Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

εισαγωγη επαφών απο προηγούμενο back up


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   spagi

spagi

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2011 - 00:55

Γεια σε όλους.
Εβαλα την iOS 5 και αφου όλα πηγαν καλά διαπίστωσα πως για κάποιο λόγο τους τελευταιους κανα δυο μηνες το κινητο δεν συγχρονιζε τις επαφες που αποθήκευα με την Google. Οποτε αφου εβαλα την iOS 5 και εκανα συγχρονισμό με τα contacts απο Google λειπουν όλες οι πρόσφατες.
Έχοντας κάνει back up πριν περάσω την iOS 5, μπορώ να βάλω από εκεί τις επαφές μου?
Είδα ένα τρόπο να τις πάρω απο το αρχείο του back up με εντολές sql αλλά ήθελα να αποφύγω τοσο περίπλοκες λύσεις.
Μέσω itunes δεν γίνεται κάπως? Επίσης δοκίμασα και ένα πρόγραμμα που τις τραβαέι από το αρχείο αλλα εκτός οτι δεν αναγνωρίζει τους ελληνικους χαρακτήρες, είναι και trial.
Αν έχει κανεις καμια παρόμοια εμπειρία παρακαλώ ας βοηθήσει.
Ευχαριστώ
Σπύρος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/10/2011 - 02:24

Καλησπερα φιλε μου,
Για να τραβηξεις κατι μεσα απο backup, υπαρχει το ibackupbot το οποιο ειναι δωρεαν και θα το βρεις εδω, μπορεις να επιλεξεις και να τραβηξεις οτι θες μεσα απο τα backup που αποθηκευει το itunes.

#3   spagi

spagi

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2011 - 08:13

Το δοκιμασα αλλα δεν βλέπω να εχει κάτι για επαφες και έχω επιλογή να τραβήξω μόνο οτι εχει μέσα το iphone και όχι απο back up στον φάκελο του itunes.
Θέλω να τραβήξω επαφές απο back up file που είναι στον υπολογιστη

#4   fchris

fchris

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:fchris

Δημοσίευση 13/10/2011 - 08:38

Τις επαφές θα τις βρεις στο Library/AddressBook/
Εγώ έκανα restore όλα τα αρχεία κάτω από αυτό το dir και μου έπαιξε κανονικά :)

#5   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/10/2011 - 13:07

Το δοκιμασα αλλα δεν βλέπω να εχει κάτι για επαφες και έχω επιλογή να τραβήξω μόνο οτι εχει μέσα το iphone και όχι απο back up στον φάκελο του itunes.
Θέλω να τραβήξω επαφές απο back up file που είναι στον υπολογιστη

φιλε μου αυτο το προγραμμα που σου ειπα πιο πανω διαβαζει τα backup που εχουν αποθηκευσει το itunes, δεν διαβαζει αυτα που εχει μεσα το iphone..
απ'οτι βλεπω εχει επιλογη εκει που λεει library/addressboοk οπως λεει κ ο φιλος fchris.
ειναι καλο προγραμματακι, με αυτο εσωσα 1000+ φωτογραφιες το καλοκαιρι..
αρκει βεβαια να μην προστατευεις τα backup σου με κωδικο.

#6   spagi

spagi

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2011 - 19:10

Ευχαριστω παιδια!
Πανω στην βιασυνη μου παταγα στο link στο πανω μερος της σελιδας και εντελη κατεβαζα αλλο προγραμμα!
Το εβαλα και διαβασα κανονικα τα προηγουμενα back up. Όμως οταν το έβαλα να κανει restore, επέλεγα μονο τα contacts αλλα αυτο δεν με ροταγε και εν τελη προσπαθουσε να κανει ολοκληρο restore. Εν ολίγης πεταγε error καποια στιγμη. Όμως τις επαφές τις διαβασα απο το αρχειο, τις έκανα export σε excel και τις πέρασα χειροκίνητα στο google. Οπότε όλα καλά.
Τώρα μηπως κανεις έχει ιδέα γιατι εδω και κανα μήνα σταμάτησε το τηλέφωνο να ανεβάζει καινούριες επαφές στο google contacts? Όταν τις βαζω στο google πρωτα τις συγχρονίζει κανονικά, αλλα απο το κινητο προς την google οχι...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες