Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S & Siri: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
169 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2011 - 18:53

Eγώ φίλε mamakossa δεν περιμένω να δουλέυει αψεγάδιαστα αλλα τουλαχιστον να αντιλαμβάνεται το siri αυτα που 8α του αναφέρω στα αγγλικά ,οπως ακριβώς γίνεται στο παρακάτω video youtube που κατα την γνώμη το siri αγγίζει την τελειότητα.Η ερώτηση μου απλως ειναι αν 8α μπορει να λειτουργεί ετσι ακριβως οπως στο chicago (αν δεν κανω λα8ος που ειναι γυρισμενο το συγκεκριμένο video) και στην Ελλάδα??



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2011 - 19:54

τελικά θέλει ίντερνετ για όλες τις λειτουργίες του Siri τελικά? Δηλαδή αναγκαστικά να έχουμε κάποιο πρόγραμμα mobile internet για να λειουργήσει γενικά?

#93   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2011 - 20:51

Δεν καταλαβα δλδ οσοι θα αναβαθμιζαν μονο για το σιρι ;;;οχι γιαν α5 ας πουμε ή τα 8mp camera???

#94   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/10/2011 - 20:59

Καλά νέα για όσους έχουν συσκευές που χρησιμοποιούν τον A4. Πριν από λίγο, από το twitter του iH8sn0w...

Συνημμένο αρχείο  siria5.png   41,89KB   7 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 14/10/2011 - 21:00


#95   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 14/10/2011 - 21:03

αρα σε λιγες μερες θα το δουμε στα 4αρια μας :)

#96   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 14/10/2011 - 21:55

Πηγα και το δουλεψα το 4s και όντως ειναι φανταστικό... Η ποιότητα στις φωτογραφίες ειναι εμφανής, και το siri αρκετά διασκεδαστικό - χρησιμο για πραγματα του στυλ, τι ώρα ειναι στην ελλαδα, βαλε μου αυτό το notification, και στειλε αυτό το μήνημα στον αδερφο μου... Πέρα απο αυτά δεν είδα κάτι άλλο που να με ενθουσίασε... Ισως το αγόραζα σε άσπρο αν βρω να πουλησω το 4 σε ικανοποιητική τιμή ...

#97   TheTeacher

TheTeacher

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2011 - 22:58

Σιγά το τηλέφωνο, σιγά το Siri, σιγά τον επεξεργαστή, σιγά το ένα, σιγά το άλλο... Αλλά πουλάει εκατομμύρια... Πώς γίνεται;

#98   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2011 - 23:32

Ελα ντε!!

#99   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 14/10/2011 - 23:37

θα χει γέλιο να βγεί και ειδικη εκδοση για καθε προφορα που έχουμε! κρητικα,βλαχικα....!κλπ!
χαχαχχα

#100   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2011 - 09:55

εννοείται ότι δεν είναι μόνο το Siri αλλά αυτό είναι το πιο innovative feature..φυσικά το νεό OS5 είναι super και το hardware θα παίζει δυνατά... άντε να δούμε..

#101   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 15/10/2011 - 10:11

Here's all the Siri UI on the iPhone 4 (note Cydia icon):

https://twitter.com/...120568205910016
Behind the Scenes...

#102   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/10/2011 - 10:32

αντε να το δουμε λοιπον.

#103   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2011 - 11:18

Παίδες τελικά μίλησα με κάποιον που το αγόρασε και μου είπε οτι το Siri απαιτεί συνέχεια πρόσβαση στο ιντερνετ για όλες τις δουλειές που θέλουμε να μας κάνει ακόμα και για να βάλει ενα ξυπνητήρι, να στείλει ένα sms ή να μας πεί που βρισκόμαστε. Αφού ακόμα και σε περιοχές με χαμηλό σήμα όπως μου είπε το Siri έκανε πολύ περισότερρη ώρα για να απαντήσει. Περιττό να πώ πόσο ξενέρωσα με αυτά που άκουσα. Τελικά μάλλον δεν θα το πάρω διότι μαζι με την κάμερα ήταν οι μόνοι δύο λόγοι που με έκαναν να το θέλω. Στο σπίτι μου έχει πολύ χαμηλό σήμα και σαν να μήν έφτανε αυτό δεν φτάνει που θα πάρω 800 ευρώ κινητό, απαιτεί και να κάνω και συμβόλαιο mobile ιντερνετ που δεν θα πιάνει καλα καλα σπίτι μου και θα πληρώνω και τις πανάκριβες ελληνικές τιμές για το ίντερνετ. Είναι σαν να πληρώνουμε συνδρομή για να χρησιμοποιούμε το Siri. Δεν ξέρω παίδες, θα περιμένω αυτή την βδομάδα που θα ανακοινωθεί το nexus prime να δώ τι θα έχει και θα αποφασίσω, εφόσον αργεί το galaxy s3.

#104   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2011 - 16:51

Παίδες τελικά μίλησα με κάποιον που το αγόρασε και μου είπε οτι το Siri απαιτεί συνέχεια πρόσβαση στο ιντερνετ για όλες τις δουλειές που θέλουμε να μας κάνει ακόμα και για να βάλει ενα ξυπνητήρι, να στείλει ένα sms ή να μας πεί που βρισκόμαστε. Αφού ακόμα και σε περιοχές με χαμηλό σήμα όπως μου είπε το Siri έκανε πολύ περισότερρη ώρα για να απαντήσει. Περιττό να πώ πόσο ξενέρωσα με αυτά που άκουσα. Τελικά μάλλον δεν θα το πάρω διότι μαζι με την κάμερα ήταν οι μόνοι δύο λόγοι που με έκαναν να το θέλω. Στο σπίτι μου έχει πολύ χαμηλό σήμα και σαν να μήν έφτανε αυτό δεν φτάνει που θα πάρω 800 ευρώ κινητό, απαιτεί και να κάνω και συμβόλαιο mobile ιντερνετ που δεν θα πιάνει καλα καλα σπίτι μου και θα πληρώνω και τις πανάκριβες ελληνικές τιμές για το ίντερνετ. Είναι σαν να πληρώνουμε συνδρομή για να χρησιμοποιούμε το Siri. Δεν ξέρω παίδες, θα περιμένω αυτή την βδομάδα που θα ανακοινωθεί το nexus prime να δώ τι θα έχει και θα αποφασίσω, εφόσον αργεί το galaxy s3.

Δηλαδή η αναγνώριση φωνής δεν γίνεται απο το τηλεφωνο αλλα online?

#105   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2011 - 17:29

από το τηλέφωνο γίνεται αλλά η apple το υλοποίησε έτσι να δουλεύει δηλαδή μόνο με πρόσβαση στο ίντερνετ έτσι ώστε να μπορεί, μέσω των εντολών που δίνουν οι χρήστες καθημερινά να βελτιώνει τα αποτελέσματα και την ανταπόκριση του Siri...Θα μπορούσαν να το δοκιμάζουν μόνοι τους ή ακόμα και να προσλάβουν κάποιους για κάθε γλώσσα να κάνουν αυτή την δουλειά και όχι να την κάνουν οι χρήστες/καταναλωτές και να μας υποχρεώνει να κάνουμε συμβόλαιο για ιντερνετ για να μπορούμε να βάλουμε ένα ρημάδι ξυπνητήρι και να στέλνουμε ένα sms..Έλεος απλά..!! Προχειροδουλειές είναι αυτά..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες