Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απαραδεκτο ως "Καταγγελια"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
46 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 09/10/2011 - 17:31

Καποιο μέλος του fotum μας με όνομα TasosAp ενω ειχε κανονισει πωληση κάποιου iphone, απο τις αγγελίες τις οποιες είχε βάλει στο forum μας, με κοροηδεψε κανονηκα.
Ενω εγώ είχα κανονίσει μαζι του για την αγορα του iphone 4 κι ενώ του είχα δώσει όλα τα στοιχεία που μου ζυτησε για να μου στηλει με courier τη συσκευή με άφησε να περιμένω άπραγος. Ο κύριος Τασος αντί να πάρει να με ενημερώσει για το θέμα ότι είχε πουληθεί αλλου το τεσσάρι του με είχε αφήσει να περιμένω μεσα σε αυτή τη βδομάδα τη συσκευή που θα αποστελωνταν μέσω courier και τελικά ένα δικό pm στο οποιο του ζήτησα τον Αριθμο Φωρτοτικης που το βάζουμε σε αυτό εδώ το site για να ελενχουμε την εξέλιξη της παραγγελιας μας, μου είπε ξαφνικά μετά από λίγη ώρα ότι τελικά το iPhone 4 πουλήθηκε. Οποιος θέλει μπορώ να του διξω τα pm μου.

Η τιμή στην οποια το είχαμε κλησει ήταν στα 500 ευρω οπου και επιθυμούσα.

Εγω αυτό τον τρόπο τον θεωρώ απαράδεκτο και αφελη, διότι δεν με ενημέρωσε ο ίδιος από μονος του ποιο μπροστά κι εγώ έχω τόσες και τόσες δουλειες στο κεφαλι μου όπως κι ο καθένας μας.
Εσεις πως αξιολογηται την συμπεριφορά του σαν μέλος της κοινωτητας μας...?



Πηγη αγγελιών

Τελευταία επεξεργασία από: milofonakias, 09/10/2011 - 17:37


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 09/10/2011 - 17:36

:excl: Κανονικα μεσα στο Forum αυτό θα πρέπει να μουν κάποιοι οροι διότι ορισμένα άτομα δημιουργούν λογαριασμούς μονο και μονο για να πωλούν κάποια αντικειμενα τους εδώ μεσα....

#3   greg17491

greg17491

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/10/2011 - 17:42

Δεν είσαι ο μοναδικός που την έχει πατήσει.... το φόρουμ χωρις να φταίει έχει πολλούς απατεώνες..!

δες εδω....

#4   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 09/10/2011 - 17:46

Δεν είσαι ο μοναδικός που την έχει πατήσει.... το φόρουμ χωρις να φταίει έχει πολλούς απατεώνες..!

δες εδω....

Σε αυτό συμφωνώ φιλε μου και κάτι πρέπει να γινει άμεσα γι αυτό το θέμα, ας Bannisoun μερικούς και μετά θα δείξει....

#5   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2011 - 17:47

Με 500 ευρό ρε άτομο για να μην πω πολύ ποιο κάτω, αν ψάξεις λίγο θα βρεις σφραγισμένο με το κιλό... (μαμησέ τον τον μακάκα) Δεν αξίζει να σου χαλάσει την ζαχαρένια

ΠΡΟΣΟΧΉ στις αγγελίες λοιπόν

#6   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 09/10/2011 - 17:52

Ο συγγεκριμενος απ΄οτι είδα εδώ στα Topic του μονο για πωλήσεις έχει δημιουργησει το συγγεκριμενο λογαριασμό...

Τι καταγγελία μπορούμε να κάνουμε γι αυτό...?

#7   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2011 - 17:53

Ο συγγεκριμενος απ΄οτι είδα εδώ στα Topic του μονο για πωλήσεις έχει δημιουργησει το συγγεκριμενο λογαριασμό...

Τι καταγγελία μπορούμε να κάνουμε γι αυτό...?


Μίλησε με κάποιον mod κάτι θα ξέρει πάρα πάνω...

#8   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 09/10/2011 - 17:54

Με 500 ευρό ρε άτομο για να μην πω πολύ ποιο κάτω, αν ψάξεις λίγο θα βρεις σφραγισμένο με το κιλό... (μαμησέ τον τον μακάκα) Δεν αξίζει να σου χαλάσει την ζαχαρένια

ΠΡΟΣΟΧΉ στις αγγελίες λοιπόν

Ναι ρε φιλε μαμισε τα, μας κοροηδεψε ο κύριος κανονικά και με το νομο, αλλα εγώ θα του δείξω θα κάνω αναφορά με σκοπο οι διαχεριστες να του φράξουν την IP κι να μην ξανακάνει λογαριασμό εδώ μεσα....

Αυτο όμως που το αναφέρω εδώ στο Forum?

#9   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 09/10/2011 - 17:54

Μίλησε με κάποιον mod κάτι θα ξέρει πάρα πάνω...

Οκ φιλε σε ευχαρηστω για τη διαφορτηση σου!!!!!!!!!!!!!!! Θα το ψάξω!!!!!!!!

#10   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 09/10/2011 - 17:55

Όσον αφορά την καταγγελία: Δεν είσαι στο Ebay, οποότε μην περιμένεις να έχεις κάποιου εγγύηση ότι θα πάρεις το προϊόν που θέλεις. Οι αγοραπωλησίες σε αυτά τα fora βασίζονται αποκλειστικά και μόνο στην καλή θέληση πωλητών και αγοραστών, και οι admins το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να θέτουν κανόνες ελπίζοντας πως θα υπάρξει συμμόρφωση. Φυσικά πάντα θα υπάρχουν και αυτοί που δεν δίνουν σημασία. Στην προκειμένη περίπτωση ο πωλητής έλαβε προφανώς κάποιο Mail τελευταία στιγμή απο κάποιον που μένει κοντά του, οπότε και προτίμησε να σε αδειάσει κανονικά επειδή του ήταν ευκολότερο να δώσει τη συσκευή και να πάρει στο χέρι τα 500 ευρώπουλα, απο το να στέλνει με courier και να περιμένει μετά να πάρει τα λεφτά. Όπως είπα λοιπόν, πάντα θα υπάρχουν αυτοί που κοιτάνε την πάρτη τους πέρα και πάνω απο κάθε τι. Μη σε παραξενεύει, έτσι είναι τα πράγματα. Αφού δεν έχασες χρήματα, πάλι καλά.

Σημείωση. Μου κάνει εντύπωση που μπήκες στον κόπο να γράψεις ένα "formal" κείμενο για να καταγγείλεις την αγοραπωλησία, προσέχοντας της διατύπωση σου και φροντίζοντας μάλιστα να συμπεριλάβεις έγχρωμο και underlined κείμενο, αλλά δεν ασχολήθηκες ούτε για δυο λεπτά με την ορθογραφία σου. Προφανώς για σένα δεν έχει και τόση σημασία, εμένα πάντως μου χτυπάει άσχημα στο μάτι...

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 09/10/2011 - 17:57


#11   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2011 - 17:58

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα.

Απλά να είσαι ποιο προσεκτικός την επόμενη φορά.

Γιαυτό είναι και τα reputation στο forum για να μπορείς να βλέπεις αν αυτός που μιλάς για το πρόβλημα σου ,για την συναλλαγή σου κτλ είναι αξιόπιστος ή όχι.

Αυτό δεν σημαίνει ότι κάποιος που δεν έχει είναι αναξιόπιστος απλά είναι ένα + επιπλέον.

Το forum το λέει ξεκάθαρα συναλλαγές χέρι - χέρι.

Εσύ δεν έχασες τίποτα οπότε δεν έχεις κάτι να στενοχωριέσαι απλά καλά έκανες και το επισήμανες για να ξέρουν και τα υπόλοιπα μέλη.

Βέβαια δεν έχουμε ακούσει και την άλλη γνώμη χωρίς να θέλω να σε διαψεύσω σε αυτά που γράφεις απλά για να μπορέσει κάποιος να βγάλει ασφαλή συμπεράσματα θα πρέπει να ακούσει και τις δύο γνώμες.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#12   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/10/2011 - 17:59

Ρε παιδια τι καταγγελεια και κουραφεξαλα γραφετε? Παλι καλα που δεν σου εστειλε καμια πετρα με κουριερ.Τοτε θα ηταν απατη.Αλλα απατη για την αναμονη? Η για το οτι δεν σε ενημερωσε για να μην περιμενεις.Στην αγορα υπαρχουν αφθονα τηλεφωνα με 500 ευρω σφραγισμενα.Μην σκας φιλε μου και μην δινεις σημασια σε ατομα που δεν την αξιζουν.Σε καταλαβαινω πως ειναι να περιμενεις κατι που θελεις τοσοσ πολυ και δεν ερχεται αλλα απο την αλλη πλευρα δεν υπηρξε απατη αλλα βλακεια του πωλητη.Τωρα αν θες κατηγορισε τον για βλακεια αλλα τιποτα παραπανω.

#13   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 09/10/2011 - 17:59

Όσον αφορά την καταγγελία: Δεν είσαι στο Ebay, οποότε μην περιμένεις να έχεις κάποιου εγγύηση ότι θα πάρεις το προϊόν που θέλεις. Οι αγοραπωλησίες σε αυτά τα fora βασίζονται αποκλειστικά και μόνο στην καλή θέληση πωλητών και αγοραστών, και οι admins το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να θέτουν κανόνες ελπίζοντας πως θα υπάρξει συμμόρφωση. Φυσικά πάντα θα υπάρχουν και αυτοί που δεν δίνουν σημασία. Στην προκειμένη περίπτωση ο πωλητής έλαβε προφανώς κάποιο Mail τελευταία στιγμή απο κάποιον που μένει κοντά του, οπότε και προτίμησε να σε αδειάσει κανονικά επειδή του ήταν ευκολότερο να δώσει τη συσκευή και να πάρει στο χέρι τα 500 ευρώπουλα, απο το να στέλνει με courier και να περιμένει μετά να πάρει τα λεφτά. Όπως είπα λοιπόν, πάντα θα υπάρχουν αυτοί που κοιτάνε την πάρτη τους πέρα και πάνω απο κάθε τι. Μη σε παραξενεύει, έτσι είναι τα πράγματα. Αφού δεν έχασες χρήματα, πάλι καλά.

Σημείωση. Μου κάνει εντύπωση που μπήκες στον κόπο να γράψεις ένα "formal" κείμενο για να καταγγείλεις την αγοραπωλησία, προσέχοντας της διατύπωση σου και φροντίζοντας μάλιστα να συμπεριλάβεις έγχρωμο και underlined κείμενο, αλλά δεν ασχολήθηκες ούτε για δυο λεπτά με την ορθογραφία σου. Προφανώς για σένα δεν έχει και τόση σημασία, εμένα πάντως μου χτυπάει άσχημα στο μάτι...

Ναι μα υπήρξε θέληση και από μεριας του αλλα και από μεριας μου, αλλα στο τέλος χωρίς να έχει στηλει το δέμα με courier οπου είχαμε κανονίσει δυο μέρες πριν οπυ ο ίδιος μου ζυτησε και τα στοιχεια για να αποστηλει το πακέτο με αποτέλεσμα εγώ να περιμένω σαν τρελός και ανοπομονος το νέο αυτό iphone 4.....


Τι να πεις, έχω χάσει τα λογια μου πια με το άτομο....

#14   greg17491

greg17491

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/10/2011 - 18:00

Σε αυτό συμφωνώ φιλε μου και κάτι πρέπει να γινει άμεσα γι αυτό το θέμα, ας Bannisoun μερικούς και μετά θα δείξει....



και ban να τους κάνουν θα κάνουν άλλο account και μια απ'τα ίδια....!

#15   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 09/10/2011 - 18:01

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα.

Απλά να είσαι ποιο προσεκτικός την επόμενη φορά.

Γιαυτό είναι και τα reputation στο forum για να μπορείς να βλέπεις αν αυτός που μιλάς για το πρόβλημα σου ,για την συναλλαγή σου κτλ είναι αξιόπιστος ή όχι.

Αυτό δεν σημαίνει ότι κάποιος που δεν έχει είναι αναξιόπιστος απλά είναι ένα + επιπλέον.

Το forum το λέει ξεκάθαρα συναλλαγές χέρι - χέρι.

Εσύ δεν έχασες τίποτα οπότε δεν έχεις κάτι να στενοχωριέσαι απλά καλά έκανες και το επισήμανες για να ξέρουν και τα υπόλοιπα μέλη.

Βέβαια δεν έχουμε ακούσει και την άλλη γνώμη χωρίς να θέλω να σε διαψεύσω σε αυτά που γράφεις απλά για να μπορέσει κάποιος να βγάλει ασφαλή συμπεράσματα θα πρέπει να ακούσει και τις δύο γνώμες.

Κωστη τι είναι αυτό το reputation και που το βλέπουμε σε κάθε μέλος...?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες