Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

vodafone tethering δωρεαν παλι!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
365 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2011 - 16:43

Αν διαβάσεις πιο πάνω το ποστ μου, το κατάφερα μεχρι εκει που λέει shift-update. Εκεί οταν πατάω αυτό, που μου βγάζει να ψάξω τί αρχείο θέλω να επιλέξω, με αφήνει να διαλέξω μόνο αρχεία που τελειώνουν σε ipsw (το οποίο είναι λογικό). Οποτε το ipcc αρχείο δεν το βγάζει για να το διαλέξω. Εκει εχω κολλήσει.


μαριλινα με τις εντολες στο cmd , μετα απο την διαδρομη itunes , παπαλα. δεν βγαζω ακρη. εχω 64αμπιτα. δηλαδη εχω και program files (x86)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   imanos

imanos

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 18/11/2011 - 17:08

Αναλυτικα για PC εδω -


http://www.iclarifie...x.php?enid=4271

Τελευταία επεξεργασία από: imanos, 18/11/2011 - 17:10


#213   giannism1

giannism1

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 18/11/2011 - 17:10

παιδια μολις πηρα στη vodafone κ μου ειπαν να μπω στο μενου Γενικα>δικτυο κ με ρωτησε τι λεει εκει.τις ειπα τι λεει κ τις διευκρηνησα οτι εχω κανει το update...κ μου λεει "αααααα μαλιστα..." τελωσπαντων ειπε να κανω μια επανεκινηση της συσκευης σε 20' απο τωρα κ ολα θα ειναι οκ . για να δουμε!!!

#214   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 18/11/2011 - 17:15

Παιδιά το κατάφερα. +1 στο παλικάρι imanos. Πρέπει να πας στο φάκελο που υποδεικνύει(cd program files, cd itunes) και να πατήσεις iTunes/setPrefInt carrier-testing 1. Θα αναβοσβήσει το itunes window και μετά με shift+update θα σου επιτρέψει να βάλεις ipcc αρχείο. Όλα δουλεύουν ρολόι.

#215   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2011 - 17:16

παιδια μολις πηρα στη vodafone κ μου ειπαν να μπω στο μενου Γενικα>δικτυο κ με ρωτησε τι λεει εκει.τις ειπα τι λεει κ τις διευκρηνησα οτι εχω κανει το update...κ μου λεει "αααααα μαλιστα..." τελωσπαντων ειπε να κανω μια επανεκινηση της συσκευης σε 20' απο τωρα κ ολα θα ειναι οκ . για να δουμε!!!


πρεπει να ηταν καραασχετη, γιατι εμενα επανειλημενως μου εχουν πει, ειναι αγνωστο ποτε θα ξαναστειλουν τις ρυθμισεις.! :(

#216   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2011 - 17:18

Παιδιά το κατάφερα. +1 στο παλικάρι imanos. Πρέπει να πας στο φάκελο που υποδεικνύει(cd program files, cd itunes) και να πατήσεις iTunes/setPrefInt carrier-testing 1. Θα αναβοσβήσει το itunes window και μετά με shift+update θα σου επιτρέψει να βάλεις ipcc αρχείο. Όλα δουλεύουν ρολόι.


ρε κυριακο, μπορεις ρε φιλε να τα εξηγησεις λιγο πιο αναλυτικα? δεν ξερουμε ολοι τι ενοεις πηγαινεις στο φακελλο και λοιπα. σε ευχαριστω.

#217   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2011 - 17:22

και εμενα παντως παιδια δεν μου βρισκει την διαδρομη στο cmd.

#218   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 18/11/2011 - 17:33

{Βιάστηκα να απαντήσω ότι όλα δουλεύουν ρολόι γιατί δε μου εμφανίζει το tethering όταν το ενεργοποιώ. Θα πρέπει να κάνω restore+set up as new για να σιγουρευτώ τι φταίει (είχα και PDANET που μου έβγαζε πρόβλημα), αλλά η διαδικασία είναι σχετικά απλή. Από το cmd πληκτρολογείτε cd\ για να πάτε στο root και έπειτα cd program files (enter) cd itunes(enter)iTunes/setPrefInt carrier-testing 1(enter) και θα αναβοσβήσουν τα iTunes για να κάνετε τη διαδικασία. Είμαι πλέον στην 11,1 αλλά πρέπει να δω γιατί δε ενεργοποιείται το tethering. Σε άλλον μπορεί να ενεργοποιηθεί.

#219   giannism1

giannism1

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 18/11/2011 - 17:47

πρεπει να ηταν καραασχετη, γιατι εμενα επανειλημενως μου εχουν πει, ειναι αγνωστο ποτε θα ξαναστειλουν τις ρυθμισεις.! :(


Κι ομως δουλευει!!!! Παρτε ΟΟΟΟΛΟΙΙΙΙ μαζι τηλεφωνο στη vodafone!!!

Τελευταία επεξεργασία από: giannism1, 18/11/2011 - 17:52


#220   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2011 - 17:57

{Βιάστηκα να απαντήσω ότι όλα δουλεύουν ρολόι γιατί δε μου εμφανίζει το tethering όταν το ενεργοποιώ. Θα πρέπει να κάνω restore+set up as new για να σιγουρευτώ τι φταίει (είχα και PDANET που μου έβγαζε πρόβλημα), αλλά η διαδικασία είναι σχετικά απλή. Από το cmd πληκτρολογείτε cd\ για να πάτε στο root και έπειτα cd program files (enter) cd itunes(enter)iTunes/setPrefInt carrier-testing 1(enter) και θα αναβοσβήσουν τα iTunes για να κάνετε τη διαδικασία. Είμαι πλέον στην 11,1 αλλά πρέπει να δω γιατί δε ενεργοποιείται το tethering. Σε άλλον μπορεί να ενεργοποιηθεί.



τα εκανα ολα. δεν μου αναγνωριζει το ipcc ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ..!! τι γινεται??

#221   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/11/2011 - 17:57

Κι ομως δουλευει!!!! Παρτε ΟΟΟΟΛΟΙΙΙΙ μαζι τηλεφωνο στη vodafone!!!


Τι εννοείς φίλε μου ότι δουλεύει για εξήγησέ μας

#222   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2011 - 18:04

Λοιπον μολις μιλησα με vodafone, και μου ειπαν για να δουλεψει πρεπει να βαλω ios 5.0.1 ! δηλαδη να κανω αναβαθμιση απο την 5.0 που εχω. οκ δεν με πειραζει αφου εχω iphone 4s, οποτε ετσι και αλλιως δεν εχω δυστυχως jb. το θεμα ειναι να το κανω, η θα βγει jb στην 5.0 και θα την πατησουμε? καποιος πιο εμπειρος μπορει να απαντησει??

Τελευταία επεξεργασία από: thelonapouliso, 18/11/2011 - 18:07


#223   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2011 - 18:20

κανεις? με ενδιαφερει. και εμενα το ιδιο μου ειπαν.

Τελευταία επεξεργασία από: ipad, 18/11/2011 - 18:20


#224   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 18/11/2011 - 18:23

τα εκανα ολα. δεν μου αναγνωριζει το ipcc ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ..!! τι γινεται??


Πρεπει να πατησεις στο shift+update να δει αλλα αρχεία όχι ipsw. Έχει επιλογή για ipcc. Τότε θα το κάνει.

#225   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2011 - 18:26

Πρεπει να πατησεις στο shift+update να δει αλλα αρχεία όχι ipsw. Έχει επιλογή για ipcc. Τότε θα το κάνει.


αυτο εκανα ετσι και αλλιως, γιατι το διαβασα και στο ξενο site. τιποτα φιλε δεν το βλεπει το αρχειο.!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες