Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κάνει καλό το Jailbreak στην συσκευή ή όχι;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2009 - 19:07

έχω την εξής απορία.κάνει καλό το jailbreak στο κινητό?μήπως καταναλώνει πολύ ραμ??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2009 - 19:17

Να σου πω την αλήθεια φίλε μου δεν ξερω γιατί την ραμ άρχισα να την προσέχω μετά το jailbreak και το sbsettings δεν είχα εγκατεστημένο το freeMemory παλιά... Τώρα για την μπαταρία ας πούμε δεν νομίζω να καταναλώνει παραπάνω επειδή ειναι jailbroaken παίζει όμως ρόλο το πόσα mobile substrate addons έχεις... Γράφω τόση ώρα και δεν ξέρω αν τελικά σου έλυσα την απορία... :P

#3   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 01/09/2009 - 19:19

Το θέμα σηκώνει πολύ συζήτηση...!

#4   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2009 - 19:22

αυτη τι στιγμή το κινητό μου δεν είναι jailbreak και με δύο ώρες και 24 λεπτα,10 ώρες αναμονή και 23 λεπτά κλήσης η μπαταρία πήγε στο 60%

#5   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2009 - 19:24

chris αν σηκώνει πολύ συζήτηση είναι καλό,για να μάθει ο κόσμος αν κάνει καλό το jailbreak η όχι

#6   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 01/09/2009 - 19:28

chris αν σηκώνει πολύ συζήτηση είναι καλό,για να μάθει ο κόσμος αν κάνει καλό το jailbreak η όχι



Δεν διαφωνώ καθόλου....ευκαιρία να ανοίξει τέτοιου είδους συζήτηση!!!

#7   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2009 - 19:30

αυτη τι στιγμή το κινητό μου δεν είναι jailbreak και με δύο ώρες και 24 λεπτα,10 ώρες αναμονή και 23 λεπτά κλήσης η μπαταρία πήγε στο 60%


Αυτό το ποσοστό το έχω και εγώ με jailbroaken συσκευή... Να τονίσω όμως πως έχω το 3G!! Περίπου εκεί είμαι... Εγώ το πρόβλημα της υπερθέρμανσης κατά την φόρτιση και όχι μειωμένης απόδοσης της μπαταρίας! Αν έλυνα το προβλημά μου δεν θα είχα κανένα παράπονο... Τωρα στην δική σου περιπτωση ο μόνος τρόπος να βγάλεις συμπαίρασμα είναι να το κρατήσεις χωρίς καμία εφαρμογή με καθαρό restore, να δείς πως πάει η μπαταρία και αργότερα να του κάνεις jailbreak πάλι χωρις καμοία εφαρμογή και να συγκρίνεις...

Τελευταία επεξεργασία από: michaelkrtikos, 01/09/2009 - 19:30


#8   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 01/09/2009 - 19:32

Αυτό το ποσοστό το έχω και εγώ με jailbroaken συσκευή... Να τονίσω όμως πως έχω το 3G!! Περίπου εκεί είμαι... Εγώ το πρόβλημα της υπερθέρμανσης κατά την φόρτιση και όχι μειωμένης απόδοσης της μπαταρίας! Αν έλυνα το προβλημά μου δεν θα είχα κανένα παράπονο... Τωρα στην δική σου περιπτωση ο μόνος τρόπος να βγάλεις συμπαίρασμα είναι να το κρατήσεις χωρίς καμία εφαρμογή με καθαρό restore, να δείς πως πάει η μπαταρία και αργότερα να του κάνεις jailbreak πάλι χωρις καμοία εφαρμογή και να συγκρίνεις...



Σωστή αντιμετώπιση!Για να chekareis τι ακριβώς συμβαίνει...!

#9   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2009 - 19:39

Δεν νομίζω να είναι θέμα καλού ή κακού. To ζήτημα της RAM το αντιμετωπίζεις με το να μην το παραφορτώνεις με εφαρμογές που τρέχουν στο background. Είναι περισότερο ζήτημα αν θλελεις ένα τηλέφωνο με OS 3.0 που μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις και όπως θέλεις, ή αν προτημάς να εξαρτάσαι από την καλή θέληση της Apple και της AT&T προκειμένου να μπορείς να το χρησημοποιείς στο full των δυνατοτήτων του ή περίπου στο full.

http://thebigboss.or...ilbreak-iphone/

http://www.iphonehel...ee-on-appstore/

#10   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/09/2009 - 19:57

Με jb κερδίζεις bluetooth, εγγραφή video, σπασμένες εφαρμογές, πολλά theme κλπ. Στη μπαταρία μου δεν έχω δει κανένα πρόβλημα οπότε εγώ θα έλεγα οτι κάνει καλό..

#11   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2009 - 20:22

αυτη τι στιγμή το κινητό μου δεν είναι jailbreak και με δύο ώρες και 24 λεπτα,10 ώρες αναμονή και 23 λεπτά κλήσης η μπαταρία πήγε στο 60%


Να πω κατι που θα επρεπε να πουμε, αλλα και που το εχω απορια.. Λεει στο Usage ποση ωρα ηταν StandBy και ποση ωρα χρησιμοποιηθηκε το κινητο μετα απο την τελευταια πληρη φορτιση.. Βεβαια, μπορει να το χρησιμοποιεις για ωρες, να το φορτισεις στο 99% και να το ξαναχρησιμοποιησεις και να μην αλλαξουν τα στατιστικα? Επισης, μπορει να χρησιμοποιεις μια εφαρμογη για ωρες η οποια καταναλωνει πολυ λιγη μπαταρια και ετσι να σου γραφει π.χ. 5 ωρες και να σου μεινει 50%?? Νομιζω πως τι λεει στο Usage ειναι λιγο ακυρο και ανακριβες..

#12   reg

reg

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2009 - 20:31

Νομιζω πως τι λεει στο Usage ειναι λιγο ακυρο και ανακριβες..

Δε λέει ανακρίβειες. Εγώ απ' ό,τι έχω καταλάβει, το Usage δείχνει την κατά προσέγγιση διάρκεια της μπαταρίας, σύμφωνα με την χρήση που έχει γίνει εως τότε. Είναι δηλαδή κάτι σαν τον "έναντι" λογαριασμό της ΔΕΗ.

#13   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2009 - 20:43

Με jb κερδίζεις bluetooth, εγγραφή video, σπασμένες εφαρμογές, πολλά theme κλπ. Στη μπαταρία μου δεν έχω δει κανένα πρόβλημα οπότε εγώ θα έλεγα οτι κάνει καλό..


Μα video , μπορείς να τραβήξεις και χωρίς jailbroken iPhone!

#14   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2009 - 20:57

για το 3gs λες εσυ

#15   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/09/2009 - 20:58

Έχει το 3gs εγγραφή; Για editing ήξερα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες