Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 8GB στη Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
95 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/10/2011 - 13:42

Ναι η vodafone ας το πουλήσει όσο θέλει... Εδω πουλαγε πριν λιγο καιρό τα galaxy s στα 550, ενω στα καταστήματα (και δε μιλαω για skroutz, αλλα για μεγάλες αλυσίδες mediamarkt,saturn, multirama κλπ ) το εδιναν στα 260ευρω (μερικοι και 249..). Γκρινιαζει ο αλλος επειδή πουλανε τα iphone 4 φθηνα μεταχειρισμενα..
Καθαρα υπολογιστικα η τιμή πωλησης στα αλλα καταστηματα (skroutz.gr) μολις βγει το 4 8giga θα ειναι γυρω στα 402 ευρω..οσο η διαφορα τιμης, δηλαδή το καπελο που βαζει η vodafone στο 16giga..

Απο την αλλη παντως τα 8giga νομιζω οτι ειναι λιγα δεδομένου οτι ολα τα app στο ios ειναι μεγαλυτερα απο τα αντιστοιχα του android (δε ξερω γιατι..) αλλα σε σημειο που ειναι ενοχλητικο. εγω βγαζω συνεχως απο το ipad πραγματα καθε 3 και λιγο και μετανιωνω που δε πηρα τα 32gb. Δε ξερω αν αξιζει να παει καποιος σε αυτο το συνδιασμο, παρα μονον του οικονομικού.

φιλε μου η vodafone οπως και ολες οι υπολοιπες εταιριες μην ξεχνας οτι το κυριο αντικειμενο πωλησης τους ειναι οι υπηρεσιες κινητης τηλεφωνιας και οχι τοσο η πωληση καθεαυτη σκετης συσκευης.οποτε κοιτανε να εχουν ακριβα τις σκετες συσκευες και με συμβολαιο να το παιρνεις πολυ φθηνα ειδικα στα 18μηνα πακετα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/10/2011 - 13:43

Και να πούμε ότι η vodafone είναι η μοναδική εταιρία στην Ελλάδα που το iPhone 4 16gb το έχουν σκέτο 672 ευρώ όταν όλοι (και cosmote και wind και όλα τα άλλα καταστήματα) το έχουν 659 που είναι και η επίσημη τιμή στην Ελλάδα.

http://www.vodafone....tion?skuId=7241

και το γελιο ειναι οτι αγοραζεις το ιδιο τηλεφωνο οχι παραεισαγωγης κλπ...

#78   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 29/10/2011 - 15:06

και το γελιο ειναι οτι αγοραζεις το ιδιο τηλεφωνο οχι παραεισαγωγης κλπ...

Το γέλιο ειναι πως όχι μονο θα σπάσουμε τόσα χρηματα αλλα πως θα περιμένουν και ουρα για να το πάρουν και παρόλο που όλοι απογοητεύτηκαν θα εχει έλλειψης μετα απο λιγες μέρες! :lol:

#79   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 29/10/2011 - 15:17

Εξαρταται και τη χρηση. Αν ακους πολλη μουσικη και εχεις ενα σωρο ταινιες ναι δε φτανει.


Για τις ταινίες δε το συζητώ καν. Δε πρόκειται να δει ταινίες κάποιος στο iphone 4, τουλάχιστον όχι πολλοί πλέον... Αν έχει σκοπό να αγοράσει κάποιος συσκευή για να βλέπει ταινίες μπορεί να πάρει φθηνότερα ταμπλέτα (μεγαλύτερη οθόνη) ή να προτιμήσει ξεκάθαρα android συσκευή για το λόγο ότι στο θέμα των ταινιών είναι χίλιες φορές καλύτερα (αναλογία οθόνης, τα περισσότερα παίζουν avi, divx, κλπ απο την αρχή, δε χρειάζεται να κάνεις πολλά βήματα για να βάλεις τις ταινίες-τις βάζεις χύμα, παίζουν σωστά υπότιτλους ελληνικούς αμέσως, άπειρα free apps για ταινίες και επιλογές κλπ). Εδω με το ipad την ευκολία του galaxy s2 πχ στις ταινίες δεν την έχω. Ειδικά με τις τιμές που βγήκαν και στο itunes οι ταινίες δε μου φαίνεται ότι θα προτιμήσει κανείς να δώσει τόσα χρήματα αναλογικά για να δει σε 3,5" ή 9,7", τουλάχιστον Ελλάδα και να μη προτιμήσει το video club της γειτονιάς..ή να καταφύγει αλλού.
Για τη μουσική δε με πειράζουν τα 8gb, περιορίζομαι στο να βάζω επιλεγμένα κάθε φορά κομμάτια. Το θέμα είναι ότι παίρνεις smartphone και ένα από τα καλύτερα για να κάνεις 10 πράγματα παραπάνω αν χρειαστεί. Να ανοίγεις έγραφα, pdf, διάφορα αρχεία ή να έχεις την δυνατότητα να το κάνεις αν χρειαστεί, αν προσθέσει κανείς στα apps και τη μουσική που λέμε και τις φωτογραφίες των 5Μpx, τότε δε μένει πολύς χώρος.. Τα 16gb στο ipad2 δεν φτάνουν για πολλά (ειδικά αν θέλεις και βιβλία) και πρέπει να κάνεις αναγκαστικά παραχωρήσεις, από την άλλη είναι υπεραρκετά στο iphone. Αλλά με το μισό μέγεθος μνήμης δε ξέρω πως θα είναι..Θα γεμίζει πολύ γρήγορα, πλέον δεν είμαστε στη εποχή των 2 ή 3 ΜPx και της 480χ320 ανάλυσης - και είχα διαβάσει ότι οι μεγαλύτερες αναλύσεις έχουν μεγαλύτερο κώδικα (αλλά δε το γνωρίζω με σιγουριά, όποιος ξέρει ας πει) και άρα apps σε μέγεθος. Απλώς ξέρω ότι τα ίδια apps είναι μεγαλύτερα στο ios απο ότι στο android, τουλάχιστον για τις ταμπλέτες που έχω και ξέρω να πω.
Αν προσθέσεις όλα τα παραπάνω τότε έβγαλαν ένα τηλέφωνο απλώς κομμένο που θα γεμίζει αμέσως, δεν είναι σωστή αναλογία σαν το 3gs με τα 8gb. Με βάση τον ανταγωνισμό η τιμή της apple ή της vodafone δεν είναι πολύ καλή. Θα το δούμε σε λίγο καιρό πάντως.

φιλε μου η vodafone οπως και ολες οι υπολοιπες εταιριες μην ξεχνας οτι το κυριο αντικειμενο πωλησης τους ειναι οι υπηρεσιες κινητης τηλεφωνιας και οχι τοσο η πωληση καθεαυτη σκετης συσκευης.οποτε κοιτανε να εχουν ακριβα τις σκετες συσκευες και με συμβολαιο να το παιρνεις πολυ φθηνα ειδικα στα 18μηνα πακετα.


Ναι έχεις δίκιο και συμφωνώ μαζί σου, απλώς η vodafone το κάνει αρκετά έντονα και φαίνεται άσχημο για τους τους πελάτες της, δε μιλάμε για 1-2 ευρώ τη συσκευή, μιλάμε για 13ευρώ το κομμάτι στο 16gb, θα μπορούσαν να μη το έκαναν τόσο έντονα...

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 29/10/2011 - 15:18


#80   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/10/2011 - 15:27

Ναι έχεις δίκιο και συμφωνώ μαζί σου, απλώς η vodafone το κάνει αρκετά έντονα και φαίνεται άσχημο για τους τους πελάτες της, δε μιλάμε για 1-2 ευρώ τη συσκευή, μιλάμε για 13ευρώ το κομμάτι στο 16gb, θα μπορούσαν να μη το έκαναν τόσο έντονα...

το κακο ειναι οτι για να τις εχουν ακομα εκει η ειναι τοσο . . . . η καποιος αγοραζει σε αυτες τις τιμες..αν ειναι το δευτερο απλα ειναι λυπηρο..

Τελευταία επεξεργασία από: pavlossss, 29/10/2011 - 15:29


#81   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 29/10/2011 - 15:29

Καλά ρε παιδιά τόσα posts σε αυτό το topic και κανένας σας δεν πρόσεξε ότι ο τίτλος (του topic) είναι λάθος; iPhone 4 GB; :huh: Βάλτε και ένα 8 διότι μπερδεύει όταν το διαβάζει κάποιος και νομίζεις οτι είναι 4GB. :P
Ας το διορθώσει κάποιος mod αν γίνεται.

Τελευταία επεξεργασία από: BAUHAUS, 29/10/2011 - 15:29


#82   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 29/10/2011 - 15:36

Καλά ρε παιδιά τόσα posts σε αυτό το topic και κανένας σας δεν πρόσεξε ότι ο τίτλος (του topic) είναι λάθος; iPhone 4 GB; :huh: Βάλτε και ένα 8 διότι μπερδεύει όταν το διαβάζει κάποιος και νομίζεις οτι είναι 4GB. :P
Ας το διορθώσει κάποιος mod αν γίνεται.


Λυσσαξες. Τι θες να κανουμε για το τοπικ? αφου δε μπορουμε να το αλλαξουμε.
Whatsapp doc?

#83   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/10/2011 - 15:42

Καλά ρε παιδιά τόσα posts σε αυτό το topic και κανένας σας δεν πρόσεξε ότι ο τίτλος (του topic) είναι λάθος; iPhone 4 GB; :huh: Βάλτε και ένα 8 διότι μπερδεύει όταν το διαβάζει κάποιος και νομίζεις οτι είναι 4GB. :P
Ας το διορθώσει κάποιος mod αν γίνεται.

το προσεξα εγω το εγραψα(λιγο πιο πισω)αλλα ουδεν...

#84   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 29/10/2011 - 16:34

Τόσο πολυ σας ενοχλεί ο τίτλος;

#85   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 29/10/2011 - 20:11

Καλά ρε παιδιά τόσα posts σε αυτό το topic και κανένας σας δεν πρόσεξε ότι ο τίτλος (του topic) είναι λάθος; iPhone 4 GB; :huh: Βάλτε και ένα 8 διότι μπερδεύει όταν το διαβάζει κάποιος και νομίζεις οτι είναι 4GB. :P
Ας το διορθώσει κάποιος mod αν γίνεται.


Προστέθηκε και το ξεχασμένο 8. Thanks
Behind the Scenes...

#86   iGekas

iGekas

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2011 - 04:27

Το 16gb Κάνει 540 Σφραγισμενο-Ελληνικο.Μπορείτε Να Ψάξετε Στο www.skroutz.gr :) :) :) Δεν Υπάρχει Μονο H Vodafone :)
http://www.funbazaar...roduct_id=39394

#87   ioannk8

ioannk8

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2011 - 08:06

8G = ακυρωνεις το 720π βιντεο και τις φωτο και τις μεγαλες εφαρμογες... για μενα η apple θελει να σκοτωσει τα 4αρια που της εμειναν.. και 8G ονομαστικα δεν ειναι ουτε 6.5G πραγματικα.

"εφυγε" ο jobs και αρχισαν τις μ@λ@κι#ς

#88   klarintzis1983

klarintzis1983

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:klarintzis

Δημοσίευση 01/11/2011 - 12:34

Παιδιά δεν είμαι κανένας ειδικός και ούτε ξέρω κάτι παραπάνω από εσάς.... Απλά μόλις μίλησα με εκπρόσωπο της Vodafone - του οποίου το όνομα το κράτησα κιόλας, αλλά δεν το δημοσιεύω - γιατί μου βγήκε η επιδότηση αυτές τις μέρες. Μου είπε λοιπόν ότι σήμερα παρέλαβαν το iPhone 4 8GB και ότι είναι στις αποθήκες τους. Επίσης μου είπε ότι μέχρι να "αρχειοθετήσουν" τις συσκευές λογικά Παρασκευή - Σάββατο ή το πολύ αρχές της άλλης εβδομάδας θα διατεθεί κανονικά....

#89   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 01/11/2011 - 12:36

8G = ακυρωνεις το 720π βιντεο και τις φωτο και τις μεγαλες εφαρμογες... για μενα η apple θελει να σκοτωσει τα 4αρια που της εμειναν.. και 8G ονομαστικα δεν ειναι ουτε 6.5G πραγματικα.

"εφυγε" ο jobs και αρχισαν τις μ@λ@κι#ς

lol, αρχίσαμε αν ήταν o Jobs εδώ κτλ... και πέρυσι ετσι δεν έκαναν με το 3GS? έλεος!

#90   CostasV

CostasV

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/11/2011 - 21:52

vodafone.rsys3.net/servlet/website/PersonalizedForm?OhKHMEVTUUUUTW_piohgL_Wnl_XE.26f7beErDOLgmhNkplFRHohhDJht

Μου ήρθε ενημερωτικό email..
199 ευρώ
Για συμβόλαιο 2 χρόνων
(unlimited 45)

Αντίστοιχα το 3GS 8GB δίνεται δωρεάν.

Δεν είναι κι άσχημα !
κι ας υπάρχουν οι περιορισμοί χωρητικότητας.

Προφανώς για να "ξεπουλάνε", το καινούργιο είναι κοντά.

Μια χαρά λύση και τα παλιά πάντως.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες