Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Παραγγελια Iphone 4s μεσω Aramex


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
486 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   polisan1992

polisan1992

    iPH Member

  • 349 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:demon1kman

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:08

Τελωνεια απο Αγγλια δεν υπαρχουν με αραμεξ και εχει κανονικα ελληνικα μεσα σαν να το αγοραζεις απο εδω ειναι εκτος του φορτιστη που ειναι αγγλικος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:14

Έβαλα 575 "στρογγυλοποιημένη" τιμή γιατί η ισοτιμία αλλάζει καθημερινά οπότε δε μπορείς να ξέρεις 100%

#33   superliako

superliako

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:20

Καλημέρα και από μένα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω τα εξής επειδή δεν μπορώ να περιμένω άλλο να έρθει στην Ελλάδα σκέφτομαι να το παραγγείλω απο εξωτερικό.
1. Είναι unlocked? 2. Έχει ελληνικό μενού;
Το ξέρω οτι η δεύτερη ερώτηση μπορεί να φανεί χαζή αλλά θέλω να είμαι σίγουρος.
Αυτά όσο αφορά την χώρα Αγγλία και Ιταλία.
Ευχαριστώ

#34   polisan1992

polisan1992

    iPH Member

  • 349 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:demon1kman

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:23

Ειναι unlocked και με ελληνικο μενου

#35   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:24

Κοίτα Ιταλία δε συμφέρει,με τα μεταφορικά θα σου βγει παραπάνω απ ότι να το πάρεις από εδώ (αν υποθέσουμε ότι η τιμή του είναι πιθανό να είναι 672 ευρώ όπως το 4)... Unlocked είναι μόνο στα apple stores μέχρι στιγμής 100% τώρα για άλλα μαγαζιά πρέπει να ρωτήσεις το μαγαζί. Ελληνικό menu λογικά θα έχει,αφού θα σου βγάλει στην αρχή να επιλέξεις γλώσσα (υποθέτω).

#36   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:29

Καλημερα σε όλοι την παρέα,
Εδωσα παραγγελία σήμερα το πρωι για 2 Ipone 4s απο το Apple store στην Αγγλία.
Διευθυνση εδωσα αυτην που πηρα απο την Aramex. Θα σας κρατήσω ενημερους για την διαδικασια


Εκανα και εγω παραγγελια μεσω της aramex απο της 18/10. Εβαλα την διευθυνση της aramex και ολα τα στοιχεια που μου εδωσαν δηλαδη μονο το ονομα μου και τον αριθμο της θυριδας μου.
2 iphone 4s 16gb και 32gb τελικη τιμη 1256 ευρω.

Την ιδια ημερα απο τις 12 το μεσημερι που εκανα την παραγγελια, δεσμευτηκαν αμεσως τα χρηματα
Μετα απο λιγες ωρες μου εστειλαν mail οτι ηθελαν να τους στειλω σκαναρισμενη την ταυτοτητα μου και μια αποδειξη λογαριασμου τραπεζας που να φαινεται το ονομα μου και η διευθυνση.
Για να μην εχω προβλημα με την διευθυνση που θα ηταν Ελληνικη αντι για αποδειξη τραπεζας τους εστειλα σκαναρισμενα την ταυτοτητα μου και την καρτα μου.
Μετα για να ειμαι σιγουρος τους πηρα και τηλεφωνο.

Τους το επαιξα Ελληνας φοιτητης που ζω στην Αγγλια και ειμαι φιλοξενουμενος στην διευθυνση της Aramax.... Στην αρχη φοβηθηκα οτι θα μου ακυρωναν την παραγγελια , αλλα ο πολυ ευγενικος υπαλληλος στο τηλεφωνο δεν φανηκε να το ψαχνει και πολυ αν ειμαι Ελληνας και τι και πως, αυτοι στο κατω κατω τα λεφτα θελουν να παρουν και μια διευθηνση Αγγλιας και ειναι καλυμενοι. Αφου αρκεστηκαν σε αυτα και στην Ελληνικη ταυτοτητα που τους εστειλα ολα οκ, και μου ειπε μαλιστα οτι τα iphone θα τα εχω μεχρι τις 8 Νοεμβριου.
Χθες μαλιστα μπηκα στο account μου στο σαιτ της apple, και ειδα οτι μου αλαξαν την ημερομηνια αποστολης απο 1-8 Νοεμβριου που εγραφαν στην αρχη σε 26 οκτ- 2Νοεμβριου.

Τελος να πω οτι τα μεταφορικα απο Αγγλια για Ελλαδα ειναι περιπου 15 ευρω και 3-4 ημερες χρονος παραδωσης με γενικη ταχυδρομικη.

Οταν θα εχω νεωτερα θα σας ενημερωσω! :rolleyes:

#37   superliako

superliako

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:29

Από Ιταλία ξέρω ότι θα μου πληρώσω κόυριερ αλλά ένας γνωστός μου πηγαίνει ταξίδι στη Ρώμη αυτή την εβδομάδα και σκεφτόμουν μήπως να έλεγα αυτόν να το πάρει. Επίσης έχω και ένα φίλο που μένει εκεί. Αλλα πάλι όπως λες βγάινει 659 ευρώ ενώ από το Appstore της Αγγλίας θα σου κοστίσει 570 και 40 ευρώ για τον λογαριασμό aramex που πρέπει να έχεις

#38   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:34

Κοίτα εμένα ή θα μου το φέρει φίλος που πάει 15 Νοέμβρη κι αν δε το βρεί θα το παραγγείλω από apple store θα το στείλω σε έναν άλλο φίλο που σπουδάζει εκεί κι εκείνος με μεταφορικά θα μου το στείλει εδώ. Αν και δε νομίζω σε 3 apple stores σε όλο το Λονδίνο να μην έχει 1 16άρι. Γίνεται μήπως να το "κλέισω" με κάποιον τρόπο,δηλαδή σαν κράτηση; (βλακεία ερώτηση αλλά λέω μήπως)

#39   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:40

Κοίτα εμένα ή θα μου το φέρει φίλος που πάει 15 Νοέμβρη κι αν δε το βρεί θα το παραγγείλω από apple store θα το στείλω σε έναν άλλο φίλο που σπουδάζει εκεί κι εκείνος με μεταφορικά θα μου το στείλει εδώ. Αν και δε νομίζω σε 3 apple stores σε όλο το Λονδίνο να μην έχει 1 16άρι. Γίνεται μήπως να το "κλέισω" με κάποιον τρόπο,δηλαδή σαν κράτηση; (βλακεία ερώτηση αλλά λέω μήπως)

Καθολου χαζη η ερωτση σου.
Υπαρχει το εξης site www.apple.com/uk/retail εκει μετα τις 23:00 ωρα ελλαδος (21:00 ωρα αγγλιας) μπορεις να κλεισεις ραντεβου ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΚΟΜΜΑΤΙΑ!!!! ( ειναι παρα πολυ δυσκολο!!!) και να πας την επομενη να το παραλαβεις.
Δεν υπαρχει αλλος τροπος να πας να το παρεις!!! ( Δεν παιζει δηλαδη να παει καποιος φιλος σου στο καταστημα και να παρει ενα)

#40   superliako

superliako

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:40

Τι να σου πω ακόμα ίσως να έχει ουρές έξω απο τα Appstore για το 4s. Πάντως αν υποθέσουμε ότι στην Ελλάδα θα έρθει τέλη Νοέμβρη μέχρι να το πάρουμε στα χέρια μας χωρίς προπαραγγελία καλό 2012 να ξέρεις. Εγω δεν ψήνομαι να περιμένω τόσο. Αν είναι κάποιος από Θεσσαλονίκη που θα το παραγγείλει ας πεί και μένα είμαι μέσα.

#41   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:46

τελος Νοεμβρη εχει βγει πως θα ερθει αθηνα?γτ δουλευω σε γνωστο πολυκαταστημα στο τμημα του computing και δεν εχει ακουστει τπτ ακομα για 4s στην Ελλαδα...ουτε καν απο την VODAFONE.

#42   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:46

Ούτε κι εγώ ψήνομαι να περιμένω τόσο ειδικά διότι το κινητό μου τώρα στερείται βασικών λειτουργιών πχ δόνησης,αλλάζει την ώρα από μόνο του. Άκουσα χθες και για ένα Bazaar Γερμανού στην Λ. Κηφισίας που έχει το 4άρι 414 ευρώ και μη σου πω ότι σκέφτομαι αν δεν έχω άμεσα το 4S να πάρω το 4 από εκεί. Και τι προπαραγγελία να κάνεις αν σου έρθει στα 700 ευρώ παραείναι πολλά για το 16άρι απ τη στιγμή που αλλού είναι τόσο φθηνότερα...

#43   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:47

δεν νομιζω παντως να υπαρχει λογος να τωρα να το παραγγελει καποιος απο εξωτερικο πανω κατω η ιδια ημερομηνια ειναι με την αφιξη του στην ελλαδα....σιγα για 10 μερες τωρα που θα σας ερθει γρηγοροτερα,αποψη μου!!!

#44   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:51

δεν νομιζω παντως να υπαρχει λογος να τωρα να το παραγγελει καποιος απο εξωτερικο πανω κατω η ιδια ημερομηνια ειναι με την αφιξη του στην ελλαδα....σιγα για 10 μερες τωρα που θα σας ερθει γρηγοροτερα,αποψη μου!!!

Νομιζω οτι αξιζει τον κοπο και με το παραπανω.
Το 16αρι εχει απο Αγγλια 570 ευρω και στην Ελλαδα θα ξεκινησει λογικα απο τα 670 - 690!
100 ευρω δεν ειναι και λιγα και ειδικα αν θελεις δυο συσκευες

#45   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:51

Τέλη Νοέμβρη-Αρχές Δεκέμβρη υποστηρίζει η vodafone και Public/Multirama αρχές Δεκέμβρη... Επίσης γύρω στις 25 Νοέμβρη το golden-i αλλά ποτέ δεν ξέρεις εφόσον δεν υπάρχει ανακοίνωση. Δε νομίζω να βγει μετά τις γιορτές γιατί θα χάσουν σοβαρό ποσό...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες