Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

vodafone tethering δωρεαν παλι!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
365 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#286   hero1234

hero1234

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2011 - 02:50

Μήπως έχει κανείς το ipcc της Vodafone version 11.0 (πριν την τελευταία αναβάθμιση 11.1) που δεν δούλευε το tethering αλλά υπήρχε η επιλογή αλλαγής APN κλπ. γιατί από ότι φαίνεται αργεί πολύ η διόρθωση για τους κατόχους καρτοκινητής.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#287   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 23/11/2011 - 03:10

Μήπως έχει κανείς το ipcc της Vodafone version 11.0 (πριν την τελευταία αναβάθμιση 11.1) που δεν δούλευε το tethering αλλά υπήρχε η επιλογή αλλαγής APN κλπ. γιατί από ότι φαίνεται αργεί πολύ η διόρθωση για τους κατόχους καρτοκινητής.

αν μου βρεις ενα τροπο να το κανω χωρις χρηση pc πολυ ευχαριστως!δοκιμασα με ifile να το κανω copy-paste και να το στειλω σε μενα πρωτα με mail αλλα crash και παλι crash...

#288   gdelio

gdelio

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2011 - 10:40

Να ρωτήσω κάτι και γω?

Πως μπορέσατε και πηρατε ως ξεχωριστό αρχείο το ipcc? B)

Απο δω και πέρα λέμε ΝΟ στα carrier updates... αν και με τον τροπο που υποδείχθηκε εδώ μπορείς να ξαναπεράσεις το 11.1 και ολα καλα. Προσωπικα δεν σκοπεύω να πάω πάνω απο το 5.0.1.. Περιμένω την Cydia... αν δεν τους βούτυξαν απο την Αpple...

ααα και Vodafone "αντε και κάνε έρωτα"

Τελευταία επεξεργασία από: gdelio, 23/11/2011 - 10:40


#289   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2011 - 11:06

Να ρωτήσω κάτι και γω?

Πως μπορέσατε και πηρατε ως ξεχωριστό αρχείο το ipcc? B)

Απο δω και πέρα λέμε ΝΟ στα carrier updates... αν και με τον τροπο που υποδείχθηκε εδώ μπορείς να ξαναπεράσεις το 11.1 και ολα καλα. Προσωπικα δεν σκοπεύω να πάω πάνω απο το 5.0.1.. Περιμένω την Cydia... αν δεν τους βούτυξαν απο την Αpple...

ααα και Vodafone "αντε και κάνε έρωτα"


χαχαχα σωστος ! vodafone εχω και ευτυχως περασα την 11.1 και σωθηκα. αλλα παιδια ομως που εχουν προβλημα με το μοιρασμα, δεν ντρεπονται λιγο τοσα χρονια οταν οι αλλοι το εδιναν κανονικα;

#290   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/11/2011 - 11:21

Να ρωτήσω κάτι και γω?

Πως μπορέσατε και πηρατε ως ξεχωριστό αρχείο το ipcc? B)

Απο δω και πέρα λέμε ΝΟ στα carrier updates... αν και με τον τροπο που υποδείχθηκε εδώ μπορείς να ξαναπεράσεις το 11.1 και ολα καλα. Προσωπικα δεν σκοπεύω να πάω πάνω απο το 5.0.1.. Περιμένω την Cydia... αν δεν τους βούτυξαν απο την Αpple...

ααα και Vodafone "αντε και κάνε έρωτα"



Γιατί λέμε ΝΟ στα carrier updates? ΚΑΘΕ φορά δηλαδή σωνει και καλά θα βγάζουν προβλήματα?
Whatsapp doc?

#291   gdelio

gdelio

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2011 - 11:58

Γιατί λέμε ΝΟ στα carrier updates? ΚΑΘΕ φορά δηλαδή σωνει και καλά θα βγάζουν προβλήματα?



Εγω λεω ΝΟ... γιατί ακολουθω το δόγμα.. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ... το νέο carrier update πχ 11.2 μπορεί να έχει ξανά κλειδωμένο το tethering... να χρεώνει x5 τα SMS, να καίει ολα τα DVD, να κάνει τον σκύλο μου να κατουράει το χαλι.. και άλλα σταβά και ανάποδα.

Γενικώς ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΗ VODAFONE.... με εξαπάτησαν...

Τελευταία επεξεργασία από: gdelio, 23/11/2011 - 12:04


#292   BizNiz

BizNiz

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 23/11/2011 - 12:27

On a 64bit PC
1. Quit iTunes
2. Press Windows Key + R, type "cmd" in the run dialog, and click "OK".
3. Copy and paste the following command into the Command Prompt:
"C:\Program Files (x86)\iTunes\iTunes.exe" /setPrefInt carrier-testing 1

4. Press Return, and close the Command Prompt window.



1. Connect your iPhone to your computer, and open iTunes.
2. Shift+Click the "Update" button, a window will come up asking you to select a file.
3. There will be a drop down box for the type of file. Change it from " iPod/iPhone/iPad Software files (*.ipsw)" to "iPhone/iPad Carrier Configuration files(*.ipcc)".
4. Select the carrier settings file that you want to install, and press "Open".
5. iTunes will install your new carrier settings.


και για μένα δούλεψε μια χαρά
thanks Goldstamos

#293   stroll

stroll

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2011 - 14:09

Μετά αρκετές προσπάθειες δούλεψε σε xp win 32 pc, το λάθος ήταν η ακριβής ορθογραφία του "C:\Program Files\iTunes\iTunes.exe" /setPrefInt carrier-testing 1 μόλις ετέθει σωστα με enter ξύπνησαν τα itunes και στο μενου ενεφανίσθει το .ipcc έκανε update, restart η συσκευή και ξανά hotspot που δουλεύει. Ευχαριστώ τα παιδιά για τις οδηγίες και το αρχειο .ipcc

#294   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/11/2011 - 14:16

να ρωτήσω κ εγώ κάτι. Αυτό το carrier update αφορά μόνο iOS 5.X.X εκδόσεις ή μπορώ να το βάλω κ στο iOS 4.3.3 πχ που έχει αυτή την στιγμή το vf 10 ??

εσείς που κάνατε το update τι σας δείχνει στο carrier settings?

#295   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 23/11/2011 - 14:37

να ρωτήσω κ εγώ κάτι. Αυτό το carrier update αφορά μόνο iOS 5.X.X εκδόσεις ή μπορώ να το βάλω κ στο iOS 4.3.3 πχ που έχει αυτή την στιγμή το vf 10 ??

εσείς που κάνατε το update τι σας δείχνει στο carrier settings?

Μπορείς άνετα να το κανείς και στην 4.3.3 σε αυτήν είμαι και εγω και μπήκε χωρίς πρόβλημα.

#296   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/11/2011 - 14:50

Εγω λεω ΝΟ... γιατί ακολουθω το δόγμα.. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ... το νέο carrier update πχ 11.2 μπορεί να έχει ξανά κλειδωμένο το tethering... να χρεώνει x5 τα SMS, να καίει ολα τα DVD, να κάνει τον σκύλο μου να κατουράει το χαλι.. και άλλα σταβά και ανάποδα.

Γενικώς ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΗ VODAFONE.... με εξαπάτησαν...



Ναι αλλα το carrier update ήταν για μονο ένα συγκεκριμένο πράγμα αυτή τη φορά, για το tethering δηλαδή. Και δεν κάνουν και τοσο συχνά updates ετσι κι αλλιώς. Έχω να δω carrier updates since.......never. (για μένα τουλάχιστον).
Whatsapp doc?

#297   gdelio

gdelio

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2011 - 16:25

Ναι αλλα το carrier update ήταν για μονο ένα συγκεκριμένο πράγμα αυτή τη φορά, για το tethering δηλαδή. Και δεν κάνουν και τοσο συχνά updates ετσι κι αλλιώς. Έχω να δω carrier updates since.......never. (για μένα τουλάχιστον).

Carrier update....μακρυά και αγαπημένοι... Δεν το ρισκάρω ξανά..

#298   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2011 - 20:03

Carrier update....μακρυά και αγαπημένοι... Δεν το ρισκάρω ξανά..


γιατι ρε φιλε εισαι τοσο απολυτος. ειπαμε δουλευει τελεια, τουλαχιστον στα συμβολαια.

#299   gdelio

gdelio

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2011 - 17:32

γιατι ρε φιλε εισαι τοσο απολυτος. ειπαμε δουλευει τελεια, τουλαχιστον στα συμβολαια.


Mάλλον δεν κατάλαβες τι έχω πει, Αλλά ευχαριστώς να το αναφέρω ξανά.

Mετέφερα το συμβόλαιο μου απο Cosmote στη Vodfone. Οι υπάλληλοι στο κατάστημα με διαβεβαίωσαν οτι το tethering ειναι ανοικτό και διαθέσιμο στο κοινό πλεον. Μολις ενεργοποίησα τη νέα συσκευή διαπίστωσα οτι δεν είναι ετσι. Μετα από αρκετά τηλέφωνα και email στη vodafone, μου ανέφεραν οτι δεν μπορουν να μου στείλουν το νεο carrier update, διότι είχε προβληματα και το απέσυραν. Τους ανέφερα οτι πολλοί γνωστοί μου το έχουν εγκατεστημένο και δεν εχει προβληματα. Μου είπαν αυτοί πρόλαβαν και το έλαβαν. Το θέλω και εγω. Δεν γίνεται να σας το στείλουμε... το ιδ. συμφωνητικό μου λεει οτι το Data-plan πρεπει να χρησιμοποιείται μόνο από το τηλέφωνο για λόγους δικής μου ασφάλειας... Ξέρω καλύτερα τι είναι πιο ασφαλές για εμενα από οτι εσεις.. Λυπάμαι δεν γίνεται..

Επισης προς χαρην καλής συνεργασίας μου εδωσαν και 3εις κωδικούς για πρόσβαση στο πρόγραμμα internet-mobile της vodafone για δωρεάν χρήση διάρκειας 1 μήνα.

Ως επαγγελματίας εχω άμεση αναγκη απο το tethering, για αυτό το λόγο και είχα το συμβόλαιο στη Cosmote. Αυτό που δεν έχω ανάγκη είναι τις μπούρδες και την εξαπάτηση της vodafone.

Ευχτυχως οι οδηγίες για εγκατάσταση του 11.1 που δώθηκαν εδώ μέσα στο forum δουλεψαν και ευχαριστώ τα μέλη για αυτό.

Συνεπώς δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στη vodafone, δεν εχω καμιά διάθεση να αλλάξω settings που μού κάνουν τη δουλειά.. και ναι δεν θα περάσω νεο carrier update αν αυτό είναι να μου δημιουργήσει προβλήματα.

Τελευταία επεξεργασία από: gdelio, 28/11/2011 - 17:41


#300   mmihalis

mmihalis

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2011 - 22:52

Αναβάθμησα και εγώ σε 5.0.1 σε 4άρι και διαπίστωσα ένα πρόβλημα. Ενώ όταν έκανα την αναβάθμιση ο φορέας ήταν 11.1 όταν πέρασα το installus και πήγα στα Γενικά - πληροφορίες ο φορέας ήταν 11.0 με αποτέλεσμα να μην υπάρχει πουθενά Προσωπικό Hostspot. Έκανα αναβάθμιση carrier όπως περιγράφετε παραπάνω και όλη η διαδικασία πήγε καλά αλλά ο Φορέας δεν αλλάζει με τίποτα. Έχει κολλήσει στο 11.0. Τι να κάνω?
Εχω συμβόλαιο με Vodafone.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες