Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Η επίσημη βιογραφία του Steve Jobs είναι πλέον διαθέσιμη στο Ελληνικό Book Store.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
81 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/10/2011 - 00:38

Συνημμένο αρχείο  321641_10150305951875876_10260735875_8432992_215082283_n.jpg   50,5KB   12 λήψεις


Η επίσημη βιογραφία του Steve Jobs από τον Walter Isaacson είναι πλέον διαθέσιμη στο Ελληνικό Book Store σε συνεργασία με τις εκδόσεις Psichogios Publications.

Περιγραφή :



Η επίσημη βιογραφία του Steve Jobs, βασισμένη σε περισσότερες από σαράντα συνεντεύξεις που έδωσε ο ίδιος καθώς και ένα μικρό πλήθος από ανθρώπους του στενού του περιβάλλοντος –συγγενείς, φίλοι, συνάδελφοι κτλ.– μέσα σε διάστημα δύο ετών. Ο Walter Isaacson αποκαλύπτει στους αναγνώστες την πολυτάραχη ζωή και τη συναρπαστική προσωπικότητα ενός εμπνευσμένου και αποφασιστικού ανθρώπου, ο οποίος έφερε αληθινή επανάσταση σε έξι τομείς της βιομηχανίας: προσωπικοί υπολογιστές, κινούμενα σχέδια, μουσική, τηλεφωνία, ψηφιακές εκδόσεις και tablet computing.
Καθώς η Αμερική ψάχνει διαρκώς τρόπους να διατηρήσει το προβάδισμα στην καινοτομία και ενώ οι κοινωνίες σε όλο τ*ν κόσμο επιχειρούν να οικοδομήσουν τις ψηφιακές οικονομίες της νέας εποχής, ο Jobs ενσαρκώνει το πρότυπο του εφευρετικού, πρωτοπόρου επιχειρηματία που γνωρίζει πολύ καλά πώς να αξιοποιεί τη δύναμη της φαντασίας. Κατόρθωσε να συνδυάσει τη δημιουργική σκέψη με την τεχνογνωσία, αφού εντόπισε εγκαίρως τις κερδοφόρες προοπτικές μιας τέτοιας στρατηγικής για τ*ν 21ο αιώνα. Έτσι, οικοδόμησε μια εταιρεία-κολοσσό στο πλαίσιο της οποίας τα άλματα της φαντασίας συντονίζονταν με τα θαύματα της τεχνολογίας.
Παρόλο που ο Jobs συνεργάστηκε για τη συγγραφή αυτού του βιβλίου, δε ζήτησε να ελέγξει το περιεχόμενό του – ούτε καν να το διαβάσει προτού εκδοθεί. Δεν έθεσε κανέναν περιορισμό. Ενθάρρυνε τους ανθρώπους που μίλησαν γι’ αυτόν να εκφραστούν ελεύθερα. Και ο ίδιος μιλάει ειλικρινά, ωμά σχεδόν, για συνεργάτες και ανταγωνιστές. Οι φίλοι, οι εχθροί και οι συνάδελφοί του καταθέτουν τη μαρτυρία τους για τα πάθη, την τελειομανία, τις εμμονές του, την αφοσίωσή του στο έργο του, την τάση του προς το συγκεντρωτισμό η οποία καθόρισε τ*ν τρόπο δουλειάς και τις επιχειρηματικές αντιλήψεις του και, κυρίως, τ*ν οδήγησε στη δημιουργία καινοτόμων προϊόντων στην προσπάθειά του να κυριαρχήσει στην αγορά. Συναρπαστική όσο και σκοτεινή, η ιστορία του δίνει μαθήματα για το καινοτόμο πνεύμα, τη δύναμη της θέλησης και τη σημασία των προσωπικών αξιών.


Όσοι επιθυμείτε να την κατεβάσετε μπορείτε να την αποκτήσετε πατώντας εδώ.

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 24/10/2011 - 00:49

Θα ναι οπως πρεπει; Η βιογραφια του αραγε

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#3   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 24/10/2011 - 00:51

Μόλις το παρήγγειλα απο το βιβλιοπολειό σε μιά-δυό μέρες θα ναι δώ πιστεύω! :)

#4   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 01:31

Moλις κατεβασα το ebook και μεχρι την Τριτη θα εχω κ το βιβλιο που ειχα κανει προπαραγγελια.
Καλο μας διαβασμα!!!

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#5   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/10/2011 - 03:29

Να ειμαι ειλικρινης δεν θα την διαβασω αλλα το βιβλιο ναι θα το ηθελα στην βιβλιοθηκη να υπαρχει:)

#6   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/10/2011 - 08:54

Εγώ που θέλω να πάρω το ebook, δεν παίζει το ibooks στο ipad λόγο redsnow :(

#7   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/10/2011 - 08:56

12.50 λίρες hardcover από Amazon. Νομίζω η καλύτερη τιμή που μπορείς να το βρεις και για να το έχεις και στη βιβλιοθήκη σου.

#8   SPC

SPC

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 24/10/2011 - 09:47

μολις την παρελαβα :) :)

#9   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/10/2011 - 09:49

15.99...?? Δεν σφάξανε!!!

#10   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 24/10/2011 - 09:55

Γιατι φιλε μου, σου εβαλε κανεις το μαχαιρι στο λαιμο να την αγορασεις;

Εγω απο το πρωι στις 06:00 που την κατεβασα μεχρι τωρα που διαβαζω σε πληροφορω οτι ειναι αρκετα ενδιαφερουσα. Δεν σε ενδιαφερει μην την αγορασεις. Αλλα το <<δεν σφαξανε>> ειναι τουλαχιστον απαξιωτικο.

Καλη σου μερα.

#11   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2011 - 10:09

Εγώ που θέλω να πάρω το ebook, δεν παίζει το ibooks στο ipad λόγο redsnow :(

Γιατί φίλε μου;

#12   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/10/2011 - 10:15

Το ibooks δεν ανοίγει κρασάρει. Γιατί εσένα σου παίζει ; ( ios5 - redsnow jb )

#13   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/10/2011 - 10:23

Γιατι φιλε μου,σου εβαλε κανεις το μαχαιρι στο λαιμο να την αγορασεις;;;;;Εγω απο το πρωι στις 06:00 που την κατεβασα μεχρι τωρα που διαβαζω σε πληροφορω οτι ειναι αρκετα ενδιαφερουσα. Δεν σε ενδιαφερει μην την αγορασεις. Αλλα το <<δεν σφαξανε>> ειναι τουλαχιστον απαξιωτικο. Καλη σου μερα.


Πρόβλημά σου να τo αγοράσεις και να εκφράσεις την γνώμη σου! Αλλά το ίδιο θα κάνω και εγώ! Πάνω στα κόκαλα ενός ανθρώπου που έκανε τόσα και έφυγε απο την ζωή κοιτάνε να τα οικονομήσουν με 16 ευρό το κομμάτι!
Με κάτι ανθρώπους σαν και εσένα που θα τρέξουν να το πάρουν! Και εκατομμύρια άλλους! Φαντάσου χρήμα που θα βγεί... Αυτό πως σου φαίνεται; Δεν είναι τουλάχιστον απαξιωτικό;

Τελευταία επεξεργασία από: hackertom, 24/10/2011 - 10:25


#14   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 24/10/2011 - 10:45

Το δίλημμα μου είναι Αγγλικά ή Ελληνικά..;;
Φοβάμαι μήπως χάνει στη μετάφραση :unsure:

#15   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/10/2011 - 11:14

Αγγλικά για να μεταφέρεται 100% η εμπειρία του συγγραφέα με τις συντεύξεις του Steve Jobs ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες