Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

vodafone tethering δωρεαν παλι!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
365 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2011 - 19:21

Ποιο ειναι αυτο το ιντερνετ anywhere? για πες μας και μας να το μαθουμε.


Με ρώτησε και ένα παιδί μέσω pm.

Με το Internet Anywhere μοιράζεσαι τη σύνδεσή σου σε περισσότερες από μία συσκευές.

Πχ έχεις iPad 2 και έχεις αγοράσει 2gb/μήνα. Είσαι καλυμμένος και είσαι κουλ. Αγοράζεις έστω και ένα iPhone το οποίο δε θα το έχεις για πολλά πολλά ιντερνετικά, αλλά χρειάζεσαι συγχρονισμό με iCloud για επαφές, mail, reminders άντε και το Siri που δεν το αγαπάτε.

Παλιά θα έπρεπε να ξεκινήσεις νέο συμβόλαιο που πολύ πιθανό είναι να ήταν τζάμπα λεφτά, μιας και δεν θα έκανες πολύ χρήση του στο iPhone.

Τώρα με το internet anywhere έχεις έναν λογαριασμό για 2-3 συσκευές. Μοιράζεσαι δηλαδή τα 2 giga byte με iPad, iPhone και με άλλες συσκευές.

Η κοπέλα μου το χρησιμοποιεί έτσι ακριβώς. Εγώ που έχω Vodafone (το ρώτησα) θα έπρεπε να κουβαλάω μαζί μου συνεχώς ένα μίνι ρουτεράκι (βγάλε καρκίνο άμεσα) ώστε να δημιουργώ MiFi στο οποίο θα συνδέονται οι συσκευές που έχω μαζί μου, ανεξάρτητα η κάθεμια...

τρέχα γύρευε!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 05/11/2011 - 19:27

Με ρώτησε και ένα παιδί μέσω pm.

Με το Internet Anywhere μοιράζεσαι τη σύνδεσή σου σε περισσότερες από μία συσκευές.

Πχ έχεις iPad 2 και έχεις αγοράσει 2gb/μήνα. Είσαι καλυμμένος και είσαι κουλ. Αγοράζεις έστω και ένα iPhone το οποίο δε θα το έχεις για πολλά πολλά ιντερνετικά, αλλά χρειάζεσαι συγχρονισμό με iCloud για επαφές, mail, reminders άντε και το Siri που δεν το αγαπάτε.

Παλιά θα έπρεπε να ξεκινήσεις νέο συμβόλαιο που πολύ πιθανό είναι να ήταν τζάμπα λεφτά, μιας και δεν θα έκανες πολύ χρήση του στο iPhone.

Τώρα με το internet anywhere έχεις έναν λογαριασμό για 2-3 συσκευές. Μοιράζεσαι δηλαδή τα 2 giga byte με iPad, iPhone και με άλλες συσκευές.

Η κοπέλα μου το χρησιμοποιεί έτσι ακριβώς. Εγώ που έχω Vodafone (το ρώτησα) θα έπρεπε να κουβαλάω μαζί μου συνεχώς ένα μίνι ρουτεράκι (βγάλε καρκίνο άμεσα) ώστε να δημιουργώ MiFi στο οποίο θα συνδέονται οι συσκευές που έχω μαζί μου, ανεξάρτητα η κάθεμια...

τρέχα γύρευε!

Α καλα. Δε με πολυαπασχολει γιατι εχω 500 mb στο προγραμμα του τηλεφωνου το μηνα τα οποια με υπερκαλυπτουν και εξω ναμαι ολη μερα, στα ωδεια εχουμε wifi και το κλεινω, και το ipad το χρησιμοποιω κυριως στο σπιτι, και αν ειμαι εξω εκει που το παιρνω μαζι εχει συνηθως wifi. Οποτε για τη δικη μου χρηση τουλαχιστον δεν ειναι τοσο απαραιτητο.

Καλο ειναι που υπαρχει το tether αμα χρειαστει, αλλα περα απο αυτο φανταζομαι ειναι καλο αν καποιος εχει και θελει να συνδεσει παραπανω συσκευες.
Whatsapp doc?

#48   PiTs3

PiTs3

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2011 - 19:39

Ρε μαγκες αυτο με την καρτα που χανονται τα πεδια επεξεργασιας των APN ισχυει;


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk


σε μενα πανε ..μολις το εβαλα για restore μπας και στρωσει

#49   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 05/11/2011 - 19:39

Ρε μαγκες αυτο με την καρτα που χανονται τα πεδια επεξεργασιας των APN ισχυει;


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Όλοι κάναμε αναβάθμιση στα 11.1 , εμφανίζονται σαν ποπ-απ παραθυράκι αν ανοίξετε ρυθμίσεις και πάτε στο About !! Όλα καλά ως εδώ...όμως.........ΧΑΝΕΤΕ ΤΟ ΠΕΔΊΟ NETRWORK ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΆΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΟΎΜΕ manually το APN !!!!! Για κοιτάξετε...ανεξάρτητα αν έχει κάποιος σύνδεση η κάρτα...αυτό το κουμπάκι χάνετε εκεί μέσα !! Δεν υπάρχει πρόσβαση στο ΑΡΝ !!! Στις συνδέσεις παίζει κανονικά internet , διοτι το προβλεπόμενο ΑΡΝ ως default των vf gr 11.1 είναι το webonly.vodafone.gr....οπότε οι συνδέσεις βγαίνουν στο διαδίκτυο μέσω 3G !! Τα καρτοκινητα που αναβάθμισαν σε 11.1 , ναι μεν τους εμφάνισε το περίφημο HotSpot στην αρχή στις ρυθμίσεις που παλιά συνεβενε μόνο σε συνδέσεις....όμως δεν μπορούν να βγουν στο διαδίκτυο μέσω 3G , διοτι τα καρτοκινητα ΔΕΝ ΣΥΝΕΡΓΆΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ webonly.vodafone.gr , παρά μόνο με το internet/webkarta.vodafone.gr , οπότε προς το παρόν δεν βγαίνουν στο διαδίκτυο , αφού δεν μπορούμε manually να αλλάξουμε το ΑΡΝ , αφού εξαφανίστηκε η ρύθμιση από το μενού !!! Υπάρχει ΠΡΌΒΛΗΜΑ έχουν Bug και προσπαθούν να το λύσουν...εχω πάρει αρκετές φορές σήμερα τηλ στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών...πρέπει να ξανά-εμφανιστεί σε όλους το πεδίο ΑΡΝ , για να μπορούν τα καρτοκινητα να το αλλάξουν από το default !!

#50   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 05/11/2011 - 19:42

Παρακαλώ κάποιος με σύνδεση και jailbroken τηλέφωνο που έχει κάνει το update αν μπορεί να μου στείλει ένα πμ.

Ευχαριστώ.

#51   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 05/11/2011 - 19:43

Παρακαλώ κάποιος με σύνδεση και jailbroken τηλέφωνο που έχει κάνει το update αν μπορεί να μου στείλει ένα πμ.

Ευχαριστώ.

Eγω ειμαι με συνδεση και jailbroken και την εκανα την αναβαθμιση, τι χρειαζεσαι?


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

#52   PiTs3

PiTs3

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2011 - 19:45

σε μενα πανε ..μολις το εβαλα για restore μπας και στρωσει



οσοι εχετε καρτα ΜΗΝ τα περνατε και μετα το restore με το που κανει ενημερωση χανονται τα πεδια επεξεργασιας των APN

#53   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 05/11/2011 - 19:47

Εγώ είμαι jb στην 4.3.2 Μάγδα μου έρχονται με τίποτα, ούτε στο δικό μου ούτε στης γυναίκας μου στην ίδια έκδοση και jb.

#54   discojunkie

discojunkie

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2011 - 19:48

παιδια εμενα δεν μου το βγαζει. παζει μηπως ρολο το οτι εχω tetherme? το απεγκατεστησα για αυτο το λογο αλλα τιποτα. εκανα και restart

#55   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/11/2011 - 19:51

Eγω ειμαι με συνδεση και jailbroken και την εκανα την αναβαθμιση, τι χρειαζεσαι?


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)


Κ γω το ιδιο ειμαι!!!!τι χρειαζεσαι????

#56   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 05/11/2011 - 19:53

Eγω ειμαι με συνδεση και jailbroken και την εκανα την αναβαθμιση, τι χρειαζεσαι?


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)

Σου έστειλα πμ.

#57   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/11/2011 - 19:57

Οποτε το mywi δεν μας νοιαζει πλεον...Χεχε

#58   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 05/11/2011 - 20:03

Μάτα από την αναβάθμιση σε vf GR 11.1 , ναι μεν ξεκλειδώνετε το teethering , όμως εξαφανίζονται τα πεδία ΑΡΝ στα δίκτυα , είτε είναι σύνδεση συμβολαίου το κινητό , είτε είναι καρτοκινητο ανεξάρτητα από το J/B , το θέμα υπάρχει και στα καθαρά τηλ !! Είναι πρόβλημα που προέκυψε από την αναβάθμιση , και δεν ξανά-εμφανιζεται το πεδίο ΑΡΝ ούτε με Hard Reset ούτε και με Reset Network setting , είναι μάλλον Bug !! Πήρα τηλ στο κέντρο εξυπηρετήσεις πελατών και είναι γεμάτοι με παράπονα από τους χρήστες και το ψάχνουν !!

#59   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/11/2011 - 20:06

Μάτα από την αναβάθμιση σε vf GR 11.1 , ναι μεν ξεκλειδώνετε το teethering , όμως εξαφανίζονται τα πεδία ΑΡΝ στα δίκτυα , είτε είναι σύνδεση συμβολαίου το κινητό , είτε είναι καρτοκινητο ανεξάρτητα από το J/B , το θέμα υπάρχει και στα καθαρά τηλ !! Είναι πρόβλημα που προέκυψε από την αναβάθμιση , και δεν ξανά-εμφανιζεται το πεδίο ΑΡΝ ούτε με Hard Reset ούτε και με Reset Network setting , είναι μάλλον Bug !! Πήρα τηλ στο κέντρο εξυπηρετήσεις πελατών και είναι γεμάτοι με παράπονα από τους χρήστες και το ψάχνουν !!


Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

#60   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 05/11/2011 - 20:21

Μολις δοκομασα το tethering me ipad, δουλεψε κανονικα, μετα το εκλεισα, το ιντερνετ του τηλεφωνου δουλευει κανονικα. Τι ακριβως προβλημα παρουσιαζει?


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες