Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

iPhone 4S: 11 Νοεμβρίου στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
804 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#736   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 21:01

Πλαισιο Αργυρουπολης ειχε iphone 4s.Μαλιστα πουλησε την ιδια ωρα ενα 16αρι σε μενα και σε εναν αλλο τυχερο :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#737   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/11/2011 - 01:02

ρωτάω κι εδώ μήπως ξέρει κάποιος... μπορείς να πάρεις το iphone με επιδότηση ανανέωσης (όχι νέα σύνδεση) vodafone από golden i, iStorm κτλ?? ή κάπου αλλού εκτός vodafone και plaisio?


Ναι μπορείς και στα δυο. Εγω έκανα ανανέωση στην istorm και πήρα ένα λευκο 32αρι. Διαθεσιμα κινητά είχε αρκετά πάντως


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: sevarton, 16/11/2011 - 01:02


#738   thanos_s

thanos_s

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2011 - 01:25

Αυριο παραλαμβανω και εγω το 4s που εχω παραγγειλει απο you.gr
Θα τα χρησιμοποιησω μαζι με το 4 για λιγο καιρο να δω αν υπαρχει αισθητη διαφορα, αλλιως πουλημα.

#739   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/11/2011 - 12:52

Καλημερα, Εχω το 4s μιαμιση εβδομαδα πριν κυκλοφορισει στην Ελλαδα μου το εστειλε κολλητος μου απο την Αγγλια μια κ ειχα πουλησει το 4αρι μου την ημερα μια ωρα πριν ανακοινωθει οτι δεν θα βγει 5 αλλα 4s..Και αναγκαστηκα και πηρα το 4s..Το θεμα ειναι οτι ειμαι αρκετα ιδιοτροπος με κατι καινουργιο αντικειμενο που αγοραζω γιατι τα λεφτα δεν τα βρισκουμε στο δρομο.. 1. Με καλυπτει στην Ελλαδα καποιο καταστημα για την εγγυηση; η πρεπει να το στελνω Αγγλια ; 2.Ειμαι ατυχος με την οθονη γιατι εμενα επεσε να κιτρινιζει και 3.Το κουτι μου το εστειλε κανονικα σφραγκισμενο με την ζελατινα του το θεμα ειναι οτι στο κατω μερος οπως βλεπεις μπροστα σου την οθονη εχει 2 αμυχες επανω στο μεταλλο τις καταλαβαινεις με το νυχι η αν δεις να γυαλιζει στο ιδιο σημειο στο κλεισιμο μεταξι γυαλιου και μεταλλου φαινεται κατι σαν κολλα(κατι σαν πλαστικη τριχα) λες και εχει ανοιχτει :S και εχω τρελαθει και σκεφτομαι τα λεφτα που εδωσα και δεν ξερω τι να κανω..

#740   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2011 - 18:58

Καλημερα, Εχω το 4s μιαμιση εβδομαδα πριν κυκλοφορισει στην Ελλαδα μου το εστειλε κολλητος μου απο την Αγγλια μια κ ειχα πουλησει το 4αρι μου την ημερα μια ωρα πριν ανακοινωθει οτι δεν θα βγει 5 αλλα 4s..Και αναγκαστηκα και πηρα το 4s..Το θεμα ειναι οτι ειμαι αρκετα ιδιοτροπος με κατι καινουργιο αντικειμενο που αγοραζω γιατι τα λεφτα δεν τα βρισκουμε στο δρομο.. 1. Με καλυπτει στην Ελλαδα καποιο καταστημα για την εγγυηση; η πρεπει να το στελνω Αγγλια ; 2.Ειμαι ατυχος με την οθονη γιατι εμενα επεσε να κιτρινιζει και 3.Το κουτι μου το εστειλε κανονικα σφραγκισμενο με την ζελατινα του το θεμα ειναι οτι στο κατω μερος οπως βλεπεις μπροστα σου την οθονη εχει 2 αμυχες επανω στο μεταλλο τις καταλαβαινεις με το νυχι η αν δεις να γυαλιζει στο ιδιο σημειο στο κλεισιμο μεταξι γυαλιου και μεταλλου φαινεται κατι σαν κολλα(κατι σαν πλαστικη τριχα) λες και εχει ανοιχτει :S και εχω τρελαθει και σκεφτομαι τα λεφτα που εδωσα και δεν ξερω τι να κανω..


Σε καλύπτει η Arvato στην Ελλάδα .

Όσο για την κιτρινίλα και την αμυχή πάρε ένα τηλέφωνο στο 2130165550 και ρώτησε αν σου κάνουν αντικατάσταση με άλλο ανακατασκευασμένο .

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#741   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/11/2011 - 21:05

Σε καλύπτει η Arvato στην Ελλάδα .

Όσο για την κιτρινίλα και την αμυχή πάρε ένα τηλέφωνο στο 2130165550 και ρώτησε αν σου κάνουν αντικατάσταση με άλλο ανακατασκευασμένο .


Ευχαριστω Πολυ.. Δεν νομιζω απο τωρα ανακατασκευασμενο ποτε προλαβαν, αν ηταν 4 σιγουρα ανακατασκευει.. Πριν λιγη ωρα εντοπισα και αλλο προβλημα στο 4s μου ,διπλα διπλα με iphone 4 με ιδια εταιρια κινητης τηλεφωνιας το 4s με μια γραμμη σημα και το 4 φουλ.Πεφτει το σημα οποτε του την βαρεσει εχω και φωτο διπλα διπλα. Ελεος δηλαδη, εχει φυγει αμεσως για την αντιπροσωπεια για αντικατασταση..Αναρτημένη εικόνα

#742   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2011 - 21:08

Έχουν εγώ όταν είχαν πρωτοέρθει στην Ελλάδα τα iPhone4 αγόρασα και στην βδομάδα έβγαλε hardware πρόβλημα και το έστειλα και μου έστειλαν άλλο ανακατασκευασμένο.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#743   alexzgt4

alexzgt4

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2011 - 23:45

Παιδιά, έχω ακόμα 2 ερωτησούλες :unsure: 1) έχω wind, αν χρησιμοποιήσω το "προσωπικό hotspot" θα έχω τίποτε περίεργες χρεώσεις? 2) σήμερα παίχτηκε βλακεία, έπαιξα για καμιά ωρίτσα 2 παιχνιδάκια και μετά είδα ότι στη χρήση του κινητού έγραψε περίπου 25mb !!!! και μόλις ξεκίνησε ο μήνας... λέω να κατεβάσω κάποια εφαρμογή για μέτρηση δεδομένων για να είμαι σίγουρος από εδώ και πέρα αλλά πώς μπορώ να αποφύγω τέτοια περιστατικά? Υπάρχει τρόπος σε non-jailbreak συσκευή να κλείσω τη χρήση δεδομένων?

#744   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/11/2011 - 00:36

1) νομίζω χρεώσεις τα δεδομένα σου με το hotspot
2) προγράμματα βρίσκεις αρκετά στο app store πχ το data usage
3) πας ρυθμίσεις-γενικά-δίκτυο και απενεργοποιεις το δεδομένα για να μην χρησιμοποιείς καθόλου Ίντερνετ απο Κινητο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#745   alexzgt4

alexzgt4

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2011 - 00:59

Sevarton είσαι πολύ ωραίος!!!!!! Ευχαριστώ πολύ :)

#746   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/11/2011 - 13:27

Σε καλύπτει η Arvato στην Ελλάδα .

Όσο για την κιτρινίλα και την αμυχή πάρε ένα τηλέφωνο στο 2130165550 και ρώτησε αν σου κάνουν αντικατάσταση με άλλο ανακατασκευασμένο .



Καλημερα τελικα δεν με καλυπτει η Arvato ,καλυπτει μονο αγορασμενα απο vodafone.. Δεν υπαρχει Apple store Αθηνα η θεσσαλονικη ?

Τελευταία επεξεργασία από: iliaspot, 17/11/2011 - 13:27


#747   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/11/2011 - 16:09

Για ρωτα στο istorm στο κολωνακι

#748   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/11/2011 - 16:18

Για ρωτα στο istorm στο κολωνακι


Πηρα τηλ 0080044145417 για να τους πω για το προβλημα το σημειωσε μου ειπε οτι το κινητο πρεπει να παει στην Αγγλια απο εκει που το εχω αγορασει..Μου ειπε μια λυση μην τυχον διορθωθει το προβλημα του σηματος να κανω αναβαθμιση 5.0.1 το εκανα και αυτο το κινητο κανει τα δικα του πανω κατω πανε η μπαρες του σηματος..Τωρα πριν λιγο μιλουσα και μου εκλεισε η γραμμη γιατι εχασε εντελως το σημα..Δηλαδη ελεος! iphone4 και παλι που δεν ειχα προβληματα..Μην πω για την μπαταρια που πριν βαλω την 5.0.1 ηταν καλυτερα και τωρα ειναι χειροτερα :S

#749   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 563 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 17/11/2011 - 17:33

Πηρα τηλ 0080044145417 για να τους πω για το προβλημα το σημειωσε μου ειπε οτι το κινητο πρεπει να παει στην Αγγλια απο εκει που το εχω αγορασει..Μου ειπε μια λυση μην τυχον διορθωθει το προβλημα του σηματος να κανω αναβαθμιση 5.0.1 το εκανα και αυτο το κινητο κανει τα δικα του πανω κατω πανε η μπαρες του σηματος..Τωρα πριν λιγο μιλουσα και μου εκλεισε η γραμμη γιατι εχασε εντελως το σημα..Δηλαδη ελεος! iphone4 και παλι που δεν ειχα προβληματα..Μην πω για την μπαταρια που πριν βαλω την 5.0.1 ηταν καλυτερα και τωρα ειναι χειροτερα :S

Κάπου διάβασα ότι έχει πρόβλημα με την sim της wind και πρέπει να πας να την αλλάξεις και να πάρεις μία micro sim 128k γιατί λογικά αυτή που έχεις είναι 64κ.Πριν κάνεις οτιδήποτε για κοίταξέ το αυτό.

#750   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/11/2011 - 19:56

Πηρα τηλ 0080044145417 για να τους πω για το προβλημα το σημειωσε μου ειπε οτι το κινητο πρεπει να παει στην Αγγλια απο εκει που το εχω αγορασει..Μου ειπε μια λυση μην τυχον διορθωθει το προβλημα του σηματος να κανω αναβαθμιση 5.0.1 το εκανα και αυτο το κινητο κανει τα δικα του πανω κατω πανε η μπαρες του σηματος..Τωρα πριν λιγο μιλουσα και μου εκλεισε η γραμμη γιατι εχασε εντελως το σημα..Δηλαδη ελεος! iphone4 και παλι που δεν ειχα προβληματα..Μην πω για την μπαταρια που πριν βαλω την 5.0.1 ηταν καλυτερα και τωρα ειναι χειροτερα :S

Τα DOA μπορεί να μην καλύπτονται στην ελλάδα γενικά,αλλά για πιο μετά (για ανακατασκευασμένο κτλ) θα πρέπει να τα καλύπτει κάποια εταιρεία,πιθανόν εκεί που τα στέλνουν οι premium resellers (golden-i,istorm,systemgraph και νομίζω public). Αν η arvato καλύπτει μόνο από vodafone κάνε μια προσπάθεια και infoquest πριν τα παρατήσεις τελείως...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)