Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Cosmote και ελλατωματικο iPhone 3GS απατεωνια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 15/10/2011 - 16:56

Πρόσφατα μια γνωστή μου αγόρασε από κατάστημα της Cosmote ένα καινούργιο iPhone 3GS. Όταν πήγε σπίτι και το άνοιξε είδε ότι το home button ήταν ελαττωματικό και όταν το πατούσε δεν ανταποκρίνονταν σωστά.

Πήγε πίσω στο κατάστημα με το iPhone μαζί, τους ειπε ότι από την στιγμή που το άνοιξε το Home button δεν ανταποκρίνεται σωστά και τις είπαν ότι φταίει η υγρασία για αυτό και ότι είναι υπεύθυνη η ίδια!
Και σαν μην έφτανε αυτό της είπαν ότι για να κοιτάξουν το κουμπί θέλουν 50 ευρώ! και για να το φταίξουν 480!!! δηλαδή ΕΛΕΟΣ

Για ένα iPhone 3GS 480 για επισκευή στο Home button!!!

Έστειλε εξώδικο στην cosmote τώρα, να δούμε που θα βγει όλο αυτό. Πολύ μεγάλοι απατεώνες αυτό έχω να πω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2011 - 17:02

Απο τη στιγμη που ειναι καινουρια συσκευη και μολις την αγορασε, δικαιουται αλλαγη συσκευης και οχι επισκευη. Τα περι επισκευης και επι πληρωμη μαλιστα δεν στεκουν, εκτος και αν με το που το ανοιξε το εκανε ενα μπανακι με νερο, διαφορετικα δεν στεκει η δικαιολογια για υγρασια.

Just like underwear, passwords should be changed often...


#3   xalkinos

xalkinos

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 15/10/2011 - 17:03

Πολλοί βρωμι@ριδες, όχι μόνο της cosmote αλλα όλοι τους!
Μην αφήνετε τίποτα να πέσει! Καταγγελίες με το παραμικρό...

#4   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/10/2011 - 17:04

καλα εκανε. καλη τυχη.

#5 Guest_ugotthelooks_*

Guest_ugotthelooks_*

Δημοσίευση 15/10/2011 - 17:18

+1000 μην το αφήσει έτσι. Μήπως να κάνω και εγώ καταγγελία που ενώ έχω το wifi 24/h σπίτι μου και επειδή ξέρω το κινητό μου , δεν άφηνα καμία ενημέρωση να γίνετε , η cosmote με χρεώνει κάθε μέρα 1ευρώ. Ξέρετε για το απεριόριστο κάθε μέρα. Εποικινωνώ και τι μου λέει με υφάκι ? Εντάξει θα στο κλείσουμε τελείως το 3g να μην έχεις θέμα. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό? Δεν έχω και πως να το αποδείξω..

#6   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2011 - 17:24

1.) Εφόσον το προιόν επισταρφεί στο κατάστημα εντός 7 ημερών (ή 14 σε κάποιες χώρες) το κατάστημα είναι υποχρεωμένο είτε να το αντικαταστήσει είτε να αποζημιώσει τον πελάτη, επιστρέφοντας τ χρήματα της αγοράς και κρατώντας το μέγιστο 10% επί του ποσού αγοράς ως restockng fee. Μάλιστα, εντός 7 ημερών, το προιόν μπορεί να επιστραφεί και να πάρουμε τα χρήματά μας πίσω, χωρίς να είμαστε υποχρεωμένοι να αναφέρουμε τον λόγο, no questions asked που λέμε κα στο χωριό μου!
2.) Αν το τηλέφωνο είναι εντός εγγύησης, ο έλεγχος για βλάβη είναι υποχρεωτικά δωρεάν.
3.) Αν το τηλέφωνο είναι εντός εγγύησης, ειδικά για το iPhone, ακόμα και να διαπιστωθεί ότι η βλάβη οφείλεται στον χρήστη, υπάρχει δυνατότητα πληρώνοντας περίπου 250€, να στο αντικαταστήσουν με ανακατασκευασμένο, στις ζελατίνες του, πλήρως λειτουργικό!

#7 Guest_ugotthelooks_*

Guest_ugotthelooks_*

Δημοσίευση 15/10/2011 - 17:31

+1000 μην το αφήσει έτσι. Μήπως να κάνω και εγώ καταγγελία που ενώ έχω το wifi 24/h σπίτι μου και επειδή ξέρω το κινητό μου , δεν άφηνα καμία ενημέρωση να γίνετε , η cosmote με χρεώνει κάθε μέρα 1ευρώ. Ξέρετε για το απεριόριστο κάθε μέρα. Εποικινωνώ και τι μου λέει με υφάκι ? Εντάξει θα στο κλείσουμε τελείως το 3g να μην έχεις θέμα. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό? Δεν έχω και πως να το αποδείξω..

Χαχαχαχαχα παιδιά δεν εντέχω άλλο. Πείτε κάποιος ότι υπάρχει περίπτωση να φταίω εγώ και πώς να το λύσω.! Μόλις μου ξανα έστειλε !

#8   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2011 - 17:35

Κλείσε το Cellular Data από τίς ρυθμίσεις.

#9   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2011 - 17:37

Χαχαχαχαχα παιδιά δεν εντέχω άλλο. Πείτε κάποιος ότι υπάρχει περίπτωση να φταίω εγώ και πώς να το λύσω.! Μόλις μου ξανα έστειλε !


Λογικα αν κλεισεις το data απο το sbsettings δε θα συνεχισει γιατι δε θα προσπαθει η συσκευη να συνδεθει στο Internet μεσω της cosmote. Επεισης δοκιμασε απο τη διαχειρηση του λογαριασμου σου στο site της cosmote να απενεργοποιησεις αυτο το προγραμμα με το 1€/μερα για να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο.

Just like underwear, passwords should be changed often...


#10   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/10/2011 - 17:37

Χαχαχαχαχα παιδιά δεν εντέχω άλλο. Πείτε κάποιος ότι υπάρχει περίπτωση να φταίω εγώ και πώς να το λύσω.! Μόλις μου ξανα έστειλε !



Κλείσε το Cellular Data από τίς ρυθμίσεις.

η τροποποιησε το apn internet απο τις ρυθμισεις για να μπορεις να λαμβανεις Mms καινα ειναι τα δεδομενα ανοιχτα.

#11   jimaras17

jimaras17

    iPH Addict

  • 737 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:jimaras17

Δημοσίευση 15/10/2011 - 17:52

+1000 μην το αφήσει έτσι. Μήπως να κάνω και εγώ καταγγελία που ενώ έχω το wifi 24/h σπίτι μου και επειδή ξέρω το κινητό μου , δεν άφηνα καμία ενημέρωση να γίνετε , η cosmote με χρεώνει κάθε μέρα 1ευρώ. Ξέρετε για το απεριόριστο κάθε μέρα. Εποικινωνώ και τι μου λέει με υφάκι ? Εντάξει θα στο κλείσουμε τελείως το 3g να μην έχεις θέμα. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό? Δεν έχω και πως να το αποδείξω..


Μπορείς να στείλεις μνμ END DAY στο 1313 και να το απενεργοποιησεις...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#12 Guest_ugotthelooks_*

Guest_ugotthelooks_*

Δημοσίευση 15/10/2011 - 17:57

Μπορείς να στείλεις μνμ END DAY στο 1313 και να το απενεργοποιησεις...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τους πήρα και μου είπε γινεται να το κλείσεις αλλά αν ξανα μπείς θα ξαναενεργοποιηθει γιατι πλεον δεν υπάρχει το 1ε ανα 1mb που ήταν στο περίπου. οπότε δεν υπαρχει λόγος να το κλείσω τα λεφτά τα πήρε. Και τώρα έχω την απορία. Αν θέλουμε να στείλουμε με imessage και δεν έχουμε κανένα data plan θα χρεώνει 1ε ευρώ ?

P.S. Ζήλεψε η cosmote και έβαλε δικό της assistant ( siri ) . 13813 οποιος θέλει να δει..

#13   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 17/10/2011 - 21:38

Τους πήρα και μου είπε γινεται να το κλείσεις αλλά αν ξανα μπείς θα ξαναενεργοποιηθει γιατι πλεον δεν υπάρχει το 1ε ανα 1mb που ήταν στο περίπου. οπότε δεν υπαρχει λόγος να το κλείσω τα λεφτά τα πήρε. Και τώρα έχω την απορία. Αν θέλουμε να στείλουμε με imessage και δεν έχουμε κανένα data plan θα χρεώνει 1ε ευρώ ?

P.S. Ζήλεψε η cosmote και έβαλε δικό της assistant ( siri ) . 13813 οποιος θέλει να δει..


Εννοειται θα σε χρεωνει χαχαχαχαχα! Ελεος τι το θελετε το μηλοφωνο χωρις data plan, βαλτε ενα unlimited με ιντερνετ μαζι να τελειωνετε


Sent from my Apple thingamagiggy using Tapatalk
Whatsapp doc?

#14   instyle

instyle

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 17/10/2011 - 21:51

Εδω είναι ΕΛΛΑΣ ,γι'αυτο θα μείνουμε πάντα πίσω απο την Ευρώπη ,μαλακες μονο να περνούν θέλουν ! Η νοοτροπία του κλέφτη

#15   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 17/10/2011 - 21:56

Εδω είναι ΕΛΛΑΣ ,γι'αυτο θα μείνουμε πάντα πίσω απο την Ευρώπη ,μαλακες μονο να περνούν θέλουν ! Η νοοτροπία του κλέφτη


Nαι τη βλεπουμε και την υπολοιπη Ευρωπη τι καλα που τα παει.


Sent from my Apple thingamagiggy using Tapatalk
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες