει το αρχείο φωνής στην αππλε εκει γίνεται η αναγνωριση και σερβίρεται η κειμενοαπαντηση πάλι απο εκει
Έτσι δουλεύει και το dragon search
Κρίμα που δεν δουλεύει offline.

#124   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2011 - 16:25

παντως το σιρι τα κουτσουρεμενα αγγλικα μου δυσκολα τα καταλαβαινει...

#125   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/10/2011 - 16:35

Εβαλα ενα παρομοιο μεχρι κι αν ποτε γινει ported το siri στα 4αρια, και το βρισκω τελειο και πολυ εξυπηρετικο. Voice actions λεγεται, και ειναι σε θεση κι αυτο να σου πιασει την "παρλα".. Δοκιμαστε το οσοι απο εσας θελετε μια γευση της δεσποινιδας siri! :) οντως ομως απαραιτητη, πολυ καλη γνωση της αγγλικης και ικανοποιητικο pronounciation.. :)


written on Tapatalk by my sexy iPad 2

#126   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2011 - 17:00

Εβαλα ενα παρομοιο μεχρι κι αν ποτε γινει ported το siri στα 4αρια, και το βρισκω τελειο και πολυ εξυπηρετικο. Voice actions λεγεται, και ειναι σε θεση κι αυτο να σου πιασει την "παρλα".. Δοκιμαστε το οσοι απο εσας θελετε μια γευση της δεσποινιδας siri! :) οντως ομως απαραιτητη, πολυ καλη γνωση της αγγλικης και ικανοποιητικο pronounciation.. :)


written on Tapatalk by my sexy iPad 2

απο cydia?

#127   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/10/2011 - 18:17

Οχι απο το appstore ειναι. :)


written on Tapatalk by my sexy iPad 2

#128   samigostab

samigostab

    iPH Addict

  • 639 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Samig0s

Δημοσίευση 21/10/2011 - 18:22

Οχι απο το appstore ειναι. :)


written on Tapatalk by my sexy iPad 2


Εγω δεν διαβασα παντως καλες κριτικες..

#129   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/10/2011 - 18:40

Το πιο περιεργο ειναι που βασιζει της πωλησεις της συσκευης σε εφαρμογη γενικα.. Και το φτηνο μαρκετινιστικο κολπο του να κανει disable το siri στα 3gs και 4 ωστε να ειναι αποκλειστικο στο 4s για να κανει πωλησεις.. Πολυ φτηνη τακτικη κατα τη γνωμη μου..

#130   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/10/2011 - 18:43

Εγω δεν διαβασα παντως καλες κριτικες..

ενταξει σαφως υποκειται στις προτιμησεις του καθενος.. Αλλα ειναι πολυ πιο siri look like απ οτι το vlingo λογου χαρη... Λεει κ αποφθεγματα, απαντα κ σε ασχετα κλπ.. :)


written on Tapatalk by my sexy iPad 2

#131   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 21/10/2011 - 21:19

εδώ δεν είμαστε αμερική οπότε δεν έχει παντώ wifi..αν ειναι να παρουμε το 4S και να χρησιμοποιουμε το Siri μονο στο σπιτι χεσε μεσα..Το data plan δεν συμφέρει..και αυτό διότι όλες αυτες οι εφαρμογες που θα εγκατασησεις απο το appstore-installus τραβάνε συνεχώς δεδομένα και όταν δεις πόσο γρήγορα σε χρεώνει και σου τελιώνουν τα megabytes θα τραβάς τα μαλλιά σου(για να μην πω και τα βυζιά σου..)



Στην ελλάδα βρίσκεις πιο πολλά wifi απ'οτι την Αμερική, εδώ είναι όλα κλειδωμένα και πρέπει να πληρώσεις παντού για να έχεις…

Αυτό ο μύθος πρέπει να σταματήσει…….. :P

Όπου και να είσαι πρέπει να έχεις Data οπωσδήποτε…


Οff Topic...

Ακόμα και το Αέρα, μάλιστα το Αέρα στο βενζινάδικα τον πληρώνεις 75ce για τρία λεπτά αν δεν προλάβεις να τα φουσκώσεις τότε άλλα τόσα, γιαυτό τρέχουμε όταν βάζουμε αέρα... :P

Όλα εδώ πληρώνονται τίποτα δεν είναι τσάμπα..

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 21/10/2011 - 21:23

@CaLi@


#132   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2011 - 07:29

Γιατί δεν ρωτάει κανείς μα κανείς το Siri αν το sms που έστειλε έχει παραδοθεί στον παραλήπτη? τεχνολογία που σου απαντάει ποιο είναι το νόημα της ζωής και δεν μπορεί να σου απάντηση σε αυτό μάλλον δεν είναι και τόσο σούπερ ουαου. Φύκια για μεταξωτές κορδέλες και εφέ για ψώνια μου φαίνεται εμένα.

#133   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2011 - 10:34

Γιατί δεν ρωτάει κανείς μα κανείς το Siri αν το sms που έστειλε έχει παραδοθεί στον παραλήπτη? τεχνολογία που σου απαντάει ποιο είναι το νόημα της ζωής και δεν μπορεί να σου απάντηση σε αυτό μάλλον δεν είναι και τόσο σούπερ ουαου. Φύκια για μεταξωτές κορδέλες και εφέ για ψώνια μου φαίνεται εμένα.

γιατι η αναφορα παραδωσης ειναι οτι πιο αχρηστο υπηρξε ποτε στην κινητη τηλεφωνια.

#134   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2011 - 10:49

παράδοσης*

Τελευταία επεξεργασία από: Georgios1987, 22/10/2011 - 10:49


#135   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2011 - 11:52

γιατι η αναφορα παραδωσης ειναι οτι πιο αχρηστο υπηρξε ποτε στην κινητη τηλεφωνια.

Lol
Μάλλον για σένα έγινε ότι ποιο άχρηστο υπήρξε ποτε στην κινητή τηλεφωνία γιατί δεν το υποστηρίζει το iPhone σου αν το είχε όμως δεν θα σε χαλούσε Γιωργακι.
Άσχετο αυτό που γράφεις εσυ με αυτο που γράφω εγω. Η δική μου ένσταση αν κατάλαβες είναι στο ότι το Siri το παρουσιάζουν σαν κάτι παρά πολύ εξελιγμενο που απαντάει σε θέματα άσχετα με αυτά που πραγματικά θέλεις να μάθεις-κανεισ απο ένα κινητό αλλα δεν έχει απάντηση για κάποια λειτουργία που ειναι στάνταρ. Κάνουν ολόκληρα θέματα με τις απαντήσεις του Siri για το τι φοράει ποιο είναι το νόημα της ζωής και διάφορα αλλα άσχετα λες και θα πιάσεις καμία σοβαρή κουβέντα με το κινητό σου.

Τελευταία επεξεργασία από: Jeronimos, 22/10/2011 - 11:56


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες