Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

iPhone 4S: 11 Νοεμβρίου στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
804 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#661   kostas-k

kostas-k

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 12/11/2011 - 00:32

Παράγγειλα το απόγευμα κι εγώ ένα κομμάτι και σε μια ώρα πήγα να παραγγείλω και δεύτερο για τον αδερφό μου και δεν υπήρχε σε καμιά έκδοση. Πότε προλάβατε και τα πήρατε όλα?? :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#662   iJulio

iJulio

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Twitter:@julio_kk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:iJulio

Δημοσίευση 12/11/2011 - 00:43

Επειδη το περιμενω και εγω.... αφου δεν εχει βγει ουτε tethered για το 4S αναβαθμιζουμε στην 5.0.1 για καλυτερη αυτονομια μπαταριας ή μενουμε στην 5? Εμενα στην ουσια με ενδιαφερει το untethered και μονο.

Το bug που έκαψε ο charlie miller θα βοηθήσει αρκετά την ομάδα που δουλεύει πάνω στο jailbreaking του iPhone 4/4S και η apple δίνοντας το νέο iOS 5.1 κλίνει αυτό το bug. Αν θες να είσαι 100% σίγουρος ότι θα έχεις jailbreak στο 4S σου τότε μην αναβαθμίσεις στο νεώτερο iOS

#663   Sparkikif

Sparkikif

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/11/2011 - 01:37

Θέλω να ρωτήσω σε σχέση με τους πρώτους κύκλους φόρτισης της μπαταρίας του iphone 4s.

1.To αφήνω να αποφορτιστεί εντελώς?

2.Πόσες ώρες το φορτίζω?

3.Κλειστό ή ανοικτό?

4.Άμα το αφήσω παραπάνω ώρα στην μπρίζα ενώ έχει φορτίσει είναι πρόβλημα?

Ευχαριστώ προκαταβολικώς για άλλη μια φορά!

Τελευταία επεξεργασία από: Sparkikif, 12/11/2011 - 01:37


#664   SPC

SPC

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/11/2011 - 01:39

ρε παιδια ξερουμε που εχει διαθεσιμα κομματια, γιατι με εχει πιασει μια λυγουρα βραδιατικα... :D

#665   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 12/11/2011 - 01:46

εχει παντου φιλε

#666   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 12/11/2011 - 01:48

Θέλω να ρωτήσω σε σχέση με τους πρώτους κύκλους φόρτισης της μπαταρίας του iphone 4s.

1.To αφήνω να αποφορτιστεί εντελώς?

2.Πόσες ώρες το φορτίζω?

3.Κλειστό ή ανοικτό?

4.Άμα το αφήσω παραπάνω ώρα στην μπρίζα ενώ έχει φορτίσει είναι πρόβλημα?

Ευχαριστώ προκαταβολικώς για άλλη μια φορά!



το αφηνεις ναι εντελως

στην αρχικη φορτιση κανα 5 ωρο

και τα 2

οχι

#667   Sparkikif

Sparkikif

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/11/2011 - 03:30

το αφηνεις ναι εντελως

στην αρχικη φορτιση κανα 5 ωρο

και τα 2

οχι


Απλά ήξερα ότι αποφόρτιση εντελώς σε μπαταρία λιθίου κάνει κακό.

Κάτι άλλο σε σχέση με τα screenprotector υπάρχει κάποια συγκεκριμένη μάρκα ή ΄΄μοντέλο'' που αξίζει περισσότερο? Έχει κάποιος να μου προτίνει κάτι? Συγκεκριμένα θέλω να είναι Antifingerprint /antiglare. Thnx!

#668   spl

spl

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@splallos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:spl 15

Δημοσίευση 12/11/2011 - 12:56

Μόλις πήρα απο το Γερμανό Γρεβενών μαύρο 4S 64GB επιτέλους

#669   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/11/2011 - 12:58

Τελείως τελείως όχι έχουμε πει. Κανένα κινητό δεν είναι καλό να κλείνει απο μπαταρία γιατί χαλάει και αυτό και η μπαταρία. Όπως και τα laptop δεν πρέπει ποτέ να κλείσουν και δεν είναι καλό να πέφτουν κάτω από το 10%. Γύρω στο 5% θα το άφηνα και μετά πλήρη φόρτιση. Για screen protector πιστεύω ότι τα belkin πρέπει να είναι αξιόπιστα (για zagg κτλ δεν ξέρω). Εγώ έχω ένα mirror ή puro ήταν ή celly δε θυμάμαι στο iPod,καλά κρατάει αλλά χωρίς τη θήκη έχει αρχίσει να ξεφτύζει στις άκρες :P

#670   babisgr

babisgr

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/11/2011 - 13:05

ρε παιδιά έλεος με το χρόνο φόρτισης κλπ...τα ηλεκτρονικά είναι τόσο εξελιγμένα που δεν περιμένουν απο εμας.
Φορτίζω όπως νάναι συνήθως ανάλογα τον χρόνο που έχω...και ποτέ δεν έιχα πρόβλημα.
Δηλαδή οι 5 ώρες που λέτε τι είναι? αφοθ το τηλ. σταματάει αφού φορτίσει πλήρως..τι νοημα έχει...μάλλον ψυχολογικό

Τελευταία επεξεργασία από: babisgr, 12/11/2011 - 13:05


#671   Ggreg2012

Ggreg2012

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 15:34

Μόλις το αγόρασα από Γερμανό στο carrefour ευκαρπίας στη θεσσαλονίκη. Άσπρο 64 GB. Ήταν το μοναδικό 64αρι αλλά είχαν πάρα πολλά σε 16 και 32 GB. Μου είπαν ότι αν παρουσιάσει πρόβλημα μέσα σε 3 μέρες μπορώ να το πάω πίσω να μου το αλλάξουν. Οπότε θα το τεστάρω σε όλα να δω αν έχει κανένα πρόβλημα με οθόνη κτλ.

#672   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 15:36

Καλησπερα. Θελω μια βοηθεια. Ενω δεχομαι sms και κλησεις στο 4s, οταν παω να στειλω sms ή να παρω τηλ λεει απετυχε κ κανει αναζητηση δικτυου παντα με wind. Τι μπορει να φταει; Στο 4 δεν ειχα αυτο το προβλημα... λετε να φταιει η συσκευη ή η sim ή καποια ρυθμιση; Αναμενω κ ευχαριστω.

#673   mazlou

mazlou

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:mazlou

Δημοσίευση 12/11/2011 - 15:42

Σήμερα παρέλαβα από το Πλαίσιο Θεσσαλονίκης ένα iPhone 4S 32GB White,για όσους ενδιαφέρονται μόνο για συσκευή πρέπει να κάνουν συμβόλαιο σκέτη δεν τη δίνουν εκτός αν έχεις κάνει παραγγελία τη συσκευή,μου φάνηκε περίεργο,έχει 4 διαθέσιμα κομμάτια και όλα μαύρα. :blush:

#674   ariusbb

ariusbb

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/11/2011 - 15:49

Καλησπερα. Θελω μια βοηθεια. Ενω δεχομαι sms και κλησεις στο 4s, οταν παω να στειλω sms ή να παρω τηλ λεει απετυχε κ κανει αναζητηση δικτυου παντα με wind. Τι μπορει να φταει; Στο 4 δεν ειχα αυτο το προβλημα... λετε να φταιει η συσκευη ή η sim ή καποια ρυθμιση; Αναμενω κ ευχαριστω.


SIM κομμένη έχεις ή MicroSIM;

Έχεις PIN στην κάρτα;

#675   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/11/2011 - 15:50

Καλησπερα. Θελω μια βοηθεια. Ενω δεχομαι sms και κλησεις στο 4s, οταν παω να στειλω sms ή να παρω τηλ λεει απετυχε κ κανει αναζητηση δικτυου παντα με wind. Τι μπορει να φταει; Στο 4 δεν ειχα αυτο το προβλημα... λετε να φταιει η συσκευη ή η sim ή καποια ρυθμιση; Αναμενω κ ευχαριστω.


και εγω δεν θα ελεγα οτι εχω ιδιαιτερο καλο σημα q telecom ειμαι wind δηλαδη ,εχω απενεργοποιησει το "αυτοματο¨απο τον φορεα και το εχω αναζητηση αλλα αλλοτε ειμαι με 1 γραμμη ή 2 και αλλες 4 αλλα ανεβοκατεβαινει......με το 3g δεν ειχα προβλημα με το σημα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 18

0 μέλη, 18 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες