Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με το mail.app


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
35 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 25/10/2011 - 09:45

Λοιπόν επειδή εδώ και πολύ καιρό το έχω αυτό το θεματάκι και έχω δοκιμάσει τα πάντα (ακόμα και με Ultrex λούστηκα), είπα να ζητήσω τη βοήθειά σας.


Έχω σετάρει το mail.app με 4 email addresses που έχω, και τα έχω σετάρει για push, εκεί που το υποστηρίζουν, και fetch για τα υπόλοιπα. Επίσης έχω σετάρει όταν σβήσω απο το κινητό μου καποιο εμαιλ, να σβήνεται κι απο το server. Ειδικά στο HOTMAIL, γιατι με αυτό έχω το εξης προβλημα:


Μου έρχονται τα εμαιλ μου, ακουω το ντιν, και το badge γράφει ας πουμε 10 εμαιλ. Πηγαίνω στο all inboxes, βλεπω τι ειναι, τα σβήνω. Αν τα 9 στα 10 ήταν hotmail, με το που θα τα σβήσω (και απο το inbox και απο το trash) και θα κλείσω το mail.app, αμέσως ξαναεμφανίζεται το badge με το νούμερο των email που είναι στο hotmail inbox και αν ξανανοίξω το mail.app πάλι εκεί ειναι. Μου το κάνει, μετά το ξανακάνει, σε κάποια φάση που έρχονται καινούρια email προστίθενται, και σε καναδυο μέρες τα ξεφορτώνομαι και άντε πάλι με καινούρια.

Έχω δοκιμάσει να αλλάξω και τα settings του hotmail απο το PC σχετικά με το server, αλλα δεν έχει γινει τιποτα. Αν κανεις εχει καμια ιδεα, σας παρακαλώ πολύ πεστε μου!

Μερσι μποκου
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/10/2011 - 10:02

Η μόνη λύση που βρήκα,για να μη γίνεται αυτό το πράγμα είναι να μη κλείνω την εφαρμογή (mail) και να τη κάνω minimize.

Έτσι δεν τα ξανά εμφανίζει..Επίσης αν κλείσω την εφαρμογή μετά από 3-4 ώρες επίσης δεν τα ξανά εμφανίζει..(αφού έχω κάνει minimize)

Άλλη λύση δεν βρήκα.


Επίσης αν βάλεις lockinfo και στα εμφαζίζει στη lockscreen πατάς το χ απο κει και δεν συμβαίνει αυτό που περιγράφεις.

#3   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 25/10/2011 - 10:04

Η μόνη λύση που βρήκα,για να μη γίνεται αυτό το πράγμα είναι να μη κλείνω την εφαρμογή (mail) και να τη κάνω minimize.

Έτσι δεν τα ξανά εμφανίζει..Επίσης αν κλείσω την εφαρμογή μετά από 3-4 ώρες επίσης δεν τα ξανά εμφανίζει..(αφού έχω κάνει minimize)

Άλλη λύση δεν βρήκα.


Επίσης αν βάλεις lockinfo και στα εμφαζίζει στη lockscreen πατάς το χ απο κει και δεν συμβαίνει αυτό που περιγράφεις.



Δε θα βάλω Lockinfo γιατι έχω IOS 5. Θα το τσεκάρω ομως στο ipad που έχει Lockinfo σε 4.3.3. Θα δοκιμάσω επίσης να το αφήσω ανοιχτό στο background να δουμε! Ευχαριστώ για την ιδέα.
Whatsapp doc?

#4   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/10/2011 - 10:15

Και οι 2 λύσεις δουλεύουν ;)

Με έχει παιδέψει πολύ και μένα αυτό το θέμα,ιδίως στο hotmail.

#5   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 25/10/2011 - 10:16

Και οι 2 λύσεις δουλεύουν ;)

Με έχει παιδέψει πολύ και μένα αυτό το θέμα,ιδίως στο hotmail.


Ειναι τρελλά σπαστικό ομως! Είπα και γω αν αλλάξω τις ρυθμίσεις και στο κινητό και στο PC στο site, να σβήνονται απο το σερβερ τα εμαιλ μπορεί να καταφέρω να μην ξαναρχονται, αλλα μπα.
Whatsapp doc?

#6   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 25/10/2011 - 10:26

τα mail τα ανοιγετε πριν τα σβησετε ή οπως ειναι με την βουλιτσα κανετε delete;
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#7   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/10/2011 - 10:27

Τα ανοίγουμε και μετά γίνονται πάλι "αδιάβαστα" και καλά.

#8   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 25/10/2011 - 10:31

χωρις το push σας το κανει;
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#9   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/10/2011 - 10:54

Ναι.

#10   anton

anton

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2011 - 11:54

μπορει καποις να με πει πως μπορω να προσθεσω ενα email στο κινητο μου και τι στοιχεια χρειαζετε να βαλω εκτος απο τα δικα μου του email μου.υπαρχει καποιος οδηγος μηπως?

#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/10/2011 - 11:56

Λογαριασμό εννοείς?

Με Exchange θα το κάνεις.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#12   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2011 - 11:58

μπορει καποις να με πει πως μπορω να προσθεσω ενα email στο κινητο μου και τι στοιχεια χρειαζετε να βαλω εκτος απο τα δικα μου του email μου.υπαρχει καποιος οδηγος μηπως?

συνδεσε την συσκευη σου στο itunes.. και επελεξε.. να κανεις sync mail accounts απο το pc.. σου.. ειναι το πιο ευκολο...

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 27/10/2011 - 12:01


#13   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2011 - 12:03

Λοιπόν επειδή εδώ και πολύ καιρό το έχω αυτό το θεματάκι και έχω δοκιμάσει τα πάντα (ακόμα και με Ultrex λούστηκα), είπα να ζητήσω τη βοήθειά σας.


Έχω σετάρει το mail.app με 4 email addresses που έχω, και τα έχω σετάρει για push, εκεί που το υποστηρίζουν, και fetch για τα υπόλοιπα. Επίσης έχω σετάρει όταν σβήσω απο το κινητό μου καποιο εμαιλ, να σβήνεται κι απο το server. Ειδικά στο HOTMAIL, γιατι με αυτό έχω το εξης προβλημα:


Μου έρχονται τα εμαιλ μου, ακουω το ντιν, και το badge γράφει ας πουμε 10 εμαιλ. Πηγαίνω στο all inboxes, βλεπω τι ειναι, τα σβήνω. Αν τα 9 στα 10 ήταν hotmail, με το που θα τα σβήσω (και απο το inbox και απο το trash) και θα κλείσω το mail.app, αμέσως ξαναεμφανίζεται το badge με το νούμερο των email που είναι στο hotmail inbox και αν ξανανοίξω το mail.app πάλι εκεί ειναι. Μου το κάνει, μετά το ξανακάνει, σε κάποια φάση που έρχονται καινούρια email προστίθενται, και σε καναδυο μέρες τα ξεφορτώνομαι και άντε πάλι με καινούρια.

Έχω δοκιμάσει να αλλάξω και τα settings του hotmail απο το PC σχετικά με το server, αλλα δεν έχει γινει τιποτα. Αν κανεις εχει καμια ιδεα, σας παρακαλώ πολύ πεστε μου!

Μερσι μποκου


τους λογαριασμους τους εχεις συγχρονησει απο το pc.. ή τους εφτιαξες εναν εναν.. εισης συγχρονισμο. σε ποσο διαστημα πισω εχεις επιλεξει να κανει;..

#14   anton

anton

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2011 - 12:12

ναι νικο προσπαθω βαζω κανονικα το μαιλ και κωδικο αλλα δεν γινετε.υπαρχει καποιος οδηγος?η πες μου εσυ αν μπορεις την διαδικασια.

#15   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/10/2011 - 12:14

Τι λογαριασμός είναι?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες