Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

vodafone tethering δωρεαν παλι!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
365 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   KAGOURAS

KAGOURAS

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:NEEMOS

Δημοσίευση 09/11/2011 - 23:24

ρυθμισεις-γενικα πηγες?


Ναι. Και reset network settings έκανα. Τίποτα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   kopoylos

kopoylos

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Twitter:@@kopoylos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:kostugos

Δημοσίευση 09/11/2011 - 23:24

κ σ εμενα τα ιδια λεει...

#153   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 09/11/2011 - 23:27

Ναι. Και reset network settings έκανα. Τίποτα.

αν μπορεις και εισαι jb την ωρα που εισαι στο γενικα βαλτο σε airplane mode και βγαλτο μηπως εχει κολλησει κανε και ενα reboot πριν το κανεις.

#154   KAGOURAS

KAGOURAS

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:NEEMOS

Δημοσίευση 10/11/2011 - 00:07

αν μπορεις και εισαι jb την ωρα που εισαι στο γενικα βαλτο σε airplane mode και βγαλτο μηπως εχει κολλησει κανε και ενα reboot πριν το κανεις.


Τίποτα. Έκανα και εναλλαγή sim. Κανένα Popup.

#155   g4m1st3r1x

g4m1st3r1x

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/11/2011 - 08:39

Ούτε και εμένα μου δίνει internet !!!
Έκανα και reboot και επαναφορά ρυθμίσεις δικτύου !!!

#156   pappoua1978

pappoua1978

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 13:57

τελικά έχουμε τπτ νεότερο για το update τις Vodafone 11.0. σε 11.1 για tethering?
Δεν μου βρίσκει καμία αναβάθμισή μέχρι και σήμερα 11/11. σε iphone4

#157   iKnox

iKnox

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Twitter:@Johnny_kite
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Johnny Knox

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:25

Εξακολουθούν να μην τις έχουν δώσει σε κυκλοφορία (τις ρυθμίσεις).Είχα μιλήσει μαζί τους γιατί είδα ότι σε κάποιους βγήκε το Pop up για 11.1 και σε μένα όχι.

Σε μερικές μέρες θα είναι ξανά σε κυκλοφορία.

Τώρα τους ξαναπήρα τηλέφωνο και η κοπελιά στο helpdesk μου είπε οτι σε κάποιους έχουν σταλεί οι διορθωμένες ρυθμίσεις ενώ σε κάποιους άλλους (όπως εμένα) όχι.

Τελευταία επεξεργασία από: iKnox, 11/11/2011 - 14:33


#158   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/11/2011 - 14:48

Να αναφερω συνομιλια που ειχα χθες με πωλητη σε επισημο καταστημα της vodafone

Διεψευσε οτι θα ξαναδωθει ελευθερο το tethering

Ερωτηση: Γιατι περιορισατε το tethering ?
Απαντηση: Επειδη υπαρχει μεγαλυτερη καταναλωση data σε υπολογιστη απ οτι στα τηλεφωνα, χρησιμοποιωντας οι χρηστες το tethering, ξεφευγαν στους λογαριασμους τους, κ μετα ειχαμε παραπονα για υπερβολικες χρεωσεις, ετσι αποφασιστε η εταιρια μας να περιορισει μερικως την χρηση

Ερωτηση: Γιατι η cosmote το εχει ελευθερο, δεν θελει κ εκεινη να προστατεψει τους πελατες της ?
Απαντηση: Κ εκεινοι εχουν τα ιδια προβληματα παραπονων, κ πλεον θα περασουν σε νεα φορμα, με 2 καρτες. Μια για τηλεφωνια κ μια data

Ερωτηση: Οκ, ισχυριζεστε πως το περιορισατε για να μας προστατεψετε, ομως ορισμενες φορες θελουμε να συνδεθουμε με τον υπολογιστη μας κ οχι με το τηλεφωνο, ουτως η αλλως πληρωμενη συνδεση ειναι, πρεπει να μας το απαγορευετε ??
Απαντηση: Μπορειτε κ παλι να συνδεθειτε αν βαλετε την sim σας σε καποιο μοντεμ στικ.

Ερωτηση: Με στικ οποιασδηποτε εταιριας ή μονο δικο σας ?
Απαντηση: Εφ οσον δεν ειναι κλειδωμενο, με οποιασδηποτε.

