Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

πρόβλημα με το κουμπί σιγασης


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   busta

busta

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/10/2011 - 20:47

καλησπέρα σας, ειμαι κάτοχος ενός iPhone 3GS και μου έχει χαλάσει το κουμπί σιγασης που βρίσκεται πάνω απο το κουμπί αυξομειωσης της έντασης. το πρόβλημα μου είναι οτι το κινητό ξαφνικά χωρίς να ξέρω πως μπήκε στο αθόρυβο σαν να λειτούργησε το κουμπί ενώ όσο καιρό το έχω χαλασμένο ήταν στο κανονικό οπότε δεν είχα πρόβλημα. τώρα όμως το κινητο μου είναι στο αθόρυβο χωρις να μπορώ να το επαναφερω απο το κουμπί. υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος; ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2.989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 30/10/2011 - 20:49

δοκιμασε με μια οδοντογλυφιδα...κ αν θες να το αντικαταστησεις επικοινωνησε με εναν απο τους τεχνικους του φορουμ...pantsos,batjumb,idoctor

#3   mais

mais

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Billys Mais

Δημοσίευση 30/10/2011 - 20:53

Ναι υπάρχει τρόπος...

Ρυθμίσεις->Γενικά->Προσβασιμότητα και ενεργοποιείς το "AssistiveTouch".. Πατάς πάνω στην άσπρη βούλα Συσκευή->Σίγαση..

Και είσαι έτοιμος.. Όσο για την επισκευή του κουμπιού όπως είπε και ο φίλος ο maserrr, επικοινώνησε με κάποιον τεχνικό του forum..

#4   theo83

theo83

    iPH Enthousiast

  • 568 μηνύματα

Δημοσίευση 30/10/2011 - 20:53

καλησπέρα σας, ειμαι κάτοχος ενός iPhone 3GS και μου έχει χαλάσει το κουμπί σιγασης που βρίσκεται πάνω απο το κουμπί αυξομειωσης της έντασης. το πρόβλημα μου είναι οτι το κινητό ξαφνικά χωρίς να ξέρω πως μπήκε στο αθόρυβο σαν να λειτούργησε το κουμπί ενώ όσο καιρό το έχω χαλασμένο ήταν στο κανονικό οπότε δεν είχα πρόβλημα. τώρα όμως το κινητο μου είναι στο αθόρυβο χωρις να μπορώ να το επαναφερω απο το κουμπί. υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος; ευχαριστώ εκ των προτέρων

Έχεις PM

#5   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2.989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 30/10/2011 - 20:56

Ναι υπάρχει τρόπος...

Ρυθμίσεις->Γενικά->Προσβασιμότητα και ενεργοποιείς το "AssistiveTouch".. Πατάς πάνω στην άσπρη βούλα Συσκευή->Σίγαση..

Και είσαι έτοιμος.. Όσο για την επισκευή του κουμπιού όπως είπε και ο φίλος ο maserrr, επικοινώνησε με κάποιον τεχνικό του forum..

σε μενα δεν υπαρχει αυτο στο μενου

#6   Glk77

Glk77

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/10/2011 - 20:57

SilentMode Switcher απο Cydia! ;)

#7   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 30/10/2011 - 21:05

ringer toggle για το sbsettings ή αυτο που σου ειπε ο φιλος πιο πανω
το assistive touch ειναι μονο στο ios5

#8   busta

busta

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/10/2011 - 21:12

καταρχήν ευχάρισαν πολυ για τις άμεσες απαντήσεις. αυτο με την οδοντογλυφιδα δεν γίνεται αφού το κουμπί δεν λείπει είναι εκει απλώς δεν πιάνει κάπου μέσα. το assisting touch δεν υπάρχει στο κινητο μου και το silentmode switcher είναι επί πληρωμή κ θα ηθελα πρώτα να εξέτασω τις δωρεάν λύσεις.επίσης παρατήρησα οτι σε ανυποπτες στιγμές αλλάζει απο αθόρυβο σε κανονικό οπότε δεν την γλυτωνω την επισκευή. θα δοκιμάσω κ το ringer toggle και θα σας πω! ευχαριστώ κ πάλι για τον χρόνο σας

#9   mais

mais

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Billys Mais

Δημοσίευση 30/10/2011 - 21:24

Ναι το assistive touch είναι για το ios5, το οποίο προφανώς δεν έχεις :P .. Και το κουμπί μου είχε πάθει το ίδιο πρόβλημα και το αντικατέστησα..

#10   busta

busta

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 31/10/2011 - 01:34

πέρασα τα sbsettings και το ringer toggle αλλα έχω χαθεί λιγάκι και δεν βρίσκω απο που το ενεργοποιω να ειναι μόνιμα ο ήχος ενεργός. μου πέρασε μαζί και το activator μήπως γινεται απο εκει; ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια σας

#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2011 - 01:38

Ψάξε γι αυτα Ring & Silent, Ringer/Silent Toggle.

Αφου τα περάσεις θα πάς απο SBSettings, More - Set Toggles και θα το ενεργοποιήσεις απο εκει.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 31/10/2011 - 01:38

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#12   busta

busta

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 31/10/2011 - 17:35

σας ευχαριστώ πολυ παιδιά η λύση με το ringer toggle λειτουργεί μια χαρά οπότε τώρα πρέπει να δω για την επισκευή. :)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες