Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple Mac Mini MC816Z A ή Apple Mac Mini MC815Z/A


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   poussias1

poussias1

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2011 - 19:49

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω εναν MAC και συγκεκριμενα το Mac mini ...Μου προτεινετε το Apple Mac Mini MC816Z A ή το Apple Mac Mini MC815Z/A? Η μηπως να παρω καποια αλλη συσκευη mac ? ???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 28/10/2011 - 19:53

Καταρχην πόσταρες σε λάθος section.. Υπάρχει ένα για Mac. Τώρα.. πες μας κάτι παραπάνω.. Για τι ακριβώς το θέλεις? Έχεις οθόνη?

#3   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2011 - 19:54

Το αν θα περεις το mini η καποιο αλλο μοντελο εξαρταται απο τη χρηση για την οποια το θελεις και τα λεφτα που διαθετεις. Μονο αν μας δωσεις αυτα τα στοιχεια μπορουμε να σε βοηθησουμε.

Just like underwear, passwords should be changed often...


#4   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2011 - 19:55

Μεταφερθηκε στο σωστο μερος.

Just like underwear, passwords should be changed often...


#5   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2011 - 19:55

Μεταφορά στο σωστό Section --> Mac Corner

ezgif_com_crop_2.gif


#6   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2011 - 19:56

Μεταφερθηκε στο σωστο μερος.


Με πρόλαβες :P

ezgif_com_crop_2.gif


#7   poussias1

poussias1

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2011 - 20:01

Καταρχην πόσταρες σε λάθος section.. Υπάρχει ένα για Mac. Τώρα.. πες μας κάτι παραπάνω.. Για τι ακριβώς το θέλεις? Έχεις οθόνη?

οθονη εχω φιλε μου ναι ... θελω εναν υπολογιστη καλο (!) και γρηγορο με λιγα χρηματα (βεβαια μπορω να διαθεσω τα χρηματα για το φθηνοτερο macbook pro) αλλα λεω αν το mac mini ειναι καλο σε δυνατοτητες και θελω να ρωτησω οτι αν και mac αν εχει κολληματακια η οικονομικη εκδοση και επισης θελω να μαθω αν η ram στα mac παιζει τοσο μεγαλο ρολο οσο στα κανονικα pc

#8   poussias1

poussias1

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2011 - 20:03

Το αν θα περεις το mini η καποιο αλλο μοντελο εξαρταται απο τη χρηση για την οποια το θελεις και τα λεφτα που διαθετεις. Μονο αν μας δωσεις αυτα τα στοιχεια μπορουμε να σε βοηθησουμε.

δεν θελω να δωσω 2 και 3 χιλιαρικα αλλα μπορω να διαθεσω τα λεφτα για την μικροτερη εκδοση το macbook pro αλλα εχει μικρη οθονη και επειδη εχω 20αρα οθονη θελω να παρω mac mini ...Τωρα θελω να μαθω αν συμφερει να παρω την οικονομικη η την τουμπανο εκδοση του mac mini

#9   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 28/10/2011 - 20:07

οθονη εχω φιλε μου ναι ... θελω εναν υπολογιστη καλο (!) και γρηγορο με λιγα χρηματα (βεβαια μπορω να διαθεσω τα χρηματα για το φθηνοτερο macbook pro) αλλα λεω αν το mac mini ειναι καλο σε δυνατοτητες και θελω να ρωτησω οτι αν και mac αν εχει κολληματακια η οικονομικη εκδοση και επισης θελω να μαθω αν η ram στα mac παιζει τοσο μεγαλο ρολο οσο στα κανονικα pc


Eγώ θα σου λεγα τότε να πάρεις αυτό http://www.golden-i....e-i5-23ghz.html και να βάλεις και σκληρό ssd με 250 ευρώ θα πάει σφαίρα
Και θα το συνδέεις με μεγαλύτερη οθόνη αν θες και θα έχεις και το θέμα της φορητότητας όποτε θες να το παίρνεις μαζί σου
Μνήμη έχει 4gb νομίζω είναι αρκετή.. Παρ όλα αυτά αν θες βάζεις και έξτρα στα 8gb

#10   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2011 - 20:08

αν εχεις οθονη και το προοριζεις για σταθερη χρηση πας στο mini, μετα το ποιο mini θα παρεις παει με το τι θα κανεις με το mini. Αν το θελεις απλα για internet, και καμια ταινια σου κανει και το μικρο, αν θελεις δυνατες εφαρμογες και βαριες δε θα περιοριστεις στο μικρο mini. Η μνημη εχει αρκετη σημασια οπως και στα συμβατικα pc. Πρεπει να λαβεις υπ' οψιν σου οτι δεν μπορεις να κανεις αναβαθμισεις στο mini περα απο τη μνημη του, δεν μπορεις δηλαδη σε ενα χρονο να αλλαξεις καρτα γραφικων οπως θα εκανες σε ενα συμβατικο pc.

Just like underwear, passwords should be changed often...


#11   poussias1

poussias1

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2011 - 20:13

ευχαριστω πολυ ολους σας που με βοηθησατε :) .. αρα εχω να διαλεξω αναμεσα στο μεγαλο mac mini και το μικρο pro ;)

#12   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2011 - 20:15

Αν το προοριζεις για απαιτητικα παιχνιδια η για εφαρμογες που εχουν μεγαλες απαιτησεις σε επεξεργασια γραφικων τοτε σιγουρα δεν σου κανει το mac mini καθως προσφερει μικρη καρτα γραφικων.

Just like underwear, passwords should be changed often...


#13   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 28/10/2011 - 20:17

ευχαριστω πολυ ολους σας που με βοηθησατε :) .. αρα εχω να διαλεξω αναμεσα στο μεγαλο mac mini και το μικρο pro ;)


Και μη ξεχάσεις να πάρεις και την φοτητική έκπτωση 6-10% ανάλογα το μαγαζί.. Φαίνεται μικρή αλλά σε τόσα μεγάλα ποσά είναι αξιόλογη.
Πάντως στη θέση σου θα έβαζα λίγα λεφτά ακόμα να πάρω τουλάχιστον επεξεργαστή με i-7 τετραπύρηνο.

Επίσης αν θες macbook pro τελικά καλύτερα περίμενε λιγάκι γιατί έχουν ήδη αναβαθμιστεί από την apple ... Απλώς δεν έχουν φτάσει ακόμα στη χώρα μας..
http://store.apple.c...ACBOOKPRO-INDEX

#14   poussias1

poussias1

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2011 - 20:20

Αν το προοριζεις για απαιτητικα παιχνιδια η για εφαρμογες που εχουν μεγαλες απαιτησεις σε επεξεργασια γραφικων τοτε σιγουρα δεν σου κανει το mac mini καθως προσφερει μικρη καρτα γραφικων.

ουτε η ακριβη εκδοση?

#15   poussias1

poussias1

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2011 - 20:21

Και μη ξεχάσεις να πάρεις και την φοτητική έκπτωση 6-10% ανάλογα το μαγαζί.. Φαίνεται μικρή αλλά σε τόσα μεγάλα ποσά είναι αξιόλογη.
Πάντως στη θέση σου θα έβαζα λίγα λεφτά ακόμα να πάρω τουλάχιστον επεξεργαστή με i-7 τετραπύρηνο.

Επίσης αν θες macbook pro τελικά καλύτερα περίμενε λιγάκι γιατί έχουν ήδη αναβαθμιστεί από την apple ... Απλώς δεν έχουν φτάσει ακόμα στη χώρα μας..
http://store.apple.c...ACBOOKPRO-INDEX


αν το παρω απο πλαισιο εχω την εκπωση και πως ?
και θες να πεις πως βγηκε καινουριο macbook ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες