Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά Υπολογιστή Macintosh;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 25/10/2008 - 01:33

παιδια πειτε μου ενα καλο λογο να αγορασω Mac εκτος απο οτι το MacBook Air ειναι τελειο εξωτερικα και εσωτερικα (αν εξαιρεσουμε οτι βαζεις εσυ το DVD Player)

τι καλο εχουν τα Mac?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/10/2008 - 11:24

τα Leopard, με ότι αυτό συνεπάγεται (πάααααρα πολλά). Μπορείς να τρέχεις και windows βέβαια αλλά τα Leopard είναι το ατού πιστεύω. Πέρα από αυτό και το design, υστερεί σε πολλά πράγματα...Τα νέα macbook πχ δεν έχουν θύρα FireWire

#3   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2008 - 14:08

σιγα τα firewire.δεν νομιζω να τα χρηιμοποιουν και πολλοι.Αν επισης δε θελεις να αγορασεις εναν Mac στησε Hackintosh,ειναι απλα τελεια!!!(τελειο design)

#4   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 25/10/2008 - 16:45

βασικα εχω κολησει με τον air

#5   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/10/2008 - 18:14

Έχεις κολλήσει λόγω design προφανώς (και ποιος δεν θα κόλλαγε).
Μπορείς να τον τσεκάρεις στο public αν θες. Έχουν και μερικούς άλλους.
Το βσκ είναι αν έχεις τα λεφτά. Αν τα έχεις πάρτον αλλιώς να ξέρεις ότι παίρνεις κάτι όπως το iPhone στα κινητά..δλδ κάτι όμορφο και ξεχωριστό αλλά υπάρχουν και καλύτερες προτάσεις ανάλογα με το τί θες!
Στο λέω γιατί και γω έχω φάει κόλλημα με mac, και θέλω να πάρω και γω έναν αλλά εγώ σίγουρα τον mac μου είτε θα τον τρέχω με windows είτε θα το χω για δεύτερο λόγω των περιορισμών τους

#6   KostakisMac

KostakisMac

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2008 - 18:36

παρε μακ γρηγορα... ο,τι ερωτησεις θελεις καλητερα να ρωτησεις σε κανενα φορουμ που ασχολουντε με αυτα. Θα σου προτεινα το macephemera.gr

#7   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2.681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 25/10/2008 - 21:06

Στο λέω γιατί και γω έχω φάει κόλλημα με mac, και θέλω να πάρω και γω έναν αλλά εγώ σίγουρα τον mac μου είτε θα τον τρέχω με windows είτε θα το χω για δεύτερο λόγω των περιορισμών τους


Προφανώς δεν έχεις χρησιμοποιήσει Mac για κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα... όταν το κάνεις θα διαλέξεις αυτό που έγραψες και θα του βάλεις ένα παχύ και ωραίο STROKE...

:)

εκεί που υστερούν τα Mac είναι η ημιμάθεια που έχουν οι υποψήφιοι αγοραστές για πολλά πράγματα τα οποία κάνουν ή δεν κάνουν... γιατί πλέον με το Boot Camp ... δεν υπάρχει κάτι που κυριολεκτικά να μην μπορούν να κάνουν αν και το Boot Camp είναι άχρηστο για το 95% των χρηστών

#8   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/10/2008 - 01:33

thanx IPA, τέτοια ακούω και φεύγουν οι αμφιβολίες μία μία

#9   dnik69

dnik69

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/10/2008 - 17:48

παιδιά έκανα το switch σιγά σιγά εγώ (hackintosh) και τώρα περιμένω πώς και πώς να πάρω το καινούργιο macbook.
Για air δεν το συζητάω γιατί (εκτός απο το ότι είναι μοναδικό σε ομορφιά) κοστίζει πανάκριβα και απο χαρακτηριστικά άστα να πάνε.
Ενώ τα macbook με την καινούργια αναβάθμιση τους είναι πραγματικά τέλεια.
Επίσης αν χρησιμοποιείσεις για λίγο καιρό μόνο... mac όπως εγώ δεν θα θές να ξαναγυρίσεις με τίποτα πίσω πάλι. Και ότι ασυμβατότητες υπάρχουν έχεις και τα windows... με το bootcamp... (πραγματικά απαίσια εικόνα βέβαια... χαχα)

#10   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/12/2008 - 06:16

σιγα τα firewire.δεν νομιζω να τα χρηιμοποιουν και πολλοι.Αν επισης δε θελεις να αγορασεις εναν Mac στησε Hackintosh,ειναι απλα τελεια!!!(τελειο design)


Aυτό το Hackintosh γινεται να το δούμε πιο αναλυτικά? Κανένας οδηγός?

#11   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2008 - 12:24

είμαι και εγώ ένας από αυτούς που σκέφτοντε σοβαρά το mac. όμως δεν κατάλαβα τι είνει αυτο που δεν μπορει να κάνει (αν και αμφιβάλω) :)  αφου μπορείς να το τρέξεις και Linuxaki ακόμα και την διανομή backtrack που δεν είναι και ότι πιο εύκολο να δουλέψει με όλες τις καρτούλες wifi

#12   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/12/2008 - 04:28

http://wiki.osx86pro...s#10.5.5_Guides

διαλεγεις και περνεις--σου προτεινω το 10.5.5 εφοσον ειναι και η τελευταια εκδοση.

#13   jimaras34

jimaras34

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2009 - 00:44

να ρωτησεις σε site σχετικο με mac!θα σου ελεγα

helmug.gr 

macrummors.com (αν προτιμας αγγλικα)!

η γνωμη μου παντως ειναι:γιατι δουλεια τον θες και ρωτας ενημερωνεσε περνας και απο στουρναρη η mediamarkt κλπ κλπ κανεις το test drive και ολα καλα!πληροφοριακα μονο οταν δουλεψεις macintosh θα καταλαβεις ποσο γελοια ειναι τα windows!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες