Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 8GB στη Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
95 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/10/2011 - 18:58

Σας τα έλεγα εγώ, μην πουλάτε σφραγισμένα 16αρια iphone 4 κάτω από 500,00€ και δεν με ακούγατε...
Έτσι είναι αυτά.
Η apple δεν θα αφήσει να απαξιωθούν τα κινητά της...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   bellu7

bellu7

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2011 - 19:03

Σας τα έλεγα εγώ, μην πουλάτε σφραγισμένα 16αρια iphone 4 κάτω από 500,00€ και δεν με ακούγατε...
Έτσι είναι αυτά.
Η apple δεν θα αφήσει να απαξιωθούν τα κινητά της...

Και καλά κάνει...! Εμείς μ****** είμαστε που τα σκάσαμε ?? :P

#18   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 27/10/2011 - 19:20

γιατι 549 ευρω?

Κοίτα εφόσον στην Αγγλία το 4S 16gb έχει 499 λίρες και το 4 σε 8gb έχει 429 λίρες η αναλογία είναι περίπου ίδια με εδώ,δικαιολογείται δηλαδή η τόσο "υψηλή" τιμή. Οπότε και οι τιμές εδω πέρα πιστεύω θα είναι 659-672 ευρώ,δηλαδή ανάλογες με του 3GS/4...

#19   SotirisThess

SotirisThess

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2011 - 19:35

Σας τα έλεγα εγώ, μην πουλάτε σφραγισμένα 16αρια iphone 4 κάτω από 500,00€ και δεν με ακούγατε...
Έτσι είναι αυτά.
Η apple δεν θα αφήσει να απαξιωθούν τα κινητά της...


Ποσο χαιρομαι που πηρα καινουργιο 4αρι 450ε.. κατι τετοια βλεπω τωρα με το 4s και το 4 8gb και λεω καλα εκανα και το πηρα...

#20   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 27/10/2011 - 19:40

Συγνώμη ρε παιδιά είμαι λίγο άσχετος σε αυτά. Κάνω λάθος η μπορώ να πάρω το 4 άρι 8gb από Αμέρικα unlocked πολύ φθηνότερο. Η το 4ς 32gb unlocked το Νοέμβριο όπως διαφημίζεται στο apple store με 550 ευρώ περίπου άντε σε λέω εγώ 600. Αν ναί τότε μακάκας είμαι να πάρω απο Ελλάδα;;;; Κάνω λάθος; Σε ποιούς απευθύνονται οι εταιρίες μας ακριβώς; Σε ζώα;

#21   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 27/10/2011 - 19:44

Ναι η Αμερική είναι η υποτιθέμενη χώρα παραγωγής,τέλοσπάντων η χώρα που έχει τα κεντρικά κτλ η apple από όπου προήλθε. Επίσης είναι η ισοτιμία νομίσματος, τα μεταφορικά,τελωνεία κτλ και το ότι εμείς έχουμε πολύ περισσότερους φόρους. Σε κάλυψα; Όποιος μπορεί να το πάρει από Αμερική,Αγγλία κτλ το παίρνει και πιο φθηνά,οι υπόλοιποι είναι επιλογή τους/μας αν θα το πάρουν/με ή όχι...

#22   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/10/2011 - 19:47

Ποσο χαιρομαι που πηρα καινουργιο 4αρι 450ε.. κατι τετοια βλεπω τωρα με το 4s και το 4 8gb και λεω καλα εκανα και το πηρα...


Μια χαρά σου έκατσε.
Το δικό μου το είχα βγάλει αγγελία σφραγισμένο δεν το έδινα κάτω από 550,00€.
Τώρα το άνοιξα και είπα μάλιστα ότι θα το κρατήσω. (Όταν είδα το θέμα με την μπαταρία)

#23   corfu1972

corfu1972

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2011 - 19:48

Ας υποθέσουμε ότι το αγοράζει κάποιος φίλος από Αμερική και στο στέλνει, με το τελωνείο τι θα γίνει?

Ναι η Αμερική είναι η υποτιθέμενη χώρα παραγωγής,τέλοσπάντων η χώρα που έχει τα κεντρικά κτλ η apple από όπου προήλθε. Επίσης είναι η ισοτιμία νομίσματος, τα μεταφορικά,τελωνεία κτλ και το ότι εμείς έχουμε πολύ περισσότερους φόρους. Σε κάλυψα; Όποιος μπορεί να το πάρει από Αμερική,Αγγλία κτλ το παίρνει και πιο φθηνά,οι υπόλοιποι είναι επιλογή τους/μας αν θα το πάρουν/με ή όχι...



#24   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 27/10/2011 - 19:50

Ναι η Αμερική είναι η υποτιθέμενη χώρα παραγωγής,τέλοσπάντων η χώρα που έχει τα κεντρικά κτλ η apple από όπου προήλθε. Επίσης είναι η ισοτιμία νομίσματος, τα μεταφορικά,τελωνεία κτλ και το ότι εμείς έχουμε πολύ περισσότερους φόρους. Σε κάλυψα; Όποιος μπορεί να το πάρει από Αμερική,Αγγλία κτλ το παίρνει και πιο φθηνά,οι υπόλοιποι είναι επιλογή τους/μας αν θα το πάρουν/με ή όχι...

Με κάλυψες απόλυτα. Έχεις δίκιο ευχαριστώ!! Το 4ς από Αμερική θα πάρω. Υπάρχουν όμως όπως σωστά λές άνθρωποι που λόγω των περιστάσεων το παίρνουν από εδώ.

#25   SotirisThess

SotirisThess

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2011 - 19:51

Ας υποθέσουμε ότι το αγοράζει κάποιος φίλος από Αμερική και στο στέλνει, με το τελωνείο τι θα γίνει?


Υπαρχουν τροποι να γλυτωσεις το τελωνειο. Αν στο στειλει με ανοιχτο κουτι και στο στειλει μαρκαρισμενο σαν "gift" ή πολυ απλα αν ειναι σε bulk συσκευασια.

#26   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 27/10/2011 - 19:55

Υπαρχουν τροποι να γλυτωσεις το τελωνειο. Αν στο στειλει με ανοιχτο κουτι και στο στειλει μαρκαρισμενο σαν "gift" ή πολυ απλα αν ειναι σε bulk συσκευασια.

Άν και είμαι οφ τόπικ μπορείς να γίνεις πιο συγκεκρίμένος παρακαλώ;

#27   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 27/10/2011 - 19:57

Όπως και να έχει το τελωνείο είναι θέμα τύχης. Βασικά έχω μια ερώτηση. Ας υποθέσουμε ότι κάποιος πάει να αγοράσει ένα iPhone 4S από Αμερική που κάνει 459 ευρώ (649$) μέσω aramex ή κάτι τέτοιο. Αν τον σταματήσει τελωνείο πόσα θα πληρώσει; Γιατί αν είναι π.χ. 100 ευρώ και πάλι συμφέρει... Όταν στέλνουν ρούχα μάλιστα έχω ακούσει πως αν κάνεις τον εκτελωνισμό μόνος σου πληρώνεις λιγότερα... Μπορεί να ακούγεται χαζή η ερώτησή μου απλά έχω αυτήν την απορία...

Τελευταία επεξεργασία από: katya, 27/10/2011 - 19:57


#28   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/10/2011 - 19:58

Όπως και να έχει το τελωνείο είναι θέμα τύχης. Βασικά έχω μια ερώτηση. Ας υποθέσουμε ότι κάποιος πάει να αγοράσει ένα iPhone 4S από Αμερική που κάνει 459 ευρώ (649$) μέσω aramex ή κάτι τέτοιο. Αν τον σταματήσει τελωνείο πόσα θα πληρώσει; Γιατί αν είναι π.χ. 100 ευρώ και πάλι συμφέρει... Όταν στέλνουν ρούχα μάλιστα έχω ακούσει πως αν κάνεις τον εκτελωνισμό μόνος σου πληρώνεις λιγότερα...

Αμα τυχεις στην περιπτωση, οσο θελει δυστυχως ο τελωνειακος ζηταει...
Whatsapp doc?

#29   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 27/10/2011 - 20:01

Αμα τυχεις στην περιπτωση, οσο θελει δυστυχως ο τελωνειακος ζηταει...

Α δεν υπάρχει δηλαδή μια standard τιμή; :/ Λίγο βλακώδες μου ακούγεται...

#30   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 27/10/2011 - 20:05

Α δεν υπάρχει δηλαδή μια standard τιμή; :/ Λίγο βλακώδες μου ακούγεται...

Welcome to Greece!

Δυστυχώς είναι θέμα τύχης το αν θα το σταματήσουν ή όχι.

Και αν το σταματήσουν είναι θέμα του κάθε τελωνειακού το τι προσαυξήσεις και φόρους μπορεί να του φορτώσει!

Για αποστολή από Αμερική δεν ξέρω τι παίζει, αλλά από Κίνα που είχα παραγγείλει κάποια πράγματα με κούριερ (DHL) μου είπαν από την DHL ότι περνάνε ξεχωριστό τελωνείο τα πακέτα για κούριερκαι ότι αν είναι κάτω από 1 κιλό δεν το σταματάνε αν.

Δεν ξέρω αν το ίδιο (με το 1 κιλό) ισχύει και για τα δέματα εξ Αμερικής.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)