τελευταια ερωτηση: Αναφερθηκε οτι θα ελευθερωθει κ παλι, ηδη καποιοι χρηστες μπορεσαν να το κανουν, τι λετε γι αυτο ?
Απαντηση: Δεν εχουμε καμια τετοια ενημερωση απο την εταιρια μας.


Τα συμπερασματα δικα σας....

#159   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/11/2011 - 15:16

Μα εγώ έστειλα e-mail στο vodafone.gr και μου απάντησαν ότι πλέον το tethering είναι ελεύθερο και πάλι

#160   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 11/11/2011 - 15:20

Να αναφερω συνομιλια που ειχα χθες με πωλητη σε επισημο καταστημα της vodafone

Διεψευσε οτι θα ξαναδωθει ελευθερο το tethering

Ερωτηση: Γιατι περιορισατε το tethering ?
Απαντηση: Επειδη υπαρχει μεγαλυτερη καταναλωση data σε υπολογιστη απ οτι στα τηλεφωνα, χρησιμοποιωντας οι χρηστες το tethering, ξεφευγαν στους λογαριασμους τους, κ μετα ειχαμε παραπονα για υπερβολικες χρεωσεις, ετσι αποφασιστε η εταιρια μας να περιορισει μερικως την χρηση

Ερωτηση: Γιατι η cosmote το εχει ελευθερο, δεν θελει κ εκεινη να προστατεψει τους πελατες της ?
Απαντηση: Κ εκεινοι εχουν τα ιδια προβληματα παραπονων, κ πλεον θα περασουν σε νεα φορμα, με 2 καρτες. Μια για τηλεφωνια κ μια data

Ερωτηση: Οκ, ισχυριζεστε πως το περιορισατε για να μας προστατεψετε, ομως ορισμενες φορες θελουμε να συνδεθουμε με τον υπολογιστη μας κ οχι με το τηλεφωνο, ουτως η αλλως πληρωμενη συνδεση ειναι, πρεπει να μας το απαγορευετε ??
Απαντηση: Μπορειτε κ παλι να συνδεθειτε αν βαλετε την sim σας σε καποιο μοντεμ στικ.

Ερωτηση: Με στικ οποιασδηποτε εταιριας ή μονο δικο σας ?
Απαντηση: Εφ οσον δεν ειναι κλειδωμενο, με οποιασδηποτε.

τελευταια ερωτηση: Αναφερθηκε οτι θα ελευθερωθει κ παλι, ηδη καποιοι χρηστες μπορεσαν να το κανουν, τι λετε γι αυτο ?
Απαντηση: Δεν εχουμε καμια τετοια ενημερωση απο την εταιρια μας.


Τα συμπερασματα δικα σας....


Τι περιμένεις από τους υπαλλήλους της vodafone? Είναι άχρηστοι όπως και κάθε άλλος που ασχολείται με τέτοια τεχνολογία. Και εγώ πήγα στην Vodafone και ρώτησα σχετικά με το internet tethering και δεν είχαν ιδέα πως το έκανα γιατί δεν είχαν ενημερωθεί για κάτι διαφορετικό... Μάλιστα με ρώτησαν μήπως το πετυχαίνω με παράνομο τρόπο αφού ως τώρα αυτό απαγορευόταν. Μου απάντησαν αυτό το παραμύθι ότι επειδή το δίκτυο υπερφορτώνεται το έχουν κλείσει και μου δώσανε ένα τηλ να επικοινωνήσω..
Και δεν ασχολήθηκα παραπάνω ..

#161   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/11/2011 - 15:34

Μα εγώ έστειλα e-mail στο vodafone.gr και μου απάντησαν ότι πλέον το tethering είναι ελεύθερο και πάλι



Τι περιμένεις από τους υπαλλήλους της vodafone? Είναι άχρηστοι όπως και κάθε άλλος που ασχολείται με τέτοια τεχνολογία. Και εγώ πήγα στην Vodafone και ρώτησα σχετικά με το internet tethering και δεν είχαν ιδέα πως το έκανα γιατί δεν είχαν ενημερωθεί για κάτι διαφορετικό... Μάλιστα με ρώτησαν μήπως το πετυχαίνω με παράνομο τρόπο αφού ως τώρα αυτό απαγορευόταν. Μου απάντησαν αυτό το παραμύθι ότι επειδή το δίκτυο υπερφορτώνεται το έχουν κλείσει και μου δώσανε ένα τηλ να επικοινωνήσω.. Και δεν ασχολήθηκα παραπάνω ..


συμφωνω κ με τους 2 σας

κ απο την αλλη, περιμενω αφου πληρωνονται απο τους λογαριασμους μου, να μπορουν να απαντουν σωστα κ υπευθυνα
ειναι αρκετα ακριβοι για να δινουν φθηνες απαντησεις

#162   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/11/2011 - 15:37

συμφωνω κ με τους 2 σας

κ απο την αλλη, περιμενω αφου πληρωνονται απο τους λογαριασμους μου, να μπορουν να απαντουν σωστα κ υπευθυνα
ειναι αρκετα ακριβοι για να δινουν φθηνες απαντησεις


Μην περιμένεις να ενημερωθείς σωστά από τα καταστήματα.. Για να πάρεις γενικά τις πιο υπεύθυνες απαντήσεις πρέπει να στείλεις e-mail μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας στο vodafone.gr .. Οι περισσότεροι υπάλληλοι δεν ξέρουν τίποτα στα καταστήματα.

#163   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/11/2011 - 15:50

οταν μπαινω σε εξουσιοδοτημενο καταστημα περιμενω υπευθυνη απαντηση
ειδικα οταν ο πωλητης φοραει καρτελακι με το ονομα του επανω
σημαινει πως ο λογος του εχει υπογραφη

συμφωνω πως scripte manent
αλλα πες μου, το μειλ που πηρες ηταν ενυπογραφο ?

οχι οτι εχω καποια διαφωνια με το να παρεις μειλ
απλα θελω να καταληξω στο οτι κ ενυπογραφο να ειναι, αν τελικα δεν θελησουν να το βαλουν σε λειτουργια, τι θα πεις ? "παιδια εχω μειλ που μου στειλατε οτι το ενεργοποιησατε, γτ δεν ισχυσε τελικα ?"
θα βγει ακρη εστω κ ετσι ??

#164   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/11/2011 - 15:55

οταν μπαινω σε εξουσιοδοτημενο καταστημα περιμενω υπευθυνη απαντηση
ειδικα οταν ο πωλητης φοραει καρτελακι με το ονομα του επανω
σημαινει πως ο λογος του εχει υπογραφη

συμφωνω πως scripte manent
αλλα πες μου, το μειλ που πηρες ηταν ενυπογραφο ?

οχι οτι εχω καποια διαφωνια με το να παρεις μειλ
απλα θελω να καταληξω στο οτι κ ενυπογραφο να ειναι, αν τελικα δεν θελησουν να το βαλουν σε λειτουργια, τι θα πεις ? "παιδια εχω μειλ που μου στειλατε οτι το ενεργοποιησατε, γτ δεν ισχυσε τελικα ?"
θα βγει ακρη εστω κ ετσι ??



Στο mail σου γράφει το Ονοματεπώνυμο και τη θέση του ο υπάλληλος που σου απαντάει.. Μάλιστα είχα μια διαφωνία για μια έκπτωση που έχω και παίρνω στην αρχή το 13830 και τους λέω το πρόβλημα και μου είπε μια λύση Ψ1 ... μετά στέλνω και e-mail ακριβώς με την ίδια ερώτηση και μου λέει μια τελείως διαφορετική απάντηση από αυτή που μου είχε δώσει ο υπαλληλος στο 13830.. Απαντάω και εγώ στο mail νευριασμένα και τους λέω κοιτάξτε να τα βρείτε πρώτα μεταξύ σας σαν εταιρία και όταν τα βρείτε ξαναπαντήστε μου , γιατί είχα μιλήσει με την κυριά ΧΧΧ (από το 13830) και μου είπε το τελείως αντίθετο.. ΤΗν επόμενη μέρα με παίρνει η υπάλληλος από το 13830 και μου ζήτησε 2 φορε συγγνώμη και ότι είχε κάνει λάθος και είχε δίκιο η εταιρία στην απάντησή της από το mail..

Χμμ μάλλον θα σε μπέρδεψα έτσι οπως τα πα αλλά δεν έχω πολύ χρόνο sorry :P

Επίσης να σου πω ότι η υπάλληλος στο 13830 επέμενε πολύ ότι έχει δίκιο και μου λέει κράτα και το όνομά μου για εγγύηση.. (έτσι και το κράτησα και το ανέφερα μετά στην επικοινωνία με το mail)

#165   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/11/2011 - 15:59

δεν μπερδευτηκα καθολου, μια χαρα τα περιγραφεις

οκ, ισως αργοτερα να πρεπει να στειλω μειλ να δω τι απαντηση θα παρω
κ αναλογα πραττουμε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες