Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Iphone 4S Τιμες Vodafone


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
92 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2011 - 20:39

Εγώ απο Περαία ειμαι και το Σαββατο πήγα εκεί να δω τί γινεται...
Μου είπε ο πωλητής οτι δεν έχουν ιδέα πότε θα το έχουν και ποια θα ειναι η τιμή του...
Εφεραν κιόλας???

καλά εκεί στη vodafone στην Περαία είναι βόδι@ να το ξέρεις...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 09/11/2011 - 21:39

Ενημερωτικά και μόνο.....

Το 2010 για συμβόλαιο με 4 γραμμές η voda μετά από παζάρια, απειλές φορητότητας κΑι πολύ γκρίνια μου έδωσε τελικά 1100€ επιδότηση. Φέτος, για τα ίδια συμβόλαια μου έδεινε (πάλι με γκρίνια κλπ) ΜΟΝΟ 350€. Η κίνηση μου ήταν να κάνω 2 νέα συμβόλαια να πάρω 2 iPhone 4, να πληρώσω τα πάγιά μου για δυο μήνες και μετα να ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΩ τα συμβόλαια ως άκυρα λόγω του γνωστού θέματος του tethering. Αποτέλεσμα; Έχω καρτουλες πλέον στις συσκευές μου και η voda κλαίει ΚΑΙ τις συσκευές ΚΑΙ τα συμβόλαια..... Μάγκες ο τολμών νικά... Και ναι δεν με κυνήγησαν γιατί ξέρουν ότι έχουν χεσμενη την φωλιά τους.....


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#63   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/11/2011 - 21:55

Ενημερωτικά και μόνο.....

Το 2010 για συμβόλαιο με 4 γραμμές η voda μετά από παζάρια, απειλές φορητότητας κΑι πολύ γκρίνια μου έδωσε τελικά 1100€ επιδότηση. Φέτος, για τα ίδια συμβόλαια μου έδεινε (πάλι με γκρίνια κλπ) ΜΟΝΟ 350€. Η κίνηση μου ήταν να κάνω 2 νέα συμβόλαια να πάρω 2 iPhone 4, να πληρώσω τα πάγιά μου για δυο μήνες και μετα να ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΩ τα συμβόλαια ως άκυρα λόγω του γνωστού θέματος του tethering. Αποτέλεσμα; Έχω καρτουλες πλέον στις συσκευές μου και η voda κλαίει ΚΑΙ τις συσκευές ΚΑΙ τα συμβόλαια..... Μάγκες ο τολμών νικά... Και ναι δεν με κυνήγησαν γιατί ξέρουν ότι έχουν χεσμενη την φωλιά τους.....


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk


Δεν ξέρω ακριβώς πώς το έκανες αλλά κανονικά δεν στέκει.. ΤΗν ίδια καταγγελία την έκανα κι εγώ αλλά μη γνωρίζοντας ότι θα χρεώσουν το tethering μετά από λίγους μήνες .. Όταν υπόγραψα το συμβόλαιό μου δηλαδή δεν ήξερα ότι θα χρεώνει το tethering... οπότε όταν άρχισαν να το χρεώνουν μετά από 5 μήνες πχ έκανα καταγγελία και δεν χρειάστηκε να πληρώσω την επιδότηση (σωστό).. Εσύ όμως θες να πεις ότι έκανες συμβόλαιο γνωρίζοντας ότι χρεώνουν το tethering?? (δηλαδή μετά την σχετική ανακοίνωση περί πολιτικής του tethering) ΑΝ είναι έτσι κακώς δέχτηκε η εταιρία αυτό που λες γιατί δεν στέκει... Η καταγγελία ήταν μόνο για τους παλιούς που δεν το γνώριζαν...


Eίναι το ίδιο που έκανε και η apple με το iphone 4... πριν πούνε για το πρόβλημα με το σήμα το αγόρασαν πολλοί.... και όταν παρουσιάστηκε και βγήκε στη φόρα 1 μήνα μετά .. η apple σου έδινε ή τα λεφτά πίσω ή ένα bumper case δωρεάν.. Φυσικά έλεγε ότι μετά τον Οκτώβριο δεν θα ισχύει τίποτα από αυτό επειδή θεωρείται ότι είσαι γνώστης του θέματος και το αποδέχεσαι.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 09/11/2011 - 21:56


#64   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 09/11/2011 - 21:57

Δεν ξέρω ακριβώς πώς το έκανες αλλά κανονικά δεν στέκει.. ΤΗν ίδια καταγγελία την έκανα κι εγώ αλλά μη γνωρίζοντας ότι θα χρεώσουν το tethering μετά από λίγους μήνες .. Όταν υπόγραψα το συμβόλαιό μου δηλαδή δεν ήξερα ότι θα χρεώνει το tethering... οπότε όταν άρχισαν να το χρεώνουν μετά από 5 μήνες πχ έκανα καταγγελία και δεν χρειάστηκε να πληρώσω την επιδότηση (σωστό).. Εσύ όμως θες να πεις ότι έκανες συμβόλαιο γνωρίζοντας ότι χρεώνουν το tethering?? (δηλαδή μετά την σχετική ανακοίνωση περί πολιτικής του tethering) ΑΝ είναι έτσι κακώς δέχτηκε η εταιρία αυτό που λες γιατί δεν στέκει... Η καταγγελία ήταν μόνο για τους παλιούς που δεν το γνώριζαν...

με συμβόλαια από το 2008 εννοείται πως είμαι απο τους παλιούς. Εννοείται πως η διακοπή αφορούσε τα παλιά συμβόλαια τα οποία συμπαρέσυραν και τα δυο νέα....


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#65   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/11/2011 - 21:58

με συμβόλαια από το 2008 εννοείται πως είμαι απο τους παλιούς. Εννοείται πως η διακοπή αφορούσε τα παλιά συμβόλαια τα οποία συμπαρέσυραν και τα δυο νέα....


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk



Δεν έχει σημασία πότε έκανες το πρώτο συμβόλαιο )από το 2008 όπως λες αλλά πότε έκανες την τελευταία ανανέωση.. Αν έγινε η ανανέωση πριν το θέμα του tethering είναι οκ , αλλά αν έγινε μετά δεν ήταν σωστό...

#66   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 09/11/2011 - 22:00

Δεν έχει σημασία πότε έκανες το πρώτο συμβόλαιο )από το 2008 όπως λες αλλά πότε έκανες την τελευταία ανανέωση.. Αν έγινε η ανανέωση πριν το θέμα του tethering είναι οκ , αλλά αν έγινε μετά δεν ήταν σωστό...



Μα τώρα, μην του χαλάς τη μαγκια του παιδιού που κατάφερε να τη βγει απο πανω στην βοντα! :)


Sent from my iPhone 4s2 using Mapatalk(arpouzi)
Whatsapp doc?

#67   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 09/11/2011 - 22:03

Δεν έχει σημασία πότε έκανες το πρώτο συμβόλαιο )από το 2008 όπως λες αλλά πότε έκανες την τελευταία ανανέωση.. Αν έγινε η ανανέωση πριν το θέμα του tethering είναι οκ , αλλά αν έγινε μετά δεν ήταν σωστό...

δεν θα ήταν σωστό αν με ενημέρωναν με πειστήρια (γραπτώς) ότι ο συγκεκριμένος όρος των συμβολαίων μου άλλαξε. Κανένας καταναλωτής δεν είναι υποχρεωμένος να ψάχνει να διαβάζει τις ανακοινώσεις των εταιριών. Αντίθετα, η εταιρεία είναι αυτή που ευθύνεται στην ενημέρωση του καταναλωτή εγγράφως και επωνύμως ειδικά όταν πρόκειται για αλλαγή όρων συμβολαίου. Μην ξεχνάς ότι στις ανανεώσεις δεν υπογραφές νέο συμβόλαιο αλλά ανανεώνεις το παλιό. Άρα, οι οποίες αλλαγές πρέπει να έχουν συμφωνηθεί εκατέρωθεν


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#68   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 09/11/2011 - 22:04

Δε στελνουν μηνυματα η κατι για ενημερωση; Με λογαριασμο κλπ;


Σταλμένο απο ΕΛΤΑ και με τα έξοδα αποστολής δικά σας, using Mapatalk(arpouzi)
Whatsapp doc?

#69   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 09/11/2011 - 22:07

Μα τώρα, μην του χαλάς τη μαγκια του παιδιού που κατάφερε να τη βγει απο πανω στην βοντα! :)


Sent from my iPhone 4s2 using Mapatalk(arpouzi)


Παιδί και 45άρης..... Με τιμά αυτό. Πάντος η όλη αναφορά μου δεν έγινε για να καταδείξω τους κοχώνες μου αλλά για να πω πως πλέον το παραμυθάκι των συμβολαίων για να πάρεις συσκευή πρέπει να ξεπεράσει απο όλους μας. Άλλο η συσκευή άλλο το συμβόλαιο χρήσης. Και παρεπιπτόντως πόσα άτομα εδώ μέσα γνωρίζουν ότι 18μηνα και 24μηνα συμβόλαια είναι παράνομα βάσει οδηγιών ΕΕ;


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#70   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 09/11/2011 - 22:09

Παιδί και 45άρης..... Με τιμά αυτό. Πάντος η όλη αναφορά μου δεν έγινε για να καταδείξω τους κοχώνες μου αλλά για να πω πως πλέον το παραμυθάκι των συμβολαίων για να πάρεις συσκευή πρέπει να ξεπεράσει απο όλους μας. Άλλο η συσκευή άλλο το συμβόλαιο χρήσης. Και παρεπιπτόντως πόσα άτομα εδώ μέσα γνωρίζουν ότι 18μηνα και 24μηνα συμβόλαια είναι παράνομα βάσει οδηγιών ΕΕ;


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk


Αυτο δεν το ηξερα και φυλαω το 24 μηνο για το 5 λολ!

Και πιο λολ για τις κοχωνες! Μ αρεσεις χαχα!


Σταλμένο απο ΕΛΤΑ και με τα έξοδα αποστολής δικά σας, using Mapatalk(arpouzi)
Whatsapp doc?

#71   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 09/11/2011 - 22:09

Δε στελνουν μηνυματα η κατι για ενημερωση; Με λογαριασμο κλπ;


Σταλμένο απο ΕΛΤΑ και με τα έξοδα αποστολής δικά σας, using Mapatalk(arpouzi)


Εκτός του ότι δεν έστειλαν ποτέ κάτι αντίστοιχο, εφόσον αφορά όρο συμβολαίου θα έπρεπε να έχουν και το αποδεικτικό στοιχείο του ότι το έστειλαν αλλά και του ότι το ΠΑΡΕΛΑΒΑ (βλέπε συστημένη επιστολή)....


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#72   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/11/2011 - 22:21

δεν θα ήταν σωστό αν με ενημέρωναν με πειστήρια (γραπτώς) ότι ο συγκεκριμένος όρος των συμβολαίων μου άλλαξε. Κανένας καταναλωτής δεν είναι υποχρεωμένος να ψάχνει να διαβάζει τις ανακοινώσεις των εταιριών. Αντίθετα, η εταιρεία είναι αυτή που ευθύνεται στην ενημέρωση του καταναλωτή εγγράφως και επωνύμως ειδικά όταν πρόκειται για αλλαγή όρων συμβολαίου. Μην ξεχνάς ότι στις ανανεώσεις δεν υπογραφές νέο συμβόλαιο αλλά ανανεώνεις το παλιό. Άρα, οι οποίες αλλαγές πρέπει να έχουν συμφωνηθεί εκατέρωθεν


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk


Δεν συμφωνώ.. Όταν υπογράφεις την ANANΕΩΣΗ συμβολαίου γράφει στου όρους ότι:
Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 09/11/2011 - 22:21


#73   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 09/11/2011 - 22:32

Δεν συμφωνώ.. Όταν υπογράφεις την ANANΕΩΣΗ συμβολαίου γράφει στου όρους ότι:
Αναρτημένη εικόνα

στο οποίο όμως αυτο καθεαυτό απόκομμα ποτέ δεν έγραψαν για το θέμα του tethering ...


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#74   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/11/2011 - 22:39

στο οποίο όμως αυτο καθεαυτό απόκομμα ποτέ δεν έγραψαν για το θέμα του tethering ...


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk


Μα στον τιμοκατάλογο το ανέφερε αυτό.. όχι βέβαια με τους όρους tethering κτλ κάπως αλλιώς αλλά αναφέρονταν σε αυτό...
Κοίτα και εγώ διαφωνώ με την πολιτική του tethering αλλά μη ξεχνάς ότι στο εξωτερικό πολλές χώρες έχω διαβάσει ότι το χρεώνουν (Η.Π.Α., Ολλανδία κ.ά.). Από εκεί και πέρα ήταν στην κρίση σου αν θα επιλέξεις vodafone πχ ή cosmote από τη στιγμή που στον τιμοκατάλογο αναφεροταν .. Οι άνθρωποι βέβαια που είχαν κάνει συμβόλαιο πριν (όπως εγώ) και δεν το γνώριζαν φυσικά και είχαν δικαίωμα να καταγγείλουν αζημίως.

Πάντως πλέον κατάλαβε το λάθος και πλέον το έχει κάνει ξανά δωρεάν.... οπότε όλα καλά :P

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 09/11/2011 - 22:39


#75   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 09/11/2011 - 22:45

Μα στον τιμοκατάλογο το ανέφερε αυτό.. όχι βέβαια με τους όρους tethering κτλ κάπως αλλιώς αλλά αναφέρονταν σε αυτό...
Κοίτα και εγώ διαφωνώ με την πολιτική του tethering αλλά μη ξεχνάς ότι στο εξωτερικό πολλές χώρες έχω διαβάσει ότι το χρεώνουν (Η.Π.Α., Ολλανδία κ.ά.). Από εκεί και πέρα ήταν στην κρίση σου αν θα επιλέξεις vodafone πχ ή cosmote από τη στιγμή που στον τιμοκατάλογο αναφεροταν .. Οι άνθρωποι βέβαια που είχαν κάνει συμβόλαιο πριν (όπως εγώ) και δεν το γνώριζαν φυσικά και είχαν δικαίωμα να καταγγείλουν αζημίως.

αυτο προσπαθώ να σου εξηγήσω κι εγώ. Σαν παλιό συμβόλαιο ΔΕΝ υποχρεούμε ναι ελεγχω τον εκάστοτε τιμοκατάλογο ΑΚΟΜΑ και όταν κάνω ανανέωση συμβολαίου ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ όρους. Επίσης όπως γνωρίζεις σίγουρα κανένα συμβόλαιο δεν αναφέρει τι είδους συσκευη χρησιμοποιείς. ΑΡΑ από την στιγμή που ένα ίδιο συμβόλαιο, ίδια γραμμή, ίδιο νούμερο έχει διαφορετική συμπεριφορά και πολιτική χρήσης με άλλες συσκεύες αυτό και μόνο είναι ΚΑΤΑΧΡΗΣΤΙΚΗ πολιτική της voda και αυτομάτως ακυρώνει το συμβόλαιο ακόμα και αν τυχόν δήθεν σε έχει ενημερώσει. Και εντελώς υποθετικά πες μου σε τυχόν δίκη τι θα απαντήσουν στο ερώτημα του γιατί όλες οι συσκευές είχαν tethering σε όλα τα συμβόλαια πλην των μήλων; Και που το έχουν γράψει εντέλει αυτο;


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες