Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 14 ψήφοι

Πώς να διπλασιάσετε την επιδότησή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3012 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/12/2011 - 20:06

εκανες αιτηση φορητοτητας η πηρες τηλ.και ειπες οτι σου εκανε η cosmote τετοια προσφαρα???γνωμη μου να τους ζωρισεις και αλλο!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   george343

george343

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2011 - 20:28

Αν έχει περάσει το 20ήμερο που δίνουν περίπου γίνεται όλη αυτή η διαδικασία?

#123   sdk

sdk

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/12/2011 - 22:37

εκανες αιτηση φορητοτητας η πηρες τηλ.και ειπες οτι σου εκανε η cosmote τετοια προσφαρα???γνωμη μου να τους ζωρισεις και αλλο!


Πήρα την Cosmote να με μεταφέρει.

Λες να τους πιέσω και άλλο; Και αν αύριο με πάρει και μου πει ότι σου κόβω άλλα 20 μόνο πχ; Νατους ρίξω άκυρο και να περιμένω;; Και αν δε με πάρουν, γυρνάω κλαίγοντας; :P

Don't know... help!!!! :blink:

#124   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2011 - 22:53

Φίλε sdk περίμενε ξανά τηλ απο voda. Τα ποσα που λες ειναι τα ποσα των επιδοτήσεων ή τα ποσά που απομένουν για να πάρεις το 4s? υποθέτω το δεύτερο. Ακόμα κ τελευταία στιγμή, δηλ σε περίπτωση που εγκρίνει η voda την φορητότητα κ σε αφήσει να φύγεις, εσύ πάλι μπορείς να πεις ότι αλλάξες γνώμη κ θες να μείνεις.

Αν έχεις κ άλλους αριθμούς, ακομα κ καρτοκινητα,πες ότι θα πάρεις κ αυτούς για να τους ζόρι σεις κ άλλο.

Για το φιλο που ρωταει για το αν περάσει το 20 ημερο, τότε μπορείς να ξανακανεις τη διαδικασία. Το 20ημερο ειναι γιατι η επιδότηση βγαίνει με βάση το μέσο όρο των τελευταίων 12 λογαριασμών

Τελευταία επεξεργασία από: megaloupaixtou, 22/12/2011 - 22:55


#125   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/12/2011 - 23:03

Πήρα την Cosmote να με μεταφέρει.

Λες να τους πιέσω και άλλο; Και αν αύριο με πάρει και μου πει ότι σου κόβω άλλα 20 μόνο πχ; Νατους ρίξω άκυρο και να περιμένω;; Και αν δε με πάρουν, γυρνάω κλαίγοντας; :P

Don't know... help!!!! :blink:


εγω θα σου προτεινα να πεταχτεις σε μια cosmote-germano με την ταυτοτητα σου&τον λογαριασμο σου&να κανεις αιτηση φορητοτητας,5λεπτα υποθεση ειναι!κανεις το ιδιο προγραμμα που εχεις το 45αρι,σε 1-2 μερες θα σε παρουν απο την vodafone για να σε ρωτησουν τον λογο,τοτε θα αρχισεις να τους λες τα γνωστα,οτι σου δινουν το 4s με 100ευρω&σε 18αμηνο προγραμμα!

#126   biliou

biliou

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/12/2011 - 23:04

Φίλε sdk περίμενε ξανά τηλ απο voda. Τα ποσα που λες ειναι τα ποσα των επιδοτήσεων ή τα ποσά που απομένουν για να πάρεις το 4s? υποθέτω το δεύτερο. Ακόμα κ τελευταία στιγμή, δηλ σε περίπτωση που εγκρίνει η voda την φορητότητα κ σε αφήσει να φύγεις, εσύ πάλι μπορείς να πεις ότι αλλάξες γνώμη κ θες να μείνεις.

Αν έχεις κ άλλους αριθμούς, ακομα κ καρτοκινητα,πες ότι θα πάρεις κ αυτούς για να τους ζόρι σεις κ άλλο.

Για το φιλο που ρωταει για το αν περάσει το 20 ημερο, τότε μπορείς να ξανακανεις τη διαδικασία. Το 20ημερο ειναι γιατι η επιδότηση βγαίνει με βάση το μέσο όρο των τελευταίων 12 λογαριασμών


Φιλε πιστευεις οτι αν φυγω και εγω απο voda θα μου ξαναδωσουν την εκπτωση 50% η δε παιζουν τετοιες εκπτωσεις τωρα ?

#127   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 22/12/2011 - 23:12

γνωστος μου ειναι στην κοσμοτε.ηρθε λοιπον η αναβαθμιση και επειδη ηθελε το iphone 4s του εκαναν μια προσφορα στ250 ευρω.νευριασε λοιπον και πηγε στην βοντα για φορητοτητα οχι για να εκβιασει αλλα για πραγματικη αλλαγη.μετα απο 3 μερες τον πηρε η κοσμοτε και αρχισε λοιπον να του λεει.φορτωνει εκεινος και αρχισε να φωναζει.αποτελεσμα:550 ευρω επιδοτηση και 20%εκπτωση στο παγιο.πληρωνε μηνιαιως ενα 50αρικο.οποτε... :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: kalotina, 22/12/2011 - 23:13


#128   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2011 - 23:22

για εκπτωση 50% δεν ξερω.δεν εχω ασχοληθει μονο για εκπτωση. μικροτερη εκπτωσ μαζι με επιδοτηση δινουν παντως

#129   stefanos7

stefanos7

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2011 - 15:13

καλησπερα παιδια τωρα με πηραν (μετα απο αιτηση φορητοτητας ) απο βοντα κ απο 36 ευρω μου ειπαν αμεσως 170 ευρω επιδοτηση για οποιδηποτε κινητο θελω...
θα περιμενω ακομα 4-5 μηνες που θα βγει η επιδοτηση κ στα αλλα δυο συμβολαια που εχω κ μετα με 3 αριθμους θα τους πιεσω πιο πολυ.
τελικα η αποκτηση του 4ς παιρνει μια μικρη αναβολη...

#130   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2011 - 15:19

ετσι οπως λες κανε! ειναι καλυτερα! περιμενε κ για τους 3 αριθμους και σιγουρα θα βγει κανα 4αρακι αν οχι 4ς δωρεαν :P

#131   stefanos7

stefanos7

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2011 - 16:28

ο στοχος μ θα ειναι 2 4ς δωρεαν....

#132   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/12/2011 - 16:36

ο στοχος μ θα ειναι 2 4ς δωρεαν....



για 2 4s δωρεαν πολυ δυσκολο!εδω το 1 το τραβανε πως και πως

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#133   stefanos7

stefanos7

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2011 - 16:39

περυσι που εφυγα απο την κοσμοτε για να παω στη βοντα μου εδωσε 2 4αρια 16 με 200 ευρω!!!
γι αυτο το λεω..

#134   sdk

sdk

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 29/12/2011 - 18:45

Πρώτα απ' όλα να πω ένα ευχαριστώ στον megaloupaixtou γιατί ενώ ήθελα να κάνω ότι ανέφερε δεν είχα τα εσωτερικά τηλέφωνα και από τα καταστήματα δεν έβγαζα άκρη.

Είμαι στο Vodafone 45 και χθες πήρα την Cosmote για να κάνω φορητότητα.

Σήμερα το πρωί λοιπόν με πήραν από τη Voda να με ρωτήσουν γιατί. Τους λέω ότι η Cosmote μου έκανε καλύτερη προσφορά για το ίδιο πρόγραμμα και το 4S. Με ρώτησε τι προσφορά και της είπα 150 ευρώ. Ισχυριζόταν ότι αυτό αποκλείεται γιατί ξέρει περίπου τι επιδότησης δίνει η Cosmote.

Η προσφορά που μου έκανε είναι 196 euro για 24 μηνο συμβόλαιο. Της λέω αν ήταν για 18μηνο το συζητάγαμε και μου λέει αποκλείεται. Της λέω αν μπορεί να το δεί για κάτι καλύτερο και μου λέει το πολύ να καταφέρει να κόψει άλλα 20-30 ευρώ.

Το θέμα είναι ότι δε θέλω για κανένα λόγω να κάνω 24 μηνο, 18μηνο το συζητάω.

Για πείτε τι να κάνω; Να μη δεχτώ αν δε μου κάνει 18μηνο σε αυτή την τιμή; Θα μου κάνει κάτι καλύτερο ή θα μου πει στο καλό;;

Δε θέλω να φύγω από Voda.


Επανέρχομαι με την περίπτωση μου..

Αυτή από τη Voda δε με πήρε ποτέ τηλέφωνο. Την πήρα εγώ και μου είπε κάτι δικαιολογίες του στυλ νόμιζα ότι δε δεχθήκατε κτλ.
Της είπα ότι περίμενα νέα προσφορά και μου λέει δεν μπορώ να κάνω τίποτα καλύτερο. Της λέω άρα να πάω στην Cosmote αφού δε μου κάνετε καλύτερη προσφορά και μου λέει ναι.

Γιατί σε μένα δεν έπιασε;; Ούτε να το παλέψει δεν προσπάθησε για να με πείσει..

#135   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2011 - 22:50

Αυτό φίλε μου είναι η πρώτη φορά που μου το λένε.

Έχει τύχει όταν κάποιος προέρχεται από καρτοκινητή κ κάνει τώρα συμβόλαιο κ είναι πιθανό να μη πάρει καλή επιδότηση

Ή αν είναι πολύ χαμηλο το πάγιο

Μου έχει τύχει 1 φορά (για λογαριασμό φίλου) να μη πάρουν καθόλου τηλ απο την εταιρία του (Cosmote) μετα την αίτηση φορητότητας στη Vodafone, μάλλον λόγω του ότι ήταν χαμηλό το πάγιο (15€) κ τον αφησαν να αποδεσμευτει.Αλλά μετα πήρα εγώ στην Cosmote(με τι δικαιολογία ότι καθυστερεί το αίτημα μου) κ τους είπα ότι θα το ξανασκεφτόμουν αν μου κάνατε καλύτερη επιδότηση. Αποτέλεσμα: απο 25€---> 90€ !

Αυτό που λες μπορώ να το εξηγήσω πιθανόν, ως εξής :

1. Ίσως η Cosmote δίνει τις καλύτερες επιδοτήσεις

2. Ίσως η τύπισσα που μιλησες να έχει πιάσει τους "στόχους" κ βαρέθηκε να ασχοληθεί (όπου "στόχοι" = πιθανον να ειναι ο αριθμός συνδρομητών που πρέπει να κρατήσει για να πάρει μηνιαίο μπόνους)

3. Ίσως όντως να έχουν αρχίσει να μας παίρνουν χαμπάρι κ βάλανε χαμηλότερα πλαφόν. (Να φανταστείτε ότι σε άλλο φόρουμ για κινητα που έγραψα τις οδηγίες αυτές, μου είπαν κάποια παιδιά ότι υπάρχει επισκεψιμότητα από εκπροσώπους των εταιριών κινητής και με προέτρεψαν να τις αφαιρέσω κ να δίνω οδηγίες με πμ)

Τελευταία επεξεργασία από: megaloupaixtou, 29/12/2011 - 22:53


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες