Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5: εγκατεστημένο σε 1 στις 3 συμβατές συσκευές


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/10/2011 - 11:40

Μετά την ανακοίνωση της Apple για τις πρώτες μέρες πωλήσεων του iPhone 4S και ότι 25 εκατομμύρια χρήστες ήδη χρησιμοποιούν το iOS 5 η εταιρεία αναλύσεων Localytics αναφέρει ότι ήδη μία στις τρεις κατάλληλες συσκευές έχουν αναβαθμιστεί στο iOS 5.

Ακόμα και αν δεν συνυπολογίσουμε το iPhone 4S που έρχεται ήδη με το iOS 5 προεγκατεστημένο το ποσοστό αυτό παραμένει υψηλό στο 31%. Στο παρακάτω διάγραμμα μπορείτε να δείτε ανά συσκευή το ποσοστό αναβάθμισης.

Αναρτημένη εικόνα


Το iPhone 3G, original iPhone, iPod touch 1G και 2G δεν υποστηρίζονται από το iOS 5 και γι' αυτό δεν περιλαμβάνονται στο διάγραμμα.

Πόσοι από σας έχετε αναβαθμίσει ήδη στο iOS 5 από τις πρώτες κιόλας μέρες της διαθεσιμότητάς του και πως βλέπετε την απόδοση της συσκευής σας σε σχέση με την προηγούμενη;

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   secone

secone

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/10/2011 - 12:17

Εχει πολυ πιο γρηγωρο browsing απο την 4.3.3 που ημουν. Και λιγο καλυτερη μπαταρια(ipod touch 4g) στο 3γς το σκεφτομαι να φιγω απο την 4.3.3 και το jb. Θα δουμε

Τελευταία επεξεργασία από: secone, 19/10/2011 - 12:17


#3   azriel84

azriel84

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2011 - 12:43

Στο 4S μου πετάει. Φοβερή overall ταχύτητα, όλα φορτώνουν γρηγορότερα, ειδικά τα παιχνίδια. Σημαντική διαφορά και στο browsing. Βέβαια, κάποιες εφαρμογές ακόμα δεν φαίνεται να είναι πλήρως συμβατές(?) πχ το Viber κολλάει όταν το ανοίγω μέσω ειδοποίησης απ'το Notification center. Επίσης, το bluetooth έχει θέματα όταν το συνδέω με το αμάξι. Για την ακρίβεια, έχει ακριβώς τα ίδια θέματα που είχε και το iOS 4 όταν πρωτοβγήκε και λύθηκαν στην 4.0.2 νομίζω. Τρομακτική βελτίωση είδα στο GPS. Ο υπολογισμός διαδρομής έχει γίνει ταχύτατος και το lag απλά δεν υπάρχει.

#4   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 19/10/2011 - 12:55

Εγώ πιο βαρύ το βλέπω πάλι, αλλά δεν είμαι και σίγουρος...

#5   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 19/10/2011 - 12:56

Για iPad 2 το περιμενα οτι θα πηγαινει μια χαρα...αυτο που δεν περιμενα ειναι οτι μεχρι και το 3GS με iOS 5 παει σφαιρα...(και με jailbreak τωρα)

Τελευταία επεξεργασία από: darko, 19/10/2011 - 12:57


#6   aiolos

aiolos

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2011 - 12:58

Στο 3gs μ μου καταλανώνει περισσότερη μνήμη με αποτέλεσμα όταν ανοίγων κάποια σελίδα με πολλές εικόνες στο safari καμια φορα να κρασάρει. Επίσης στην μουσική όταν γυρίζω το τηλέφωνο σε landscape και μου δείχνει όλα τα εξώφυλα κολλάει τρομαχτικά κια κρασάρει. Με τη 4 δεν τα είχα αυτά. Το μονο καλό είναι ότι έχει γενικά ποιο smooth κίνηση το λειτουργικό.

#7   poussias1

poussias1

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2011 - 12:59

Για iPad 2 το περιμενα οτι θα πηγαινει μια χαρα...αυτο που δεν περιμενα ειναι οτι μεχρι και το 3GS με iOS 5 παει σφαιρα...(και με jailbreak τωρα)

παντως στο iPad 1 δεν παει καλα

#8   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 19/10/2011 - 12:59

Εγώ περιμένω το untethered και stability issues με το iFile, το μόνο λόγο που έχω JB.

#9   secone

secone

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/10/2011 - 13:00

Στο 3gs μ μου καταλανώνει περισσότερη μνήμη με αποτέλεσμα όταν ανοίγων κάποια σελίδα με πολλές εικόνες στο safari καμια φορα να κρασάρει. Επίσης στην μουσική όταν γυρίζω το τηλέφωνο σε landscape και μου δείχνει όλα τα εξώφυλα κολλάει τρομαχτικά κια κρασάρει. Με τη 4 δεν τα είχα αυτά. Το μονο καλό είναι ότι έχει γενικά ποιο smooth κίνηση το λειτουργικό.

Αυτο φοβαμαι και δεν κανε την αναβαθμιση

#10   sinanas

sinanas

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2011 - 13:00

Εγώ το έβαλα στο 3GS μου (tethered jaibroken) και έχω βελτίωση στη ταχύτητα και στη μπαταρία. Αλλά με τόσα καλούδια που έχει και πιο αργό να ήταν πάλι θα το έβαζα.

#11   iKallitexnis

iKallitexnis

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2011 - 13:01

Εγώ έχω ένα θεματάκι με το scrolling στον safari και το facebook... ψιλοκολλάει. Κατά τα άλλα, δεν είχα κανένα πρόβλημα, μου άρεσε πολύ και δεν το μετάνιωσα καθόλου που αναβάθμισα.

#12   Constantine32

Constantine32

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Twitter:@cka2684
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 19/10/2011 - 13:04

Γενικά και στο iPhone 4 και στο iPad2 που το έβαλα, δείχνει να πηγαίνουν όλα όπως θα έπρεπε. Χωρίς κολλήματα και χωρίς προβλήματα. Λίγο έχω την εντύπωση οτι με το Notification Center και iMessage ίσως να τρώει περισσότερη μπαταρία απο πρίν. Το έχω τσεκάρει σε αναμονή να χτυπάει απο το 25% σε χρόνο ρεκόρ το 19% και μετά με λίγη χρήση το 7%. Να διερευνήσω οτι πριν μπεί το 5, είχα κρατήσει screen-shot με 4 μέρες και 9 ώρες αναμονή με 3 ώρες και 50 λεπτά χρήση με τη μπαταρία στο 14%. Αρα μη μου πει κανείς ότι έχει πρόβλημα η μπαταρία του.

#13   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 19/10/2011 - 13:07

Εγώ το είχα βάλει στο iPhone 4 και στο iPad 1stgen από την κυκλοφορία της GM. Και στα δύο με restore from backup.
Στο iPhone έτρεχε καταπληκτικά. Κανένα κόλλημα, πολύ καλή μπαταρία και γενικά πολύ smooth λειτουργία. Στο iPad ήμουν λίγο απογοητευμένος γιατί σε ορισμένα σημεία έτρωγε κολλήματα χωρίς λόγο. Με δυσαρέστησε απίστευτα το γεγονός οτι αφαιρέσανε τα multitasking gestures από την πρώτη γενιά.

Μόλις βγήκε επίσημα πριν μια βδομάδα, αν και ήταν ακριβώς το ίδιο build, έκανα restore + set up as new και στις δύο συσκεύες.
Το iPhone συνεχίζει να τρέχει απροβλημάτιστα, με ακόμα καλύτερη μπαταρία από πριν. Το iPad μετά το set up as new τρέχει πολύ καλύτερα το λογισμικό. Χωρίς κολλήματα, φανταστικός browser και αρκετά καλύτερη μπαταρία από την GM, αν και την βλέπω λίγο πεσμένη σε σχέση με το iOS 4.3.3.

Εμένα μου αρέσει πολύ το νέο iOS και πιστεύω πως στο μέλλον θα δούμε και άλλες βελτιώσεις.

Αυτά απο μένα παιδιά. B)

Καλό (σχετική λέξη πλεόν) υπόλοιπο Τετάρτης να έχουμε...

#14   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 19/10/2011 - 13:12

Κάτοχος 3Gs το λειτουργικό μέχρι σήμερα παει σφαίρα...γενικά δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα...
Και αφού δεν παρουσιάζει στο 3Gs φαντάζομαι οι κάτοχοι 4 και 4s άνετοι σε ολα...
Μου λείπουν όμως οι αναφορές το lock calendar και το sbs settings....:)

#15   electro

electro

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2011 - 13:58

Όταν το έβαλα το iOS 5 την επομένη μέρα μου έκανε κάτι κολλήματα το Notification Center. Ενώ έβαζα πχ με συγκεκριμένη σειρά τις ειδοποιήσεις, με το που έβγαινα από τις ρυθμίσεις τα ξαναέβαζε με τυχαία σειρά. Επίσης κάποιες από τις εφαρμογές μου κρασαραν. Κάνοντας ένα soft reset όλα επανήλθαν στα φυσιολογικά τους και δεν βλέπω κανένα πρόβλημα. Η διαχείριση της ενέργειας βλέπω να είναι καλύτερη και επίσης η απεικόνιση του σήματος είναι ποιο καλή και η κίνηση είναι ποιο ομαλή. Όλα πολύ καλά λοιπόν!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες